Отключить рекламу

Подпишитесь!


271 Печатать

Група 43 Натуральне та штучне хутро; вироби з нього

Примітки:

 

1. В УКТЗЕД термін “натуральне хутро”, крім необроблених хутрових шкурок товарної позиції 4301, означає дублені або вичинені шкури усіх тварин з волосяним або шерстним покривом.

2. До цієї групи не включаються:

(a) шкурки або частини шкурок птахів з пір’ям або пухом (товарна позиція 0505 або 6701);

(b) сирі шкури та шкури з волосяним або шерстним покривом, що включаються до групи 41 (див. примітку 1 (c) до зазначеної групи);

(c) рукавички, мітенки та рукавицi, шкіряні з натуральним або штучним хутром (товарна позиція 4203);

(d) вироби групи 64;

(e) головні убори або частини головних уборів групи 65; або

(f) вироби групи 95 (наприклад, ігри, іграшки, спортивний інвентар).

3. До товарної позиції 4303 включаються вичинені хутрові шкурки та їх частини, з’єднані з іншими матеріалами, а також вичинені хутрові шкурки та їх частини, зшиті разом у формі одягу або його частин чи речей до одягу, або у вигляді інших виробів.

4. До товарної позиції 4303 або 4304 залежно від обставин включаються одяг та речі до одягу (за винятком зазначених у примітці 2) з підкладкою з натурального або штучного хутра, а також предмети одягу та речі до одягу, в яких натуральне або штучне хутро прикріплене із зовнішнього боку, крім хутра, що використовується як оздоблення.

5. В УКТЗЕД термін “штучне хутро” означає будь-які матеріали, що імітують хутро з вовни, волосу або інших волокон, наклеєних або нашитих на шкіру, тканину або інші матеріали, крім імітацій хутра, одержаних ткацтвом або в’язанням (вони переважно включаються до товарної позиції 5801 або 6001).

 

Загальні положення

 

До цієї групи включаються:

 

(1) Сировина пушно-хутрова (необроблені хутрові шкурки), крім необроблених шкур та шкір (шкірсировини) товарних позицій 4101, 4102 або 4103.

 

(2) Шкури та шкіри, дублені чи вичинені разом з волосяним або шерстним покривом, нез’єднані чи з’єднані.

 

(3) Одяг, речі до одягу та інші готові вироби з натурального хутра (за умови дотримання винятків, перерахованих у поясненні до товарної позиції 4303).

 

(4) Штучне хутро та вироби з нього.

 

Слід зазначити, що шкурки та інші частини птахів, вкриті пір’ям або пухом, не розглядаються як хутрові шкурки; вони включаються до товарної позиції 0505 або 6701.

 

*

*    *

 

Слід зазначити, що до товарних позицій 4301–4303 включається натуральне хутро і вироби з натурального хутра деяких видів диких тварин, що перебувають під загрозою зникнення або можуть опинитися в такому положенні, якщо торгівля цими видами не буде строго регулюватися. Ці види тварин перераховані в додатках до “Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що знаходяться під загрозою зникнення” від 1973 р. (Вашингтонська Конвенція).

 

Пояснення до товарної позиції 4301:

 

4301

Сировина хутрова (включаючи голови, хвости, лапи та iншi обрiзки, придатнi для використання у виробництвi хутрових виробiв), крiм шкірсировини та шкур товарних позицiй 4101, 4102 або 4103:

4301 10 00 00

- норки, цiлi, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 30 00 00

- ягнята таких порiд: астраханської, курдючної, каракульської, персидської або аналогiчних порiд, а також iндiйської, китайської, монгольської або тибетської, цiлi, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 60 00 00

- лисицi, цiлi, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 80 00

- хутра iншi, цiлi, з головою, хвостом, лапами або без них:

4301 80 00 10

- - тюленя, цiлi, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 80 00 90

- - інші

4301 90 00 00

- голови, хвости, лапи та iншi частини або обрiзки шкурок, придатнi для використання у виробництвi хутрових виробiв

 

До цієї товарної позиції включаються необроблені (сирі) (тобто не дублені або не вичинені) шкурки з волосяним чи шерстним покривом всіх тварин, крім, включених до товарної позиції 4101, 4102 або 4103:

 

(a) великої рогатої худоби (включаючи буйволів) (тобто тварин товарної позиції 0102, див. пояснення до зазначеної товарної позиції);

 

(b) тварин родини конячих (коней, мулів, ослів, зебр і т.д.);

 

(с) овець і ягнят (крім астраханської, курдючної, каракульової, персидської чи аналогічних порід, а також індійської, китайської, монгольської чи тибетської порід).

 

Назви “астраханський, курдючний, каракульовий і персидський” неточно застосовується для найменування аналогічних видів ягнят. Однак, ці терміни, вживані по відношенню до шкурок, означають різні якості шкурок в залежності, наприклад, від віку ягнят;

 

(d) кіз та козенят (крім кіз і козенят єменської, монгольської чи тибетської порід);

 

(e) свиней, у тому числі дикої свині пекарі;

 

(f) дикої кози або серни, газелі та верблюдів (включаючи дромадерів);

 

(g) лося, північного оленя, козуль-самців та інших видів оленів;

 

(h) собак.

 

Хутрові шкурки вважаються необробленими (сирими) і включаються до цієї товарної позиції, коли вони не лише знаходяться в природному стані, але очищені і законсервовані від розкладання, наприклад, шляхом сушіння чи соління (мокросоління чи сухосоління). Хутро може бути також “щипаним” або “стриженим”, тобто з вилученою остю або стриженим волосяним покривом, або міздрова поверхня може бути “ струганою” або міздреною.

 

Шматочки хутрових шкурок і частини, такі як голови, хвости, лапи, у необробленому (сирому) вигляді також включаються до цієї товарної позиції, крім явних відходів, непридатних для кушнірських робіт, які не включаються в цьому випадку (товарна позиція 0511).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

Щодо визначення терміна “пушно-хутрова сировина” дивись Пояснення до товарної позиції 4301, передостанній абзац.

 

4301 80 00

 

До цієї товарної позиції включаються шкурки тюленя (наприклад, шкурки більків гренландського тюленя або шкурки дитинчат чубача (“блакитні  спинки”), морської видри або нутрії).

 

Шкурки більків гренландського тюленя повністю білі.

 

Шкурки дитинчат чубача (“блакитні  спинки”) білі з широкою блакитно-сірою смугою на спині від голови до хвоста.

 

Хутро тюленів часто неправильно представляють як “видру”. Тюлені мають тонке, шовковисте, густе, чорне блискуче хутро із золотистим відтінком пухового волосся, що переходить в червоно-коричневий або оранжевий на шиї та череві.

 

Хутро видри має всі відтінки від коричневого до чорного з вкрапленнями білих волосків при дуже тонкому але в той же час дуже міцному підшерстку.

 

Оскільки молочні залози нутрії знаходяться на спині, єдиною частиною шкурки що використовується є черевце, тому при обробці шкурок та білуванні тварини розріз роблять вздовж хребта. Шкурка, коричнево-чорна на черевці та більш світліша по боках і на спинці, має безліч загострених грубих волосків та тонкий, густий, вовнистий підшерсток.

 

До цієї товарної категорії включаються, зокрема, хутрові шкури гепарда, ягуара, рисі, пантери (або леопарда) і пуми.

 

4301 90 00

 

До цієї товарної категорії включаються не лише відділені частини (голови, хвости і лапи), але також обрізки. Ці частини використовуються для виготовлення кусків, які потім використовуються для виготовлення хутрових виробів нижчої якості.

 

Пояснення до товарної позиції 4302:

 

4302

Хутровi шкурки дубленi або вичиненi (включаючи голови, хвости, лапи та iншi частини або обрiзки хутрових шкурок), нез’єднанi або з’єднанi (без додавання iнших матерiалiв), крiм включених до товарної позицiї 4303:

 

- шкурки цiлi, з головою, хвостом, лапами або без них, незiбранi:

4302 11 00 00

- - норки

4302 19

- - iншi:

4302 19 15 00

- - - бобра; ондатри або лисицi

4302 19 35 00

- - - кроля або зайця

 

- - - тюленя:

4302 19 41 00

- - - - бiлькiв гренландського тюленя або дитинчат чубача (Cystophora)

4302 19 49 00

- - - - iншi

 

- - - овець або ягнят:

4302 19 75 00

- - - - ягнят таких порiд: астраханської, курдючної, каракульської, персидської або аналогiчних порiд, а також індійської, китайської, монгольської або тибетської

4302 19 80 00

- - - - інші

4302 19 99 00

- - - iншi

4302 20 00 00

- голови, хвости, лапи та iншi частини або шматки, обрiзки, незiбранi

4302 30

- хутровi шкурки цiлi та їх частини або залишки зiбранi:

4302 30 10 00

- - пластини

 

- - iншi:

4302 30 25 00

- - - кроля або зайця

 

- - - тюленя:

4302 30 51 00

- - - - бiлькiв гренландського тюленя або дитинчат чубача (Cystophora)

4302 30 55 00

- - - - iншi

4302 30 99 00

- - - iншi

 

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Шкурки нез’єднані (включаючи голови, хвости, лапи та інші частини або обрізки), дублені чи вичинені разом з волосяним чи шерстним покривом, за умови, що вони не були спеціально розкроєні для певних цілей. Дублені чи вичинені цілі хутрові шкурки, нез’єднані і не розкроєні, або не оброблені іншим способом для певних цілей, включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони придатні для негайного використання (наприклад, як килими).

 

(2) Пластини з дублених чи вичинених хутрових шкурок або їх частин (включаючи шкурки “у розпуск”), що зшиті разом без додання інших матеріалів, переважно у вигляді прямокутників (включаючи квадрати), трапецій або хрестоподібних форм.

 

Шкурки “у розпуск” – це розрізані V- чи W-подібні шкурки, що зшиті потім у тому самому порядку так, що вони стають довшими, але вужчими.

 

Дублення полягає в обробці міздрової сторони методом, аналогічним обробці шкіри (див. Загальні положення до групи 41). Шкурки, оброблені таким чином, переважно можуть відрізнятися від необроблених (сирих) м’якістю та еластичністю. Волосяний чи шерстний покрив також може піддаватися обробленню для поліпшення зовнішнього вигляду чи створення імітації більш коштовного вигляду шляхом відбілювання, підкурювання чи “наведення” (поверхневого фарбування шляхом нанесення барвника пензлем), фарбування, розчісування, оздоблення і надання блиску, включаючи обробку синтетичними смолами.

 

Слід зазначити, що шкурки з волосяним чи шерстним покривом, типу не включених до товарної позиції 4301 (такі як жеребок, опойок та овчина), у дубленому або вичиненому вигляді включаються до цієї товарної позиції.

 

Пластини з дублених або вичинених шкурок або їх частин цієї товарної позиції – це напівфабрикати, що складаються з двох або більше шкурок чи шматочків шкурок, що зшиті разом, переважно у формі прямокутників (включаючи квадрати), трапецій або хрестоподібних форм без додання інших матеріалів. Ці напівфабрикати призначені для подальшої обробки.

 

Такі форми відомі як:

 

(1) пластини, шари і смуги прямокутного (включаючи квадратне) складання;

 

(2) хрестовини – пластини хрестоподібного складання;

 

(3) мішечки (підкладкові чи для верху) – пластини у формі трапецій, що іноді зшиті в трубчасту форму.

 

Хутра трьохполі для хутрових пальто чи жакетів також включаються до цієї товарної позиції. Звичайно вони складаються з трьох окремих хутрових пластин, одна з яких у формі рівнобедреної трапеції з подовженою вигнутою основою (з неї можна кроїти спинку), а дві інші – прямокутної форми (з них можна кроїти перед і рукава).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) хутрові шкурки і пластини з них (включаючи голови, лапи, хвости та інші шматочки чи обрізки) у формі заготовок для одягу, деталей, чи речей до одягу або інших виробів і закінчена обробка, підготовлена до безпосереднього вживання або яка вимагає лише припасування за довжиною, щоб застосовувати її як обробку (товарна позиція 4303);

 

(b) пластини (наприклад, з кантом), що складаються з хутра та інших матеріалів (наприклад, хвости, комбіновані зі шкірою чи тканиною) (товарна позиція 4303).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4302 11 00 - 4302 19 99

 

До цих товарних категорій включаються шкури та шкурки (наприклад, овець) з відтятими лише головою, лапами та хвостом, з розправленими або нерозправленими краями, не розкроєні або інакше оброблені для надання певної форми; вони можуть бути пофарбовані і придатні для використання як килимки.

 

4302 19 41

 

Дивись Пояснення  до товарної  категорії 4301 80 00.

 

4302 20 00

 

“Частини або обрізки” цієї товарної категорії - це залишки від розкрою хутра або з’єднання хутрових шкурок або їх частин в квадрати, прямокутники, трапеції або хрестовини.

 

4302 30 10

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4302, перший абзац, (2), другий абзац.

 

Хутрові шкурки “в розпуск”, іноді називані як “пластинні” можуть також одержуватися:

 

 - розрізанням шкурок діагонально на вузькі стрічки і новим з’єднанням останніх за їх оригінальним порядком;

 

 - розрізанням драбинкою і новим з’єднанням, для отримання довших але більш вузьких шкірок.

 

4302 30 25 - 4302 30 99

 

За умови, що не було додано жодних матеріалів, ці товарні  категорії включають:

 

1. Частини або обрізки товарної категорії 4302 20 00 або цілі шкурки, зшиті у вигляді мішків, пластин, хрестовин або аналогічних напівфабрикатів.

 

2. Матеріал, призначений для розкрою на хутрові жакети або пальта, який звичайно складається з трьох окремих з’єднуваних частин хутрових шкурок, одна з яких - у вигляді рівнобедреної трапеції з довгою загнутою базовою лінією для розкрою спинки, а інші - у вигляді прямокутників для розкрою переду та рукавів.

 

4302 30 51

 

Дивись Пояснення до товарної категорії 4301 80 00.

 

Пояснення до товарної позиції 4303:

 

4303

Одяг з хутра, речі для одягу з хутра та iншi вироби з натурального хутра:

4303 10

- одяг з хутра, речі для одягу з хутра:

4303 10 10 00

- - бiлькiв гренландського тюленя або дитинчат чубача (Cystophora)

4303 10 90

- - iншi:

4303 10 90 10

- - - одяг хутровий з норки

4303 10 90 20

- - - одяг хутровий з нутрії, песця або лисиці

4303 10 90 30

- - - одяг хутровий з кролика або зайця

4303 10 90 40

- - - одяг хутровий з овчини

4303 10 90 90

- - - iншi

4303 90 00 00

- iншi

 

 

Крім винятків, наведених нижче, до цієї товарної позиції включаються всі предмети одягу та речі до одягу (муфти, боа, краватки, коміри і т.д.), виготовлені з:

 

(А) Натурального хутра.

 

(В) Інших матеріалів на підкладці з натурального хутра.

 

(С) Інших матеріалів, критих натуральним хутром із зовнішньої сторони (крім хутрової обробки).

 

Хутро вважається використаним лише як обробка, якщо воно, наприклад, складає один комір і одвороти одягу (за умови, що комір і одвороти не збільшені до такого ступеня, що перетворюються в цілу пелерину чи болеро), манжети чи облямівку кишень, спідниць, пальто і т.д.

 

До цієї товарної позиції включаються також шкури або шкіри, дублені чи вичинені разом з волосяним чи шерстним покривом, які зшиті в пластини з доданням інших матеріалів (наприклад, у вигляді галуна) за умови, що додання цих матеріалів не вносить істотних змін у властивості пластини як хутра.

 

Крім того, до цієї товарної позиції включаються інші вироби, включаючи частини, виготовлені з натурального хутра, або в яких натуральне хутро відіграє істотну роль. Прикладами є килими, покривала, не набиті пуфики, валізи, жіночі сумки, ягдташі і солдатські ранці, а також вироби та приладдя для використання в техніці або механізмах чи у промислових цілях (наприклад, полірувальні головки, чохли малярських валиків, використовуваних для фарбування чи декорування).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) вироби першої частини товарної позиції 4202;

 

(b) рукавички, мітенки та рукавицi зі шкіри і натурального хутра (товарна позиція 4203) (повністю хутрові рукавички включаються до цієї товарної позиції);

 

(с) вироби групи 64;

 

(d) головні убори та їх частини групи 65;

 

(e) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри і спортивний інвентар).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4303 10 10 і 4303 10 90

 

Дивись Примітку 4 до цієї групи.

 

4303 10 10

 

До цих товарних категорій включаються одяг та речі до одягу, вироблені з шкурок товарних категорій 4302 19 41 або 4302 30 51.

 

4303 90 00

 

Дивись Пояснення до товарної  позиції 4303, третій та четвертий абзаци.

 

Пояснення до товарної позиції 4304:

 

4304 00 00 00

Хутро штучне та вироби з нього

 

Термін “штучне хутро” означає матеріал, що складається з вовни, волосу чи інших волокон (включаючи волокна із синельної пряжі), наклеєних чи нашитих на шкіру, тканину або інший матеріал методом, що імітує натуральне хутро; проте опис не поширюється на ткані чи в’язані довговорсові матеріали, що іноді називають “фабричним хутром” (переважно товарна позиція 5801 або 6001), і на “колючі” хутра, тобто натуральні хутра з набиванням додаткового волосу.

 

До цієї товарної позиції включається такий матеріал у куску, а також вироби (включаючи одяг і речі до одягу), виготовлені з нього, що відповідають визначенню аналогічних виробів з натурального хутра, зазначених у поясненні до товарної позиції 4303.

 

До цієї товарної позиції включаються також штучні хвости, зроблені шляхом складання пучків натурального хутрового волосу чи волосу на шкіряній основі або шнурі (корді). Проте штучні хвости, що складаються з декількох натуральних хвостів або з хутрових обрізків, які нашиті на стрижень, не включаються (товарна позиція 4303).

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться