Отключить рекламу

Подпишитесь!


318 Печатать

Група 41 Шкури необроблені (крім натурального хутра) і шкіра вичинена

РОЗДІЛ VIII

ШКУРИ НЕОБРОБЛЕНІ, ШКІРА ВИЧИНЕНА, НАТУРАЛЬНЕ
ТА ШТУЧНЕ ХУТРО ТА ВИРОБИ З НИХ; ШОРНО-СІДЕЛЬНІ ВИРОБИ ТА УПРЯЖ; ДОРОЖНІ РЕЧІ, СУМКИ ТА АНАЛОГІЧНІ ТОВАРИ; ВИРОБИ З КИШОК ТВАРИН (КРІМ КЕТГУТУ З НАТУРАЛЬНОГО ШОВКУ)

 

Група 41

Шкури необроблені (крім натурального хутра) і шкіра вичинена

 

Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(a) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511);

(b) шкурки або частини шкурок птахів з пір’ям або пухом (товарна позиція 0505 або 6701); або

c) шкури тварин з волосяним або шерстним покривом необроблені, дублені або вичинені (група 43), однак необроблені шкури з волосяним або шерстним покривом великої рогатої худоби (включаючи буйволів), тварин родини конячих, овець або ягнят (крім ягнят астраханської, курдючної, каракульової, персидської або аналогічних порід, а також ягнят індійської, китайської, монгольської або тибетської порід), кіз або козенят (крім єменської, монгольської або тибетської порід), свиней (включаючи американських диких свиней пекарі), сарн, газелей, верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів), північних оленів, лосів, оленів, косуль або собак,  класифікуються у групі 41.

2. (A) До товарних позицій 4104 — 4106 не включаються шкури, піддані оборотному дубленню (чиненню) (включаючи попереднє дублення) (товарні позиції 4101 — 4103 залежно від конкретного випадку).

(B) У товарних позиціях 4104 - 4106 термін “краст” означає шкури, піддані перед сушінням додублюванню, фарбуванню або жируванню (просоченню жирами).

3. В УКТЗЕД термін “композиційна шкіра” означає лише шкіру, класифіковану в товарній позиції 4115.

 

Загальні положення

 

До цієї групи включаються:

 

 (I)  Шкури необроблені (шкури великих чотириногих) і шкірсировина (крім шкурок птахів, покритих пір’ям або пухом, і натурального хутра) (товарні позиції 4101 - 4103). До цієї групи також включаються шкури необроблені та шкіри (шкірсировина) з волосяним чи шерстним покривом тварин, згаданих у Примітці 1 (с) до цієї групи та у поясненнях до товарних позицій 4101–4103.

 

Перед процесом дублення шкура піддається ряду підготовчих процесів, які полягають у відмочуванні в лужних розчинах (для розм’якшення і видалення солей, що використовуються під час консервування), згоні волосяного покриву, міздрінні, знезолені для видалення вапна та інших речовин, які застосовуються в процесі згону, і кінцевому промиванні.

 

В товарні позиції 4101 – 4103 також включаються  шкури необроблені без волосяного чи шерстного покриву, які були піддані легкому (оборотному) дубленню (включаючи попереднє дублення). Такі процеси тимчасово стабілізують шкури для проведення операцій двоїння (спилювання) і тимчасово захищають їх від гниття.   Шкури, оброблені таким чином перед кінцевою обробкою, потребують додаткового дублення і вони не включаються в товарні позиції 4104 – 4106.

 

Шкури з волосяним або шерстним покривом, піддані попередньому дубленню або подальшій обробці, не включаються до цієї групи згідно Примітки 1(с) до цієї групи.

 

(II) Дублені шкури або краст, не піддані подальшій обробці (товарні позиції 4104 – 4106). Дублення захищає шкірсировину від розкладання (гниття), підвищує її фізичну міцність і водовідштовхуючі властивості. Таніни проникають в структуру шкіри і утворюють поперечні з’єднання з колагеном. Це необоротна хімічна реакція, в результаті якої продукт набуває стійкості до дії тепла, світла або потовиділення, а також набуває пластичності і стає придатним для використання.

 

Потім сировина піддається або “рослинному дубленню” (у чанах, що містять певні види деревини, кори, листя і т.д. або їхні екстракти), або “мінеральному дубленню” (із застосуванням мінеральних солей, наприклад, солей хрому, солей заліза чи галуну), або “хімічному дубленню” (з використанням формальдегіду або певних синтетичних хімікатів). Іноді проводять комбіноване дублення. Дублення важкої шкіри із застосуванням суміші галуну та солі відоме як угорська вичинка, тоді як під час галунового дублення використовується суміш солі, галуну, яєчного жовтка та борошна. Шкури, піддані галуновому дубленню, використовуються переважно для виготовлення рукавичок, одягу або взуття.

 

Шкури, які пройшли дублення або подальшу обробку після дублення,  відомі в торгівлі як “вичинена шкіра”. Шкіра, висушена після дублення називається “краст” або “шкіряний краст”. Під час виробництва красту додаються жирувальні матеріали або масла, що забезпечує його гнучкість, або краст може бути додатково дублений або пофарбований шляхом занурення (наприклад, в барабані) перед сушінням.  

 

Шкури овець і шкурки ягнят, які були піддані жировому дубленню і вичинці для виробництва замші (включаючи комбіновану замшу), включаються до товарної позиції 4114.

 

(III) Шкіра або краст, піддана подальшій обробці після дублення (товарні позиції 4107, 4112 і 4113)

Після дублення шкіряний напівфабрикат “краст” потребує подальшої обробки (“вичинки”) для видалення нерівностей поверхні, надання більшої еластичності, водостійкості і т.д. Ці процеси полягають у подальшому розм’якшенні, розтяжці, утонченні, колотінні, прокатці для зміцнення поверхні та просоченні жирами (“жируванні”).

 

Потім шкіра остаточно вичинюється шляхом фарбування, накатування мережівки (мереї) чи тиснення з метою імітації шкіри інших тварин, проклеювання, полірування, шліфування (чи буфирування) з боку міздрі (а деколи з лицевої сторони) для надання бархатистості, потім її піддають вощінню, чорнінню, прасуванню (лощінню), сатинуванню, пресуванню і т.д.

 

Шкіра, вироблена під пергамент виготовляється з шкур необроблених та шкір  (шкірсировини) не шляхом дублення, а обробленням, що забезпечує її консервування. Сировина розм’якшується, видаляється волосяний покрив, шкури міздрять, промивають і потім натягають на раму, покривають пастою з вмістом відбілювача, соди чи гашеного вапна, стругають для надання потрібної товщини і шліфують пемзою. Потім їх обробляють желатином та крохмалем.

 

Високоякісну шкіру, що називається “галантерейний пергамент”, виготовляють зі шкіри новонароджених телят. Ці матеріали використовують для оправлення дорогих книг, написання документів, для натягування на музичні барабани і т.д. Більш товсті шкури (переважно великих тварин, які відносяться до великої рогатої худоби) іноді обробляється аналогічним методом (твердіші сорти відомі за назвою “технічний пергамент”) і використовується для виготовлення технічних деталей, інструментів, дорожніх речей і т.д.

 

(IV) Замша; лакова шкіра і лакова ламінована шкіра; металізована шкіра (товарна позиція 4114). В товарну позицію 4114 включаються спеціальні шкіри, зазначені в тексті товарної позиції і виготовлені за допомогою спеціальних операцій вичинки. Отже, в товарну позицію включаються шкури овець і шкурки ягнят, які були піддані жировому дубленню і вичинці для виробництва замші (включаючи комбіновану замшу); шкіра, яка була ламінована або покрита лаком, або попередньо відформованим листом пластмаси (лакова шкіра і лакова ламінована  шкіра); і шкіра, покрита металічним порошком або металічним листом (металізована шкіра).

 

(V) Композиційна (склеєна) шкіра на основі натуральної шкіри  або шкіряних волокон (товарна позиція 4115).

 

(VI) Обрізки та інші відходи натуральної шкіри чи композиційної шкіри (товарна позиція 4115). В дану товарну позицію не включаються  обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених чи натурального хутра.

 

Шкури (шкірсировина) і шкіра включаються до цієї групи або в цілому вигляді (при цьому можуть бути вилучені голова та лапи), або у вигляді частин (наприклад, напівшкіри, воротки, чапраки, напівчапраки, поли, щоки), смуг чи листів; проте спеціально розкроєні за формою куски шкіри розглядаються як вироби інших груп, особливо групи 42 або 64.

 

Спилок шкур та шкір включається до тих самих товарних позицій, що і відповідні цілі шкури та  шкіри. Спилок (тобто двоїння або поділ на шари) напівфабрикату може виконуватися або до дублення, або після нього. Метою двоїння є досягнення більш рівномірної товщини для подальшої обробки та отримання більш однорідного кінцевої шкіри. Зовнішній або «лицьовий», шар шкури, відомий як «лицьовий спилок», вирівнюється з точністю до декількох міліметрів шляхом пропускання  шкури через безкінечний стрічковий ніж; нижній шар, відомий як «бахтармяний спилок», має неправильну форму та нерівномірну товщину. З товстої шкіри, такої як у буйвола, можливо отримати декілька шарів. Але в таких випадках, середні шари є менш міцними, ніж зовнішні шари.

 

            Пояснення до товарної позиції 4101:

 

4101

Шкури необроблені великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих (свiжi або солонi, сушенi, золені, пікельовані або консервованi iншим способом, але не дубленi, не виробленi пiд пергамент i не піддані подальшiй обробцi), з волосяним покривом або без волосяного покриву, спилок або неспилок:

4101 20

- шкури цiлi, неспилок, кожна масою не бiльш як 8 кг у прiсносухому, 10 кг у сухосолоному або 16 кг у свіжому, мокросолоному або iншому консервованому виглядi:

4101 20 10 00

- - свiжi

4101 20 30 00

- - мокросолонi

4101 20 50 00

- - прісносухі або сухосолоні

4101 20 80 00

- - інші

4101 50

- цілі шкури масою більш як 16 кг:

4101 50 10 00

- - свiжi

4101 50 30 00

- - мокросолонi

4101 50 50 00

- - прісносухі або сухосолоні

4101 50 90 00

- - iншi

4101 90 00 00

- iншi, включаючи чапраки, напівчапраки та поли

 

До цієї товарної позиції включаються шкури необроблені (з волосяним покривом або без волосяного покриву) великої рогатої худоби (включаючи буйволів) (тобто тварин товарної позиції 0102, див. Пояснення до зазначеної товарної позиції) або тварин родини конячих (коней, мулів, ослів, зебр і т.д.).

 

Ці шкури необроблені можуть бути свіжі (сирі) чи тимчасово законсервовані шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання або будь-яким іншим способом, що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу.  Вони можуть також бути очищені, двоїні (спилки) або міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.

 

Шкури (шкірсировина) може бути сухосолоною, чи мокросолоною з використанням розсолу. У процесі сухосоління іноді додають невеликі кількості інших речовин, щоб запобігти утворенню плям. В Індії іноді додають глинистий ґрунт з вмістом сульфату натрію.

 

Шкури можуть бути висушені безпосередньо або в ході додаткової обробки після соління. У процесі сушіння вони часто обробляються інсектицидами, дезінфекційними чи аналогічними засобами.

 

Шкури піддаються золінню шляхом відмочування у водному розчині вапна або нанесення пасти, що містить гашене вапно. Зоління полегшує згін волосяного покриву і консервування сировини.

 

Пікелювання проводиться шляхом занурення шкур в слабкий розчин соляної чи сірчаної кислоти, або деяких інших хімікатів з доданням кухонної солі. Цей процес консервує шкірсировину.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) сира їстівна шкіра тварин (товарна позиція 0206 або 0210). (У готовому вигляді така шкіра включається до товарної позиції 1602);

 

(b) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511).

 

 

Пояснення до товарної підпозиції:

 

4101 20

 

До товарної підпозиції 4101 20 не включається спилок шкірсировини.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4101 20 10 - 4101 20 80

 

            Шкури цих товарних категорій вважаються цілими, незалежно від того, вилучені або не вилучені голови та лапи; проте вони не повинні бути спилками, тобто первісна товщина шкури не повинна бути розділена на два чи декілька шарів.

     

4101 20 10

 

            До цієї товарної категорії включаються шкури просто зняті з тварини. Охолоджені шкури також включаються в цю товарну категорію.

 

4101 20 30

 

До цієї товарної категорії включаються шкури, захищені від гниття простим доданням солі.

 

4101 20 50

 

До цієї товарної категорії включаються сушені шкури (консервовані простим висушуванням, з доданням або без додання антисептиків) і сухосолоні шкури.

 

4101 20 80

 

            До цієї товарної категорії включаються золені шкури (піддані відмочуванню у водному розчині вапна або пасти, що містить вапно), пікельовані шкури (піддані зануренню в слабкий розчин соляної або сірчаної кислоти або інших хімічних речовин з доданням кухонної солі) та шкури, консервовані іншими способами.

 

4101 50 10 – 4101 50 90

 

            Див. Пояснення до товарних категорій 4101 20 10 – 4101 20 80.

 

4101 50 10

 

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 10.

 

4101 50 30

 

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 30.

 

4101 50 50

 

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 50.

 

4101 50 90

 

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 80.

 

4101 90 00

 

            Чапраки включають шкури, що вкривають спину та задні частини туші; це найтовща, найміцніша і, тому, найцінніша частина шкури. Напівчапраки одержуються розділенням чапраків навпіл вздовж лінії спинного хребта.

     

            Пояснення до товарної позиції 4102:

 

4102

Шкури необроблені овець або шкурки ягнят (свiжi або солонi, сушенi, золенi, пiкельованi або консервованi iншим способом, але не дубленi, не вироблені пiд пергамент або не пiдданi подальшiй обробцi), з вовняним покривом або без вовняного покриву, спилок або неспилок, крiм зазначених у примiтці 1 (c) до цiєї групи:

4102 10

- з вовняним покривом:

4102 10 10 00

- - ягнят

4102 10 90 00

- - iншi

 

- без вовняного покриву:

4102 21 00 00

- - пiкельовані

4102 29 00 00

- - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються шкури необроблені овець або шкурки ягнят, із вовняним покривом або без вовняного покриву. Проте, до неї не включаються шкурки із вовняним покривом ягнят астраханської, курдючної, каракульової, персидської або аналогічних порід (тобто порід, аналогічних каракульовій чи персидській породам, але відомих під іншими назвами в різних частинах світу), а також ягнят індійської, китайської, монгольської або тибетської порід.

 

Ці шкури необроблені чи шкурки можуть бути свіжі (сирі) чи тимчасово законсервовані  шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання чи будь-яким іншим способом, що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу (див. Пояснення до товарної позиції 4101). Вони можуть також бути очищені, двоїні (спилки) або міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) сира їстівна шкіра тварин (товарна позиція 0206 або 0210). (У готовому вигляді така шкіра включається до товарної позиції 1602);

 

(b) обрізки та аналогічні відходи  шкур необроблених (товарна позиція 0511).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4102 10 10

 

            До цієї товарної категорії включаються шкури з максимальною площею поверхні 0,75 м2

     

4102 10 90

 

            До цієї товарної категорії включаються шкури з площею поверхні більш як 0,75 м2.

     

4102 21 00

 

            Щодо пікельованих шкур див. Додаткові пояснення до товарної категорії 4101 20 80.

 

Пояснення до товарної позиції 4103:

 

4103

Інші шкури необроблені (свiжі або солоні, сушені, золені, пiкельовані або консервовані iншим способом, але не дублені, не вироблені пiд пергамент або не пiддані подальшiй обробцi), з волосяним покривом або без волосяного покриву, спилок або неспилок, крiм зазначених у примітках 1 (b) або 1 (c) до цiєї групи:

4103 20 00 00

- рептилій

4103 30 00 00

- свиней

4103 90 00 00

- інші

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(А) Усі шкури необроблені та шкіри (шкірсировина) з волосяним покривом або без волосяного покриву, крім тих, що включені до товарної позиції 4101 або 4102. До цієї товарної позиції включаються шкурки птахів з вилученими пір’ям і пухом, шкіра риб, плазунів і шкури кіз та шкурки козенят без волосяного покриву (включаючи кіз і козенят єменської, монгольської чи тибетської порід);

 

(В) Шкури необроблені з волосяним покривом лише нижченаведених тварин:

 

  1. кіз та козенят (крім кіз і козенят єменської, монгольської чи тибетської порід);

 

(2) свиней, включаючи дику свиню пекарі;

 

  1. дикої кози (сарни), газелі та верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів);

 

  1. лося, північного оленя, косуль і інших видів оленів;

 

  1. собак.

 

Ці шкури необроблені та шкіри (шкірсировина) можуть бути свіжі (сирі) або тимчасово законсервовані від гниття шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання чи будь-яким іншим способом що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу (див. Пояснення до товарної позиції 4101). Вони можуть також бути очищені,  двоїні (спилки) чи міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) сира їстівна шкіра тварин (група 02) або риб (група 03). (У готовому вигляді така шкіра включається до групи 16);

 

(b) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511);

 

(с) шкурки або частини шкурок птиці з пір’ям або пухом (товарна позиція 0505 або 6701).

 

            Додаткові пояснення до товарних категорій:

           

4103 20 00

 

            До цієї товарної категорії включаються шкури пітонів, удавів, алігаторів, кайманів, ігуан, гавіалів і ящірок.

 

Пояснення до товарної позиції 4104:

 

4104

Дублена (чинена) шкіра чи шкіряний краст із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або шкур тварин родини конячих, без волосяного покриву, спилок чи неспилок, але без подальшої обробки:

 

- у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат):

4104 11

- - нешліфовані лицеві неспилки, лицеві спилки:

4104 11 10 00

- - - шкiра із цiлих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футiв)

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 11 51 00

- - - - - шкiра з цiлих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 11 59 00

- - - - - інші

4104 11 90 00

- - - - інші

4104 19

- - інші:

4104 19 10 00

- - - шкiра із цiлих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футiв)

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 19 51 00

- - - - - шкiра із цiлих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 19 59 00

- - - - - інші

4104 19 90 00

- - - - інші

 

- у сухому стані (краст):

4104 41

- - нешліфовані лицеві неспилки; лицеві спилки:

 

- - - шкiра із цiлих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футiв):

4104 41 11 00

- - - - шкiра із цiлих шкур телят iндiйського зебу, без голови і нiг, або з головою i ногами, масою нетто кожна не бiльш як 4,5 кг, дублена рослинними речовинами без подальшої обробки або оброблена певним чином, але явно не придатна для безпосереднього використання для виготовлення виробiв із шкiри

4104 41 19 00

- - - - інші

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 41 51 00

- - - - - шкiра із цiлих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 41 59 00

- - - - - інші

4104 41 90 00

- - - - інші

4104 49

- - інші:

 

- - - шкiра із цiлих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футiв):

4104 49 11 00

- - - - шкiра із цiлих шкур телят iндiйського зебу, без голови і нiг, або з головою i ногами, масою нетто кожна не бiльш як 4,5 кг, дублена рослинними речовинами без подальшої обробки або оброблена певним чином, але явно не придатна для безпосереднього використання для виготовлення виробiв із шкiри

4104 49 19 00

- - - - інші

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 49 51 00

- - - - - шкiра із цiлих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 49 59 00

- - - - - інші

4104 49 90 00

- - - - інші

 

До цієї товарної позиції включаються шкури великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих, без волосяного покриву, дублені або висушені після дублення (краст), але без подальшої обробки (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) замша (у тому числі комбінована замша) (товарна позиція 4114);

 

(b) обрізки та інші відходи дубленої шкіри або красту  (товарна позиція 4115);

 

(с) шкури великої рогатої худоби (включаючи буйволів) чи тварин родини конячих, дублені чи вичинені разом з волосяним покривом (група 43).

 

            Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

Див. примітки 2 (А) і 2 (В) до цієї групи.

 

4104 11 10 – 4104 19 90

 

            Злегка дублені шкури та шкіри просто розпізнаються з бахтарм’яної сторони, де, особливо по краях, можна побачити певну кількість своєрідних підшкірних волокон. З цієї причини бахтарм’яна сторона має грубу волокнисту поверхню. Частково дублені шкури та шкіри (попереднього дублення) класифікуються разом зі шкурами та шкірами, підданими дубленню, але без подальшої обробки.

 

Процеси, які власне завершують процес дублення, під час яких продукти, що використовуються для дублення, а також вся залишкова вода видаляються зі шкіри (наприклад, промивання, віджимання, пресування, сушка і розтяжка на рамі), не впливають на класифікацію такої шкіри. Це також відноситься і до простого двоїння шкур та шкір, підданих дубленню, але без подальшої обробки.

 

4104 11 10 – 4104 11 90

 

До цих товарних категорій включається шкіра з природною (зернистою) лицьовою поверхнею, піддана видаленню епідермісу, але без будь-якої обробки поверхні, наприклад, шляхом буфирування або тонкого шліфування, або обробки повітрям.

 

До цих товарних категорій включається лише шкіра з мереєю (зі сторони волосяного покриву).

 

4104 41 11 - 4104 49 90

 

Див. Примітку 2(В) до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

 

4104 41 11 – 4104 41 90

 

Див. пояснення до товарних категорій 4104 11 10 – 4104 11 90

 

4104 41 11

 

До цієї товарної категорії включається шкіра зі шкур молодих тварин (телят), злегка дублені рослинними речовинами, наприклад, рослинною олією, які можуть бути піддані додатковому обробленню для збереження їх під час транспортування на довгі відстані.

 

Ці шкури характеризуються міцною та компактною структурою і світлим бісквітним (світло-коричневим)  кольором завдяки рослинному дубленню. Волосяний бік шкури гладкий та рівномірно полірований, міздряний бік добре очищений за допомогою міздріння. Перш, ніж вони можуть бути використані у виробництві шкіряних виробів, шкури цього типу повинні бути повністю дооброблені (саме видублені) і, таким чином, можуть вважатися попередньо дубленими.

 

Ці шкури (відомі як мадраські шкури або східно-індійські шкури) головним чином імпортуються з Індії або Пакистану. Звичайно вони пакуються по 6 штук у пресовані тюки, обгорнені солом'яною рогожею, і в джутових мішках.

 

4104 49 11

 

Див. Додаткові пояснення до товарної категорії 4104 41 11.

 

Пояснення до товарної позиції 4105:

4105

Дублена (чинена) шкiра або шкіряний краст із шкур овець чи шкурок ягнят, безвовняного покриву, спилок або неспилок, але без будь-якої подальшої обробки:

4105 10 00 00

- у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4105 30

- у сухому стані (краст):

4105 30 10 00

- - із шкур iндiйських грубововняних овець, рослинного дублення, підданих або не підданих певнiй обробцi, але явно не придатних для безпосереднього використання для виготовлення виробiв із шкiри

4105 30 90 00

- - інші

 

До цієї товарної позиції включаються шкури овець або шкурки ягнят (включаючи шкури гібрида вівці та козла або барана та кози), без вовняного покриву, попередньо дублені або краст, (див. Загальні положення  Пояснень до цієї групи).

 

Шкіра зі шкур овець або зі шкурок ягнят аналогічна шкірі зі шкур кіз або шкурок козенят, але має більш пористу структуру тканини, менш рівну поверхню.

 

Овечі шкіри часто виробляються “галуновим дубленням” (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

Лицьовий спилок овечої шкури після дублення називається “тонкий лицьовий спилок”; овеча шкіра, дублена певними рослинними екстрактами, називається “незабарвлена овеча шкіра дублена рослинними речовинами”.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) замша (у тому числі комбінована замша) (товарна позиція 4114);

 

(b) обрізки та інші відходи шкіри або красту (товарна позиція 4115);

 

(c) шкури овець або шкурки ягнят, дублені чи вичинені разом із вовняним покривом

(група 43).

 

Додаткові пояснення до  товарних категорій:

 

Див. Примітку 2(А) і 2 (В) до цієї групи.

 

4105 10 00

 

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90 .

 

4105 30 10 – 4105 30 90

 

  Див. Примітку 2(В) до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

 

4105 30 10

 

До цієї товарної категорії включаються шкури попереднього рослинного дублення, які потребують додаткового дублення перед вичинкою.

 

Шкіри злегка дублені з використанням рослинних речовин, можуть бути піддані консервуючій  обробці, наприклад, за допомогою рослинної олії, для полегшення їх перевезення на великі відстані.

 

Завдяки рослинному дубленню  такі шкіри відрізняються щільною компактною структурою і світлим бісквітним кольором.

 

Ці шкури (відомі як мадраські шкури або східно-індійські шкури) імпортуються головним чином з Індії або Пакистану. Звичайно вони пакуються по 6 штук у пресовані тюки, обгорнені солом'яною рогожею, і в джутових мішках.

 

4105 30 90

 

До цієї товарної категорії включаються шкури овець або шкурки ягнят, дублені із застосуванням суміші кухонної солі, галуну, яєчного жовтка і борошна (шкіра алюмінієвого дублення). Така шкіра використовується зазвичай для виготовлення рукавиць або виробництва високоякісного взуття.

 

Пояснення до товарної позиції 4106:

 

4106

Дублена (чинена) шкiра або шкіряний краст із шкур інших тварин, без вовняного чи волосяного покриву, спилок або неспилок, але без будь-якої подальшої обробки:

 

- кіз або козенят:

4106 21 00 00

- - у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4106 22

- - у сухому стані (краст):

4106 22 10 00

- - - із шкіри індійської кози або козеняти, рослинного дублення, підданих або не підданих певнiй обробцi, але явно не придатних для безпосереднього використання для виготовлення виробiв із шкіри

4106 22 90 00

- - - інші

 

- свиней:

4106 31 00 00

- - у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4106 32 00 00

- - у сухому стані (краст)

4106 40

- рептилій:

4106 40 10 00

- - попереднього рослинного дублення

4106 40 90 00

- - інші

 

- інші:

4106 91 00 00

- - у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4106 92 00 00

- - у сухому стані (краст)

 

До цієї товарної позиції включаються шкури кіз або шкурки козенят попередньо дублені або краст, без волосяного покриву, але без подальшої обробки (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

Ознаки, що відрізняють шкіру зі шкур овець від шкіри зі шкур кіз, подані в Поясненні до товарної позиції 4105.

 

Шкури кіз або шкурки козенят можуть бути також “галунового дублення” (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції включаються такі шкури без волосяного покриву всіх тварин, які не ввійшли до товарних позицій 4104 і 4105, які були оброблені тим же способом, що і шкури зазначених товарних позицій (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

Отже, в цю товарну позицію включається шкіра із шкур свиней, рептилій (ящірок, змій, крокодилів і т. ін.), антилоп, кенгуру, оленів, диких кіз, сарн, північних оленів, лосів, слонів, верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів), бегемотів, собак, риб або морських ссавців.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) замша (у тому числі комбінована замша) (товарна позиція 4114);

 

(b) обрізки та інші відходи шкіри або красту (товарна позиція 4115);

 

(c) дублені шкури або краст з волосяним покривом (група 43).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

Див. Примітки 2 (А) і 2 (В) до цієї групи.

 

4106 21 00

 

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90.

 

4106 22 10 і 4106 22 90

 

Див. примітку 2(В) до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

 

4106 22 10

 

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 4105 30 10, при внесенні необхідних змін (mutatis mutandis).

 

4106 31 00

 

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90.

 

4106 32 00

 

Див. примітку 2(В) до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

 

4106 40 10

 

В цю товарну категорію включається шкіра попереднього рослинного дублення, яка потребує подальшого дублення перед вичинкою.

 

Завдяки рослинному дубленню така шкіра відрізняється щільною компактною структурою і світлим бісквітним кольором.

 

4106 91 00

 

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90.

 

4106 92 00

 

Див. примітку 2(В) до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

 

Пояснення до товарної позиції 4107:

 

4107

Шкіра, додатково оброблена після дублення або у вигляді шкіряного краста, включаючи шкіру, вичинену під пергамент, шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або шкур тварин родини конячих, без волосяного покриву, спилок або неспилок, крім шкіри товарної позиції 4114:

 

- цілі шкури:

4107 11

- - нешліфовані лицьові неспилки:

 

- - - шкiра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів):

4107 11 11 00

- - - - опойок бокс

4107 11 19 00

- - - - інша

4107 11 90 00

- - - інші

4107 12

- - лицьові спилки:

 

- - - шкiра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів):

4107 12 11 00

- - - - опойок бокс

4107 12 19 00

- - - - інша

 

- - - інші:

4107 12 91 00

- - - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів)

4107 12 99 00

- - - - шкіра із шкур родини конячих

4107 19

- - інші:

4107 19 10 00

- - - шкiра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4107 19 90 00

- - - інші

 

- інша, включаючи напівшкіру:

4107 91

- - нешліфований лицьовий неспилок:

4107 91 10 00

- - - підошовна

4107 91 90 00

- - - інша

4107 92

- - лицьовий спилок:

4107 92 10 00

- - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів)

4107 92 90 00

- - - шкіра із шкур родини конячих

4107 99

- - інша:

4107 99 10 00

- - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів)

4107 99 90 00

- - - шкіра із шкур родини конячих

 

 

До цієї товарної позиції включаються шкури без волосяного покриву великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих, вичинені під пергамент і шкіра, оброблена після дублення або вичинки красту (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

Шкіра зі шкур великої рогатої худоби або тварин родини конячих відрізняється особливою міцністю і довговічністю. Саме тому з неї переважно виготовляють підошовну шкіру та шкіру для привідних пасів.

 

Підошовна шкіра – це оббита чи ущільнена технічним молотком шкіра. Звичайно вона рослинного чи комбінованого дублення, коричневого забарвлення, але деякі її види (зеленувато-голубого забарвлення) проходять хромове дублення.

 

Шкіра для привідних пасів переважно виготовляється з хребтової частини бичачої шкури, переважно рослинного дублення, добре жирується і вичинюється так, щоб забезпечити міцність, гнучкість і майже повну відсутність розтягування.

 

Шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих часто також використовується для верху чобіт або черевиків, наприклад, її різновиди, відомі як “хромова теляча шкіра” чи “хромовий опойок з накатаною мережівкою (мереєю)” (пофарбована і полірована хромового дублення теляча шкіра, яка вичинюється із застосуванням хрому чи іноді з використанням комбінованого дублення).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) замша (включаючи комбіновану замшу), а також шкіра лакова, шкіра лакова багатошарова (ламінована) і металізована шкіра (товарна позиція 4114);

 

(b) обрізки та інші відходи шкіри (товарна позиція 4115);

 

(c) шкіри зі шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих, вичинені з волосяним покривом  (група 43).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

Шкіра, яка включається в цю товарну позицію, може бути додатково оброблена (вичинена, пофарбована, піддана нарізуванню мереї або тисненню, оброблена для забезпечення ефекту замші, друкована, полірована, лощена, сатинована, покрита лаком, глазур’ю, металом тощо) або вичинена під пергамент (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи, (III)).

 

4107 11 11 – 4107 11 90

 

До цієї товарної позиції включається неспилок (тобто шкіра, яка не розділена по товщині на два або більше шарів), незалежно від того, яким чином була досягнута її однакова товщина – шляхом вискрібання і видалення всіх шорсткостей або налипання частинок з бахтарм’яної сторони.

 

4107 11 11

 

Опойок бокс - це теляча шкіра, вичинена хромом або іноді комбінованим процесом, з подальшим фарбуванням та поліруванням, використовувана для верху взуття або деяких шкіряних виробів (наприклад, сумок, портфелів); ця шкіра дуже м'яка.

 

4107 12 11

 

Див. Додаткові пояснення до товарної категорії  4107 11 11.

 

4107 91 10 і 4107 91 90

 

Див. Додаткові пояснення до товарних категорій 4107 11 11 – 4107 11 90.

 

4107 91 10

 

Відповідно до свого призначення, яке вимагає міцності та довговічності, шкіра, відома як підошовна, ненасичена. Метод вичинки, який використовується для цієї шкіри відомий як водна вичинка, на відміну від жирового дублення, що використовується для пошивної шкіри. Основні види обробки, які застосовуються до цієї шкіри, включають очищення з боку мереї, обробку повітрям, багаторазовому ущільненню молотком та прокатуванню катком.

 

Див. також Пояснення до товарної позиції 4107, третій абзац.

 

[4108]

 

[4109]

 

[4110]

 

[4111]

 

 

Пояснення до товарної позиції 4112:

 

4112 00 00 00

Шкіра, додатково оброблена після дублення або у вигляді шкіряного краста, в тому числі вичинена під пергамент, із шкур овець або шкурок ягнят, без волосяного покриву, спилок або неспилок, крім шкіри товарної позиції 4114

 

До цієї товарної позиції включаються шкури овець або шкурки ягнят (включаючи шкури гібрида вівці та козла або барана та кози), без волосяного покриву, вироблені під пергамент, і шкіра із шкур овець або шкурок ягнят, піддані подальшій обробці після дублення або вичинки красту (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

Шкіра зі шкур овець або шкурок ягнят дещо подібна шкірі зі шкур кіз або шкурок козенят, але має більш пухку структуру і менш рівну поверхню.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) замша (включаючи комбіновану замшу), а також шкіра лакова, шкіра лакова багатошарова (ламінована) і металізована шкіра (товарна позиція 4114);

 

(b) обрізки та інші відходи  шкіри (товарна позиція 4115);

 

(с) шкури овець або шкурки ягнят, вичинені з шерстним покривом (група 43).

 

Додаткові пояснення до товарної позиції 4112:

 

Застосовуються Пояснення до товарної позиції 4107 при внесенні необхідних змін  (mutatis mutandis).

 

Пояснення до товарної позиції 4113:

 

4113

Шкіра, додатково оброблена після дублення або у вигляді шкіряного краста, в тому числі вичинена під пергамент, із шкур інших тварин, без волосяного покриву, спилок або неспилок, крім шкіри товарної позиції 4114:

4113 10 00 00

- кіз або козенят

4113 20 00 00

- свиней

4113 30 00 00

- рептилій

4113 90 00 00

- інша

 

До цієї товарної позиції включаються шкури кіз або шкурки козенят без волосяного покриву, вичинені під пергамент і шкіра із шкур кіз, які пройшли подальшу обробку після дублення або вичинки красту (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

Ознаки, які відрізняють шкіру зі шкур овець від шкіри зі шкур кіз, наведені в Поясненнях до товарної позиції 4112.

 

Шкури кіз або шкурки козенят можуть бути “галунового дублення” (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції включається також шкіра, отримана зі шкур без волосяного покриву всіх тварин, які не ввійшли в товарні позиції 4107 і 4112, оброблена (вичинена) тим же способом, що і шкури тих же товарних позицій (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

 

Тому в цю товарну позицію включається, наприклад, шкіра (крім шкіри товарної позиції 4114) зі шкур свиней, рептилій (ящірок, змій, крокодилів і т. ін.), антилоп, кенгуру, оленів, диких кіз, сарн, північних оленів, лосів, слонів, верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів), бегемотів, собак, риб або морських ссавців.

 

Шкіра, що має комерційну назву “оленяча замша”, є  шкірою, що миється, яка виготовляється зі спилка овечої шкіри формальдегідного чи жирового дублення, не включається (товарна позиція 4112 або 4114).

 

До цієї товарної позиції  також не включаються:

 

a) замша (включаючи комбіновану замшу), а також шкіра лакова, шкіра лакова багатошарова (ламінована) і металізована шкіра (товарна позиція 4114);

 

(b) обрізки та інші відходи шкіри (товарна позиція 4115);

 

(с) шкури вичинені з волосяним покривом (група 43).

 

Додаткові пояснення до товарної позиції 4113:

 

Застосовуються Пояснення до товарної позиції 4107 при внесенні необхідних змін  (mutatis mutandis).

 

Пояснення до товарної позиції 4114:

 

4114

Замша (включаючи комбіновану замшу); шкiра лакова та шкiра лакова багатошарова (ламінована); шкiра металiзована:

4114 10

- замша (включаючи замшу комбiновану):

4114 10 10 00

- - із шкур овець та шкурок ягнят

4114 10 90 00

- - із шкур iнших тварин

4114 20 00 00

- шкiра лакова та шкiра лакова багатошарова (ламінована); шкiра металiзована

 

  1. Замша (включаючи комбіновану замшу)

 

Замша дубиться та вичинюється багаторазовою обробкою шкур риб’ячим або тваринним жиром, після чого вона сушиться нагріванням або на повітрі, промивається в лугах для видалення надлишків жиру. Потім поверхню очищають і обробляють пемзуванням або шліфують іншими абразивами. Переважно такій обробці піддається шкіра, що являє собою бахтарм’яний (нижній) спилок овечої шкури чи шкурки ягнят, лицьовий шар яких вилучений шліфуванням.

 

Замша відрізняється м’якістю, жовтим кольором (у незабарвленому вигляді), водостійкістю. Вона широко використовується для виготовлення рукавичок, замшевої шкіри і т.д., а шкіри більших тварин (оленя, козулі і т.д.), оброблені аналогічно, використовуються для виготовлення одягу, упряжі чи в деяких промислових цілях.

 

Замшу, одержувану з застосуванням одних лише жирів, як описано вище, іноді називають замшею повного жирового дублення.

 

Біла шкіра, що миється, аналогічна за властивостями жовтій замші, одержувана шляхом часткового дублення формальдегідом з подальшим жировим дубленням, тобто замшуванням, як це описано вище, відома як “комбінована замша”. До цієї товарної позиції включається також ця шкіра, але не інші види шкіри, що миється (наприклад, галунового і формальдегідного дублення) і не шкіра, лише “жирована” (без попереднього емульгування жиру) після повного дублення іншими методами.

 

(II) Шкiра лакова та шкiра лакова багатошарова (ламінована); шкiра металiзована

 

До цієї групи включаються:

 

(1) Лакова шкіра, що являє собою шкіру, покриту шаром лаку або попередньо відформованим листом пластмаси, і яка має блискучу дзеркальну поверхню.

 

Застосовуваний для покриття лак може бути забарвленим або незабарвленим і повинен бути виготовлений на основі:

 

(а) рослинної олії, що висихає (переважно лляної);

 

(b) похідних целюлози (наприклад, нітроцелюлози);

 

(с) синтетичних продуктів (термопластичних чи не термопластичних), переважно поліуретанів.

 

Попередньо відформований лист пластмаси, нанесений на шкіру, переважно виготовляється з поліуретану чи полівінілхлориду.

 

Поверхня продуктів цієї групи не обов’язково рівна. Вона може мати тиснення, що імітує різні види шкіри (крокодила, ящірки і т.д.), або мати штучну м’ятість, зморщеність чи мережівку (мерею). Вона повинна, проте, зберігати при цьому блискучу дзеркальну поверхню.

 

Товщина нанесеного покриття або листа не повинна бути більше 0,15 мм.

 

До цієї групи також включається шкіра, покрита фарбою або лаком, що містить пігменти (включаючи слюду, кварцові чи аналогічні лусочки) у зв’язувальній речовині, наприклад, пластмасі або рослинній олії, що висихає, для надання шкірі металевого блиску (“імітація металізованої шкіри”).

 

(2) Лакова ламінована шкіра, також відома в торгівлі як лакова шкіра з покриттям, що являє собою шкіру, покриту попередньо відформованим листом пластмаси товщиною понад 0,15 мм, але менше половини загальної товщини шкіри, і яка має блискучу дзеркальну поверхню лакової шкіри. (Шкіра, покрита попередньо відформованим листом пластмаси товщиною понад 0,15 мм, але не менше половини загальної товщини шкіри, включається до групи 39).

 

(3) Металізована шкіра, що являє собою шкіру, поверхня якої покрита металевим порошком або металевим листом (наприклад, срібним, золотим, бронзовим чи алюмінієвим).

 

До цієї товарної позиції, проте, не включається композиційна шкіра, яка покрита лаком чи металізована (товарна позиція 4115).

 

Пояснення до товарної позиції 4115:

 

4115

Шкiра композицiйна на основi натуральної шкiри або шкiряних волокон, у виглядi пластин, листiв або стрiчок, у рулонах або не в рулонах; обрiзки та iншi вiдходи натуральної шкiри або композицiйної шкiри, не придатнi для виробництва шкiряних виробiв;шкiряний пил, порошок та борошно:

4115 10 00 00

- шкiра композицiйна на основi натуральної шкiри або шкiряних волокон, у виглядi пластин, листiв або стрiчок, у рулонах або не в рулонах

4115 20 00 00

- обрiзки та iншi вiдходи натуральної шкiри або композицiйної шкiри, не придатнi для виробництва шкiряних виробiв; шкiряний пил, порошок і борошно

 

(І) Композицiйна шкiра

 

До цієї товарної позиції включається лише композиційна шкіра на основі натуральної шкіри чи шкіряних волокон. Слід зазначити, що до неї не включаються імітації шкіри, в основі яких нема натуральної шкіри, такі як пластмаси (група 39), гума (група 40), папір і картон (група 48) чи текстильні матеріали з покриттям (група 59).

 

Композиційна шкіра, відома також як “клеєна шкіра” може бути одержана різними способами:

 

(1) агломерацією обрізків і дрібних обрізків шкіри з доданням клею чи іншої зв’язувальної речовини;

 

(2) агломерацією обрізків і дрібних обрізків шкіри без додання зв’язувальної речовини під час сильного пресування;

 

(3) розщепленням обрізків і відходів на тонкі волокна шляхом нагрівання в гарячій воді (без зв’язувальної речовини, як у виробництві паперу); одержувана таким способом маса формується в листи, для чого пропускається крізь сито, прокочується і піддається каландруванню.

 

Композиційна шкіра може бути забарвленою, шагреневою, полірованою, з накатаною мережівкою (мереєю) чи тисненням, обробленою шліфуванням карборундом або наждаком, лакованою чи металізованою.

 

Така композиційна шкіра включається до цієї товарної позиції у тому випадку, якщо вона подана в пластинах, листах чи стрічках, у рулонах або не в рулонах; якщо вона вирізана за формою, крім квадратної чи прямокутної, то вона сюди не включається (звичайно група 42).

 

(II) Обрізки та інші відходи

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Обрізки та інші відходи шкіри (включаючи композиційну чи вироблену під пергамент шкіру), що утворюються у виробництві шкіряних виробів, придатні для виготовлення композиційної шкіри чи клею і т.д. або для використання як добрива.

 

(2) Зношені вироби зі шкіри, непридатні як для подальшого вживання за своїм прямим призначенням, так і для використання як шкіри для виготовлення інших шкіряних виробів.

 

(3) Шкіряні пил і порошок (відходи буфирування і пемзування шкіри), використовувані як добриво або для виготовлення штучної замші, композиційних покриттів для підлоги і т.д.

 

(4) Шкіряне борошно, одержуване шляхом розмелу відходів шкіри і використовуване для виготовлення замшевих тканин або як наповнювач у пластмасах і т.д.

 

Обрізки шкіри та зношені шкіряні вироби (наприклад, старі привідні паси або бельтинг), які можна використовувати для виробництва виробів зі шкіри, включаються як шкіра до відповідної товарної позиції (товарні позиції 4107 або 4112–4114).

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(а) обрізки та аналогічні відходи  шкур необроблених (товарна позиція 0511);

 

(b) старе взуття товарної позиції 6309.

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Шкіра композиційна виготовляється на основі натуральної шкіри або шкіряних волокон. Іноді додаються повстяні матеріали, такі як целюлозні, синтетичні або бавовняні волокна, для надання композиційній шкірі особливих властивостей. Проте частка таких волокон повинна бути значно менше 50%, щоб матеріал включався в товарну позицію 4115 (“в пластинах, листах або смугах, або стрічках, в рулонах або не в рулонах”). Шкіряні волокна складаються з хромових частинок, крейдових вкраплень рослинного походження, обрізків та інших відходів. Найбільш поширеною в’яжучою речовиною є натуральний латекс.

 

Основною галуззю застосування композиційної шкіри є взуттєва промисловість, яка використовує її для виготовлення елементів кріплення, задників, основних і внутрішніх устілок і підошов для домашніх туфель. Композиційна шкіра також застосовується в галузі по виготовленню виробів зі шкіри (наприклад, для внутрішньої частини валіз, шкільних ранців, перегородок для портфелів і гаманців), а також в технічних цілях (манжети, ущільнюючі матеріали та ін.).

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться