Отключить рекламу

Подпишитесь!


913 Печатать

Група 44 Деревина і вироби з деревини, деревне вугілля

РОЗДІЛ IX

ДЕРЕВИНА І ВИРОБИ З ДЕРЕВИНИ; ДЕРЕВНЕ ВУГІЛЛЯ; КОРОК ТА ВИРОБИ З НЬОГО; ВИРОБИ ІЗ СОЛОМИ, АЛЬФИ ТА ІНШИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ПЛЕТІННЯ; КОШИКОВІ ТА ІНШІ ПЛЕТЕНІ ВИРОБИ

 

 

Група 44

Деревина і вироби з деревини, деревне вугілля

 

Примітки:

 

1. Ця група не включає:

(a) деревну тріску і стружку, подрібнену деревину або деревину у вигляді дріб’язку чи порошку, які використовуються головним чином у парфумерії, фармацевтиці або як інсектициди та фунгіциди або з аналогічними цілями (товарна позиція 1211);

(b) бамбук або інші матеріали деревної природи, які використовуються головним чином для плетіння, необроблені, розщеплені або нерозщеплені, розпиляні або не розпиляні уздовж, розрізані або не розрізані уздовж (товарна позиція 1401);

(c) деревну тріску і стружку, деревину у вигляді дріб’язку або порошку, що використовуються головним чином для фарбування або дублення (товарна позиція 1404);

(d) активоване деревне вугілля (товарна позиція 3802);

(e) вироби товарної позиції 4202;

(f) товари групи 46;

(g) взуття або його частини групи 64;

(h) товари групи 66 (наприклад, парасольки, палиці та їх частини);

(ij) товари товарної позиції 6808;

(k) біжутерію товарної позиції 7117;

(l) товари розділу XVI або XVII (наприклад, частини машин, ящики, футляри, кабіни машин та апаратів, деталі для коліс);

(m) товари розділу XVIII (наприклад, футляри, корпуси годинників, музичних інструментів та їх частини);

(n) частини вогнепальної зброї (товарна позиція 9305);

(o) вироби групи 94 (наприклад, меблі, лампи (світильники) та освітлювальне обладнання, збірні будівельні конструкції);

(p) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри, спортивний інвентар);

(q) вироби групи 96 (наприклад, люльки для куріння та їх частини, ґудзики та олівці), за винятком дерев’яних корпусів та ручок для виробів товарної позиції 9603; або

(r) вироби групи 97 (наприклад, вироби мистецтва).

2. У цій групі термін “пресована деревина” означає деревину, піддану хімічній або фізичній обробці, в результаті якої сполучені шари деревини набувають додаткової міцності зв’язку, підвищується її густина або твердість разом із поліпшенням механічної міцності або опору до хімічного або електричного впливу.

3. До товарних позицій 4414—4421 включаються вироби з відповідним описом з деревостружкових або подібних плит, деревоволокнистих плит шаруватої або пресованої деревини як такі, що належать до виробів з деревини.

4. Вироби товарних позицій 4410, 4411 або 4412 можуть мати профіль виробів, характерний для виробів товарної позиції 4409, вони можуть бути гнуті, гофровані, перфоровані, розрізані або сформовані за формою, крім квадратної або прямокутної, або піддані будь-якому іншому обробленню, за умови, що вони не набувають властивостей виробів інших товарних позицій.

5. До товарної позиції 4417 не включаються інструменти, в яких лезо, робочий край, робоча поверхня або будь-яка інша робоча частина виконана з матеріалів, зазначених у примітці 1 до групи 82.

6. За умови дотримання положень примітки 1 до даної групи у разі, коли в контексті не зазначено інше, термін “деревина” у товарних позиціях цієї групи стосується також бамбука та інших матеріалів деревної природи.

 

Примітки до товарних підпозицій:

 

1. У товарній підпозиції 4401 31 термін “деревні гранули” означає побічні продукти виробництва деревообробної промисловості, меблевої промисловості або інших галузей переробки деревини такі, як зрізана стружка, тирса або дріб’язок, агломеровані або безпосередньо пресуванням, або з добавкою зв’язуючої речовини в кількості, що не перевищує 3 мас.%. Такі гранули мають форму циліндра діаметром не більш як 25 мм та довжиною не більш як 100 мм.

 

2. У товарних підпозиціях 4403 41—4403 49, 4407 21—4407 29, 4408 31—4408 39 і 4412 31 термін “деревина тропічних порід” означає деревину таких порід: мітрагіна прилистникова, кайя іворензис, афрормозія, брахістегія, фагрея духмяна, карапа гвіанська, анінгре, туреантус африканський, лофіра крилата, балау, бальза заяча, гварея духмяна з блідо-рожевою деревиною, гварея духмяна з рожево-коричневою деревиною, пріорія копаіфера, цедрела, піптаденія африканська, шорея з темно-червоною деревиною, ловоя, дусьє, терміналія іворензис, кордія Гоелда, фромаже, фума, кратоксилон деревоподібний, пікнантус ангольський, феба пориста, паратекома, хлорофора висока, бразильський копал, дієра тонкоребриста, карініана легаліс, джонгконг, дриобаланопс ароматний, коомпасія, двокрилоплідник, ентандрофрагма Кандоля, цистантера макоцвітна, кото, шорея з блідо-червоною деревиною, терміналія пишна, кордія, плантимісціум, махогонієве дерево, мімузопс Геккеля, квалеа, мансонія висока, тарієтія, шорея бакау, хопея, інтсія Бейкера, мерпау, анізоптера, моабі, тарієтія корисна, дієра тонкоребриста, триплохітон твердосмолий, аукумея Клайна, онзабілі, орей, овенгколь, озіго, або пахілобус бутнеров, птерокарпус, драконтомелум дао, палісандр Гватемала, палісандр Пара, палісандр Ріо, бразильське рожеве дерево, еуксилофора парензіс, пау-марфім, альстонія конгезіс, тетрамериста оголена, вохизія гондураська, гоністилюс Варбурга, ентандрофрагма циліндрична, бомбакопсис, псевдосиндора болотна, ентандрофрагма корисна, сукупіра, сурен, тауарі, тік, ентандрофрагма ангольська, госвейлеродендрон бальзамний, вірола суринамська, деревина різних видів шореї, парашореї і пентакме, заболонна деревина шореї всіх видів, парашорея, шорея фагуцина.

 

Додаткові примітки:

 

1. У товарній позиції 4405 термін “борошно деревне” означає деревний порошок, не більш як 8 мас.% якого залишається на ситі з розміром отворів 0,63 мм.

 

2. У товарних категоріях 4414 00 10, 4418 10 10, 4418 20 10, 4419 00 10, 4420 10 11 і 4420 90 91 термін “деревина тропічних порід” означає деревину таких порід: аукумея Клайна, триплохітон твердосмолий, ентандрофрагма циліндрична, ентандрофрагма корисна, кайя іворензис, мімузопс Геккеля, хлорофора висока, ентандрофрагма ангольська, мансонія висока, пікнантус ангольський, ловоя, терміналія пишна, лофіра крилата, деревина різних видів шореї, парашорея, шорея з темно-червоною деревиною, шорея з блідо-червоною деревиною, шорея бакау, пентакме, заболонна деревина шореї усіх видів, парашорея, шорея фагуцина та інші види шореї, фагрея духмяна, двокрилоплідник, гоністилюс Варбурга, дріобаланопс ароматний, тик, джонгконг, інтсія Бейкера, дієра тонкоребриста, коомпасія, вірола суринамська, махогонієве дерево (Swietenia spp.), феба пориста, бальза, палісандр Ріо, палісандр Пара та бразильське рожеве дерево.

 

Загальні положення

 

До цієї групи включаються необроблена деревина, напівфабрикати з деревини та вироби з деревини в цілому.

 

Ці продукти можна приблизно згрупувати таким чином:

 

(1) Необроблена деревина (зрубана, колота, начорно обтесана (брусована), обкорована і т.д.) і паливна деревина, відходи деревини та скрап, тирса, деревинна дранка чи шматочки; обручі, стовпи, гідробудівельні колоди (палі), вішки, кілки і т.д.; деревне вугілля; деревна шерсть і деревне борошно; шпали для залізничних чи трамвайних колій (переважно товарні позиції 4401 – 4406). Проте до цієї групи не включаються деревинна тріска, деревинна стружка, подрібнена деревина або деревина у вигляді дріб’язку чи порошку, які використовуються переважно у парфумерії, фармакології або як інсектициди та фунгіциди чи для аналогічних цілей (товарна позиція 1211), а також деревинна тріска і стружка, деревина у вигляді дріб’язку або порошку, що використовуються переважно для фарбування або дублення (товарна позиція 1404).

 

(2) Розпиляні, колоті, обтесані, стругані, лущені, шліфовані, з’єднані у шип деревинні матеріали, наприклад, із шиповим з’єднанням (тобто з’єднані шляхом склеювання торцями коротких сортиментів деревини з метою одержання матеріалів більшої довжини, при цьому з’єднання нагадує переплетені пальці), а також деревинні матеріали постійного профілю (товарні позиції 4407 – 4409).

 

(3) Деревностружкові та аналогічні плити, деревноволокнисті плити, шарувата та пресована деревина (товарні позиції 4410 – 4413).

 

(4) Вироби з деревини (крім деяких видів, зазначених у примітці 1 до цієї групи, і тих, котрі, також як і інші, перераховані нижче в поясненнях до певних товарних позицій) (товарні позиції 4414 – 4421).

 

Як правило, будівельні панелі, що складаються із шарів деревини і пластмаси, включаються до цієї групи. Ці панелі класифікують за властивостями їх зовнішньої поверхні чи поверхонь, від яких переважно залежать їхні головні властивості, а отже і застосування. Так, наприклад, будівельні панелі, які використовуються як конструктивні елементи покрівельного покриття, стін або стелі та складаються із зовнішнього шару – деревностружкової плити та шару ізоляційної пластмаси, включаються до товарної позиції 4410 незалежно від товщини шару пластмаси, оскільки використання панелі як конструктивного елементу залежить від стійкості та міцності деревностружкової плити, а пластмаса відіграє другорядну роль як ізоляційний матеріал. З іншого боку, панель, в якій деревна основа усього лише підтримує зовнішній шар, виготовлений з пластмаси, у більшості випадків включається до групи 39.

 

Вироби з деревини в незібраному чи розібраному стані класифікуються як відповідні готові вироби, за умови, що частини подані разом. Аналогічно, пристосування або частини зі скла, мармуру, металу чи інших матеріалів, подані разом з виробами з деревини, частиною яких вони є, класифікуються разом з ними незалежно від того, чи кріпляться вони на них чи ні.

 

Товарні позиції 4414 – 4421, до яких включаються готові вироби з деревини, містять у собі такі вироби незалежно від того, чи виготовлені вони просто з деревини чи з деревностружкової плити чи аналогічних плит, деревноволокнистої плити, шаруватої або пресованої деревини (див. примітку 3 до цієї групи).

 

Для зручності в УКТЗЕД класифікація деревини не залежить від виду оброблення, необхідного для її консервації, такого як витримування, обвуглювання, ґрунтування і шпаклювання, або просочення креозотом чи іншими консервантами для деревини (наприклад, кам’яновугільний дьоготь, пентахлорфенол, хромований арсенат міді або аміачний арсенат міді); а також від того, чи була вона оброблена в результаті фарбування, травлення або лакування. Проте ці загальні положення не застосовуються до підпозицій товарних позицій 4403 і 4406, що спеціально призначені для класифікації певних категорій пофарбованої, протравленої чи обробленої консервантами деревини.

Деякі деревинні матеріали, наприклад, пагони бамбуку та верби, використовуються переважно для виготовлення кошикових виробів. Ці матеріали в необробленому стані включаються до товарної позиції 1401, а у вигляді кошикових виробів їх включають до групи 46. Проте такі товари, як бамбук у вигляді стружок чи шматочків (використовуваних для виробництва деревностружкових плит, волокнистих плит або паперової маси) і вироби з бамбуку чи інших деревинних матеріалів, крім кошикових виробів, меблів або інших виробів, спеціально включених до інших груп, включаються до цієї групи з відповідними продуктами чи виробами зі справжньої деревини, крім випадків, коли в контексті зазначене інше (наприклад, у випадку товарних позицій 4410 і 4411) (див. примітку 6 до цієї групи).

 

Пояснення до товарних підпозицій:

 

Назви деяких видів дерев тропічних порід

У примітці 2 до товарних підпозицій цієї групи та у відповідних підпозиціях товарних позицій 4403, 4407, 4408 і 4412 назви тропічних порід дерев зазначені відповідно до їх основних назв, рекомендованих Міжнародною технічною асоціацією підприємств з обробки тропічної деревини (ATIBT). Основна назва обрана відповідно до назви, яку найчастіше вживають у країні-виробнику чи країні-споживачу цього виду деревини.

 

Необхідні основні назви, а також відповідні наукові та місцеві назви перераховані в додатку до пояснень цієї групи.

 

Пояснення до товарної позиції 4401:

 

4401

Деревина паливна у виглядi колод, полiн, хмизу, гiлок, сучків тощо; деревна трiска або стружка; тирса, трiска, стружка, уламки та вiдходи деревини та скрап, агломерованi або неагломерованi, у виглядi колод, полiн, брикетiв, гранул тощо:

4401 10 00 00

- деревина паливна у виглядi колод, полiн, сучків, хмизу, гiлок тощо

 

- трiска або стружка деревна:

4401 21 00 00

- - хвойних порiд

4401 22 00 00

- - листяних порiд

 

- тирса і деревні відходи та скрап, неагломеровані або агломеровані, у вигляді колод, брикетів, гранул або в аналогічному вигляді:

4401 31 00 00

- - деревні гранули

4401 39

- - iншi:

4401 39 10 00

- - - тирса

4401 39 90 00

- - - інші

 

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(A) Паливна деревина переважно у вигляді:

 

(1) полін, як правило, з корою;

 

(2) розколотих колод або полін;

 

(3) сучків, в’язок хмизу, необроблених гілок, стовбурів деревини, що в’ються, пеньків і коренів дерев.

 

(B) Трiска або стружка деревна, тобто деревина, механічно подрібнена в дрібну тріску (плоску, тверду і начорно обрізну) або в стружку (тонку і гнучку), яку використовують для виготовлення паперової маси з застосуванням механічних процесів, хімічних процесів або їх поєднання, чи для виробництва деревноволокнистої або деревностружкової плити. З урахуванням примітки 6 до цієї групи до цієї товарної позиції також включаються аналогічні товари, одержані, наприклад, з бамбуку.

 

Балансова деревина у вигляді круглих чи брусованих чотиригранних брусів не включається (товарна позиція 4403).

 

(C) Тирса, агломерована у вигляді колод, брикетів, гранул чи в аналогічних формах або неагломеровані.

 

(D) Відходи деревини та скрап, непридатні для використання як лісоматеріали. Ці матеріали використовуються, зокрема, для варіння целюлози (виробництва паперу) та виготовлення деревностружкових і деревноволокнистих плит, а також як паливо. До відходів і скрапу відносять брак, непридатний для розпилювання і стругання; відходи виробництва; ламані дошки; стару тару, непридатну для повторного застосування; кору та стружки (агломеровані у вигляді колод, брикетів, гранул чи в аналогічних формах або неагломеровані); інші відходи та скрап столярного і теслярського виробництва; оброблену фарбувальну та дубильну деревину чи кору. До цієї товарної позиції також включаються відходи деревини та скрап, що утворюються при будівництві та знесенні, які неможливо використати як будівельний ліс. Проте, отримані в такий спосіб деревяні вироби є придатними для  їх повторного використання (наприклад, балки, дошки, двері), включаються у відповідні товарні позиції. 

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) деревина та її відходи, покриті смолою або виготовлені іншим способом і застосовувані для розпалювання (товарна позиція 3606);

 

(b) колоди, які використовують для варіння целюлози чи виробництва сірників (товарна позиція 4403); ці колоди, на відміну від паливних колод, ретельно сортують, піддають обкоруванню чи лущенню і, як правило, серед цих колод не повинно бути ламаних, колотих, скривлених, сучкуватих чи роздвоєних;

 

(c) деревинна тріска (лущена деревина), яку використовують для плетива чи виготовлення сит, коробочок із тріски, коробочок для ліків і т.д., та деревинні стружки, які використовують для виготовлення оцту чи для освітлення рідин (товарна позиція 4404);

 

(d) деревна шерсть та деревне борошно (товарна позиція 4405).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4401 10 00

 

Для колод і полін, які вважаються паливною деревиною, не встановлено жодних обмежень щодо розміру. Саме стан деревини і вигляд, в якому її представляють, відрізняють її від деревини, що підпадає під товарну позицію 4403 (дивись Пояснення до товарної позиції 4401, виняток (b).

 

Ця товарна категорія не включає тирсу, уламки та відходи деревини, навіть якщо вони явно призначені для використання як паливний матеріал (товарні категорії 4401 31 00, 4401 39 10 або 4401 39 90)

 

4401 21 00 і 4401 22 00

 

Дивись Примітки 1 (a) і 1 (c) до цієї групи і Пояснення до товарної позиції 4401,перший абзац, (B).

 

4401 31 00 - 4401 39 90

 

Дивись Примітки 1 (a) і 1 (c) до цієї групи.

 

Ці товарні категорії не включають деревне борошно, означене в Додатковій примітці 1 до цієї групи (товарна категорія 4405 00 00).

 

Пояснення до товарної позиції 4402:

 

4402

Вугiлля деревне (включаючи вугiлля із шкаралупи або з горiхiв), агломероване або неагломероване:

4402 10 00 00

- з бамбука

4402 90 00 00

- інше

 

Деревне вугілля одержують у процесі сухої перегонки деревини без доступу повітря. Воно включається до цієї товарної позиції незалежно від того, чи має вигляд блоків, паличок, гранул або порошку, чи агломероване зі смолою чи іншими речовинами в брикети, плитки, кульки і т.д.

 

На відміну від вугілля тваринного чи мінерального походження, деревне вугілля легше води, і в розламі видна структура деревини.

 

Аналогічні продукти, що одержують у процесі сухої перегонки кокосової шкарлупи або шкарлупи інших горіхів, також включаються до цієї товарної позиції.

 

До цієї товарної позиції не включається:

 

(a) деревне вугілля, розфасоване у вигляді лікарських засобів, як визначено в групі 30;

 

(b) деревне вугілля, змішане з ладаном, розфасоване у таблетках чи інших формах (товарна позиція 3307);

 

(c) активоване вугілля (товарна позиція 3802);

 

(d) вугілля для малювання (вугільні олівці) (товарна позиція 9609).

 

Пояснення до товарної позиції 4403:

 

4403

Лiсоматерiали необробленi, з видаленою або невидаленою корою або заболонню, або начорно брусованi або небрусованi:

4403 10 00 00

- обробленi фарбою, протруювачами, креозотом або iншими консервантами

4403 20

- іншi з хвойних порiд:

 

- - ялини виду Pisea abies Karst або ялицi (Abies alba Mill.):

4403 20 11 00

- - - колоди

4403 20 19 00

- - - інші

 

- - сосни звичайної виду Pinus silvestrus L.:

4403 20 31 00

- - - колоди

4403 20 39 00

- - - iншi

 

- - інші:

4403 20 91 00

- - - колоди

4403 20 99 00

- - - інші

 

- iншi з деревини тропiчних порiд, зазначених у примiтцi 2 до товарних пiдпозицiй цiєї групи:

4403 41 00 00

- - шорея з темно-червоною деревиною, шорея з блiдо-червоною деревиною та шорея бакау

4403 49

- - iншi:

4403 49 10 00

- - - ентандрофрагма цилiндрична, кайя iворензис та хлорофора висока

4403 49 35 00

- - - аукумея Клайна та ентандрофрагма корисна

4403 49 95 00

- - - iншi

 

- iншi:

4403 91

- - з дуба (Quercus spp.):

4403 91 10 00

- - - колоди

4403 91 90 00

- - - інші

4403 92

- - з бука (Fagus spp.):

4403 92 10 00

- - - колоди

4403 92 90 00

- - - інші

4403 99

- - iншi:

4403 99 10 00

- - - з тополi

4403 99 30 00

- - - з евкалiпта

 

- - - з берези:

4403 99 51 00

- - - - колоди

4403 99 59 00

- - - - інші

4403 99 95 00

- - - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються лісоматеріали в природному стані, зрубані, переважно з підрубленими гілками, а також з вилученим зовнішнім або як із зовнішнім, так і внутрішнім шаром кори, або лише з вилученими опуклостями. До неї також включається деревина, з поверхні якої були вилучені зовнішні шари, що складаються з недавно утворених, свіжих шарів (заболоней), з метою економії під час транспортування та запобігання гниттю.

 

Основні вироби, що включаються до цієї товарної позиції та відповідні приведеному вище опису, – це лісоматеріали для розпилювання; стовпи для телефонного і телеграфного зв’язку чи для ліній електропередач; незагострені і нерозщеплені гідробудівельні колоди, кілки, вішки, стійки, тичини та опори; рудникові пропси; колоди, незалежно від того, розколоті вони на чотири частини чи не розколоті для варіння целюлози; круглі колоди (чурбаки) для виготовлення шпону і т.д.; колоди для виготовлення сірників, дерев’яних виробів і т.д.

 

До цієї товарної позиції також включаються стовпи для телеграфного і телефонного зв’язку чи ліній електропередач, піддані додатковій обробці корувальним ножем або оброблені на корувальному верстаті з метою одержання рівної поверхні та готові до використання. Такі стовпи часто обробляють фарбою, протруйниками, покривають лаком або просочують креозотом чи іншими речовинами.

 

До цієї товарної позиції також включаються пні та корені дерев деяких порід, а також деякі види рослинності, використовувані для виготовлення шпону чи курильних трубок.

 

До цієї товарної позиції також включається деревина, начорно брусована на чотири канти, що являє собою стовбури чи ділянки стовбурів дерев, поверхня яких стесана сокирою, стругом або відпиляна так, що її поперечний переріз має прямокутну форму (включаючи квадратну); деревина, начорно брусована на чотири канти, відрізняється присутністю нерівних ділянок або залишків кори. Деревина, брусована на два канти, тобто деревина, в якої були оброблені вищеописаним способом лише дві протилежні поверхні, також включається до цієї товарної позиції. Такі лісоматеріали призначені для оброблення на лісопильних заводах або можуть використовуватися в цьому вигляді, наприклад, як покрівельний ліс.

 

Деякі породи деревини (наприклад, тик) розколюють клинами чи обтесують у напрямку волокон для одержання брусків; такі бруски також включаються до цієї товарної позиції.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) начорно оброблені деревинні матеріали, придатні для виготовлення палиць, парасольок, ручок для інструментів тощо (товарна позиція 4404);

 

(b) деревинні матеріали, оброблені у вигляді шпал для залізничних чи трамвайних колій (товарна позиція 4406);

 

(c) лісоматеріали, оброблені у вигляді дощок, балок і т.д. (товарна позиція 4407 або 4418).

 

Пояснення до товарної підпозиції.

 

4403 10

 

До товарної підпозиції 4403 10 входять вироби, оброблені фарбою, протруйниками, креозотом або іншими консервантами, такими як кам’яновугільний дьоготь, пентахлорфенол, хромований арсенат міді чи аміачний арсенат міді, з метою забезпечення зберігання протягом тривалого періоду часу.

 

До цієї товарної підпозиції не включаються вироби, оброблені речовинами з метою запобігання псуванню під час транспортування чи короткочасного зберігання.

 

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4403 10 00

 

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 4403 10.

 

Просочення деревини - це оброблення з метою кращого збереження деревини (поліпшення її довговічності) або надання їй спеціальних властивостей (наприклад, щоб зробити її вогнестійкою або захистити її проти усихання). Оброблення просоченням забезпечує довготривале збереження, наприклад, стовпів з деревини хвойних порід.

 

Таке оброблення передбачає або замочування протягом тривалого часу у відкритих чанах з гарячою рідиною, при цьому деревина залишається в рідині до її остигання, або оброблення в автоклаві під дією вакууму чи тиску.

 

До використовуваних продуктів належать органічні речовини, такі як креозот, динітрофеноли і динітрокрезоли.

 

Пофарбовані або лаковані дерев’яні палі також входять в цю товарну категорію.

 

4403 20 11

 

Пиловочник (круглий лісоматеріал) характеризується наступними фізичними властивостями:

― колода ціліндричної форми, з рівною текстурою деревини, без суттєвої кривизни;

― діаметром не менше 15 см.

Ці колоди, зазвичай, у подальшому будуть розпиляні (або розколоті) в поздовжньому напрямку для виготовлення пиломатеріалів або шпал для залізничних, або трамвайних колій, або для виготовлення листів шпону для облицювання (в основному методом лущення або розділенням на шари).

 

4403 20 31

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4403 20 11

 

4403 20 91

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4403 20 11

 

4403 41 00 - 4403 49 95

 

Дивись загальні положення Пояснень до товарних позицій цієї групи щодо назв деяких тропічних порід дерев. Дивись також Додаток до Пояснень до цієї групи.

 

4403 49 35

 

Аукумею Клайна одержують майже виключно з лісів Габону. Ця порода деревини м'яка, оранжево-рожевого кольору з волокнистою текстурою та безладним напрямком волокон, дещо схожа на червоне дерево, але набагато світліша. Колоди з цієї породи дерева мають рівну циліндричну форму, добре піддаються лущенню та розділенню на шари і головним чином використовуються для виробництва шпони.

 

4403 91 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4403 20 11

 

4403 92 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4403 20 11

 

4403 99 10

 

Ця товарна категорія включає усі види тополі роду Populus.

 

Деревина тополі світла, легка і дуже м'яка. Вона використовується в столярних роботах (внутрішнє оздоблення меблів, пакувальної тари), а також для виготовлення фанери. Після деревини хвойних порід деревина тополі є основним джерелом целюлози для одержання паперової маси.

 

4403 99 51

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4403 20 11

 

Пояснення до товарної позиції 4404:

 

4404

Деревина бондарна; колоди колотi; палi, кiлки, стовпи загостренi з дерева, але не розпилянi уздовж; лісоматеріали, начорно обтесані, але не обточені, не вигнуті або не оброблені iншим способом, що використовуються для виробництва ціпків, парасольок, ручок для iнструментiв або подібних виробів; деревина лущена та аналогічна:

4404 10 00 00

- хвойних порiд

4404 20 00 00

- листяних порiд

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Деревина бондарна, що являє собою розщеплені лозини верби, лісового горіху, берези і т.д., покриті корою або начорно обкоровані та використовувані для виготовлення обручів для бочок, переносних загороджень і т.д. Деревина бондарна переважно пакується у в’язки чи мотки.

 

Деревина бондарна, обрізана до необхідної довжини і з пазами на кінцях для кріплення у виробництві бочок, включається до товарної позиції 4416.

 

(2) Колоті колоди, що являє собою стовбури чи гілки дерев, колоті вздовж. Вони широко застосовуються як підпірки в квітництві та сільському господарстві, для огорож і в ряді інших випадків як дранки для стелі чи покрівель.

 

(3) Загострені палі, кілки і стовпи (включаючи кілки огорожі), що являють собою круглі чи розколоті колоди, загострені на кінцях, незалежно від того, обкоровані вони чи не обкоровані, просочені консервантами чи не просочені, але не розпиляні вздовж.

 

(4) Лісоматеріали (тонкі сортименти), обтесані, але не обточені, не вигнуті або не оброблені іншим способом, що мають довжину і товщину, яка підходить для виробництва палиць, батогів, ключок для гри в гольф, парасольок, ручок для інструментів, мітел і т.д., ручок малярських пензлів тощо.

 

Аналогічні деревинні матеріали, стругані, обточені (на звичайному токарському верстаті чи на спеціальному верстаті для обробки довгомірних виробів круглого перерізу), вигнуті чи надалі оброблені іншим способом, яким надана форма ручок парасольок, палиць, ручок для інструментів і т.д., включаються до товарних позицій, до яких входять відповідні вироби.

 

(5) Деревна тріска (деревина лущена), тобто деревина, розділена на шари, лущена чи іноді розпиляна на гнучкі, вузькі, тонкі та однакові смужки, які використовують для плетива і виготовлення сит, коробочок із тріски, кошиків із тріски, коробочок для ліків, коробочок для сірників і т.д. Сюди також включають аналогічні смужки деревинних матеріалів для виробництва сірникової соломки і цвяшків для черевиків і туфель.

 

До цієї товарної позиції також включаються деревинні стружки, переважно з деревини бука чи лісового горіху, які на вигляд нагадують згорнуту в спіраль тріску і використовуються у процесі виготовлення оцту чи для освітлення рідин; ці стружки відрізняються від стружкових відходів товарної позиції 4401, тому що вони мають однакову товщину, ширину і довжину і рівномірно згорнуті в мотки.

 

Заготовки для щіток або взуттєвих колодок включаються до товарної позиції 4417.

 

Додаткові пояснення до товарної  позиції:

 

Деревна тріска й аналогічна продукція відрізняється від шпони товарної позиції 4408 меншими розмірами і породою використовуваної деревини (як правило, звичайні м'якіші види деревини).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4404 20 00

 

Ця товарна категорія включає деревну стружку, яка схожа на згорнуту в спіраль деревну тріску (зазвичай, з деревини бука або лісового горіха) і використовується для виготовлення оцту або для освітлення інших рідин.

 

Пояснення до товарної позиції 4405:

 

4405 00 00 00 

Шерсть деревна або тонка стружка; борошно деревне 

 

Деревна шерсть складається з тонких пучків волокон деревини, вигнутих або скручених в однорідну масу. Пучки волокон мають однакові розмір і товщину та значну довжину (тим самим вони відрізняються від звичайної деревинної стружки товарної позиції 4401). Вони виготовляються у цій формі з колод (одержаних зі стовбурів тополі, дерев хвойних порід і т.д.) за допомогою спеціальних корувальних верстатів. Деревну шерсть, як правило, зберігають у спресованих тюках.

 

До цієї товарної позиції включається деревна шерсть, пофарбована, гумована і т.д., чи щільно скручена, чи прокладена у вигляді листів між шарами паперу. Вона використовується переважно як прокладний матеріал або набивка. Вона також застосовується під час виготовлення агломерованих панелей (тобто деяких видів плит, що входять до товарної позиції 4410 або 6808).

 

Деревне борошно – це порошок, одержуваний шляхом розмелення тирси, стружки чи інших відходів деревини або шляхом просівання тирси. Використовується переважно як наповнювач у полімерній промисловості, для виробництва деревностружкових плит і лінолеуму. Деревне борошно відрізняється від тирси товарної позиції 4401 тим, що його частинки мають менші та більш постійні розміри.

 

Подібне борошно, виготовлене зі шкаралупи кокосів чи аналогічної шкаралупи, не включається (товарна позиція 1404).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4405 00 00

 

Щодо визначення терміна “деревне борошно” дивись Додаткову примітку 1 до цієї групи.

 

Пояснення до товарної позиції 4406:

 

4406 

Шпали дерев'яні для залізничних або трамвайних колій: 

4406 10 00 00 

- непросочені 

4406 90 00 00 

- інші 

 

До цієї товарної позиції включаються нестругані деревинні матеріали, поперечний переріз яких близький до прямокутного, переважно застосовувані як опори залізничних чи трамвайних колій. До цієї товарної позиції також включаються перекладні бруски, довжина яких перевищує довжину шпал, і балки мостів, що переважно мають більші ширину, товщину і довжину, ніж шпали.

 

Краї цих виробів можуть бути начорно обтесані та мати отвори і гнізда для установки рейок або рейкових підкладок. На кінцях вони іноді зміцнені скобами, цвяхами, болтами чи смужками сталі з метою запобігання їх роз’єднання.

 

Поверхня виробів, включених до цієї товарної позиції, може оброблятися інсектицидами чи фунгіцидами з метою захисту. Для тривалого зберігання їх часто просочують креозотом або іншими речовинами.

 

Пояснення до товарних підпозицій.

 

Підпозиції 4406 10 та 4406 90

 

З метою полегшення класифікації в цих товарних підпозиціях термін “просочений” означає оброблений креозотом або іншими консервантами з метою тривалого зберігання. До цих товарних підпозицій не включаються шпали, оброблені фунгіцидами чи інсектицидами з метою захисту їх від грибків або паразитів на період транспортування або короткочасного зберігання, ці шпали повинні класифікуватися як “непросочені”.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4406 10 00

 

Дивись Пояснення до товарних підпозицій 4406 10 і 4406 90.

 

4406 90 00

 

Дивись Пояснення до товарних підпозицій 4406 10 і 4406 90.

 

Пояснення до товарної позиції 4407:

 

4407

Лiсоматерiали розпилянi або розколоті уздовж, розділені на шари або лущенi, стругані або нестругані, шлiфованi або нешліфовані, які мають або не мають торцеві з’єднання, завтовшки більш як 6 мм:

4407 10

- хвойних порiд:

4407 10 15 00

- - шліфовані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - iншi:

 

- - - струганi:

4407 10 31 00

- - - - з ялини виду Рicea abies Karst або з ялицi (Abies alba Mill.)

4407 10 33 00

- - - - із сосни звичайної виду Рinus sylvestris L.

4407 10 38 00

- - - - iншi

 

- - - iншi:

4407 10 91 00

- - - - з ялини виду Picea abies Karst або з ялицi (Abies alba Mill.)

4407 10 93 00

- - - - сосни звичайної виду Рinus sylvestris L.

4407 10 98 00

- - - - iншi

 

- з деревини тропiчних порiд, зазначених у примiтцi 2 до товарних пiдпозицiй цiєї групи:

4407 21

- - махогонієве дерево (Swietenia spp.):

4407 21 10 00

- - - шліфовані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - інші:

4407 21 91 00

- - - - струганi

4407 21 99 00

- - - - інші

4407 22

- - вiрола суринамська, феба пориста та бальза:

4407 22 10 00

- - - шліфовані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 22 91 00

- - - - струганi

4407 22 99 00

- - - - iншi

4407 25

- - шорея з темно-червоною деревиною, шорея з блiдо-червоною деревиною та шорея бакау:

4407 25 10 00

- - - такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 25 30 00

- - - - струганi

4407 25 50 00

- - - - шлiфованi

4407 25 90 00

- - - - iншi

4407 26

- - деревина рiзних видiв шореї, парашореї, пентакме, заболонна деревина усіх видiв шореї, парашореї, шорея фагуцина та iншi види шореї i фрагрея духмяна:

4407 26 10 00

- - - такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 26 30 00

- - - - струганi

4407 26 50 00

- - - - шлiфованi

4407 26 90 00

- - - - iншi

4407 27

- - ентандрофрагма циліндрична (Sapelli):

4407 27 10 00

- - - такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 27 91 00

- - - - струганi

4407 27 99 00

- - - - iншi

4407 28

- - африканське тикове дерево (Iroko):

4407 28 10 00

- - - такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 28 91 00

- - - - струганi

4407 28 99 00

- - - - iншi

4407 29

- - iншi:

4407 29 15 00

- - - такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

 

- - - - двокрилоплiдник, гоністилюс Варбурга, дрiобаланонс духмяний, тик, джонгконг, iнтсiя Бейкера, дiєра тонкоребриста (jelutjng), коомпасiя, аукумея Клайна, триплохiтон твердосмолий, ентандрофрагма цилiндрична, ентандрофрагма корисна, кайя iворензис, мiмузопс Геккеля, хлорофора висока, пiкнантус ангольський, ловоя, ентандрофрагма ангольська, мансонiя висока, термiналiя пишна, палiсандр Рiо, палiсандр Пара та бразильське рожеве дерево (Dalbergia spp.):

 

- - - - - стругані:

4407 29 20 00

- - - - - - палiсандр Рiо, палiсандр Пара та бразильське рожеве дерево (Dalbergia spp.)

4407 29 25 00

- - - - - - iншi

4407 29 45 00

- - - - - шлiфованi

4407 29 60 00

- - - - - iншi

 

- - - - iншi:

4407 29 83 00

- - - - - струганi

4407 29 85 00

- - - - - шлiфованi

4407 29 95 00

- - - - - iншi

 

- iншi:

4407 91

- - з дуба (Quercus spp.):

4407 91 15 00

- - - шлiфованi; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

 

- - - - струганi:

4407 91 31 00

- - - - - бруски, планки та фриз для паркету або дерев’яного покриття пiдлоги, незiбранi

4407 91 39 00

- - - - - iншi

4407 91 90 00

- - - - iншi

4407 92 00 00

- - з бука (Fagus spp.)

4407 93

- - з клена (Acer spp.):

4407 93 10 00

- - - стругані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 93 91 00

- - - - шлiфованi

4407 93 99 00

- - - - iншi

4407 94

- - з вишні (Prunus spp.):

4407 94 10 00

- - - стругані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 94 91 00

- - - - шлiфованi

4407 94 99 00

- - - - iншi

4407 95

- - з ясеня (Fraxinus spp.):

4407 95 10 00

- - - стругані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 95 91 00

- - - - шлiфованi

4407 95 99 00

- - - - iншi

4407 99

- - iншi:

4407 99 27 00

- - - струганi; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або
неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4407 99 40 00

- - - - шлiфованi

 

- - - - iншi:

4407 99 91 00

- - - - - з тополi

4407 99 96 00

- - - - - з деревини тропічних порід

4407 99 98 00

- - - - - iншi

 

За деяким винятком, до цієї товарної позиції включаються усі види деревинних матеріалів і лісоматеріалів будь-якої довжини завтовшки понад 6 мм, розпиляних чи колотих вздовж напрямку текстури деревини або одержаних струганням чи лущенням. До цих видів деревинних матеріалів і лісоматеріалів включають: брус, планки, обапіл, дошки, рейки і т.д., а також вироби, що вважаються рівноцінними розпиляним деревинним матеріалам або лісоматеріалам, які одержують під час обробки на краєобрубувальних верстатах і які мають дуже точні розміри; така обробка забезпечує вищу якість одержуваної поверхні, ніж розпилювання, і робить наступне обтісування непотрібним. До неї також включаються листи струганої чи лущеної деревини (одержані на ротаційному лущильному верстаті), а також планки і фризи для паркетного покриття, крім підданих профілюванню по будь-якому з країв чи площин (товарна позиція 4409).

 

Слід зазначити, що лісоматеріали, які включаються до цієї товарної позиції, не обов’язково повинні мати прямокутний (чи квадратний) поперечний переріз або однаковий поперечний переріз по всій довжині виробу.

 

Вироби цієї товарної позиції можуть бути обтесані (незалежно від того, чи закруглюються під час цього кути, утворені двома суміжними ребрами), відшліфовані чи з’єднані торцями (наприклад, з’єднані у шип) (див. загальні положення до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(a) деревина начорно брусована, наприклад, грубо розпиляна (товарна позиція 4403);

 

(b) деревинна тріска (деревина лущенa та аналогічні продукти (товарна позиція 4404);

 

(c) листи одношарової фанери або шпон для клеєної фанери (та інші деревинні матеріали, не зазначені в іншому місці УКТЗЕД), товщина яких не більше 6 мм (товарна позиція 4408);

 

(d) пиломатеріали у вигляді профільованого погонажу по  будь-якому з країв або площин товарної позиції 4409;

 

(e) смужки клеєної фанери чи шпони для паркетного покриття підлоги (товарна позиція 4412);

 

(f) вироби столярні та теслярські будівельні деталі (товарна позиція 4418).

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Щодо визначення термінів “розділені на шари” і “лущені” дивись Пояснення до товарної позиції 4408, другий і третій абзаци.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4407 10 31 - 4407 10 38

 

До цих товарних категорії не включають:

 

(a) грубооброблені або необроблені лісоматеріали, тобто такі матеріали, які було обстругано для видалення заболоні, наростів та деяких грубих дефектів розпилювання (товарні категорії 4407 10 91 - 4407 10 98);

 

(b) поздовжньо розпиляний лісоматеріал, який, беручи до уваги особливості відповідної породи деревини та рівень розвитку технологій оброблення деревини цієї породи, що не має слідів розпилювання, за умови, що відсутність слідів розпилювання є результатом процесу, притаманного виключно розпилюванню, який пояснюється виключно технічними причинами процесу розпилювання, а не наміром поліпшити якість оброблення шляхом наступного усунення цих слідів (товарні категорії 4407 10 91 - 4407 10 98).

 

4407 10 91 - 4407 10 98

 

Ці товарні категорії не включають повні комплекти дощок з розпиляної, розділеної на шари або лущеної деревини завтовшки більше 6 мм, призначених для виготовлення ящикової тари або риштувань. Такі комплекти дощок входять до товарної позиції 4415, незалежно від того, мають чи не мають вони допоміжні пристосування, такі як кутові або донні підсилення.

 

Дивись також Пояснення до товарної позиції 4415.

 

4407 21 10 - 4407 29 95

 

Дивись також загальні положення Пояснень до товарних підпозицій до цієї групи щодо назви деяких тропічних порід. Дивись також Додаток до Пояснень до цієї групи.

 

4407 99 96

 

У цій товарній категорії термін “деревина тропічних порід” означає тільки ті види деревини, які не зазначено в Додатковій примітці 2 до цієї групи.

 

У дану товарну категорію включаються наступні види деревини тропічних порід: aiẻlẻ, alone, andoung, bilinga, bomanga, bubinga, ebẻne, ebiara, faro, kapokier, limbali, longhi, movingui, mutenye, naga, niovẻ, tali, tchitola, wengẻ та zingana.

 

Пояснення до товарної позиції 4408:

 

4408

Листи для облицювання (включаючи листи, отримані розділенням шаруватої деревини), листи для клеєної фанери або для подібної шаруватої деревини та iншi лісоматеріали, розпиляні уздовж, розділені на шари або лущені, стругані або нестругані, шлiфовані або нешлiфовані, що мають або не мають торцеві з’єднання завтовшки не бiльш як 6 мм:

4408 10

- хвойних порiд:

4408 10 15 00

- - стругані; шліфовані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - iншi:

4408 10 91 00

- - - дощечки для виробництва олiвцiв

4408 10 98 00

- - - iншi

 

- з деревини тропiчних порід, зазначених у примiтцi 2 до товарних пiдпозицiй цiєї групи:

4408 31

- - шорея з темно-червоною деревиною, шорея з блiдо-червоною деревиною та шорея бакау:

4408 31 11 00

- - - такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - iншi:

4408 31 21 00

- - - - струганi

4408 31 25 00

- - - - шлiфованi

4408 31 30 00

- - - - iншi

4408 39

- - iншi:

 

- - - деревина рiзних видiв шореї, парашореї, пентакме, ентандрофрагма корисна, термiналiя пишна, аукумея Клайна, триплохiтон твердосмолий, кайя iворензис, ентандрофрагма цилiндрична, вiрола суринамська, махогонієве дерево (Swienta spp.), палiсандр Пара, палiсандр Рiо, бразильське рожеве дерево (Dalbergia spp.):

4408 39 15 00

- - - - шлiфованi; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - - iншi:

4408 39 21 00

- - - - - струганi

4408 39 30 00

- - - - - iншi

 

- - - iншi:

4408 39 55 00

- - - - стругані; шлiфованi; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - - - iншi:

4408 39 70 00

- - - - - дощечки для виробництва олiвцiв

 

- - - - - iншi:

4408 39 85 00

- - - - - - завтовшки не бiльш як 1 мм

4408 39 95 00

- - - - - - завтовшки більш як 1 мм

4408 90

- iншi:

4408 90 15 00

- - стругані; шліфовані; такі, що мають торцеві з’єднання, струганi або неструганi, шлiфованi або нешлiфованi

 

- - iншi:

4408 90 35 00

- - - дощечки для виробництва олiвцiв

 

- - - інші:

4408 90 85 00

- - - - завтовшки не бiльш як 1 мм

4408 90 95 00

- - - - завтовшки більш як 1 мм

 

До цієї товарної позиції включаються лісоматеріали оброблені, які призначені або для фанерування, або для виготовлення клеєної фанери, або для інших цілей (для виготовлення скрипок, коробок для сигар і т.д.), в листах товщиною не більше 6 мм (без врахування підсилювального матеріалу), одержані шляхом пиляння, стругання чи лущення (на ротаційному лущильному верстаті), незалежно від того, чи були вони чи не були відшліфовані, пофарбовані, покриті або просочені якими-небудь речовинами, підсилені паперовою або тканинною основою, чи у вигляді декоративних листів, що імітують інкрустацію.

 

Лісоматеріали, що використовуються для виготовлення клеєної фанери, переважно піддають лущенню, у процесі якого чурбаки, що пройшли попередню обробку пропарюванням або проварюванням у гарячій воді, обертаються навколо своєї осі щодо різальних ножів лущильного верстату, в результаті чого одержують неперервний вихід листа.

 

Під час стругання чурбаків, які найчастіше проходять попереднє пропарювання або проварювання в гарячій воді, стругають ножами, що рухаються відносно цих чурбаків у горизонтальному чи вертикальному напрямку, причому після кожної операції або чурбак переміщають у напрямку до ножа, або навпаки – ніж у напрямку до чурбака. Стругання чурбака шляхом його просування відносно нерухомо закріпленого ножа дозволяє одержати дуже тонкі листи струганого шпону.

 

Листи для облицювання також виготовляються шляхом розділення блоків шаруватої деревини та використовуються як замінник шпону фанери, виготовленого звичайним методом.

 

Листи цієї товарної позиції зрощують (тобто з’єднують клейкою стрічкою, зшивають або склеюють край до краю для одержання листів більшого розміру, використовуваних для виготовлення клеєної фанери та аналогічних шаруватих деревинних матеріалів). Крім того, вони можуть піддаватися струганню, шліфуванню або з’єднуватися, наприклад, за допомогою шипового з’єднання, тобто мати з’єднання у шип (див. загальні положення до цієї групи). Крім того, зміцнення листа клеєної фанери з використанням паперу, пластмас або дерева для того, щоб сховати чи підсилити місце дефекту (наприклад, отвір від сучка, що випав), не впливає на включення листів до цієї товарної позиції.

 

Листи шпону цінних порід дрібноволокнистої деревини, які використовують під час облицювання меблів, частіше одержують пилянням або струганням.

 

До цієї товарної позиції включаються також короткі сортименти з приблизно квадратним поперечним перерізом, завтовшки близько 3 мм, які використовують у виробництві піротехнічних виробів, тари, іграшок, моделей і т.д.

 

До цієї товарної позиції не включаються стругані чи лущені деревинні матеріали у вигляді вузьких смужок, використовуваних для плетення чи для виготовлення кошиків із тріски, коробочок для ліків і т.д. (товарна позиція 4404).

 

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4408 31 11 - 4408 39 95

 

Дивись також Пояснення до цієї групи щодо назв деяких видів дерев тропічних порід.

 

Дивись також Додаток до Пояснень до цієї групи.

 

Пояснення до товарної позиції 4409:

 

4409

Пилопродукція з деревини (включаючи дощечки та фриз для паркетного покриття підлоги, незібрані) у виглядi профiльованого погонажу (з гребенями, пазами, шпунтованi, із стесаними краями, з’єднанням у виглядi напiвкруглого калювання, фасоннi, закругленi тощо) уздовж будь-яких країв чи площин, стругані або нестругані, шлiфовані або нешлiфовані, що мають або не мають торцеві з’єднання:

4409 10

- з хвойних порiд:

4409 10 11 00

- - фасоннi вироби (багет) для виготовлення рам для картин, фотографiй, дзеркал або аналогiчних предметiв

4409 10 18 00

- - iншi

 

- з листяних порiд:

4409 21 00 00

- - з деревини бамбука

4409 29

- - iншi:

4409 29 10 00

- - - фасонні вироби (багет) для виготовлення рам для картин, фотографій, дзеркал або аналогічних предметів

 

- - - iншi:

4409 29 91 00

- - - - бруски, планки та фриз для паркетного або дерев’яного покриття пiдлоги, незiбранi

4409 29 99 00

- - - - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються пиломатеріали, зокрема, дошки, планки і т.д., які після розпилювання чи обрізання піддаються обробці, що забезпечує неперервний профіль по будь-якому з країв чи площин, або для полегшення подальшого з’єднання деталей, або для одержання фігурних чи фасонних матеріалів, описаних у пункті 4 нижче, незалежно від того, чи вони обтесані, відшліфовані або з’єднані торцями (наприклад, з’єднані в шип) (див. загальні положення до цієї групи). Пиломатеріали у вигляді профільованого погонажу включаються як вироби з однаковим поперечним перерізом по всій довжині і ширині, та як вироби, в яких повторюється опуклий малюнок.

 

Пиломатеріали з гребенями та пазами являють собою дошки, на одному із країв яких є паз, а на іншому – виступ (гребінь), причому під час збирання гребінь одного з них входить у паз іншого.

 

Шпунтовані дошки – це дошки, в яких один чи обидва краї зрізані так, що утворюють буртик.

 

Дошки із скіснозрізаними краями – це дошки, в яких стесаний один або декілька кутів у подовжньому напрямку під певним кутом до площини і краю.

 

Інші розповсюджені види пиломатеріалів, що включаються до цієї товарної позиції, такі:

 

(1) Дошки з закругленими ребрами (кромками) або торцем.

 

(2) Пиломатеріали, з’єднані у вус (тобто пиломатеріали з пазами і гребенями та скіснозрізаними краями), включаючи з’єднані у вус по центру (тобто з V-подібним пазом у центрі дошки, а також, як правило, з пазами і гребенями та іноді скісними краями).

 

(3) Пиломатеріали з напівкруглою кальовкою (тобто пиломатеріали, що мають гребінь і паз, а також напівкруглу кальовку між краєм і гребенем), включаючи пиломатеріали з напівкруглою кальовкою по центру (тобто лісоматеріали з гребенем і пазом і напівкруглою кальовкою по центру площини).

 

(4) Фасонні пиломатеріали (також відомі як фігурні чи профільовані), тобто дерев’яні планки, яким надають різної форми (механічно або вручну) і використовувані для виготовлення рамок для картин, для прикрашування стін, меблів, дверей та інших теслярських або столярних конструкцій.

 

(5) Закруглені пиломатеріали, такі як тягнена деревина, являють собою дуже тонкі палички, переважно з круглим перерізом, використовувані у виробництві сірникової соломки, цвяшків для взуття, деяких видів дерев’яних жалюзі (жалюзі з пофарбованих дерев’яних планочок), зубочисток, сит для сироваріння і т.д. Дерев’яні штирі визначеної довжини, що являють собою палички чи стовпчики з постійним поперечним перерізом, діаметр яких переважно варіюється від 2 до 75 мм, а довжина – від 45 до 250 см, використовувані, наприклад, для з’єднання частин дерев’яних меблів, також включаються до цієї товарної позиції.

 

До цієї товарної позиції також включаються планки та фризи для паркетного покриття підлоги, що складаються з вузьких дощок, за умови, що вони були піддані профілюванню, тобто мають гребені та пази. Якщо ж крім обтісування, шліфування або з’єднання торцями, наприклад, з’єднання у шип, вони не пройшли жодної обробки, їх слід включати до товарної позиції 4407.

 

Смужки клеєної фанери чи шпон для паркетного покриття підлог також не включаються (товарна позиція 4412).

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(a) стругані або оброблені іншим способом дошки, подані в комплектах як тарні пиломатеріали (товарна позиція 4415);

 

(b) деревинні матеріали з пазами чи шипами, шипами виду “ластівкін хвіст” чи аналогічно обробленими торцями, а також деревинні матеріали, зібрані в щити і використовувані як дерев’яні будівельні вироби (наприклад, панелі чи щити для паркетного покриття підлоги, виготовлені з паркетних блоків, планок, фриз і т.д., зібраних або не зібраних на підкладці з одного чи більше шарів деревини) (товарна позиція 4418);

 

(c) щити, що складаються з планок з начорно розпиляного лісу, зібраних за допомогою клею з метою полегшення транспортування або подальшого оброблення (товарна позиція 4421);

 

(d) фасонні дерев’яні вироби, виготовлені накладенням одних фігурних профільованих виробів на інші фігурні профільовані чи непрофільовані вироби (товарна позиція 4418 або 4421);

 

(e) дерев’яні вироби, поверхня яких пройшла ряд обробок після обтісування чи шліфування, крім фарбування, травлення або лакування (наприклад, фанерування, полірування, покриття бронзою чи обробку металом) (переважно товарна позиція 4421).

 

(f) Дерев’яні рейки, планки, які явно ідентифікуються як частини меблів, такі як пропиляні рейки, планки для полиць стінних та книжкових шаф та ін. (товарна позиція 9403)

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4409 10 11

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4409 п’ятий абзац, (4)

 

Ця товарна категорія не виключає фасонні вироби, зроблені шляхом накладення фасонного виробу на іншу деталь з фасонної чи не фасонної деревини (товарна позиція 4418 або 4421).

 

4409 10 18

 

Ця товарна категорія включає:

 

1. Проточені пиломатеріали і закруглені пиломатеріали для виготовлення дерев’яних цвяшків, що описані в Поясненнях до товарної позиції 4409, п’ятий абзац, (5);

 

2. Паркетні планки та фриз профільованого погонажу.

 

Планки та фриз лише стругані, шліфовані чи з'єднані торцями, наприклад, з’єднані у шип, входять у товарну позицію 4407 або 4408. Смуги клеєної фанери або фанеровані деревні матеріали включаються до товарної позиції 4412.

 

4409 29 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4409 10 11.

 

4409 29 91 і 4409 29 99

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4409 10 18.

 

Пояснення до товарної позиції 4410:

 

4410

Плити деревостружкові, плити з орієнтованою стружкою (OSB) або аналогічні плити (наприклад вафельні плити) з деревини або з інших здерев’янілих матерiалiв, просочені або не просочені смолами або іншими органічними зв’язувальними речовинами:

 

- з деревини:

4410 11

- - плити деревостружкові:

4410 11 10 00

- - - необроблені або тільки шліфовані

4410 11 30 00

- - - покриті папером, просоченим меламіном (меламіно-формальдегідною смолою)

4410 11 50 00

- - - покриті декоративною шаруватою пластмасою

4410 11 90 00

- - - інші

4410 12

- - плити з орієнтованою стружкою (OSB):

4410 12 10 00

- - - необроблені або тільки шліфовані

4410 12 90 00

- - - інші

4410 19 00 00

- - інші

4410 90 00 00

- інші

 

Деревностружкова плита – плоский виріб різної довжини, ширини та товщини, виготовлений шляхом пресування або екструзії. Плити переважно виготовляють з деревинної тріски чи стружок, одержаних механічним подрібнюванням деревинної сировини чи відходів. Вони також можуть виготовлятися з інших здерев’янілих матеріалів, таких як частки, одержані з багаси, стебел бамбуку, соломи хлібних злаків або лляної чи конопляної костриці. Деревностружкова плита агломерується доданням органічної зв’язувальної речовини, переважно термореактивною смолою, яка складає не більше 15 % від маси плити.

 

Тріску, стружки чи інші елементи, що включаються до складу деревностружкової плити цієї товарної позиції, можна легко розпізнати на краях плити неозброєним оком. Проте у деяких випадках для розпізнання стружки та елементів з деревноцелюлозних волокон, що входять до складу деревностружкової плити товарної позиції 4411, може знадобитися дослідження під мікроскопом.

 

До цієї товарної позиції також включаються:

 

  1. Плити з орієнтованою стружкою, виготовлені із шарів тонкої деревної стружки, довжина якої перевищує ширину щонайменше в 2 рази. Стужку змішують із зв’язуючими речовинами (зазвичай вологостійкими), такими як, ізоціанатні (поліуретанові) або фенольні смоли, та формують в шари, які утворюють товстий пакет, у яких, з метою надання плиті пружномеханічних властивостей, у поверхневих шарах стружки зазвичай орієнтовані уздовж плити, а у внутрішніх шарах вони орієнтовані або розміщені хаотично. Для отримання твердої однорідної, міцної будівельної плити пакет піддається нагріванню та пресуванню.

 

  1. Вафельна плита, виготовлена із тонких шарів деревини, довжина яких перевищує ширину менш як в 2 рази. Шари змішуються зі зв’язуючими речовинами (зазвичай вологостійкими) такими як, изоціанатні (поліуретанові) та фенольні смоли, та розміщуються хаотично, формуючи таким чином товстий пакет. Для отримання твердої однорідної, з великою міцністю будівельної плити пакет піддається нагріванню та пресуванню.

 

Деревностружкові плити цієї товарної позиції зазвичай піддають шліфуванню. Більш того, вони можуть бути просочені однією або кількома речовинами, які не є необхідними для агломерації матеріалів, що входять до складу плит, проте, вони надають плитам додаткові властивості, наприклад, водонепроникність, опір гниттю, протидії впливу комах, стійкість до загорання чи поширення вогню, стійкість до впливу хімічних реагентів або електричного струму, підвищення густини. В останньому випадку кількість просочувальних речовин значно збільшується.

 

Екструзійні плити можуть мати внутрішні канали, що проходять по всій довжині.

 

До цієї товарної позиції включаються також панелі із шаруватої деревини, що складаються з:

 

(1) деревностружкової плити, облицьованої з однієї чи обох сторін деревноволокнистою плитою;

 

(2) декількох деревностружкових плит, незалежно від того, чи облицьовані вони з однієї чи обох сторін деревноволокнистою плитою;

 

(3) декількох деревностружкових і декількох деревноволокнистих плит, зібраних у будь-якому порядку.

 

Вироби цієї товарної позиції включаються до неї незалежно від того, чи були, чи не були вони оброблені для надання їм профілей, зазначених для виробів товарної позиції 4409, вони можуть бути вигнутої, гофрованої, перфорованої, різаної, або інших форм, а також сформовані за формою відмінною від квадратної чи прямокутної, і незалежно від того, чи були, чи не були їх поверхня, краї, чи торець оброблені, облицьовані, чи покриті (наприклад, текстильним матеріалом, пластмасами, фарбою, папером або металом), чи піддані будь-якій іншій операції за умови, що ці операції не додадуть їм основну властивість виробів інших товарних позицій.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) плити, стрічки чи смужки з пластмаси, що містять деревне борошно як наповнювач (група 39);

 

(b) фанеровані деревностружкові плити та аналогічні плити (наприклад, плити з орієнтованою стружкою та вафельні плити) незалежно від того, чи є в них внутрішні канали, що проходять по всій довжині, чи нема (товарна позиція 4412);

 

(c) комірчасті дерев’яні панелі, облицьовані по обидва боки деревностружковою плитою (товарна позиція 4418);

 

(d) плити зі здерев’янілих матеріалів, агломеровані із цементом, гіпсом чи іншими мінеральними зв’язуючими речовинами (товарна позиція 6808).

 

До цієї товарної позиції також не включаються товари, що мають властивості виробів або частин виробів, які більш точніше описані в інших товарних позиціях, незалежно від того, одержані вони чи ні безпосередньо пресуванням, екструзією чи формуванням або іншими способами.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4410 11 50

 

Ця товарна категорія включає деревностружкові плити та аналогічні плити з поверхнею покритою шаруватою пластмасою високого тиску, що зазначена в товарній категорії 3921 90 41.

 

4410 11 90

 

Ця товарна категорія включає плити, покриті пластмасою, фарбою, папером, текстильними матеріалами або металами, крім згадуваних в товарних категоріях 4410 11 30 і 4410 11 50.

 

4410 90 00

 

Прикладами матеріалів із деревною структурою, крім деревини, охоплених цією товарною категорією є багаса, бамбук, солома злакових культур, а також лляні або конопельні костриці.

 

Пояснення до товарної позиції 4411:

 

4411

Плити деревоволокнисті з деревини або з iнших здерев’янілих матерiалiв з додаванням або без додавання смол або iнших органiчних зв’язувальних речовин:

 

- плити деревоволокнисті середньої густини (MDF):

4411 12

- - завтовшки не більш як 5 мм:

4411 12 10 00

- - - без механічного оброблення або облицювання

4411 12 90 00

- - - інші

4411 13

- - завтовшки більш як 5 мм, але не більш як 9 мм:

4411 13 10 00

- - - без механічного оброблення або облицювання

4411 13 90 00

- - - інші

4411 14

- - завтовшки більш як 9 мм:

4411 14 10 00

- - - без механічного оброблення або облицювання

4411 14 90 00

- - - інші

 

- інші:

4411 92

- - густиною більш як 0,8 г/см3:

4411 92 10 00

- - - без механічного оброблення або облицювання

4411 92 90 00

- - - інші

4411 93

- - густиною більш як 0,5 г/см3, але не бiльш як 0,8 г/см3:

4411 93 10 00

- - - без механічного оброблення або облицювання

4411 93 90 00

- - - інші

4411 94

- - густиною не більш як 0,5 г/см3:

4411 94 10 00

- - - без механічного оброблення або облицювання

4411 94 90 00

- - - інші

 

Деревноволокнисті плити найчастіше виготовляються з деревинної тріски, підданої механічному розділенню волокон (дефібруванню) чи розбиванню за допомогою пари, або іншого розволокненого лігноцелюлозного матеріалу (одержаного, наприклад, з багаси або бамбуку). Під час дослідження під мікроскопом можна розрізнити окремі волокна, з яких складається плита. З’єднання волокон у плиті здійснюється за рахунок звалювання і клейкості, властивим волокнистим матеріалам, переважно через вміст лігніну. Для агломерації волокон додатково можуть використовуватися смоли та інші зв’язувальні органічні речовини. Крім того, у ході чи після процесу виробництва можуть вводитися різні просочення або інші речовини для надання плитам додаткових властивостей, наприклад, водонепроникності чи стійкості до гниття, протидії впливу комах, стійкості до займання чи поширення полум’я. Деревноволокнисті плити можуть складатися як з одного листа, так і з декількох з’єднаних між собою листів.

 

Деревноволокнисті плити цієї товарної позиції розпізнаються за способом їх виготовлення, і вони включають:

 

  1. Плити деревноволокнисті, одержані "сухим способом"

 

До цієї категорії товарів включаються зазвичай, плити деревноволокнистi середьої густини (MDF), які виготовляються згідно "сухої технології", за якою до сухих деревних волокон добавляються термореактивні смоли як зв’язуючий матеріал при аломерації волокон. Густина деревноволокнистих плит середньої густини (MDF) зазвичай варіює в межах від 0,45 до 1 г/см3. У необробленому стані деревноволокнистi плити середьої густини (MDF) мають дві гладкі поверхні. Вони можуть використовуватись у різних галузях, таких як виготолення меблів, декорування інтер’єрів та будівництві.

 

Плити деревноволокнистi середьої густини, густиною більш як 0,8 г/см3. В торгівлі їх інколи зазначають як "плити деревноволокнистi високої густини (НDF)".

 

  1. Плити деревноволокнистi середьої густини, одержані "мокрим способом"

 

  1. Тверді плити, які виготовляються мокрим способом, за яким деревні волокна у вигляді водної суспензії пресуються у формі плити при високій температури та високому тиску на металевій сітці. В необробленому вигляді деревноволокнистi плити цього типу мають одну гладку и одну нерівну поверхню. Однак ці плити інколи можуть мати дві гладкі поверхні, отримані шляхом спеціальної поверхневої обробки або в результаті особливого технологічного процеса виробництва.  Зазвичай вони мають густину, що перевищує 0,8 г/см3. Тверді плити головним чином використовуються при виробництві меблів, в автомобільній промисловості, для дверних поверхонь і для упаковки, зокрема для овочів та фруктів.

 

  1. Напівтверді плити, які виготовляються способом, аналогічним до того, за яким виготовляють тверді плити, але при більш низькому тиску. Вони зазвичай мають густину більш як 0,35 г/см3, але не більш як 0,8 г/см3. Ці плити, як правило, використовуються в меблевому виробництві та для виготовлення зовнішніх і внутрішніх перегородок, стін.

 

  1. М’які плити, ці плити не піддають спресуванню як інші типи деревноволокнистих плит, виготовлених за мокрим способом. Вони зазвичай мають густину 0,35 г/см3 або менше. Такі плити використовуються переважно для тепло- і звукоізоляції в будівлях. Спеціальні види цих ізоляційних плит використовуються як матеріали для внутрішнього або  зовнішнього обшивання 

 

Вироби цієї товарної позиції включаються до неї незалежно від того, були чи не були вони оброблені для надання їм профілей, зазначених для виробів товарної позиції 4409, вони можуть бути вигнутої, гофрованої, перфорованої, різаної, або інших форм, а також сформовані за формою відмінною від квадратної чи прямокутної, і незалежно від того були чи не були їх поверхні, краї, чи торець оброблені, облицьовані, чи покриті (наприклад, текстильним матеріалом, пластмасами, фарбою, папером або металом), чи піддані будь-якій іншій операції за умови, що ці операції не додадуть їм основну властивість виробів інших товарних позицій.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) деревностружкові плити, шаруваті або нешаруваті, з одним чи декількома шарами з деревноволокнистої плити (товарна позиція 4410);

 

(b) шарувата деревина, центральним шаром якої є деревноволокниста плита (товарна позиція 4412);

 

(c) комірчасті дерев’яні панелі, облицьовані з обох сторін деревноволокнистими плитами (товарна позиція 4418);

 

(d) картон, такий як багатошаровий картон, пресований і солом’яний, який можна, відрізнити від деревноволокнистих плит за структурою шарів, яку видно в розрізі (група 48);

 

(e) панелі з деревноволокнистої плити, чітко ідентифіковані як частини меблів (зазвичай група 94).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4411 12 10 і 4411 14 90

 

Дивись Пояснення до товарної позицій 4411, другий абзац, пункт (А), перший абзац.

 

4411 12 10

 

Для цілей класифікації, у цій товарній категорії обробка шліфуванням не може розглядатись як механічна обробка

 

4411 13 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4411 12 10.

 

4411 14 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4411 12 10.

 

4411 92 10 - 4411 92 90

 

Дивись Пояснення до товарної позицій 4411, другий абзац, пункт (В), (1).

 

4411 92 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4411 12 10.

 

4411 93 10 - 4411 93 90

 

Дивись Пояснення до товарної позицій 4411, другий абзац, пункт (В), (2).

 

4411 93 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4411 12 10.

 

4411 94 10 і 4411 94 90

 

Дивись Пояснення до товарної позицій 4411, другий абзац, пункт (В), (2) та (3).

 

4411 94 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 4411 12 10.

 

 

Пояснення до товарної позиції 4412:

 

4412

Фанера клеєна, панелi фанерованi та аналогiчнi матерiали з шаруватої деревини:

4412 10 00 00

- з бамбука

 

- інша фанера клеєна, яка складається винятково з листів деревини (іншої, ніж
бамбук), кожний лист завтовшки не бiльш як 6 мм:

4412 31

- - що має хоча б один зовнiшнiй шар деревини тропiчних порiд, зазначених у примiтцi 2 до товарних пiдпозицiй цiєї групи:

4412 31 10 00

- - - із шореї з темно-червоною деревиною, шореї з блiдо-червоною деревиною, деревини рiзних видiв шореї, парашореї, пентакме, ентандрофрагми корисної, термiналiї пишної, триплохiтона твердосмолого, кайї iворензис, ентандрофрагми цилiндричної, вiроли суринамської, махогонiєвого дерева (Swietenia spp.), палiсандра Рiо, палiсандра Пара та бразильського рожевого дерева (Dalbergia spp.)

4412 31 90 00

- - - інші

4412 32

- - iнша, що має хоча б один зовнiшнiй шар з деревини листяних порiд:

4412 32 10 00

- - - з вільхи, ясена, буку, берези, вишні, каштана, в’яза, гікорі, граба, кінського каштана, липи, клена, дуба, чинари, тополі, білої акації, грецького горіха чи тюльпанового дерева

4412 32 90 00

- - - iншi

4412 39 00 00

- - iншi

 

- iншi:

4412 94

- - брускові, шаруваті та рейковi столярні (деревні) плити:

4412 94 10 00

- - - iнші, що мають хоча б один зовнiшнiй шар з деревини листяних порiд

4412 94 90 00

- - - інші

4412 99

- - iншi:

4412 99 30 00

- - - що містить один або більше шарів деревостружкової плити

 

- - - інші:

 

- - - - iнша, що має хоча б один зовнiшнiй шар з деревини листяних порiд:

4412 99 40 00

- - - - - з вільхи, ясеня, буку, берези, вишні, каштана, в’яза, гікорі, граба, кінського каштана, липи, клена, дуба, чинари, тополі, білої акації, грецького горіха чи тюльпанового дерева

4412 99 50 00

- - - - - інші

4412 99 85 00

- - - - інші

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Клеєна фанера, що складається з трьох або більше шарів деревини, склеєних і спресованих один на інший і розташованих переважно таким чином, що волокна суміжних шарів спрямовані під кутом один до одного; це надає панелі велику міцність і, компенсуючи усадку, зменшує жолоблення. Кожний зі складових листів називається “шаром” і клеєну фанеру зазвичай формують з непарної кількості шарів, причому середній шар переважно називають “центральним”.

 

(2) Панелі фанеровані, що являють собою щити з тонкого шпону, з’єднаної з основою, виготовленою, як правило, з низькосортних порід деревини, методом склеювання під тиском.

 

Якщо фанерують основу, виготовлену не з деревини (наприклад, панелі з пластмаси), то такі панелі також включаються до цієї товарної позиції за умови, що шпона надає панелі її основних ознак.

 

(3) Аналогічні матеріали із шаруватої деревини. Їх можна поділити на дві товарні категорії:

 

– Брускові, шаруваті (laminboard) та рейкові панелі, що мають центральний шар великої товщини, який складається з брусків, планок чи рейок з деревини, склеєних разом і облицьованих зовні шарами матеріалу. Панелі такого роду мають велику твердість та міцність і можуть використовуватися без рами чи основи.

 

– Панелі, в яких замість дерев’яного центрального шару використовуються інші матеріали, такі як один шар або декілька шарів деревностружкової та деревноволокнистої плити, склеєних деревинних відходів, азбесту чи пробки.

 

До цієї товарної позиції, однак, не включаються масивні вироби, такі як балки та арки із шаруватої деревини (так звані вироби зі шаруватоклеєної деревини) (зазвичай товарна позиція 4418).

 

Вироби цієї товарної позиції включаються до неї незалежно від того, чи були, чи не були вони оброблені для надання їм профілей, зазначених для виробів товарної позиції 4409, вони можуть бути вигнутої, гофрованої, перфорованої, різаної, або інших форм, а також сформовані за формою відмінною від квадратної чи прямокутної, і незалежно від того, чи були, чи не були їх поверхня, краї, чи торець оброблені, облицьовані, чи покриті (наприклад, текстильним матеріалом, пластмасами, фарбою, папером або металом), чи піддані будь-якій іншій операції за умови, що ці операції не додадуть їм основну властивість виробів інших товарних позицій.

 

До цієї товарної позиції також включаються панелі з клеєної фанери, фанеровані панелі та панелі з шаруватої деревини, що використовуються в якості панелей для підлоги та інколи називаються «паркетний настил». До поверхні таких панелей прикріплюють тонкий деревний шпон і, таким чином, імітують зібрану підлогову панель.

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(a) тонкі листи для облицювання, одержані розділенням шаруватої деревини (товарна позиція 4408);

 

(b) панелі із шаруватої пресованої деревини (товарна позиція 4413);

 

(c) комірчасті дерев’яні панелі та збірні підлогові панелі, включаючи зібрані паркетні щити або панелі, включаючи такі, що складаються з паркетних блоків, планок, фриз і т.д. зібраних на основі із одного чи кількох шарів деревини, відомих як «багатошарові» паркетні підлогові панелі (товарна позиція 4418);

 

(d) вироби дерев’яні мозаїчні та інкрустовані (товарна позиція 4420);

 

(e) панелі, які чітко ідентифікуються як частини меблів (зазвичай група 94).

 

Пояснення до товарних підпозицій.

 

Підпозиції 4412 10, 4412 31, 4412 32, та 4412 39.

 

Клеєна фанера включається до цих товарних підпозицій, навіть якщо її поверхня була покрита чи додатково оброблена, як описується в передостанньому абзаці Пояснень до товарної позиції 4412.

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Фанера з деревини хвойних порід часто має дефекти (наприклад, порожнини) на зовнішньому шарі, які у процесі виробництва усуваються за допомогою різних матеріалів, таких, як дерев'яні вставки, пластмасові наповнювачі тощо.

 

Такі матеріали не вважаються додатковими речовинами і не надають фанері характеру виробів інших товарних позицій.

 

Фанера цієї товарної позиції може бути нешліфованою або оброблена у подальшому шліфуванням. Термін “нешліфований” включає поняття “поверхнево-шліфований”; метою поверхневого шліфування є просто усунення нерівностей, утворених в результаті накладання латок, заповнення порожнин клинами або наповнювчами.

 

Дивись також Пояснення до товарних підпозицій 4412 10, 4412 31, 4412 32 та 4412 39.

 

Фанера клеєна, панелі фанеровані та аналогічні матеріали із шаруватої деревини, використовуються як панелі для підлоги (дивись зокрема четвертий абзац Пояснень до цієї товарної позиції), це стосується тільки таких паналей, в яких верхній шар деревини має товщину менш як 2,5 мм ( тонка фанера).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4412 94 10 та 4412 94 90

 

Щодо інтерпретації термінів “брускові, шаруваті (laminboard) та рейкові панелі ” дивись   Пояснення до товарної позиції 4412, перший параграф, (3), перший підпункт.

 

 

Пояснення до товарної позиції 4413:

 

4413 00 00 00

Деревина пресована у виглядi блокiв, плит, брускiв або профiльованих форм

 

Пресована деревина, що включається до цієї товарної позиції, піддається хімічній або фізичній обробці для підвищення густини чи твердості і поліпшення її механічної міцності або стійкості до дії хімічних реагентів чи електрики. Така деревина може бути монолітною або складатися з декількох з’єднаних разом шарів, в останньому випадку потрібно провести обробку більш значну, ніж це зазвичай необхідно для щільного зчеплення шарів.

 

Для одержання виробів цієї товарної позиції використовують два основних процеси – просочення та ущільнення. Ці процеси можна виконувати окремо або разом.

 

Процес просочення припускає глибоке просочення деревини, як правило, з використанням термореактивних пластмас або розплавленого металу.

 

Просоченню термореактивними пластмасами (наприклад, аміноальдегідними (аміносмолами) чи феноло-альдегідними (фенольними) смолами) частіше піддають дуже тонкі листи шпону, з яких формують шаруваті деревинні матеріали, аніж монолітну деревину, тому що в першому випадку процес просочення полегшений.

 

Металізовану деревину одержують шляхом занурення попередньо нагрітої монолітної деревини у ванну з розплавленим металом (наприклад, оловом, сурмою, свинцем, вісмутом або їх сплавами) під тиском у закритому резервуарі. Густина металізованої деревини зазвичай більше 3,5 г/см3.

 

В процесі ущільнення відбувається стиск клітин деревини; поперечний стиск можна здійснити на потужних гідравлічних пресах або між валками, а стиск у всіх напрямках – в автоклаві за високої температури. Пресована деревина може мати густину до 1,4 г/см3.

 

Просочення та ущільнення можуть виконуватися одночасно у процесі склеювання дуже тонких листів деревини (переважно з деревини берези) за допомогою термореактивних пластмас під високим тиском і за високої температури, в результаті чого відбувається не лише глибоке просочення і стиск деревини, але і з’єднання її шарів.

 

Пресовану деревину переважно використовують для виготовлення зубчастих коліс, затворів, підшипників та інших частин машин, двигунів, пропелерів, ізоляторів та інших електричних пристроїв, резервуарів для хімічної промисловості і т.д.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій.

 

4413 00 00

 

Найпоширенішими деревними породами, які піддаються пресуванню є: бук, граб, біла акація і тополя.

 

Пояснення до товарної позиції 4414:

 

4414 00

Рами дерев’янi для картин, фотографiй, дзеркал тощо:

4414 00 10 00

- з деревини тропiчних порiд, зазначених у додатковiй примiтцi 2 до цiєї групи

4414 00 90 00

- з деревини iнших порiд

 

До цієї товарної позиції включаються дерев’яні рами усіх форм і розмірів, як цілі, виготовлені з щільних блоків деревини, так і з профільованих або фігурних пиломатеріалів. Рами цієї товарної позиції можуть бути також виготовлені з застосуванням дерев’яної мозаїки чи інкрустації по дереву.

 

Вироби цієї товарної позиції можуть виготовлятись із звичайної деревини або частково з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит, шаруватої або пресованої деревини (див. Примітку 3 до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції включаються рами, оснащені основою, опорами, або рами зі вставленим склом.

 

Репродукції і фотографії, подані в дерев’яних рамах, також включаються до цієї товарної позиції, якщо властивості виробу в цілому визначаються рамами; в інших випадках такі вироби включаються до товарної позиції 4911.

 

Вставлені в раму дзеркала також не включаються (товарна позиція 7009).

 

Щоб визначити, чи слід вставлені в раму картини, малюнки, пастелі, колажі та аналогічні декоративні настінні тарілки, гравюри, естампи та літографії класифікувати як єдине ціле, чи рами слід класифікувати окремо від цих предметів, див. примітку 5 до групи 97 і пояснення до товарних позицій 9701 і 9702.

 

Пояснення до товарної позиції 4415:

 

4415

Ящики, коробки, пакувальнi корзини, барабани та аналогiчна тара з деревини; дерев’янi барабани (котушки) для кабелiв; пiддони, пiддони з бортами та iншi дерев’янi завантажувальнi щити; обичайки дерев’яні:

4415 10

- ящики, коробки, пакувальнi корзини, барабани та інша аналогiчна тара;
барабани (котушки) для кабелiв:

4415 10 10 00

- - ящики, коробки, пакувальнi корзини, барабани та аналогiчна тара

4415 10 90 00

- - барабани для кабелiв

4415 20

- пiддони, дерев’янi пiддони з бортами та iншi завантажувальнi щити; обичайки дерев’яні:

4415 20 20 00

- - пiддони пласкi; обичайки дерев’яні

4415 20 90 00

- - iншi

 

Вироби цієї товарної позиції можуть виготовлятись із звичайної деревини або з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит, шаруватої або пресованої деревини (див. Примітку 3 до цієї групи).

 

(I) Пакувальні ящики, коробки, пакувальні решітки, барабани та аналогічна тара

 

До цієї частини товарної позиції входять:

 

(1) Пакувальні ящики та коробки, що мають суцільні бічні стінки, кришки і днища, які використовують переважно для упакування і транспортування.

 

(2) Пакувальні решітки, коробки для фруктів чи овочів, тара для яєць та інша відкрита тара, бічні стінки якої складаються з рейок, прибитих з проміжками, а верх відкритий (включаючи ґратчасті ящики, застосовувані для перевезення виробів зі скла, керамічних виробів, техніки і т.д.).

 

(3) Коробки, виготовлені із розділеної на шари або лущеної деревини (але не деревини, використовуваної для плетивa) і застосовувані для упакування сиру, фармацевтичних продуктів і т.д.; сірникові коробки (включаючи коробки з поверхнею, об яку чиркають сірником) і відкрита конусоподібна тара для торгівлі олією, фруктами і т.д.

 

(4) Барабани та бочкоподібні контейнери, крім бондарних виробів з дерева, такі, які використовують для транспортування сухих фарб, хімікатів і т.д.

 

Ці контейнери можуть бути подані без кришки (“відкрита” тара, така як ящики, пакувальні кошики і т.д.). Вони можуть бути в нескладеному або частково складеному стані за умови, що деревина постачається в комплектах частин, необхідних для виробництва готової тари чи неповністю готової тари, яка має усі відмітні ознаки готової тари. Якщо деревина не постачається в таких комплектах, то вона повинна бути класифікована як пиляна чи стругана деревина, клеєна фанера і т.д., залежно від конкретного випадку.

 

Пакувальні ящики і т.д. цієї товарної позиції можуть бути збиті цвяхами чи з’єднані в шип “хвіст ластівки” або з’єднані іншим способом. Вони можуть бути оснащені петлями, ручками, засувками, ніжками чи кутовими прокладками або облицьовані металом, папером і т.д.

 

Використані коробки, пакувальні решітки і т.д., придатні для подальшого використання, включаються до цієї товарної позиції, а ті, що не підлягають подальшому використанню, крім як паливо, не включаються (товарна позиція 4401).

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(a) вироби товарної позиції 4202;

 

(b) шкатулки, ящики та аналогічні вироби товарної позиції 4420;

 

(c) контейнери, спеціально спроектовані і пристосовані для перевезення одним або кількома видами транспорту (товарна позиція 8609).

 

(II) Барабани кабельні

 

Кабельні барабани – це великі барабани (котушки), діаметр яких часто перевищує 1 м, використовувані для зберігання і перевезення електричних кабелів, телефонних кабелів та аналогічних кабелів. З метою полегшення укладання кабелю вони повинні обертатися.

 

(III) Піддони, піддони з бортами та інші дерев’яні завантажувальні щити

 

Завантажувальні щити – це переносні платформи для укладання великої кількості товарів у вигляді партій вантажу, що служать для їхнього навантаження, транспортування і зберігання за допомогою механічних засобів.

 

Піддон – це завантажувальний щит, що складається з двох ярусів, розділених опорами, або одного ярусу, що спирається на стійки, і призначений переважно для переміщення з використанням автонавантажувачів з вилковим захватом чи вантажних автофургонів. Піддони з бортами складаються хоча б з трьох стаціонарних, розбірних чи складних вертикальних стінок і призначені для установлення на двох’ярусному піддоні чи на іншому ящиковому піддоні.

 

Існують також інші різновиди завантажувальних щитів: платформи, круглі платформи, ящикові платформи з буртом, платформи з бічними ручками чи торцевими ручками.

 

(IV) Дерев’яні обичайки для утворення ящичних піддонів

 

Дерев’яні обичайки для утворення ящичних піддонів виготовляють з чотирьох дерев’яних деталей переважно з гаками на кінцях для утворення каркасу, що формується над піддоном.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4415 10 10

 

Ця товарна категорія включає повні комплекти дощок, в незібраному cтані, з розпиляної, розділеної на шари або лущеної деревини, які призначені як складові частини для складання ящикової тари, пакувальних корзин тощо, представлені однією партією, незалежно від порядку, в якому розташовані днища, бічні стінки, кришки і кріпильні деталі.

 

Неповні комплекти класифікуються таким чином:

 

1. Частини пакувальної тари, такі як днища, кришки тощо, збиті цвяхами або зібрані будь-яким іншим способом, виготовлені з дерев'яних дощок, розпиляних, розділених на шари або лущених, включаються до товарної категорії 4421 90 98;

 

2. Дошки в незібраному стані класифікуються відповідно до їхніх характеристик (товарні позиції 4407 або 4408).

 

Дивись також Пояснення до товарної позиції 4415, (І).

 

4415 10 90

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4415, (ІІ).

 

4415 20 20 і 4415 20 90

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4415, (ІІІ) і (ІV).

 

Пояснення до товарної позиції 4416:

 

4416 00 00 00

Бочки, барила, чани, дiжки та iншi бондарнi вироби та їх частини з деревини, включаючи клепку

 

До цієї товарної позиції включається тара, що являє собою бондарну продукцію, тобто вироби, корпус яких складається з клепки з пазами, куди кріпляться верхні та нижні днища, а форма підтримується обручами, виготовленими з дерева чи металу.

 

До бондарних виробів відносяться бочки різних видів (бочки, барила, великі бочки і т.д.) як герметичні (для рідких речовин), так і із зазорами (для сухих вантажів), а також чани, діжки і т.д.

 

Ці вироби можуть бути як у розібраному, так і в частково складеному вигляді, іноді мають внутрішнє покриття чи облицювання.

 

До цієї товарної позиції також включаються клепка та всі інші вироби з деревини, з обробкою або без неї, що мають форму частин бондарних виробів (наприклад, верхні днища бочок, обручі, обрізані на задану довжину і оснащені на кінцях пазами для складання виробів).

 

До цієї товарної позиції включається також необроблена клепка (клепка з деревини), тобто планки з деревини, використовувані для виготовлення кістяка, верхніх чи нижніх днищ барил та інших бондарних виробів. Клепка може мати наступний вигляд:

 

(1) Планки, сколені зі стовбурів дерев у напрямку серцевинних променів. Потім клепка може також бути піддана тангентальному розпилюванню уздовж однієї з основних поверхонь, а інша поверхня просто обточується сокирою або ножем.

 

(2) Пиляна клепка за умови, що хоча б одна з двох основних поверхонь є опуклою чи увігнутою, така вигнута форма поверхні досягається під час розпилювання циліндричною пилкою.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) лісоматеріали, піддані тангентальному розпилюванню по обох основних поверхнях (товарна позиція 4407 або 4408);

 

(b) контейнери, виготовлені з клепки, прибитої до верхніх і нижніх днищ цвяхами (товарна позиція 4415);

 

(c) бочки і т.д., яким надана така форма, що їх можна використовувати як меблі (наприклад, столів і стільців) (група 94).

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Бочки та барила мають опуклий в середній частині корпус, закритий з двох кінців. Чани та діжки зазвичай мають лише один закритий кінець і можуть мати знімну кришку.

 

Деревними породами, що мають найпоширеніше використання для виготовлення цих виробів, є каштан і дуб.

 

Ця товарна категорія включає такі частини, як клепка і днища бочок, та інші бондарні вироби.

 

Клепка - це стругані планки, що мають більш-менш вигнуту форму, зачищені або скошені принаймні з одного кінця, з пазом для складання, який називають “утор”.

 

Кришки (днища) мають круглу форму необхідної окружності і фаску з обох боків, що дозволяє вставляти днища в уторний паз.

 

Пояснення до товарної позиції 4417:

 

4417 00 00 00

Iнструменти, оправи та ручки для iнструментiв з деревини, дерев’яні частини та ручки для мiтел або щiток; шевські колодки та розтяжки для взуття

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Інструменти з деревини, крім тих, в яких лезо, робочий край, робоча поверхня чи інша робоча частина виготовлені з будь-яких матеріалів, зазначених у Примітці 1 до групи 82.

 

Інструменти цієї товарної позиції включають лопатки (крім тих, що належать до кухонного посуду та приборів товарної позиції 4419), фасонні різання, киянки чи кувалди, вила, шкребки, лопати, верстак з притискною колодкою і затискачі, шліфувальні колодки і т.д.

 

(2) Оправи інструментів з деревини (наприклад, колодки рубанків, стругів, частини верстатів лучкових пилок тощо), на яких не закріплені металеві робочі частини (леза та ріжучі полотнa.

 

(3) Ручки з деревини, обточені чи необточені, для інструментів або пристосувань усіх видів (наприклад, ручки шкребків, лопат, вил, молотів, викруток, пилок, напилків, ножів, зачищувальних різців, штемпелів або клейм).

 

(4) Дерев’яні частини мітел або щіток. Цим заготовкам, обробленим чи необробленим, надають форму головок мітел або щіток. Вони можуть іноді складатися з більш ніж однієї заготовки.

 

(5) Дерев’яні ручки мітел або щіток, обточені чи необточені, незалежно від того, призначені вони для кріплення волокон або щетини на одному кінці (наприклад, малярський пензлик) чи для кріплення до оправи (наприклад, ручки щіток).

 

(6) Дерев’яні шевські колодки (тобто форми, використовувані у виробництві взуття) і розтяжки для взуття, оброблені чи необроблені, які служать для зберігання форми взуття чи для його розтягування.

 

Вироби цієї товарної позиції можуть виготовлятись із звичайної деревини або з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит, шаруватої або пресованої деревини (див. Примітку 3 до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) начорно обтесаний чи округлений лісоматеріал, використовуваний для виготовлення ручок інструменту (товарна позиція 4404);

 

(b) лісоматеріали, лише розпиляні (наприклад, на блоки) для виготовлення виробів, включених до цієї товарної позиції, але які не мають вигляду заготовок (товарна позиція 4407);

 

(c) дерев’яні ручки для столових ножів, ложок і виделок (товарна позиція 4421);

 

(d) капелюшні болванки (товарна позиція 8449);

 

(e) дерев’яні форми для лиття товарної позиції 8480;

 

(f) устаткування або частини устаткування (група 84).

 

Додаткові пояснення до товарної позиції:

 

Дивись Примітку 5 до цієї групи.

 

Ця товарна категорія включає ручки пензлів для малювання та помазків для гоління.

 

Пояснення до товарної позиції 4418:

 

4418

Вироби столярнi та теслярськi будiвельнi деталi, включаючи пористi дерев’янi панелi, зібрані панелі для підлоги, ґонт i дранку для покрiвель:

4418 10

- вiкна, дверi балконнi та їх рами i наличники:

4418 10 10 00

- - з деревини тропiчних порiд, зазначених у додатковiй примiтцi 2 до цiєї групи

4418 10 50 00

- - з деревини хвойних порiд

4418 10 90 00

- - iнші

4418 20

- дверi та їх рами, наличники i пороги:

4418 20 10 00

- - з деревини тропiчних порiд, зазначених у додатковiй примiтцi 2 до цiєї групи

4418 20 50 00

- - з хвойних порiд

4418 20 80 00

- - з iнших порiд деревини

4418 40 00 00

- опалубка для бетонування

4418 50 00 00

- ґонт i дранка для покрiвель

4418 60 00 00

- стояки та балки

 

- зібрані панелі для підлоги:

4418 71 00 00

- - для мозаїчної підлоги

4418 72 00 00

- - інші, багатошарові

4418 79 00 00

- - інші

4418 90

- iншi:

4418 90 10 00

- - шаруватоклеєна деревина

4418 90 80 00

- - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються дерев’яні вироби, включаючи вироби дерев’яні мозаїчні чи інкрустовані, які використовують у будівництві будь-яких споруджень і т.д., як у складеному, так і розібраному вигляді (наприклад, виготовлені із шипами, пазами, шипами типу “ластівкін хвіст” чи іншими аналогічними з’єднаннями для складання) незалежно від того, чи мають вони такі металеві деталі як петлі, замки і т.п.

 

Вироби цієї товарної позиції можуть виготовлятись із звичайної деревини або з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит, шаруватої або пресованої деревини (див. Примітку 3 до цієї групи).

 

Термін “вироби столярні” стосується більше будівельних виробів (таких як двері, вікна, ставні, сходи, дверні чи віконні рами), тоді як термін “вироби теслярські” застосовується до дерев’яних виробів (таких як балки, крокви і розпірки покрівлі), які використовують як конструкційні елементи чи у процесі зведення опор, риштувань і т.д., і включає опалубку для бетонування. Проте панелі з клеєної фанери, навіть якщо їх поверхня була оброблена для використання як опалубки, включаються до товарної позиції 4412.

 

До теслярських будівельних конструкцій також відносять шаруватоклеєні лісоматеріали (глулам), тобто будівельний лісоматеріал, одержуваний під час склеювання декількох шарів деревини, причому напрямки волокон у шарах, переважно, повинні бути паралельні. У вигнутих деталях шари розташовуються таким чином, щоб прикладене навантаження було спрямоване перпендикулярно до площини кожного шару; шари прямої балки із шаруватої деревини розташовані в паралельних площинах.

 

До цієї товарної позиції також включаються комірчасті дерев’яні панелі, що зовні аналогічні блоковим і рейковим панелям, які описані у поясненні до товарної позиції 4412, але рейки чи планки, що утворюють центральний шар, знаходяться на певній відстані один від одного та розташовані або паралельно, або у вигляді решітки. У деяких випадках панелі можуть складатися з облицювальних листів, розділених внутрішньою рамою, що йде вздовж країв. Проміжки між ними можуть бути заповнені звукоізоляційними чи теплоізоляційними матеріалами (наприклад, пробкою, скловатою, целюлозою, азбестом). Облицювальні листи можуть виготовлятися із суцільного дерева, деревностружкової плити чи аналогічних плит, деревноволокнистої плити чи клеєної фанери, а панелі (подібні до тих, що входять до товарної позиції 4412) можуть облицьовуватися недорогоцінним металом. Панелі цього виду є відносно легкими, але міцними, і використовуються для виробництва перегородок, дверей та іноді для виготовлення меблів.

 

До цієї товарної позиції також включаються суцільні блоки, планки,  фриз і т.д., зібрані в підлогові панелі (включаючи паркетні панелі) або щити, з окантовкою або без неї. Також до цієї товарної позиції включають підлогові панелі або щити, що складаються з блоків, планок, фризу тощо, зібраних на підкладці з одного або більше шарів деревини, відомих як "шаруваті" паркетні підлогові панелі. Верхній шар (шар зношення), як правило, виготовлений з двох або більше рядів планок, що складають панель. Ці панелі чи щитки можуть бути шпунтовані по краях для полегшення складання.

 

Ґонт – це розпиляний вздовж лісоматеріал, переважно завтовшки більше 5 мм з одного торця (комель) і менше 5 мм з іншого торця (верхівкa). Ґонт може бути розпиляний таким чином, щоб його краї були паралельними; комель може бути розпиляний під прямим кутом до країв або мати округлу чи іншу форму. Один з пластів може бути відшліфованим по всій довжині від комелю до верхівки або мати нарізані пази також по всій довжині.

 

Дранка – це деревинний матеріал, одержуваний під час розколювання вручну чи на верстаті колод або кряжів. У результаті розколювання на шарах дранки видно натуральну текстуру деревини. Іноді дранку піддають подовжньому розпилюванню по товщині з метою одержання двох дранок, у кожної з яких один пласт утворений розколюванням, а інший – розпилюванням.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) панелі з клеєної фанери, фанеровані панелі або панелі з подібної шаруватої деревини, які використовуються як підлогові панелі, до поверхні яких прикріплено тонкий шар шпону так, що вони імітують збірну підлогову панель товарної позиції 4418 (товарна позиція 4412);

 

(b) стінні шафи, із задньою стінкою або без неї, навіть якщо передбачена можливість їх кріплення цвяхами чи іншим способом до стелі або стінки (товарна позиція 9403);

 

(с) конструкції будівельні збірні (товарна позиція 9406).

 

Пояснення до товарної підпозиції 4418 71

 

Зібрані підлогові панелі для мозаїчних підлог - це виготовлені заводським способом збірні панелі, що складаються з певної кількості окремих елементів квадратної або прямокутної форми і можуть включати "кабошони" (квадратні, прямокутні, трикутні, ромбовидні або іншої форми дерев’яні частини невеликих розмірів, що використовують як наповнювачі для забезпечення заданого візерунку). Дощечки укладаються відповідно до визначеного візерунку, наприклад, "клітка", "рогожка", "ялинка" (див. приклади нижче).

 

Візерунок "клітка"

Візерунок "рогожка"

Візерунок "ялинка"

 

Додаткові пояснення до товарних категорій

 

4418 20 10 - 4418 20 80

 

Ці товарні категорії включають суцільні шаруваті дерев'яні панелі з товстою серцевиною, за умови, що вони пройшли таку подальшу обробку, яка дозволяє вважати їх виробами для використання виключно як двері (наприклад, вироблення отворів для ручок, замків або завіс).

 

Ці товарні категорії не включають необроблені панелі, іноді відомі як “суцільні дверні заготовки”, навіть якщо їхні краї покриті облицюванням (товарна позиція 4412).

 

4418 40 00

 

Опалубка цієї товарної категорії - це конструкція, що збирається, використовується для усіх видів бетонних робіт (наприклад, для фундаментів, стін, підлог, колон, стовпів, стояків, секцій тунелів тощо).

 

Зазвичай, опалубка виготовляється зі смолистої деревини (планки, бруски тощо). Проте фанерні щити, використовувані як опалубка (для одержання гладких поверхонь), виключаються з цієї товарної категорії, навіть якщо вони мають покриття з одного чи обох боків і їхнє застосування як опалубки для бетонування є очевидним (товарна позиція 4412).

 

4418 50 00

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4418, сьомий і восьмий абзаци.

 

4418 71 00 - 4418 79 00

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4418, шостий абзаци.

 

4418 71 00

 

Ця товарна категорія включає підлогові панелі, що складаються із шару відомого як шар зношення і виготовлені з блоків, рейок, плінтусів тощо. Зібраних на відповідній основі з дерева, деревностужкової  плити, паперу , пластмаси, корку, тощо.

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4412.

 

Дивись також Пояснення до товарної підпозиції 4418 71.

 

4418 72 00

 

Дивись Пояснення до товарної  категорії 4418 71 00.

 

4418 90 10

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 4418, третій абзац.

 

4418 90 80

 

Ця товарна категорія включає комірчасті дерев'яні панелі, описані в Поясненнях до товарної позиції 4418, четвертий абзац.

 

Пояснення до товарної позиції 4419:

 

4419 00

Посуд та прибори столові або кухонні, дерев’яні:

4419 00 10 00

- з деревини тропiчних порiд, зазначених у додатковiй примiтцi 2 до цiєї групи

4419 00 90 00

- з деревини iнших порiд

 

До цієї товарної позиції включаються лише дерев’яні предмети домашнього начиння, обточені чи необточені, з дерев’яної мозаїки чи інкрустації по дереву, які стосуються посуду та приборів столових або кухонних. До неї, проте, не включаються вироби, призначені в першу чергу для прикраси, та предмети меблів.

 

Вироби цієї товарної позиції можуть виготовлятись із звичайної деревини або з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит, шаруватої або пресованої деревини (див. Примітку 3 до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції включаються: ложки, виделки, лопаточки для салату; блюда; глечики, чашки та блюдця; коробки із шухлядками для пряностей та інші кухонні ємності; совки для крихт без щітки; кільця для серветок; качалки; форми для тіста; масельнички; ступки; щипці для горіхів; підноси; миски; дошки для нарізування хліба; дошки для нарізування продуктів; підставки для посуду; мірні ємності для використання на кухні.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) бондарні вироби (товарна позиція 4416);

 

(b) дерев’яні частини столових або кухонних приборів (товарна позиція 4421);

 

(c) щітки та мітли (товарна позиція 9603);

 

(d) ручні сита (товарна позиція 9604).

 

Пояснення до товарної позиції 4420:

 

4420

Вироби дерев’янi мозаїчнi та iнкрустованi; шкатулки та коробки для ювелiрних або ножових виробів та аналогiчні вироби, дерев’янi; статуетки та iншi декоративнi вироби, дерев’янi; предмети меблiв, що не належать до групи 94:

4420 10

- статуетки та iншi декоративнi вироби дерев’яні:

4420 10 11 00

- - з деревини тропiчних порiд, зазначених у додатковiй примiтцi 2 до цiєї групи

4420 10 19 00

- - з деревини iнших порiд

4420 90

- iншi:

4420 90 10 00

- - вироби дерев’янi набiрнi (мозаїчнi) та iнкрустованi

 

- - iншi:

4420 90 91 00

- - - з деревини тропiчних порiд, зазначених у додатковiй примiтцi 2 до цiєї групи

4420 90 99 00

- - - інші

 

До цієї товарної позиції включаються дерев’яні мозаїчні панелі та інкрустації по дереву, включаючи панелі, частково виготовлені з інших матеріалів.

 

Вироби цієї товарної позиції можуть виготовлятись із звичайної деревини або з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит, шаруватої або пресованої деревини (див. Примітку 3 до цієї групи).

 

До неї також включаються різноманітні вироби з дерева (включаючи дерев’яні мозаїчні чи інкрустовані вироби), переважно гарної якості і поліпшеної обробки, такі як: невеликі столярні вироби (наприклад, шкатулки та коробочки для ювелірних виробів); невеликі предмети обстановки; декоративні вироби. Такі вироби включаються до цієї товарної позиції навіть у тих випадках, якщо вони оснащені дзеркалами, за умови, що вони зберігають відмітні ознаки виробів, описаних у цій товарній позиції. Аналогічно, до цієї товарної позиції включаються вироби, повністю або частково оббиті натуральною чи композиційною шкірою, картоном, пластмасами, текстильними матеріалами і т.д., за умови, що власне кажучи вони є виробами з дерева.

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Коробочки з покритого лаком дерева (типу китайських чи японських); ящики та коробки з дерева для зберігання ножів, ножових виробів, наукових приладів і т.д.; табакерки та інші коробочки невеликих розмірів, які носять у кишенях, у жіночих сумках чи на собі; ящики для канцелярського приладдя і т.д.; коробки для рукоділля; табакерки і бонбоньєрки. Проте до цієї товарної позиції не включаються звичайні кухонні коробки для прянощів і т.д. (товарна позиція 4419).

 

(2) Дерев’яні предмети обстановки, крім виробів групи 94 (див. загальні положення до групи 94). Отже, до цієї товарної позиції включаються такі вироби, як вішалки для верхнього одягу чи головних уборів, гачки для одежних щіток, підноси для листів, використовувані в канцеляріях, попільниці, підставки для ручок і письмові прилади.

 

(3) Статуетки, тварини, фігурки та інші декоративні вироби.

 

Дерев’яні частини виробів цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 4421).

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(a) футляри для музичних інструментів або рушниць, виготовлені з дерева, і футляри, ящики, коробки та аналогічні вироби, які обшиті натуральною чи композиційною шкірою, папером або картоном, матеріалом з вулканізованих волокон, листами пластмаси або текстильними матеріалами (товарна позиція 4202);

 

(b) біжутерія (товарна позиція 7117);

 

(c) футляри для годинників та їх частини групи 91;

 

(d) музичні інструменти та їх частини групи 92;

 

(e) піхви та футляри для холодної зброї, що носять на портупеї чи поясному ремені (товарна позиція 9307);

 

(f) вироби групи 94 (наприклад, меблі, світильники та освітлювальне обладнання);

 

(g) курильні трубки та їх частини, ґудзики, олівці та інші вироби групи 96;

 

(h) твори мистецтва чи антикваріат групи 97.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4420 90 10

 

Ця товарна категорія включає мозаїчні та інкрустовані дерев’яні панелі.

 

Мозаїка (маркетрі), зазвичай, складається з тонких шматочків дерева або інших матеріалів (недорогоцінний метал, черепашник, слонова кістка тощо), наклеєних на дерев'яну основу в декоративних цілях.

 

Пояснення до товарної позиції 4421:

 

4421

Іншi вироби з дерева:

4421 10 00 00

- вiшалки для одягу

4421 90

- iншi:

4421 90 91 00

- - з волокнистих плит

4421 90 98 00

- - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються усі вироби з дерева, обточені чи оброблені будь-яким іншим способом або виготовлені із застосуванням дерев’яної мозаїки чи інкрустації по дереву, крім виробів, зазначених у попередніх товарних позиціях, і крім виробів, визначених в іншому місці, незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені (див., наприклад, Примітку 1 до цієї групи).

 

До неї також включаються дерев’яні частини виробів, зазначених або включених у попередніх товарних позиціях, крім виробів товарної позиції 4416.

 

Вироби цієї товарної позиції можуть виготовлятись із звичайної деревини або з деревностружкових або подібних плит, деревноволокнистих плит, шаруватої або пресованої деревини (див. Примітку 3 до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Шпулі, гребені, бобіни, котушки для ниток і т.д. Ці вироби переважно мають стрижень (чи серцевину) з обточеної деревини, на який намотують нитку чи тонкий дріт; стрижень може бути циліндричної або конічної форми, переважно з внутрішнім каналом, і може мати фланець з одного чи обох кінців. До цієї товарної позиції також включаються бобіни, що складаються з центрального стрижня, виготовленого з обточеного дерева, з надставленими кінцями з дерева чи інших матеріалів; ці бобіни використовують для намотування ізоляційного електричного проводу.

 

(2) Клітки для кроликів, клітки для курей, вулики, клітки, сажі, будки, годівниці; хомути для сільськогосподарських тварин.

 

(3) Театральні декорації; столярні верстаки; верстати для ручного переплетення або оправи книжок; драбини і поперечини; козли; літери, дорожні знаки, покажчики; щити для написів; бирки для садівництва і т.д.; зубочистки; підпірки для дерев, паркани; шлагбауми; жалюзі, підіймальні жалюзі та інші види жалюзі; затички для бочок; шаблони; ролики для пружинних жалюзі; вішалки для одягу; пральні дошки; прасувальні дошки; гачки для одягу; установочні штифти; весла, лопаті, румпелі; труни.

 

(4) Дерев’яні блоки для мостіння, які переважно мають єдиний розмір і прямокутні бічні сторони. Їх виготовляють на багатопилкових верстатах.

 

Іноді до бічних сторін можуть бути прибиті розділові рейки з метою створення запасу для розбухання блоків після їхнього укладання.

 

(5) Сірникова соломка, виготовлена різанням шпону, чи, як правило, розділеної на шари чи лущеної деревини до розмірів сірників. Сірники можна також виготовляти у великій кількості з дерев’яних блоків. Вони можуть просочуватися хімічними речовинами (наприклад, фосфатами амонію), проте якщо сірники вже мають головки, то до цієї групи вони не включаються. До цієї товарної позиції також включаються дерев’яні рейки, що мають зубці або пази на одному із країв, для виготовлення сірників в упакуваннях у вигляді книжечок.

 

(6) Дерев’яні цвяшки чи нагелі, або шпильки, для взуття, які виготовляють тим самим способом, що і сірникову соломку, але загострені з одного кінця і можуть мати круглий, квадратний чи прямокутний переріз. Іноді їх застосовують замість цвяхів для кріплення підошов і каблуків черевиків і туфель.

 

(7) Мірні ємності, крім тих, які належать до кухонних приборів товарної позиції 4419.

 

(8) Дерев’яні ручки для столових ножів, ложок і виделок.

 

(9) Панелі, що складаються з планок або рейок начорно розпиленої деревини  з’єднаних за допомогою клею з метою полегшення транспортування або призначених для подальшої обробки.

 

(10) Фасонна деревина, одержана шляхом накладання рельэфу на рельэф або інший кусок фасонної деревини або не фасонної деревини (крім виробів товарної позиції 4418).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) дерев’яні рейки для виготовлення сірникової соломки (товарна позиція 4404);

 

(b) дерев’яні цвяшки в неготовому вигляді, тобто у вигляді дерев’яних рейок із краєм, гостро заточеним по обидва боки, придатні для розрізування і виготовлення цвяшків для взуття (товарна позиція 4409);

 

(c) дерев’яні ручки для ножів (крім столових ножів) та інших інструментів чи пристосувань товарної позиції 4417;

 

(d) вироби групи 46;

 

(e) взуття та його частини групи 64;

 

(f) палиці та частини палиць, парасольок або хлистів (група 66);

 

(g) машини, частини машин і електротовари розділу XVI (наприклад, дерев’яні форми для лиття товарної позиції 8480);

 

(h) товари розділу XVII (наприклад, човни, візки, тачки та інші транспортні засоби, колісні вироби);

 

(ij) математичні інструменти чи інструменти для креслення, вимірювальні прилади (крім мірних ємностей) та інші товари групи 90;

 

(k) рушничні приклади та інші частини зброї (товарна позиція 9305);

 

(l) іграшки, ігри та спортивний інвентар (група 95).

 

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

4421 90 98

 

Ця товарна категорія включає:

 

1. Комплекти планок, що становлять певну частину дерев'яної ящикової тари (кришки тощо).

 

2. Дерев'яні стелажі (полиці), в зібраному або не зібраному вигляді, за умови, якщо вони не мають основних властивостей меблів.

 

3. Садову огорожу тощо, ґратчастої конструкції, збитої хрестоподібно цвяхами і потім розтягнутої (типу гармошки).

 

4. Вертела та палички із загостреними кінцями різноманітних видів, використовувані для подачі деяких страв (оселедцеві рулети тощо).
Додаток

 

Назви деяких видів тропічних порід дерев

 

I. Тропічні породи дерев, які ростуть в Африці

Основна назва

Наукова назва

Місцева назва

 

 

 

 

 

 

 

 

Abura

Hallea ciliata Leroy

Angola

Mivuku

 

(Mitragyna ciliata Aubr. &

Cameroon

Elolom

 

Pellegr.)

Congo

Vuku

 

 

Côte d’Ivoire

Bahia

 

Hallea rubrostipulata Leroy

Equatorial Guinea

Elelon

 

(Mitragyna rubrostipulata Harv.)

Gabon

Elelom Nzam

 

 

Ghana

Subaha

 

 

Nigeria

Abura

 

Hallea stipulosa O. Kuntze

Sierra Leone

Mboi

 

(Mitragyna stipulosa Leroy)

Uganda

Nzingu

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Mvuku

 

 

Zambia

Nzingu

 

 

 

 

 

 

France

Bahia

 

 

 

 

 

 

 

 

Acajou d’Afrique

Khауа Ivorensis A. Chev.

Angola

Undia Nunu

 

(= Khaya klainei Pierre)

Cameroon

N’Gollon

 

 

Côte d’Ivoire

Acajou Bassam

 

 

Equatorial Guinea

Caoba del Galôn

 

 

Gabon

Zaminguila

 

 

Ghana

Takoradi

 

 

 

Mahogany

 

 

Nigeria

Ogwango

 

 

 

 

 

 

France

Acajou Bassam

 

 

Germany

Khaya Mahagoni

 

 

U.K.

African Mahogany

 

 

 

 

 

Khaya anthotheca C. DC.

Angola

N’Dola

 

 

Cameroon

Mangona

 

 

Congo

N’Dola

 

 

Côte d’Ivoire

Acajou blanc,

 

 

 

Acajou Krala

 

 

Ghana

Ahafo

 

 

 

 

 

 

Uganda

Munyama

 

 

 

 

 

 

France

Acajou blanc

 

 

Germany

Khaya Mahagoni

 

Khaya grandifoliola C. DC.

Côte d’Ivoire

Acajou á grandes

 

 

 

feuilles

 

 

Nigeria

Benin

 

 

 

Mahogany,

 

 

 

Akuk

 

 

Uganda

Eri Kire

 

 

 

 

 

 

France

Acajou á grandes

 

 

 

feuilles

 

 

U.K.

Heavy African

 

 

 

Mahogany

 

 

 

 

 

 

 

 

Afrormosia

Pericopsis elata Van

Cameroon

Obang

 

Meeuwen

Central African

 

 

(=Afrormosia elata Harms)

Republic

Obang

 

 

Côte d’Ivoire

Assamela

 

 

Ghana

Kokrodua

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Ole,

 

 

 

Bohala,

 

 

 

Mohole

 

 

France

Assamela,

 

 

 

Oleo Pardo

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako

Antiaris africana Engl.

Angola

Sansama

 

 

Côte d’Ivoire

Ako,

 

Antiaris welwitschii Engl.

 

Akede

 

 

Ghana

Chenchen,

 

 

 

Kyenkyen

 

 

Nigeria

Oro,

 

 

 

Ogiovu

 

 

Tanzania

Mlulu,

 

 

 

Mkuzu

 

 

Uganda

Kirundu,

 

 

 

Mumaka

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Bonkonko,

 

 

 

Bonkongo

 

 

 

 

 

 

Germany

Antiaris

 

 

U.K.

Antiaris

 

 

 

 

 

 

 

 

Aningré

Aningeria robusta Aubr. &

Angola

Mukali,

 

Pellegr.

 

Kali

 

 

Central African

 

 

Aningeria superba A. Chev.

Republic

M’Boul

 

 

Congo

Mukali,

 

Aningeria altissima Aubr. &

 

N’Kali

 

Pellegr.

Côte d’Ivoire

Aningueri blanc,

 

 

 

Aniegre

 

Aningeria spp.

Ethiopia

Kararo

 

 

Kenya

Muna,

 

 

 

Mukangu

 

 

Nigeria

Landojan

 

 

Uganda

Osan

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Tutu

 

 

 

 

 

 

Germany

Aningré-

 

 

 

Tanganyika Nuss

 

 

Italy

Tanganyika Nuss

 

 

U.K.

Aningeria

 

 

 

 

 

 

 

 

Avodiré

Turraeanthus africana

Côte d’Ivoire

Avodiré

 

Pellegr.

Ghana

Apapaye

 

 

Liberia

Blimah-Pu

 

 

Nigeria

Apaya

 

 

Dem.Rep. of the Congo

M’Fube,

 

 

 

Lusamba

 

 

 

 

 

 

Belgium

Lusamba

 

 

 

 

Azobé

Lophira alata Banks ex

Cameroon

Bongossi

 

Gaertn. f.

Congo

Bonkolé

 

(= Lophira procera A.

Côte d’Ivoire

Azobé

 

Chev.)

Equatorial Guinea

Akoga

 

 

Gabon

Akoga

 

 

Ghana

Kaku

 

 

Nigeria

Ekki,

 

 

 

Eba

 

 

Sierra Leone

Hendui

 

 

 

 

 

 

Germany

Bonkole,

 

 

 

Bongossi

 

 

U.K.

Ekki

 

 

 

 

Bossé

Guarea cedrata Pellegr.

Côte d’Ivoire

Bossé

clair

 

Ghana

Kwabohoro

 

Guarea laurentii De Wild.

Nigeria

Obobo Nofua

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Bosasa

 

 

 

 

 

 

Germany

Bossé

 

 

U.K.

Scented

 

 

 

Guarea

 

 

 

 

 

 

 

 

Bossé

Guarea thompsonii

Côte d’Ivoire

Mutigbanaye

foncé

Sprague

Kenya

Bolon

 

 

Nigeria

Obobo Nekwi

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Diampi

 

 

 

 

 

 

Germany

Diampi

 

 

U.K.

Black Guarea

 

 

 

 

 

 

 

 

Dabema

Piptadeniastrum africanum

Cameroon

Atui

 

Brenan

Congo

N’Singa

 

(=Piptadenia africana

Côte d’Ivoire

Dabema

 

Hook. f.)

Equatorial Guinea

Tom

 

 

Gabon

Toum

 

 

Ghana

Dahoma

 

 

Liberia

Mbeli

 

 

Nigeria

Agboin,

 

 

 

Ekhimi

 

 

Uganda

Mpewere

 

 

Sierra Leone

Mbele,

 

 

 

Guli

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Bokungu,

 

 

 

Likundu

 

 

 

 

 

 

U.K.

Dahoma,

 

 

 

Ekhimi

 

 

 

 

 

 

 

 

Dibétou

Lovoa trichilioides Harms

Cameroon

Bibolo

 

(= Lovoa klaincana Pierre)

Côte d’Ivoire

Dibétou

 

 

Equatorial Guinea

Nivero,

 

 

 

Embero

 

 

Gabon

Eyan

 

 

Ghana

Dubini-Biri,

 

 

 

Mpengwa

 

 

Nigeria

Apopo,

 

 

 

Sida,

 

 

 

Anamenila

 

 

Sierra Leone

Wnaimei

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Lifaki-Maindu,

 

 

 

Bombulu

 

 

 

 

 

 

France

Noyer

 

 

 

d’Afrique,

 

 

 

Noyer du Gabon

 

 

U.K.

African

 

 

 

Walnut,

 

 

 

Tigerwood

 

 

U.S.A.

Tigerwood,

 

 

 

Congowood

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lovoa brownii Sprague

Kenya

Mukongoro

 

 

Uganda

Mukusu,

 

Lovoa swynnertonii Bak. f.

 

Nkobа

 

 

 

 

 

 

U.K.

Uganda Walnut

 

 

 

 

 

 

 

 

Doussié

Afzelia africana Smith

Angola

N’kokongo

 

 

 

Uvala

 

Afzelia bella Harms

Cameroon

M’Banga,

 

 

 

Doussié

 

Afzelia bipendensis Harms

Congo

N’Kokongo

 

 

Côte d’Ivoire

Lingue,

 

Afzelia pachyloba Harms -

 

Azodau

 

Afzelia cuanzensis Welw.

Ghana

Papao

 

 

Mozambique

Mussacossa,

 

 

 

Chanfuta

 

 

Nigeria

Apa,

 

 

 

Aligna

 

 

Senegal

Lingue

 

 

Sierra Leone

Kpendei

 

 

Tanzania

Mkora,

 

 

 

Mbembakofi

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Bolengu

 

 

 

 

 

 

Germany

Afzelia

 

 

Portugal

Chafuta

 

 

U.K.

Afzelia

 

 

U.S.A.

Afzelia

 

 

 

 

 

 

 

 

Framiré

Terminalia ivorensis

Cameroon

Lidia

 

A. Chev.

Côte d’Ivoire

Framiré

 

 

Ghana

Emeri

 

 

Liberia

Baji

 

 

Nigeria

Idigbo,

 

 

 

Black Afara

 

 

Sierra Leone

Baji

 

 

 

 

 

 

U.K.

Idigbo

 

 

 

 

 

 

 

 

Fuma

Ceiba pentandra Gaertn.

Cameroon

Doum

 

(= Ceiba thonningii

Congo

Fuma

 

A. Chev.)

Côte d’Ivoire

Enia,

 

 

 

Fromager

 

 

Ghana

Onyina

 

 

Liberia

Ghe

 

 

Nigeria

Okha,

 

 

 

Araba

 

 

Sierra Leone

Ngwe,

 

 

 

Banda

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Fuma

 

 

 

 

 

 

France

Fromager

 

 

Germany

Ceiba

 

 

U.K.

Ceiba

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilomba

Pycnanthus angolensis

Angola

Ilomba

 

Warb.

Cameroon

Eteng

 

(= Pycnanthus kombo

Congo

Ilomba

 

Warb.)

Côte d’Ivoire

Walélé

 

 

Equatorial Guinea

Calabo

 

 

Gabon

Eteng

 

 

Ghana

Otié

 

 

Nigeria

Akomu

 

 

Sierra Leone

Kpoyéi

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Lolako,

 

 

 

Lejonclo

 

 

 

 

 

 

 

 

Iroko

Chlorophora excelsa

Angola

Moreira

 

Benth. & Hook.f.

Cameroon

Abang

 

 

Congo

Kambala

 

Chlorophora regia A. Chev.

Côte d’Ivoire

Iroko

 

 

East Africa

Mvuli,

 

 

 

Mvule

 

 

Equatorial Guinea

Abang

 

 

Gabon

Abang,

 

 

 

Mandji

 

 

Ghana

Odum

 

 

Liberia

Semli

 

 

Mozambique

Tule Mufulа

 

 

Nigeria

Iroko

 

 

Sierra Leone

Semli

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Lusanga,

 

 

 

Molundu,

 

 

 

Mokongo

 

 

 

 

 

 

Belgium

Kambala

 

 

 

 

 

 

 

 

Kosipo

Entandrophragma

Angola

Lifuco

 

candollei Harms

Cameroon

Atom-Assie

 

 

Côte d’Ivoire

Kosipo

 

 

Ghana

Penkwa-Akowaa

 

 

Nigeria

Omu,

 

 

 

Heavy Sapelle

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Impompo

 

 

 

 

 

 

Germany

Kosipo-

 

 

 

Mahagoni

 

 

U.K.

Omu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kotibé

Nesogordonia papaverifera

Angola

Kissinhungo

 

R. Capuron

Cameroon

Ovoe,

 

(= Cistanthera papaverifera

 

Ovoui

 

A. Chev.)

Central African

 

 

 

Republic

Naouya

 

 

Côte d’Ivoire

Kotibé

 

 

Gabon

Aborbora

 

 

Ghana

Danta

 

 

Nigeria

Otutu

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Kondofindo

 

 

 

 

 

 

U.K.

Danta

 

 

 

 

 

 

 

 

Koto

Pterygota macrocarpa

Central African

 

 

K. Schum.

Republic

Kakende

 

Pterygota bequaertii

Côte d’Ivoire

Koto

 

De Wild.

Gabon

Ake

 

 

Ghana

Kyere,

 

 

 

Awari

 

 

Nigeria

Kefe,

 

 

 

Poroposo

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Ikame

 

 

 

 

 

 

Germany

Anatolia

 

 

U.K.

African

 

 

 

Pterygota,

 

 

 

Pterygota

 

 

 

 

 

 

 

 

Limba

Terminalia superba Engl. &

Cameroon

Akom

 

Diеls

Central African

 

 

 

Republic

N’Ganga

 

 

Congo

Limba

 

 

Côte d’Ivoire

Fraké

 

 

Equatorial Guinea

Akom

 

 

Ghana

Ofram

 

 

Nigeria

Afara,

 

 

 

White Afara

 

 

Sierra Leone

Kojagei

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Limba

 

 

 

 

 

 

France

Limbo,

 

 

 

Fraké,

 

 

 

Noyer du

 

 

 

Mayombé

 

 

U.S.A.

Korina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Makoré

Tieghemella heckelii Pierre

Côte d’Ivoire

Makoré

 

 

Ghana

Baku,

 

Tieghemella africana

 

Abacu

 

A. Chev.

Equatorial Guinea

Okola

 

(= Dumoria spp.)

Gabon

Douka

 

 

 

 

 

 

France

Douka

 

 

Germany

Douka

 

 

 

 

 

 

 

 

Mansonia

Маnsonia altissima

Cameroon

Koul

 

A. Chev.

Côte d’Ivoire

Bété

 

 

Ghana

Aprono

 

 

Nigeria

Ofun

 

 

 

 

 

 

France

Bété

 

 

 

 

 

 

 

 

Moabi

Baillonella toxisperma

Cameroon

Adjap,

 

Pierre

 

Ayap

 

(= Mimusops djave Engl.)

Congo

Dimpampi

 

 

Equatorial Guinea

Ayap

 

 

Gabon

M’Foi

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Muamba jaune

 

 

 

 

 

 

U.K.

African

 

 

 

Pearwood

 

 

 

 

 

 

 

 

Niangon

Heritiera utilis Kosterm.

Côte d’Ivoire

Niangon

 

(= Tarrietia utilis Sprague)

Gabon

Ogoue

 

 

Ghana

Nyankom

 

Heritiera densiflora

Liberia

Whismore

 

Kosterm.

Sierra Leone

Yami

 

(= Tarrieta densiflora

 

 

 

Aubr. & Normand)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obeche

Triplochiton scleroxylon

Cameroon

Ayous

 

K. Schum.

Central African

 

 

 

Republic

M’Bado

 

 

Côte d’Ivoire

Samba

 

 

Equatorial Guinea

Ayus

 

 

Ghana

Wawa

 

 

Nigeria

Arere,

 

 

 

Obeche

 

 

 

 

 

 

France

Samba,

 

 

 

Ayous

 

 

Germany

Abachi

 

 

U.K.

Wawa

 

 

U.S.A.

Obeche or Samba

 

 

 

 

 

 

 

 

Okoumé

Aucoumea klaineana Pierre

Congo

N’Kumi

 

 

Equatorial Guinea

Okumé,

 

 

 

N’Goumi

 

 

Gabon

Okoumé,

 

 

 

Angouma

 

 

 

 

 

 

U.K.

Gaboon

 

 

 

 

 

 

 

 

Onzabili

Antrocargon micraster

Angola

N’Gongo

 

A. Chev.

Cameroon

Angonga

 

Antrocargon klaineanum

Côte d’Ivoire

Akoua

 

Pierre

Equatorial Guinea

Anguekong

 

Antrocargon nannanii

Gabon

Onzabili

 

De Wild.

Ghana

Aprokuma

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Mugongo

 

 

 

 

 

 

Portugal

Mongongo

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovengkol

Guibourtia ehie J. Léonard

Côte d’Ivoire

Amazakoue

 

 

Equatorial Guinea

Palissandro

 

 

Gabon

Ovengkol

 

 

Ghana

Hyeduanini,

 

 

 

Anokye

 

 

 

 

 

 

U.S.A.

Mozambique

 

 

 

 

 

 

 

 

Ozigo

Dacryodes buettneri

Equatorial Guinea

Assia

 

H.J. Lam.

Gabon

Ozigo,

 

(= Pachylobus buettneri

 

Assia

 

Engl.)

 

 

 

 

Germany

Assia

 

 

 

 

 

 

 

 

Sapelli

Entandrophragma

Angola

Undianuno

 

cylindricum Sprague

Cameroon

Assié-Sapelli

 

 

Central African

 

 

 

Republic

M’Boyo

 

 

Congo

Undianuno

 

 

Côte d’Ivoire

Aboudikro

 

 

Ghana

Penkwa

 

 

Nigeria

Sapele

 

 

Uganda

Muyovu

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Lifaki

 

 

 

 

 

 

Germany

Sapelli-

 

 

 

Mahagoni

 

 

U.K.

Sapele

 

 

 

 

 

 

 

 

Sipo

Entandrophragma utile

Angola

Kalungi

 

Sprague

Cameroon

Asseng-Assié

 

 

Côte d’Ivoire

Sipo

 

 

Equatorial Guinea

Abebay

 

 

Gabon

Assi

 

 

Ghana

Utile

 

 

Nigeria

Utile

 

 

Uganda

Mufumbi

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Liboyo

 

 

 

 

 

 

Germany

Sipo-Mahagoni

 

 

U.K.

Utile

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiama

Entandrophragma

Angola

Livuité,

 

angolense C.DC.

 

Acuminata

 

 

Congo

Kiluka

 

Entandrophragma

Côte d’Ivoire

Tiama

 

congoense A. Chev.

Equatorial Guinea

Dongomanguila

 

 

Gabon

Abeubégne

 

 

Ghana

Edinam

 

 

Nigeria

Gédu-Nohor

 

 

Uganda

Mukusu

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Lifaki,

 

 

 

Vovo

 

 

 

 

 

 

Germany

Tiama-Mahagoni

 

 

U.K.

Gédu-Nohor

 

 

 

 

 

 

 

 

Tola

Gosweilerodendron

Angola

Tola branca

 

balsamiferum Harms

Cameroon

Sinedon

 

 

Congo

Tola,

 

 

 

Tola blanc

 

 

Gabon

Emolo

 

 

Nigeria

Agba

 

 

Dem.Rep. of the Congo

Ntola

 

 

 

 

 

 

Germany

Agba,

 

 

 

Tola branca

 

 

U.K.

Agba

 

 

 

 

 

 

II. Інші види тропічних порід дерев

Основна назва

Наукова назва

Місцева назва

 

 

 

 

Alan

Shorea albida Sym.

Malaysia

Alan-Batu,

 

 

 

Red Selangan,

 

 

 

Meraka,

 

 

 

Selangan Merah,

 

 

 

Alan-Paya

 

 

 

 

 

 

 

 

Andiroba

Carapa guianensis Aubl.

Brazil

Andiroba

 

and Carapa procera

 

Carapa,

 

A. DC.

 

Andirobeira,

 

 

 

Andiroba Branca,

 

 

 

Andiroba

 

 

 

Vermelha

 

 

Colombia

Masabalo,

 

 

 

Mazabalo

 

 

Costa Rica

Cedro Bateo,

 

 

 

Cedro Macho

 

 

Ecuador

Tangare,

 

 

 

Figueroa

 

 

Guyana

Crabwood

 

 

French Guiana

Carapa

 

 

Honduras

Bastard

 

 

 

Mahogany,

 

 

 

Cedro Macho

 

 

Panama

Cedro Bateo,

 

 

 

Cedro Macho

 

 

Surinam

Krappa

 

 

Trinidad and

 

 

 

Tobago

Crappo

 

 

Venezuela

Carapa,

 

 

 

Masabalo

 

 

 

 

 

 

 

 

Balau

Balau, Red / Selangan

Indonesia

Belangeran,

 

Batu Merah

 

Balau Merah

 

 

Malaysia

Balau Laut

 

Shorea balangeran (Korth.)

 

Merah,

 

Burck.

 

Damar Laut

 

 

 

Merah,

 

Shorea collina Ridl.

 

Balau Membatu,

 

 

 

Balau Merah,

 

Shorea guiso (Blco.) Bl.

 

Red Selangan

 

 

 

Batu,

 

Shorea inaequilateralis

 

Membatu,

 

Sym.

 

Seri,

 

Shorea kunstleri King

 

Selangan Batu

 

 

 

Merah,

 

Shorea ochrophloia E.J.

 

Seraya Sirup,

 

Strugnell ex Sym.

 

Selangan Batu

 

 

 

No. 1,

 

Shorea spp.

 

Sengawan,

 

 

 

Semayur,

 

 

 

Empenit-Meraka

 

 

Philippines

Guijo,

 

 

 

Gisok

 

 

Thailand

Makata,

 

 

 

Chankhau

 

 

 

 

 

 

Germany

Red Balau

 

 

U.K.

Red Balau

 

 

 

 

 

 

 

 

Balau cont’d

Balau, Yellow / Selangan

India

Sal

 

Batu Kumus (Bangkirai)

Indonesia

Bangkirai,

 

 

 

Agelam,

 

Shorea argentea C.F.C.

 

Benuas,

 

Fisher

 

Brunas,

 

Shorea astylosa Foxw.

 

Selangan batu,

 

 

 

Kumus,

 

Shorea atrivernosa Sym.

 

Kedawang,

 

 

 

Pooti

 

Shorea balangeran (Korth.)

Malaysia

Damar laut,

 

 

 

Kumus,

 

Shorea ciliata King

 

Sengkawan

 

 

 

Darat,

 

Shorea exelliptica W. Meijer

 

Balau Kumus,

 

Shorea foxworthyi Sym.

 

Balau Simantok,

 

 

 

Selangan Batu

 

Shorea gisok Foxw.

 

No. 1,

 

 

 

Selangan Batu

 

Shorea glauca King

 

No. 2

 

 

Myanmar

Thitya

 

Shorea laevis Ridl.

Philippines

Yakal,

 

(= Shorea laevifolia Endert)

 

Gisok,

 

Shorea materialis Ridl.

 

Malaykal

 

 

Thailand

Chan,

 

Shorea maxwelliana King

 

Ak or Aek,

 

 

 

Pa- Yom Dong

 

Shorea optusa Wall.

 

 

 

 

Germany

Balau

 

Shorea robusta Gaertner f.

U.K.

Balau,

 

 

 

Selangan Batu

 

Shorea roxburghii G. Don

 

 

 

 

 

 

 

Shorea seminis V. Sl.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea submontana Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea sumatrana Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea scrobiculata Burck.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea barbata & ciliata

 

 

 

Shorea spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balsa

Ochroma lagopus Sw.

Bolivia

Tami

 

(= Ochroma pyramidale

Brazil

Pau de Balsa

 

Urb.)

Colombia

Lanu

 

 

Central America

Balsa

 

 

Ecuador

Balsa

 

 

El Salvador

Algodon

 

 

Guatemala

Lanilla

 

 

Honduras

Guano,

 

 

 

Balsa

 

 

Nicaragua

Gatillo

 

 

Peru

Balsa,

 

 

 

Topa,

 

 

 

Palo de Balsa

 

 

Trinidad and

 

 

 

Tobago

Bois flot

 

 

Venezuela

Balso

 

 

 

 

 

 

 

 

Cativo

Prioria copaifera Gris.

Colombia

Cativo,

 

 

 

Trementino,

 

 

 

Amasamujer,

 

 

 

Copachu

 

 

Costa-Rica

Cativo,

 

 

 

Camibar

 

 

Panama

Cativo

 

 

Venezuela

Muramo,

 

 

 

Curucai

 

 

 

 

 

 

 

 

Cedro

Cedrela spp.

Brazil

Cedro

 

 

French Guiana

Cedrat,

 

 

 

Cedro

 

 

Guyana

Red Cedar

 

 

Honduras

Cedro,

 

 

 

Cigarbox

 

 

Surinam

Ceder

 

 

 

 

 

 

 

 

Freijo

Cordia goeldiana Hub.

Brazil

Freijo,

 

 

 

Frei-Jorge

 

 

 

 

 

 

 

 

Fromager (Sumauma)

Ceiba pentandra Gaertn.

Bolivia

Ceiba,

 

 

 

Mapajo,

 

 

 

Toborochi

 

 

Brazil

Sumauma,

 

 

 

Paneira

 

 

Central America

Ceiba,

 

 

 

Ceibon,

 

 

 

Inup,

 

 

 

Piton,

 

 

 

Panya

 

 

Colombia

Ceiba,

 

 

 

Bonga

 

 

Ecuador

Ceiba Uchuputu,

 

 

 

Guambush

 

 

French Guiana

Mahot coton,

 

 

 

Fromager,

 

 

 

Bois coton,

 

 

 

Kapokier

 

 

Guyana

Kumaka,

 

 

 

Silk Cotton

 

 

Peru

Ceiba,

 

 

 

Huimba

 

 

Surinam

Kankantrie,

 

 

 

Koemaka

 

 

Venezuela

Ceiba Yucca,

 

 

 

Ceiba

 

 

 

 

 

 

 

 

Geronggang

Cratoxylon arborescens

Indonesia

Gerunggang,

 

(Vahl) Bl.

 

Mapat,

 

 

 

Mulu,

 

Cratoxylon arborescens

 

Selunus

 

var. miquelli King

Malaysia

Gonggang,

 

 

 

Serungan

 

Cratoxylon glaucum Korth.

 

 

 

 

 

 

 

Cratoxylon lingustrinum Bl.

 

 

 

(= Cratoxylon

 

 

 

polyanthum Korth.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Imbuia

Ocotea porosa Barosso

Brazil

Canela,

 

(= Phoebe porosa Mez.)

 

Imbuia,

 

 

 

Embuia

 

 

South America

Laurel

 

 

 

 

 

 

U.K.

Brazilian Walnut,

 

 

 

Imbuya

 

 

U.S.A.

Brazilian Walnut

 

 

 

 

 

 

 

 

Ipé

Tabebuia spp. (Tabebuia

Bolivia

Ipé,

 

ipe Standl., Tabebuia

 

Lapacho

 

capitata Sandw.,

Brazil

Ipé,

 

Tabebuia serratifolia

 

Pau d’Arco

 

Nichols., Tabebuia

Central America

Amapa,

 

impetiginosa Standl.,

 

Prieta,

 

etc.)

 

Cortez,

 

 

 

Guayacan,

 

 

 

Cortés

 

 

Colombia

Canaguate,

 

 

 

PolviIlo

 

 

French Guiana

Ebene verte

 

 

Guyana

Hakia,

 

 

 

Iron Wood

 

 

Paraguay

Lapacho Negro

 

 

Peru

Tahuari Negro,

 

 

 

Ebano Verde

 

 

Surinam

Groenhart

 

 

Trinidad and

 

 

 

Tobago

Puy,

 

 

 

Yellow Poui

 

 

Venezuela

Acapro,

 

 

 

Puy

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaboty

Erisma uncinatum Warm.

Brazil

Quarubarana,

 

Erisma spp.

 

Jaboti,

 

 

 

Cedrinho,

 

 

 

Cambara,

 

 

 

Quarubatinga,

 

 

 

Quaruba,

 

 

 

Vermelha

 

 

French Guiana

Jaboty,

 

 

 

Manonti Kouali,

 

 

 

Felli Kouali

 

 

Surinam

Singri-Kwari

 

 

Venezuela

Mureillo

 

 

 

 

 

 

Germany

Cambara

 

 

 

 

 

 

 

 

Jelutong

Dyera costulata Hook. f.

Indonesia

Jelutong,

 

 

 

Djelutong,

 

Dyera lowii Hook. f.

 

Melabuwai

 

 

Malaysia

Jelutong,

 

 

 

Andjaroetoeng,

 

 

 

Letoeng,

 

 

 

Pantoeng,

 

 

 

Jelutong Bukit,

 

 

 

Jelutong Paya

 

 

Singapore

Red and/or White

 

 

 

Jelutong

 

 

 

 

 

 

 

 

Jequitiba

Cariniana brasiliensis

Bolivia

Yesquero

 

Casar.

Brazil

Jequitiba,

 

(= C. legalis O. Ktze.)

 

Jequitiba

 

Cariniana integrifolia

 

Branco,

 

Ducke

 

Jequitiba Rosa,

 

 

 

Jequitiba

 

 

 

Vermelho,

 

 

 

Estopeiro

 

 

 

 

 

 

 

 

Jongkong

Dactylocladus

Indonesia

Mentibu,

 

stenostachys Oliv.

 

Sampinur

 

 

Malaysia

Medang-Tabak,

 

 

 

Jongkong,

 

 

 

Medang,

 

 

 

Merubong

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapur

Dryobalanops aromatica

Indonesia

Kapur Singkel,

 

Gaertn. f.

 

Kapur Sintuk,

 

 

 

Kapur Empedu,

 

Dryobalanops beccarii

 

Kapur Tanduk,

 

Dyer

 

Kapur Kayatan,

 

Dryobalanops fusca V. St.

 

Petanang

 

 

Malaysia

Kapur-Kejatan,

 

Dryobalanops lanceolata

 

Keladan,

 

Burck.

 

Swamp Kapur,

 

 

 

Borneo

 

Dryobalanops oblongifolia

 

Camphorwood-

 

Dyer

 

Paigie

 

 

 

 

 

Dryobalanops rappa Becc.

 

 

 

 

 

 

 

Dryobalanops spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kempas

Koompassia malaccensis

Indonesia

Menggeris,

 

Maing. ex Benth.

 

Toemaling

 

 

Malaysia

Kempas,

 

 

 

Mengris,

 

 

 

Impas

 

 

 

 

 

 

Papua New Guinea

Kempas

 

 

Thailand

Yuan

 

 

 

 

 

 

 

 

Keruing

Dipterocarpus acutangulus

Cambodia

Chloeuteal,

 

Vesque.

 

Khlong,

 

(= Dipterocarpus

 

Thbeng,

 

appendiculatus Scheff.)

 

Trach

 

 

India

Gurjun

 

Dipterocarpus alatus

Indonesia

Keroeing

 

A. DC.

Laos

Nhang

 

Dipterocarpus baudi Korth.

Malaysia

Keruing Gaga,

 

(= Dipterocarpus pilosus

 

Keruing Bajak,

 

Roxb.)

 

Keruing Baras

 

Dipterocarpus cornutus

Myanmar

Yang,

 

Dyer

 

Kanyin

 

Dipterocarpus costulatus

Philippines

Apitong

 

V. SI.

Sri Lanka

Hora

 

Dipterocarpus kerrii King

Thailand

Yang

 

 

Vietnam

Dau (Yaou),

 

Dipterocarpus verrucossus

 

Tro

 

Foxw.

 

 

 

Dipterocarpus spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lauan, White

Shorea contorta Vidal

Myanmar

Ingyin

 

(ex Pentacme

Philippines

White lauan,

 

mindanensis Foxw. &

 

Bagtikan or

 

ex Pentacme contorta

 

Lauan

 

Merr. & Rolfe)

 

Malaanonan,

 

Parashorea malaanonan

 

Mayapis,

 

Merr.

 

Almon

 

(= Parashorea plicata

Thailand

Rang

 

Brandis)

Vietnam

Ka-chac-xanh

 

 

 

 

 

Parashorea tomentella

 

 

 

(Sym.) W. Meijer

 

 

 

(= Parashorea mal. var.

 

 

 

tomentella Sym.)

 

 

 

 

 

 

 

Parashorea macrophylla

 

 

 

Wyatt Smith ex Ashton

 

 

 

 

 

 

 

Shorea almon (Foxw.)

 

 

 

(= Shorea ovalis Bl.

 

 

 

and Shorea parvifolia

 

 

 

Dyer)

 

 

 

 

 

 

 

Shorea palosapsis

 

 

 

Merr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Louro

Nectandra spp.

Brazil

Louro,

 

 

 

Louro Branco

 

 

 

Louro Inhamui

 

Ocotea spp.

Central America

Aguacatillo,

 

 

 

Laurel

 

 

Colombia

Amarillo,

 

 

 

Laurel

 

 

Ecuador

Canelo

 

 

 

Amarillo,

 

 

 

Jigua Amarillo,

 

 

 

Tinchi

 

 

French Guiana

Cedre Apici

 

 

Guyana

Kereti-

 

 

 

Silverballi

 

 

Peru

Moena Amarilla

 

 

Surinam

Pisi

 

 

Trinidad and

 

 

 

Tobago

Laurier

 

 

Venezuela

Laurel

 

 

 

 

 

 

 

 

Maçaran-

 duba

Manilkara spp.

Brazil

Maçaranduba,

 

(Manilkara bidentata A.

 

Maparajuba,

 

Chev., Manilkara huberi

 

Paraju

 

Standl., Manilkara

Colombia

Balata,

 

surinamensis Dubard,

 

Nispero

 

etc.)

French Guiana

Balata franc,

 

 

 

Balata rouge,

 

 

 

Balata gomme

 

 

Guyana

Balata,

 

 

 

Bulletwood,

 

 

 

Beefwood

 

 

Panama

Nispero

 

 

Peru

Pamashto,

 

 

 

Quinilla

 

 

 

Colorada

 

 

Surinam

Bolletrie

 

 

Venezuela

Balata,

 

 

 

Massarandu

 

 

 

 

 

 

U.S.A.

Bulletwood,

 

 

 

Beefwood

 

 

 

 

 

 

 

 

Mahogany

Swietenia macrophylla

Bolivia

Caoba,

(Mogno)

King

 

Mara

 

Swietenia mahagoni Jacq.

Brazil

Aguano,

 

 

 

Mogno,

 

Swietenia humilis Zucc.

 

Araputanga

 

 

Central America

Caoba,

 

Swietenia tessmannii

 

Caoba del Sur,

 

Harms

 

Caoba del

 

Swietenia candollei Pitt.

 

Atlantica

 

 

Colombia

Caoba

 

Swietenia krukovii Gleason

Cuba

Caoba

 

 

Dominican Republic

Mahogani

 

 

Guatemala

Chacalte

 

 

Haiti

Mahogani

 

 

Mexico

Zopilote,

 

 

 

Baywood

 

 

Nicaragua

Mahogani

 

 

Peru

Aguano,

 

 

 

Caoba

 

 

Venezuela

Caoba,

 

 

 

Orura

 

 

 

 

 

 

France

Acajou

 

 

 

d’Amerique

 

 

Italy

Mogano

 

 

Netherlands

Mahonie

 

 

Spain

Caoba

 

 

U.K.

Mahogany,

 

 

 

Brazilian

 

 

 

Mahogany

 

 

U.S.A.

Mahogany,

 

 

 

Brazilian

 

 

 

Mahogany

 

 

 

 

Mandioqueira

Qualea spp.

 

 

Mengkulang

Heritiera albiflora (Ridl.)

Cambodia

Don-Chem

 

Kosterm.

Indonesia

Palapi,

 

 

 

Teraling

 

Heritiera borneensis

Malaysia

Mengkulang,

 

(Merr.) Kosterm.

 

Kembang

 

 

Myanmar

Kanze

 

Heritiera simplicifolia

Philippines

Lumbayau

 

(Mast.) Kosterm.

Thailand

Chumprag

 

 

Vietnam

Huynh

 

Heritiera javanica (Bl.)

 

 

 

Kosterm.

Australia

Red or Brown

 

 

 

Tulip Oak

 

Heritiera kьnstleri (King)

 

 

 

Kosterm.

 

 

 

 

 

 

 

Heritiera parakensis King

 

 

 

 

 

 

 

Heritiera sumatrana (Miq.)

 

 

 

Kosterm.

 

 

 

(= Tarrietia spp.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meranti

Shorea rugosa Sym.

Malaysia

Meranti Bakau

Bakau

var. uliginosa Heim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meranti,

Shorea curtisii Dyer

Indonesia

Red Meranti,

Dark Red

ex King

 

Red Mertih,

 

Shorea pauciflora King

 

Meranti Ketung,

 

 

 

Meranti Bunga,

 

Shorea platyclados V. Sl.

 

Meranti Merah-

 

ex Foxw.

 

Tua

 

 

Malaysia

Nemesu,

 

Shorea argentifolia Sym.

 

Meranti Bukit,

 

 

 

Meranti Daun

 

Shorea ovata Dyer ex King

 

Basar,

 

(= Shorea parvifolia King

 

Dark Red Seraya,

 

pro arte)

 

Obar Suluk,

 

 

 

Seraya Bukit,

 

Shorea singkawang (Miq.)

 

Seraya Daun,

 

Burck.

 

Binatoh,

 

 

 

Engbang-Chenak,

 

Shorea pachyphylla Ridl.

 

Meranti Bunga

 

ex Sym.

 

Sengawan

 

 

Philippines

Tanguile,

 

Shorea acuminata Dyer

 

Bataan,

 

 

 

Red Lauan

 

Shorea hemsleyana King

 

 

 

 

U.K.

Red Lauan,

 

Shorea leprosuta B.

 

Dark Red Seraya

 

 

 

 

 

Shorea macrantha Brandis

U.S.A.

Dark Meranti

 

 

 

 

 

Shorea platycarpa Heim.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meranti,

Shorea acuminata Dyer

Indonesia

Red Meranti,

Light Red

 

 

Meranti Merah-

 

Shorea dasyphylla Foxw.

 

Muda,

 

 

 

Meranti Bunga

 

Shorea hemsleyana (King)

Malaysia

Damar Siput,

 

King ex Foxw.

 

Meranti-Hantu,

 

(= Shorea macrantha

 

Meranti Kepong,

 

Brandis)

 

Meranti Langgang,

 

Shorea johorensis Foxw.

 

Meranti

 

 

 

Melanthi,

 

Shorea lepidota

 

Meranti Paya,

 

(Korth.) Bl.

 

Meranti Rambai,

 

Shorea leprosula Miq.

 

Meranti

 

 

 

Tembaga,

 

Shorea macroptera Dyer

 

Meranti

 

(= Shorea sandakanensis)

 

Tengkawang,

 

 

 

Meranti

 

Shorea ovalis (Korth.) Bl.

 

Sengkawang,

 

 

 

Engkawang,

 

Shorea parvifolia Dyer

 

Seraya Batu,

 

 

 

Seraya Punai,

 

Shorea palembanica Miq.

 

Seraya Bunga,

 

 

 

Kawang

 

Shorea platycarpa Heim.

Philippines

Almon,

 

 

 

Light Red Lauan

 

Shorea teysmanniana

Thailand

Saya Khao,

 

Dyer ex Brandis

 

Saya Lueang,

 

 

 

Chan Hoi

 

Shorea revoluta Ashton

 

 

 

 

 

 

 

Shorea argentifolia Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea leptoclados Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea sandakanensis

 

 

 

Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea smithiana Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea albida Sym.

 

 

 

(Shorea Alan Bunga)

 

 

 

 

 

 

 

Shorea macrophylla

 

 

 

(De Vries) Ashton

 

 

 

 

 

 

 

Shorea quadrinervis V. Sl.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea gysbertiana Burck.

 

 

 

(= Shorea macrophylla

 

 

 

(De Vries) Ashton)

 

 

 

 

 

 

 

Shorea pachyphylla

 

 

 

Ridl. ex Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meranti,

Shorea agami Ashton

Cambodia

Lumber,

White

 

 

Koki Phnom

 

Shorea assamica Dyer

Indonesia

Meranti Putih,

 

 

 

Damar Puthi

 

Shorea bracteolata Dyer

Malaysia

Meranti Jerit,

 

 

 

Meranti Lapis,

 

Shorea dealbata Foxw.

 

Meranti Pa’ang

 

 

 

or Kebon Tang,

 

Shorea henryana Lanessan

 

Meranti Temak,

 

 

 

Melapi,

 

Shorea lamellata Foxw.

 

White Meranti

 

 

Myanmar

Makai

 

Shorea resinosa Foxw.

Philippines

White Lauan,

 

 

 

White Meranti

 

Shorea roxburghii G. Don

Thailand

Pendan,

 

(= Shorea stalura Roxb.)

 

Pa Nong,

 

 

 

Sual,

 

Shorea hypochra Hance

 

Kabak Kau

 

 

Vietnam

Xen,

 

Shorea hentonyensis Foxw.

 

Chai

 

 

 

 

 

Shorea sericeiflora C.E.C.

 

 

 

Fischer & Hutch.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea farinosa C.E.C.

 

 

 

Fischer

 

 

 

 

 

 

 

Shorea gratissima Dyer

 

 

 

 

 

 

 

Shorea ochracea Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Parashorea malaanonan

 

 

 

(Blco.) Merr.

 

 

 

(= Shorea polita Vidal)

 

 

 

 

 

 

 

Shorea spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meranti,

Shorea faguetiana Heim.

Indonesia

Meranti Kuning,

Yellow

 

 

Kunyit,

 

Shorea dolichocarpa V. Sl.

 

Damar Hitam

 

 

Malaysia

Meranti Telepok,

 

Shorea maxima (King)

 

Meranti Kelim,

 

Sym.

 

Yellow Meranti,

 

Shorea longisperma Roxb.

 

Meranti Damar

 

 

 

Hitam,

 

Shorea gibbosa Brandis

 

Yellow Seraya,

 

 

 

Seraya Kuning,

 

Shorea multiflora (Burck.)

 

Selangan

 

Sym.

 

Kuning,

 

 

 

Selangan Kacha,

 

Shorea hopeifolia (Heim.)

 

Lun Kuning,

 

Sym.

 

Lun Gajah,

 

 

 

Lun Merat,

 

Shorea resina-nigra Foxw.

 

Lun Siput

 

 

Thailand

Kalo

 

Shorea peltata Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea acuminatissima

 

 

 

Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea blumutensis Foxw.

 

 

 

 

 

 

 

Shorea faguetoides Ashton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Merawan

Hopea apiculata Sym.

Indonesia

Merawan/Sengal

 

 

Malaysia

Merawan/Sengal,

 

Hopea griffithii Kurz

 

Gagil,

 

 

 

Selangan,

 

Hopea lowii Dyer

 

Selangan-Kasha

 

 

Myanmar

Thingan

 

Hopea mengarawan Miq.

Papua New Guinea

Light Hopea

 

 

Thailand

Takhian

 

Hopea nervosa King

Vietnam

Sau

 

 

 

 

 

Hopea odorata Roxb.

 

 

 

 

 

 

 

Hopea papuana Diels

 

 

 

 

 

 

 

Hopea sangal Korth.

 

 

 

 

 

 

 

Hopea sulcata Sym.

 

 

 

 

 

 

 

Hopea spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Merbau

Intsia bakeri Prain

Fiji

Vesi

 

 

Indonesia

Merbau

 

Intsia bijuga (Colebr.)

Madagascar

Hintsy

 

O. Ktze.

Malaysia

Merbau

 

Intsia palembanica (Miq.)

New Caledonia

Komu

 

 

Papua New Guinea

Kwila

 

Intsia retusa O. Ktze.

Philippines

Ipil,

 

 

 

Ipil Laut

 

 

Thailand

Lum-Paw

 

 

Vietnam

Gonuo

 

 

 

 

 

 

Australia

Kwila

 

 

China

Kalabau

 

 

U.K.

Moluccan

 

 

 

Ironwood

 

 

 

 

 

 

 

 

Merpauh

Swintonia floribunda Griff.

Cambodia

Muom

 

(= D. Schwenkii Teijsmann)

India

Thayet-Kin

 

 

Malaysia

Merpau,

 

Swintonia penangiana King

 

Merpauh

 

 

Myanmar

Taung Thayet,

 

Swintonia pierrei Hance

 

Civit

 

 

 

Taungthayet

 

Swintonia spicifera

Pakistan

Civit

 

Hook. f.

Vietnam

Muom

 

Swintonia spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersawa

Anisoptera curtisii King

Indonesia

Mersawa

 

 

Malaysia

Mersawa,

 

Anisoptera costata Korth.

 

Pengiran

 

 

Myanmar

Kaunghmu

 

Anisoptera laevis Ridl.

Papua New Guinea

Mersawa

 

 

Philippines

Palosapis

 

Anisoptera marginata

 

 

 

Korth.

ThaiIand

Krabak,

 

 

 

Pik

 

Anisoptera oblonga Dyer

 

 

 

 

 

 

 

Anisoptera thurifera Blume

 

 

 

 

 

 

 

Anisoptera spp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyatoh

Palaquium acuminatum

India

Pali

 

Burck.

Indonesia

Nyatoh

 

Palaquium hexandrum

Malaysia

Nyatoh,

 

(Griff.) Baill.

 

Mayang,

 

 

 

Taban,

 

Palaquium maingayi Engl.

 

Riam

 

 

Papua New Guinea

Pencil Cedar

 

Palaquium rostratum

Philippines

Nato

 

Burck.

ThaiIand

Kha-Nunnok

 

Palaquium xanthochymum

Vietnam

Chay

 

Pierre ex Burck.

 

 

 

 

U.K.

Padang

 

Palaquium spp.

 

 

 

 

 

 

 

Payena maingayi C.B.

 

 

 

Clarke

 

 

 

 

 

 

 

Payena spp.

 

 

 

 

 

 

 

Ganua motleyana Pierre

 

 

 

ex Dubard

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orey

Campnosperma

 

 

 

panamensis Standl.

 

 

 

 

 

 

 

Campnosperma

 

 

 

gummifera L. March.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Padauk

Pterocarpus indicus Wild.

India

Andaman-Padauk

 

 

Indonesia

Sena,

 

Pterocarpus vidalianus

 

Sonokembang,

 

Rolfe.

 

Linggua,

 

 

 

Angsana,

 

 

 

Amboina

 

 

Malaysia

Sena

 

 

Myanmar

Pashu-Padauk

 

 

Papua New Guinea

Png-Rosewood

 

 

Philippines

Manila-Padouk,

 

 

 

Narra,

 

 

 

Vitali

 

 

 

 

 

 

France

Amboine/Amboyna

 

 

 

or Padouk

 

 

Germany

Amboine/Amboyna

 

 

 

or Padouk

 

 

U.K.

Amboyna or

 

 

 

Padouk

 

 

Japan

Karin

 

 

 

 

 

 

 

 

Paldao

Dracontomelum dao Merr.

Malaysia

Sengkulang

 

& Rolfe

Philippines

Dao,

 

 

 

Ulandug,

 

Dracontomelum edule

 

Lamio

 

Merr.

 

 

 

Dracontomelum

 

 

 

sylvestre Bl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palissandre

Dalbergia tucurensis

 

 

de

Donn Sm.

 

 

Guatemala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palissandre

Dalbergia spruceana

Brazil

Caviuna,

de Para

Benth.

 

We-We,

 

 

 

Jacaranda

 

 

 

 

 

 

France

Palissandre Rio

 

 

Germany

Palissander

 

 

Spain

Palisandro

 

 

U.K.

Brazilian

Palissandre

Dalbergia nigra Fr. All.

 

Rosewood,

de Rio

 

 

Jacaranda Pardo

 

 

U.S.A.

Brazilian

 

 

 

Rosewood

 

 

Japan

Shitan

 

 

 

 

 

 

 

 

Palissandre

Dalbergia decipularis Rizz.

Brazil

Pau Rosa

de Rose

and Matt.

French Guiana

Bois de rose

 

 

 

femelle

Pau Amarelo

Euxylophora paraensis

 

 

Pau Marfim

Aspidosperma spp.

 

 

(Piquia Marfim)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pulai

Alstonia angustiloba Miq.

Indonesia

Pulai,

 

 

 

Sepati

 

Alstonia macrophylla

Malaysia

Pulai

 

Wall. ex A. DC.

Myanmar

Letok,

 

 

 

Sega

 

Alstonia spathulata Bl.

Papua New Guinea

White Cheese

 

 

 

Wood,

 

Alstonia scholaris R. Br.

 

Mike Wood

 

 

Philippines

Dita

 

Alstonia pneumatophora

ThaiIand

Thia

 

Back.

Vietnam

Mo-Cua

 

 

 

 

 

 

Australia

White Cheese

 

 

 

Wood,

 

 

 

Mike Wood

 

 

India

Chaitanwood,

 

 

 

Chatian

 

 

U.K.

Pagoda Tree,

 

 

 

Patternwood

 

 

 

 

Punah

Tetramerista glabra Miq.

Indonesia

Punal,

 

 

 

Bang Kalis,

 

 

 

Paya

 

 

Malaysia

Punam,

 

 

 

Ponga,

 

 

 

Peda,

 

 

 

Entuyut,

 

 

 

Amat,

 

 

 

Tuyut

 

 

 

 

 

 

 

 

Ramin

Gonystylus bancanus

Indonesia

Garu-Buaja,

 

(Miq.) Kurz

 

Akenia,

 

 

 

Medang Keram

 

Gonystylus macrophyllus

Malaysia

Melawis,

 

(Miq.)

 

Ramin Batu,

 

 

 

Ramin Telur,

 

Gonystylus phillipinensis

 

Ahmin

 

Elm.

Philippines

Lantunan-Bagio

 

 

Solomon Islands

Ainunura,

 

Gonystylus reticulatus

 

Latareko,

 

(Elm.) Merr.

 

Petata,

 

 

 

Fungunigalo

 

 

 

 

 

 

Switzerland

Akenia

 

 

 

 

 

 

 

 

Saqui-

Bombacopsis quinata

Central America

Cedro Espino,

saqui

Dugand

 

Cedro Espinoso,

 

 

 

Cedro Tolua,

 

 

 

Pochote

 

 

Colombia

Cedro Tolua,

 

 

 

Ceiba Tolua,

 

 

 

Cedro Macho

 

 

 

 

 

 

Venezuela

Saqui Saqui,

 

 

 

Cedro Dulce,

 

 

 

Murea

 

 

 

 

 

 

 

 

Sepetir

Sindora affinis De Witt

Cambodia

Krakas

 

 

Indonesia

Sindur

 

Sindora coriacea Prain

Malaysia

Sepetir,

 

 

 

Meketil,

 

Sindora echinocalyx Prain

 

Saputi,

 

 

 

Sepeteh,

 

Sindora parvifolia Backer

 

Petir,

 

ex K.Heyne

 

Petir-Sepetir

 

 

 

Pay or Swamp-

 

Sindora siamensis Teijsm.

 

Sepetir,

 

ex Miq.

 

Sepetir Nin-

 

 

 

Yaki

 

Sindora velutina Baker

Philippines

Supa

 

 

ThaiIand

Krathon,

 

Sindora spp.

 

Maka-Tea

 

 

 

 

 

Pseudosindora palustris

 

 

 

Sym.

 

 

 

(= Copaifera palustris

 

 

 

De Witt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seraya,

Parashorea malaanonan

Indonesia

Pendan,

White

(Blco.) Merr.

 

Urat Mata,

 

(= Parashorea plicata

 

Belutu,

 

Brandis)

 

White Seraya

 

 

Malaysia

Urat Mata

 

Parashorea macrophylla

Myanmar

Thingadu

 

Wyatt Smith ex Ashton

Philippines

Bagtikan,

 

 

 

White Lauan

 

Parashorea tomentella W.

Vietnam

Cho-Chi

 

Meijer

 

 

 

 

 

 

Sucupira

Bowdichia nitida Benth.

Brazil

Sucupira,

 

 

 

Sapurira

 

Diplotropis martiusii Benth.

Colombia

Arenillo,

 

 

 

Zapan Negro

 

Diplotropis purpurea

French Guiana

Coeur dehors,

 

(Rich.) Amsh.

 

Baaka

 

 

Guyana

Tatabu

 

 

Peru

Chontaquiro,

 

 

 

Huasai-Caspi

 

 

Surinam

Zwarte Kabbes

 

 

Venezuela

Congrio,

 

 

 

Alcornoque

 

 

 

 

 

 

 

 

Suren

Toona sureni (Blco) Merr.

Cambodia

Chomcha

 

(= Cedrela toona (Roxb.

India

Toon

 

ex Rolfe)

Indonesia

Surian,

 

 

 

Limpagna

 

Toona ciliata Roem.

Malaysia

Surea-Bawang

 

(= Toona febrifuga Roem.)

Myanmar

Thitkado

 

 

Papua New Guinea

Red Cedar

 

Toona calantas Merr. &

Philippines

Calantas

 

Rolfe (Toona australis

ThaiIand

Toon,

 

(F.v. Muell.) Harms Sym.)

 

Yomham

 

 

Vietnam

Xoan-Moc

 

 

 

 

 

 

Australia

Red Cedar

 

 

U.K.

Moulmein Cedar,

 

 

 

Burma Cedar

 

 

U.S.A.

Moulmein Cedar,

 

 

 

Burma Cedar

 

 

 

 

Tauari

Couratari spp.

 

 

Teak

Tectona grandis L.f.

India

Sagwan

 

 

Indonesia

Jati,

 

 

 

Tek

 

 

Laos

May Sak

 

 

Myanmar

Kyun

 

 

Thailand

May Sak

 

 

Vietnam

Giati,

 

 

 

Teck

 

 

 

 

 

 

France

Teck

 

 

Germany

Burma-Rangoon-

 

 

 

Java Teak

 

 

 

 

 

 

 

 

Virola

Virola spp.

Brazil

Ucuuba

 

 

Central America

Banak,

 

 

 

Sangre,

 

 

 

Palo de Sangre,

 

 

 

Bogamani,

 

 

 

Cebo,

 

 

 

Sangre Colorado

 

 

Colombia

Sebo,

 

 

 

Nuanamo

 

 

Ecuador

Chaliviande,

 

 

 

Shempo

 

 

French Guiana

Yayamadou,

 

 

 

Moulomba

 

 

Guyana

Dalli

 

 

Honduras

Banak

 

 

Peru

Cumala

 

 

Surinam

Baboen,

 

 

 

Pintri

 

 

Trinidad and

 

 

 

Tobago

Cajuea

 

 

Venezuela

Virola,

 

 

 

Cuajo,

 

 

 

Sangrino,

 

 

 

Camaticaro,

 

 

 

Otivo

 

 

 

 

 

 

U.K.

Dalli

 

 

 

 

 

Примітка:

У третьому стовпчику зазначені назви, використовувані в країнах-експортерах. Комерційні назви, використовувані в країнах-імпортерах, якщо вони відрізняються від основних назв, подані курсивом.

 

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться