Отключить рекламу

Подпишитесь!


230 Печатать

Група 51 Вовна, тонкий та грубий волос тварин; пряжа і тканини з кінського волосу

Примітка:

 

1. В усіх розділах УКТЗЕД:

 

(а) термін “вовна” означає вовну овець або ягнят;

 

(b) термін “тонкий волос тварин” означає волос альпаки, лами, вікуньї, верблюда (включаючи одногорбого верблюда), яка, ангорських, тибетських, кашмірських або аналогічних кіз (за винятком звичайних кіз), кролика (включаючи ангорського), зайця, бобра, нутрії або ондатри;

 

(с) термін “грубий волос” означає волос тварин, не зазначених вище, за винятком волосу і щетини, які використовуються для виготовлення щіток (товарна позиція 0502), та кінського волосу (товарна позиція 0511).

 

 

Загальні положення

 

Загальні положення до розділу XI слід брати до уваги під час читання положень до цієї групи.

Загалом ця група охоплює вовну та тонкий або грубий волос тварин, включаючи змішані текстильні матеріали, класифіковані, як вовна чи волос тварин, на різних стадіях процесу виробництва – від сировини до його перетворення в тканини. До цієї групи також включаються пряжа і тканини з кінського волосу, але не включаються кінський волос і його відходи товарної позиції 0511. Як визначено у Примітці 4 до групи 5 термін “кінський волос” означає волос гриви або хвоста коней чи великої рогатої худоби.

 

Пояснення до товарної позиції 5101:

 

5101

Вовна, не пiддана кардо- або гребенечесанню:

 

- немита, включаючи вовну миту в руні:

5101 11 00 00

- - вовна стрижена

5101 19 00 00

- - iнша

 

- мита, некарбонiзована:

5101 21 00 00

- - вовна стрижена

5101 29 00 00

- - iнша

5101 30 00 00

- карбонiзована

 

В УКТЗЕД термін “вовна” означає вовну овець або ягнят. Вовняні волокна, по суті, складаються з білка типу кератину і мають характерну лускату поверхню. Вони еластичні, дуже гігроскопічні (поглинають вологу з повітря) і, як правило, мають помітні властивості звалюватися. Вовна важко, але обвуглюючись, виділяє запах, подібний до запаху паленого рога.

Ця товарна позиція охоплює вовну овець або ягнят, не піддану кардо- чи гребенечесанню, незалежно від того, чи одержана вона в процесі стриження тварин чи зі шкур мертвих тварин (стрижена вовна) чи знята зі шкури після ферментації або відповідної хімічної обробки (наприклад, заводська вовна, знята способом вапнування або припарювання).

 

Вовна, не піддана кардо- і гребенечесанню, переважно буває:

 

А. Немита, включаючи миту в руні вовну.

 

Немита вовна являє собою ще не миту та іншим способом не очищену вовну; тому вона ще просочена вовняним жиром і жировими речовинами, які виділяє тварина, і може містити помітну кількість домішок (реп’ях, насіння, земля і т.д.). Немита стрижена вовна часто буває у вигляді “руна”, що має більш-менш контури шкури.

 

Немита заводська вовна видаляється з овечих чи ягнячих шкур шляхом ферментації (“припарювання”, процесом, під час якого волокна та шкура піддаються комбінованому впливу нагрівання і вологи. Вона може бути також вилучена депіляторним методом, коли виворіт шкури обробляється сульфідом натрію або вапняним розчином. Така вовна розпізнається за наявністю коренів волосу.

 

Вовна, мита в руні, являє собою вовну, промиту в холодній воді безпосередньо на тварині чи перед зняттям зі шкури. Вона не повністю очищена.

 

Немита вовна переважно жовтувата, але може бути сірого, чорного, коричневого або червонясто-коричневого кольору.

 

B. Мита вовна, некарбонізована.

 

Ця категорія включає:

 

1) вовну гарячої мийки – миту лише гарячою водою і звільнену від більшої частини вовняного жиру та земляних включень;

 

2) промиту вовну – з якої вовняний жир вилучений майже повністю шляхом промивання гарячою водою з милом або іншими мийними засобами чи лужним розчином;

 

3) вовну, оброблену леткими розчинниками (такими, як бензол і тетрахлорид вуглецю) з метою вилучення жиру;

 

4) заморожену вовну – вовну, піддану впливу досить низької температури для заморожування жиру. Потім жир, будучи в дуже крихкому стані, легко ламається і вилучається як “пил” разом із більшою частиною природних забруднень, які утримувалися у вовні вовняним жиром.

 

Велика частина промитої і знежиреної вовни ще містить невеликі кількості жиру і рослинні домішки (реп’ях, насіння і т.д.); ці рослинні домішки вилучаються механічно на подальшій стадії (див. Пояснення до товарної позиції 5105) або за допомогою карбонізації.

 

C. Карбонізована вовна.

 

Карбонізація вилучає будь-які рослинні включення, які ще містяться у вовні, як зазначено вище, у пункті (В). Вовна занурюється у ванну переважно з мінеральними кислотами чи кислими солями, які руйнують рослинні включення, не впливаючи на вовняні волокна.

 

Відбілювання, фарбування або інші процеси, застосовані перед кардо- чи гребенечесанням, не впливають на класифікацію вовни в цій товарній позиції.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) шкури необроблені, спилок чи неспилок, включаючи шкури овець із шерстним покривом (товарна позиція 4102 або 4301);

 

(b) відходи вовни товарної позиції 5103 або розскубана сировина з вовни товарної позиції 5104;

(c) вовна, піддана гребенечесанню, у відрізках (товарна позиція 5105).

 

Пояснення до товарної позиції 5102:

 

5102

Волос тварин, тонкий чи грубий, не пiдданий кардо- або гребенечесанню:

 

- тонкий волос тварин:

5102 11 00 00

- - кашмiрських кіз

5102 19

- - інший:

5102 19 10 00

- - - ангорського кролика

5102 19 30 00

- - - альпаки, лами чи вiкуньї

5102 19 40 00

- - - верблюда (включаючи одногорбого верблюда) чи яка або кiз ангорської, тибетської або аналогічних порiд

5102 19 90 00

- - - кролика (крiм ангорського кролика), зайця, бобра, нутрiї або ондатри

5102 20 00 00

- грубий волос тварин

 

1. В УКТЗЕД “тонкий волос тварин” означає волос альпаки, лами, вікуньї, верблюда (включаючи одногорбого верблюда), яка, ангорської кози (мохер), тибетських, кашмірських (кашемір) або аналогічних кіз, кроля (включаючи ангорського кроля), зайця, бобра, нутрії або ондатри (див. Примітку 1(b) до цієї групи).

 

Тонкий волос тварин звичайно м’якший і менше витий, ніж вовна. Волос альпаки, лами, вікуньї, верблюда (включаючи одногорбого верблюда), яка, ангорської кози, кашмірської (кашемір) чи аналогічних кіз або ангорського кроля переважно переробляється, подібно до вовни, у пряжу; він також використовується для виготовлення перук і для виробництва лялькового волосся. Інший тонкий волос тварин (наприклад, зайців, звичайних кролів, бобрів, нутрій або ондатр) звичайно не придатний для прядіння і використовується для виробництва повсті, набивань, прокладок і т.д.

 

2. В УКТЗЕД термін “грубий волос тварин” означає всі інші види волосу тварин, не згадані вище, у пункті 1, крім вовни (товарна позиція 5101), волосу гриви або хвоста коней чи великої рогатої худоби (які класифікуються як “кінський волос” у товарній позиції 0511), щетини поросят, свиней чи кабанів або волосу борсука та іншого волосу, використовуваних для виробництва щіток (товарна позиція 0502) (див. Примітку 1 (с) до цієї групи).

 

Грубий волос тварин, який класифікується тут, включає також волос з боків коней чи великої рогатої худоби, а також звичайних кіз, собак, мавп або видри.

 

Грубий волос тварин переважно використовується у виробництві грубої пряжі або тканин, повстей або килимів, чи як підкладки або набивання.

 

Волос тварин, одержаний шляхом збирання в період линяння, шляхом стриження і зняття зі шкур і т.д., включається до цієї товарної позиції лише в тому випадку, якщо він не піддавався кардо- чи гребенечесанню, але його класифікація у цій товарній позиції не залежить від промивання, відбілювання, фарбування чи надання звивистості (остання операція застосовується переважно для оброблення грубого волосу тварин, призначеного для набивання).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) волосся людини (товарна позиція 0501);

 

(b) шкури необроблені, пушно – хутряна сировина (товарні позиції 4101 - 4103 або 4301);

 

(c)  відходи тонкого чи грубого волосу тварин (товарна позиція 5103);

 

(d) розскубана сировина з тонкого чи грубого волосу тварин (товарна позиція 5104);

 

(e) тонкий або грубий волос тварин, підданий кардо- чи гребенечесанню (товарна позиція 5105);

 

(f) тонкий або грубий волос тварин, підготовлений для виробництва перук тощо (товарна позиція 6703).

 

Пояснення до товарної підпозиції:

 

5102 11

 

У товарній підпозиції 5102 11 термін “волос кашмірських кіз” означає тонкий м‘який волос  підшерстя (пух) кіз породи, яка спочатку була виведена у Кашмірі, однак на  даний час її розводять також в деяких інших регіонах світу. У даній підпозиції, регіон, в якому розводять цю породу, не береться до уваги.

 

Додаткові пояснення до товарної категорії:    

 

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 5102 11.

 

Пояснення до товарної позиції 5103:

 

5103

Вiдходи вовни або тонкого чи грубого волосу тварин, включаючи вiдходи вiд прядiння, за винятком розскубаної сировини:

5103 10

- пачоси вовни чи тонкого волосу тварин:

5103 10 10 00

- - некарбонiзованi

5103 10 90 00

- - карбонiзованi

5103 20 00 00

- iншi вiдходи вовни або тонкого волосу тварин

5103 30 00 00

- вiдходи грубого волосу тварин

 

Звичайно до цієї товарної позиції включаються всі відходи (крім розскубаної сировини) вовни або тонкого чи грубого волосу тварин, тобто відходи, одержані в процесі послідовного оброблення для перетворення необроблених вовни або волосу в промиту, прочесану, піддану гребенечесанню, прядінню, ткацтву, в’язанню і т.д. продукцію.

 

Основними відходами, включеними до цієї товарної позиції, є:

 

1. Відходи гребенечесання, чесання або інших процесів приготування до прядіння, такі як гребінні пачоси, які мають велике значення, з вмістом коротких волокон, вилучених у процесі гребенечесання; дрантя полотен і стрічки, невеликі куски відходів гребінної стрічки; сміттє-реп’яхові відходи вовни і чесана “шоді”, відходи, зібрані в процесі чесання; волокна, одержувані в процесі чищення валиків чесальних машин і відомі як пачоси.

 

2. Відходи пряжі, такі як обірвана, вузлувата чи поплутана пряжа, які збираються як відхід у процесах прядіння, трощення, кручення, перемотування, ткацтва, в’язання і т.д.

 

3. Відходи сортування і відходи промивання, що збираються з днищ промивних ванн або з решіток мийних машин.

 

4. Відходи, такі як волос і вовна старого набивання.

 

Деякі з цих відходів можуть бути просочені оливою від машин або змішані з пилом чи іншими домішками (наприклад, природні забруднення рослинного походження). Ці відходи відповідно до типу і якості можуть бути використані для прядіння, набивання і т.д. Класифікація їх  у цій товарній позиції не залежить від карбонізації, відбілювання, фарбування тощо.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) відходи кінського волосу (товарна позиція 0511);

 

(b) вата (товарна позиція 3005 або 5601);

 

(c) відходи вовни чи волосу тварин, придатні лише для використання як добрива (група 31);

 

(d) розскубана сировина з вовни або тонкого чи грубого волосу тварин (товарна позиція 5104);

(e) відходи кардо- чи гребенечесання вовни чи тонкого або грубого волосу тварин (товарна позиція 5105);

 

(f) текстильні пух, пил і вузлики (товарна позиція 5601).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

5103 10 10  

 

Визначення терміну “некарбонізовані” дивись Пояснення  до товарної позиції 5101, пункт B.

 

5103 10 90

Визначення терміну “карбонізовані” дивись Пояснення до товарної позиції 5101, пункт C.

 

Пояснення до товарної позиції 5104:

 

5104 00 00 00

Розскубана сировина з вовни або тонкого чи грубого волосу тварин

 

 

До цієї товарної позиції включається розскубана сировина з вовни або тонкого чи грубого волосу тварин, одержувана розщипуванням обрізків в’язаних, тканих і т.д. матеріалів або відходів пряжі, які утворюються в процесах прядіння, ткацтва, в’язання та ін. операцій.

 

Розскубана сировина (регенерована (відновлена) чи перероблена вовна) включає:

 

1. “Шоді” та “манго” – відходи, одержувані розщипуванням кардочесаної чи гребенечесаної пряжі чи ганчір’я.

 

2. Екстраговану вовну, одержану розщипуванням вовни, яка залишилася після оброблення змішаного ганчір’я, звичайно кислотою, щоб вилучити волокна рослинного походження (наприклад, бавовняні) чи штучні волокна.

 

Розскубана сировина з вовни чи тонкий або грубий волос тварин цієї товарної позиції переважно переробляються в пряжу окремо чи в суміші з новими волокнами і використовуються для виробництва тканих або в’язаних виробів, повсті чи для прокладок або набивання.

 

Тут розглядається відновлена сировина незалежно від того, вибілена вона чи невибілена, пофарбована чи непофарбована.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) вата (товарна позиція 3005 або 5601);

 

(b) кардо- чи гребенечесана відновлена вовна чи тонкий або грубий волос тварин (товарна позиція 5105);

 

(c) текстильні пух, пил і вузлики (непси) (товарна позиція 5601);

 

(d) ганчір’я, яке використовувалося або нове, невідновлене (товарна позиція 6310).

 

Пояснення до товарної позиції 5105:

 

5105

Вовна та тонкий чи грубий волос тварин, кардо- або гребенечесані (включаючи гребенечесану вовну, у відрізках):

5105 10 00 00

- вовна кардочесана

 

- вовна гребенечесана:

5105 21 00 00

- - вовна гребенечесана, у відрізках

5105 29 00 00

- - iнша

 

- тонкий волос тварин, кардо- чи гребенечесаний:

5105 31 00 00

- - кашмiрських кіз

5105 39 00 00

- - інший

5105 40 00 00

- грубий волос тварин, кардо- чи гребенечесаний

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

1. Вовна і тонкий чи грубий волос тварин (включаючи відходи та розскубану сировину), прочесані для підготовки до кардочесання .

 

2. Вовна і тонкий волос тварин, піддані гребенечесанню, наступному після “підготовчих” операцій (обробка на гребеневих стрічкових машинах) чи процесу чесання.

 

Метою чесання (на спеціальних чесальних машинах) є розчісування волокон, розташування їх більш-менш паралельно і звільнення їх частково чи повністю від будь-яких сторонніх домішок (переважно рослинних). Волокна потім формуються у ватку прочосу.

 

Якщо потрібна продукція, яка пройшла чесальні апарати (тобто така, що пройшла лише процес кардочесання), то ватка прочосу поділяється за довжиною на численні елементи (смужки), які скачуються або зсукуються в рівницю для підвищення зчеплення волокон і для полегшення переробки їх у пряжу. Рівниця змотується в бобіни і може бути використана без подальших операцій для перероблення шляхом прядіння в пряжу з кардочесаної вовни (апаратну пряжу).

 

Якщо, навпаки, потрібна продукція після гребенечесання (гребенечесана), то можуть бути застосовані два альтернативних процеси: або ватка прочосу піддається гребенечесанню, або вовна чи волос тварин спочатку не піддається чесанню, але перед гребенечесанням проходить підготовчий процес, в якому матеріал обробляється на гребеневих стрічкових машинах (відомих як “гільбокс”), які роз’єднують і розпрямляють волокна.

 

Під час наступних операцій гребенечесання короткі волокна вилучаються, переважно у формі пачосів, тоді як волокна, що залишилися, розташовуються паралельно, формуючи чесану стрічку (слівер). Будь-які рослинні домішки, що залишилися, також вилучаються разом з пачосами. Гребінна стрічка потім піддається витягуванню і прочісується падаючими гребенями, що забезпечує змішування волокон різної довжини, причому кінцева стрічка намотується у формі клубків, відомих під назвою “топс”. Матеріали, переважно волос, які не намотуються в клубки, часто виходять після цієї стадії у формі спресованих витків (клубків), щільно затиснутих між двома аркушами паперу і відомих під назвою “упакована гребінна стрічка”. Гребінна стрічка проходить серію операцій витягування і додання, що перетворює її в рівницю. Рівниця змотується в бобіни, готові для подальшої переробки в гребенечесану пряжу.

 

До цієї товарної позиції включаються товста рівниця, чесана стрічка, гребінна стрічка (топс) і рівниця, зазначена вище, а також розрізана чи розірвана гребінна стрічка (топс) і розрізана чи розірвана чесана стрічка, яка спеціально розрізувалася або розривалася на короткі відрізки приблизно однакової довжини.

 

До цієї товарної позиції також включається піддана гребенечесанню вовна у відрізках, іноді відома як “гребенечесана вовна в масі”, “мита знереп’яхована вовна” чи “розпушена гребінна стрічка”. Ця вовна, переважно промита, являє собою вовну, механічно знереп’яховану на відповідному обладнанні технологічної лінії (чесання, гребенечесання), переважно використовуваної у виробництві вовняної гребінної стрічки (топс) для гребеневого прядіння. Після оброблення на гребенечесальній машині виготовлена неперервна стрічка розтягується і розривається на нерівномірні розпушені відрізки, які потім пресуються в стоси. Продукція складається з  волокон короткої довжини (середня довжина волокна менше 45 мм) і придатна для кардочесаної чи бавовняної систем прядіння, але не для гребеневого прядіння вовни. Вона повинна, таким чином, пройти вторинне чесання перед прядінням. За зовнішнім виглядом вона схожа на пухнасту миту вовну без вмісту рослинних включень.

 

Слід зазначити, що деякі види рівниці можуть мати майже такий самий діаметр, як однониткова пряжа товарних позицій 5106 - 5110, і можуть бути злегка скручені, але оскільки вони ще не перероблені в пряжу, то вони не є пряжею і, отже, залишаються у цій товарній позиції.

 

Такі процеси, як відбілювання і фарбування, не впливають на класифікацію продукції в цій товарній позиції.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(a) вата (товарна позиція 3005 або 5601);

 

(b) вовна, підготовлена для виробництва перук чи аналогічних виробів (товарна позиція 6703).

 

Пояснення до товарної підпозиції:

 

5105 31

 

Застосовуються пояснення до товарної підпозиції 5102 11, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

 

Додаткові пояснення до товарної категорії:

 

5105 21 00

 

Визначення терміну “гребенечесана вовна у відрізках” дивись Пояснення до товарної позиції 5105, сьомий абзац.

 

 

Пояснення до товарної позиції 5106:

 

5106

Пряжа з вовни кардочесаної, не розфасована для роздрiбної торгiвлi:

5106 10

- з вмiстом вовни 85 мас.% чи бiльше:

5106 10 10 00

- - невибiлена (сурова)

5106 10 90 00

- - iнша

5106 20

- з вмiстом вовни менш як 85 мас.%:

5106 20 10 00

- - з вмiстом вовни і тонкого волосу тварин 85 мас.% чи бiльше

 

- - iнша:

5106 20 91 00

- - - невибiлена (сурова)

5106 20 99 00

- - - iнша

 

До цієї товарної позиції включається пряжа з кардочесаної вовни (апаратна пряжа), однониткова чи багатокручена (кручена), тобто така, яку одержують на чесальному апараті з товстої вовняної рівниці (але не підданої гребенечесанню). Вона також включає пряжу, відому як напівгребенечесана, яку одержують з чесаної (але не гребінної) стрічки способом, застосовуваним для одержання гребенечесаної пряжі. Уся ця пряжа переважно змотується в бобіни чи конусні бобіни (початки).

 

До цієї товарної позиції також включається пряжа з чесаної вовни, одержаної з гребінної вовняної стрічки у відрізках (кінцеві партії), опис якої дано в поясненнях до товарної позиції 5105.

 

Пряжа не включається до цієї товарної позиції, якщо вона розфасована для роздрібної торгівлі (див. пункт I B (3) Загальних положень до розділу XI).

 

Пряжа, що включається до цієї товарної позиції, складається з коротких волокон або змішаних коротких і довгих волокон, які непаралельні, але переплітаються і схрещуються між собою. Вона, як правило, менш рівномірна і звичайно більш слабко скручена, ніж гребенечесана пряжа.

 

Ця пряжа може піддаватися обробці, згаданій в пункті I B (1) Загальних положень до розділу XI.

 

Багатокручена (кручена) пряжа з декількох стренг із вовняної пряжі, кардочесаної чи гребенечесаної, включається до товарної позиції 5106 або 5107 відповідно до того, яка пряжа, кардо- чи гребенечесана, переважає в масі продукції.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

5106 10 10

 

Невибілена (сувора) пряжа - це пряжа, виготовлена з вовни, яка була ретельно очищена декількома процесами. Вона не вибілена, не пофарбована і не набита і, тому, зберігає натуральне забарвлення вовни.

 

Дивись також  Примітку до підпозицій 1 (b) до цього розділу.

 

5106 20 10

 

До цієї товарної категорії включається лише пряжа, яка містить 85 мас. % або більше суміші вовни і тонкого волосу, в якій масовий вміст вовни переважає над вмістом тонкого волосу тварин; у противному випадку, пряжа класифікується в товарній позиції 5108.

 

5106 20 91

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 5106 10 10, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

Пояснення до товарної позиції 5107:

 

5107

Пряжа з вовни гребенечесаної, не розфасована для роздрiбної торгiвлi:

5107 10

- з вмiстом вовни 85 мас.% чи бiльше:

5107 10 10 00

- - невибiлена (сурова)

5107 10 90 00

- - iнша

5107 20

- з вмiстом вовни менш як 85 мас.%:

 

- - з вмiстом вовни i тонкого волосу тварин 85 мас.% чи бiльше:

5107 20 10 00

- - - невибiлена (сурова)

5107 20 30 00

- - - iнша

 

- - iнша:

 

- - - змішана, головним чином або винятково із синтетичними штапельними волокнами:

5107 20 51 00

- - - - невибiлена (сурова)

5107 20 59 00

- - - - iнша

 

- - - змішана по-іншому:

5107 20 91 00

- - - - невибiлена (сурова)

5107 20 99 00

- - - - iнша

 

До цієї товарної позиції включається гребенечесана пряжа, однониткова чи багатокручена (кручена), тобто одержана з гребенечесаної вовняної рівниці.

 

Вона не включається до цієї товарної позиції, якщо розфасована для роздрібної торгівлі (див. пункт I B (3) Загальних положень до розділу XI).

 

Гребенечесана пряжа відрізняється від кардочесаної тим, що вона більш гладка і має рівномірний переріз; волокна в ній паралельні, а короткі і поплутані волокна видалені гребенечесанням.

 

Така пряжа може піддаватися обробці, згаданій в пункті I B (1) Загальних положень до розділу XI.

 

До цієї товарної позиції не включається пряжа кардочесана, одержана з гребінної вовняної стрічки у відрізках, чи пряжа, відома як напівгребенечесана (товарна позиція 5106).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

5107 10 10

 

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 5106 10 10

 

5107 20 10 і 5107 20 30

 

До цих товарних категорій включається лише пряжа, яка містить 85 мас. % або більше суміші вовни і тонкого волосу, в якій масовий вміст вовни переважає над вмістом тонкого волосу тварин; у противному випадку, пряжа класифікується в товарній позиції 5108.

 

5107 20 10

 

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 5106 10 10, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

5107 20 51

 

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 5106 10 10, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

5107 20 91

 

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 5106 10 10, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

Пояснення до товарної позиції 5108:

 

5108

Пряжа з тонкого волосу тварин кардо- чи гребенечесаного, не розфасована для роздрiбної торгiвлi:

5108 10

- кардочесана:

5108 10 10 00

- - невибiлена (сурова)

5108 10 90 00

- - iнша

5108 20

- гребенечесана:

5108 20 10 00

- - невибiлена (сурова)

5108 20 90 00

- - iнша

 

До цієї товарної позиції включається пряжа однониткова чи багатокручена (кручена), одержана прядінням рівниці з тонкого волосу тварин, кардочесана чи гребенечесана (див. Пояснення до товарної позиції 5102 з визначенням терміну “тонкий волос тварин”).

 

Вона не включається до цієї товарної позиції, якщо розфасована для роздрібної торгівлі (див. пункт I B (3) Загальних положень до розділу XI).

 

Пряжа цієї товарної позиції використовується переважно у виробництві в’язаних виробів або тканин для певних видів полегшеного одягу (наприклад, з альпаки) і для пальто чи ковдр (наприклад, з верблюжої вовни (включаючи волос одногорбого верблюда), для вельветів або для імітації хутра.

 

Ця пряжа може піддаватися обробці, згаданій в пункті I B (1) Загальних положень до розділу XI.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

5108 10 10

 

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 5106 10 10, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

5108 20 10

 

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 5106 10 10, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

Пояснення до товарної позиції 5109:

 

5109

Пряжа з вовни або тонкого волосу тварин, розфасована для роздрiбної торгiвлi:

5109 10

- з вмiстом вовни або тонкого волосу тварин 85 мас.% або бiльше:

5109 10 10 00

- - у клубках, мотках або пасмах масою понад 125 г, але не більш як 500 г

5109 10 90 00

- - iнша

5109 90 00 00

- iнша

 

До цієї товарної позиції включається кардочесана чи гребенечесана пряжа з вовни та пряжа з тонкого волосу тварин, розфасована для роздрібної торгівлі, тобто та, яка задовольняє умови, викладені в пункті I B (3) Загальних положень до розділу XI.

 

Пояснення до товарної позиції 5110:

 

5110 00 00 00

Пряжа з грубого волосу тварин чи кiнського волосу (включаючи позументнi нитки з кiнського волосу), розфасована або не розфасована для роздрiбної торгiвлi

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Пряжа однониткова чи багатокручена (кручена), яку прядуть з рівниці з вмістом грубого волосу тварин (див. Пояснення до товарної позиції 5102 з визначенням терміну “грубий волос тварин”).

 

Ця пряжа використовується у виробництві певних тканин, прокладок або виробів для технічних цілей.

 

(2) Пряжа з кінського волосу. Її одержують прядінням коротшого кінського волосу (наприклад, з кінської гриви чи хвостів великої рогатої худоби). Довший кінський волос (наприклад, з кінських хвостів), який не може бути перероблений у пряжу, може формуватися в довгі нитки шляхом зв’язування кінців. Нитки такого виду також включаються до цієї товарної позиції. Одиночний кінський волос (кінці якого не зв’язанні між собою) включається до товарної позиції 0511.

 

Нитки з кінського волосу, що складаються з пучків кінського волосу, зв’язаних або обмотаних бавовняною ниткою чи ниткою з іншого текстильного матеріалу, включаються до цієї товарної позиції.

 

Вони можуть піддаватися обробці, згаданої в пункті I B (1) Загальних положень до розділу XI.

 

Пояснення до товарної позиції 5111:

 

5111

Тканини з кардочесаної вовни чи кардочесаного тонкого волосу тварин:

 

- з вмiстом вовни чи тонкого волосу тварин 85 мас.% або бiльше:

5111 11 00 00

- - з поверхневою щiльнiстю не бiльш як 300 г/м2

5111 19

- - iншi:

5111 19 10 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 300 г/м2, але не бiльш як 450 г/м2

5111 19 90 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 450 г/м2

5111 20 00 00

- інші змiшанi тканини з доданням головним чином або винятково синтетичних чи штучних ниток

5111 30

- iншi змiшанi тканини з доданням головним чином або винятково синтетичних чи штучних штапельних волокон:

5111 30 10 00

- - з поверхневою щільністю не більш як 300 г/м2

5111 30 30 00

- - з поверхневою щільністю понад 300 г/м2, але не більш як 450 г/м2

5111 30 90 00

- - з поверхневою щільністю понад 450 г/м2

5111 90

- iншi:

5111 90 10 00

- - із загальним вмiстом текстильних матерiалiв групи 50 понад 10 мас.%

 

- - iншi:

5111 90 91 00

- - - з поверхневою щiльнiстю не бiльш як 300 г/м2

5111 90 93 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 300 г/м2, але не бiльш як 450 г/м2

5111 90 99 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 450 г/м2

 

До цієї товарної позиції включаються тканини (як визначено в пункті I C Загальних положень до розділу XI), одержані з кардочесаної пряжі з вовни чи кардочесаної пряжі з тонкого волосу тварин.

 

Існує великий асортимент таких тканин, включаючи костюмні тканини, фланелі, “молетон” та інші тканини для одягу, ковдр, декоративні тканини і т.д.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) перев’язний матеріал, просочений чи покритий фармацевтичними речовинами і розфасований для роздрібної торгівлі (товарна позиція 3005);

 

(b) тканини для технічних цілей товарної позиції 5911.

 

Пояснення до товарної позиції 5112:

 

5112

Тканини з гребенечесаної вовни чи гребенечесаного тонкого волосу тварин:

 

- з вмiстом вовни або тонкого волосу тварин 85 мас.% або бiльше:

5112 11 00 00

- - з поверхневою щiльнiстю не бiльш як 200 г/м2

5112 19

- - iншi:

5112 19 10 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 200 г/м2, але не бiльш як 375 г/м2

5112 19 90 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 375 г/м2

5112 20 00 00

- iншi змiшанi тканини з доданням головним чином або винятково синтетичних чи штучних ниток

5112 30

- iншi змiшанi тканини з доданням головним чином або винятково
синтетичних чи штучних штапельних волокон:

5112 30 10 00

- - з поверхневою щiльнiстю не бiльш як 200 г/м2

5112 30 30 00

- - з поверхневою щiльнiстю понад 200 г/м2, але не бiльш як 375 г/м2

5112 30 90 00

- - з поверхневою щiльнiстю понад 375 г/м2

5112 90

- iншi:

5112 90 10 00

- - із загальним вмiстом текстильних матерiалiв групи 50 понад 10 мас.%

 

- - iншi:

5112 90 91 00

- - - з поверхневою щiльнiстю не бiльш як 200 г/м2

5112 90 93 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 200 г/м2, але не бiльш як 375 г/м2

5112 90 99 00

- - - з поверхневою щiльнiстю понад 375 г/м2

 

До цієї товарної позиції включаються тканини (як визначено в пункті I C Загальних положень до розділу XI), виготовлені з гребенечесаної пряжі з вовни або гребенечесаної пряжі з тонкого волосу тварин.

 

Існує великий асортимент таких тканин, включаючи костюмні та інші тканини для одягу, декоративні тканини та ін.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) перев’язний матеріал, просочений чи покритий фармацевтичними речовинами і розфасований для роздрібної торгівлі (товарна позиція 3005);

 

(b) тканини для технічних цілей товарної позиції 5911.

 

Пояснення до товарної позиції 5113:

 

5113 00 00 00

Тканини з грубого волосу тварин чи кiнського волосу

 

До цієї товарної позиції включаються тканини (як визначено в пункті І C Загальних положень до розділу XI), виготовлені з грубого волосу тварин, включеного до товарної позиції 5102, чи з пряжі з кінського волосу (товарна позиція 5110). Однак тканини з кінського волосу можуть бути виготовлені також з одиночного кінського волосу товарної позиції 0511.

 

Тканини з грубого волосу тварин використовуються як підбивна тканина в меблях або декоративні меблеві тканини, для бортівки в одязі і т.д.

 

Такі тканини з одиночного кінського волосу виготовляються на спеціальних верстатах, звичайно вручну. З огляду на коротку довжину волосу (20 - 70 см), то такі тканини переважно бувають у кусках невеликих розмірів і переважно використовуються для сит.

 

Інші тканини з кінського волосу широко використовуються як бортівка в одязі.

 

До цієї товарної позиції не включаються тканини для технічних цілей (товарна позиція 5911).

 

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться