при подписке на рассылку
210 Печатать

Група 56 Вата, повсть і неткані матеріали; спеціальна пряжа; шпагати, мотузки, троси та канати і вироби з них

Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(а) вата, повсть або неткані матеріали, просочені, з покриттям або дубльовані речовинами чи препаратами (наприклад, парфумерними або косметичними засобами групи 33, милом або мийними засобами товарної позиції 3401, полірувальними засобами, кремами, або аналогічними пре­па­ратами товарної позиції 3405, пом’якшувальними засобами товарної позиції 3809), де текстильні матеріали є лише основою;

(b) текстильні вироби товарної позиції 5811;

(c) натуральний або штучний абразивний порошок чи гранули на основі повсті або нетканого матеріалу товарної позиції 6805;

(d) агломерована або реконструйована слюда на основі повсті чи нетканого матеріалу товарної позиції 6814;

(e) металева фольга на основі повсті чи нетканих матеріалів (як правило, розділ ХІV або XV); або

(f) жіночі гігієнічні прокладки та тампони, дитячі пелюшки та підгузки та аналогічні вироби товарної позиції 9619.

2. Термін “повсть” включає голкопробивну повсть та вироби, що складаються з полотна текстильних волокон, зчеплення між якими підсилюється трикотажними стібками, з вико­ристанням волокон з того самого полотна.

3. До товарних позицій 5602 та 5603 включаються відповідно повсть і неткані матеріали, просочені, з покриттям чи дубльовані пластмасою або гумою незалежно від природи цих матеріалів (щільні або пористі).

До товарної позиції 5603 також включаються неткані матеріали, в яких пластмаса або гума є зв’язу­вальною речовиною.

До товарних позицій 5602 та 5603 не включаються:

(а) повсть, просочена, з покриттям або дубльована пластмасою чи гумою з вмістом не більш як 50 мас. % текстильного матеріалу або повсть, повністю втоплена у пластмасу чи гуму (група 39 або 40);

(b) неткані матеріали, повністю втоплені у пластмасу чи гуму або покриті одним з цих матеріалів з обох боків за умови, що таке покриття або оболонка можуть бути помітними неозброєним оком, не беру­чи до уваги у цьому разі будь-які зміни кольору (група 39 або 40); або

(c) листи, пластини або смуги з пористої пластмаси або пористої гуми, з’єднані з повстю або нетканими матеріалами, де текстильні матеріали додаються для армування (група 39 або 40).

4. До товарної позиції 5604 не включаються текстильна пряжа, стрічкові або подібної форми нитки товарної позиції 5404 або 5405, просочення або покриття яких неможливо побачити неозбро­є­ним оком (зазвичай групи 50 — 55); пов’язана з цими операціями зміна кольору до уваги не береться.

Загальні положення

 

До цієї групи включається ряд текстильних виробів спеціального характеру, наприклад, вата, повсть, неткані матеріали, спеціальна пряжа, мотузки та деякі вироби з цих матеріалів.

 

Додаткові загальні положення

 

Для класифікації в цих товарних позиціях виробів, до складу яких входять два або більше текстильних матеріалів, дивись Загальні положення до цього розділу.

 

Пояснення до товарної позиції 5601:

 

5601

Вата з текстильних матерiалiв та вироби з неї; текстильнi волокна завдовжки не більш як 5 мм (пух), текстильний пил і вузлики:

 

- вата з текстильних матеріалів та вироби з неї:

5601 21

- - з бавовни:

5601 21 10 00

- - - гiгроскопiчні

5601 21 90 00

- - - iнші

5601 22

- - із синтетичних або штучних волокон:

5601 22 10 00

- - - у рулонах дiаметром не бiльш як 8 мм

5601 22 90 00

- - - інші

5601 29 00 00

- - iншi

5601 30 00 00

- текстильні пух та пил і вузлики

 

А. Вата з текстильних матеріалів і вироби з неї

 

Вата, віднесена до цієї товарної позиції, виготовляється шляхом складання між собою декількох шарів прочесаних чи покладених пневматичним способом текстильних волокон з наступним пресуванням їх для підвищення зчеплення волокон. Вату іноді злегка пробивають для того, щоб підвищити зчеплення волокон і в ряді випадків фіксувати шар вати на основі з тканини чи інших текстильних матеріалів.

 

Вата приймає форму гнучкого, губчатого, високооб’ємного полотна, рівної товщини, волокна в якому легко розділяються. Вона переважно виготовляється з бавовняних волокон (гігроскопічна чи інша бавовняна вата) або зі штучних волокон. Низькосортна вата виготовляється з відходів чесання або розскубування (з відновлених волокон) і переважно містить фабричні вузлики (непси) чи відходи від прядіння.

 

Вата відноситься до цієї товарної позиції незалежно від того, чи вибілена вона, пофарбована, вибивна чи ні. До цієї товарної позиції також включається вата, на яку напилена невелика кількість клеїльних речовин для того, щоб поліпшити зчеплення зовнішніх волокон; на відміну від нетканих матеріалів, волокна внутрішніх шарів такої вати легко розділяються.

 

Однак слід відмітити, що вата, оброблена клеїльними речовинами, якщо ці речовини проникнули у внутрішні шари, включається як нетканий матеріал до товарної позиції 5603, навіть якщо волокна внутрішніх шарів легко розділяються.

 

Вата, яка закріплена на внутрішній чи зовнішній текстильній основі за допомогою легкого пробивання, і вата, покрита з одного чи по обидва боки папером, текстильним або іншим матеріалом (прошита чи проклеєна), також включається до цієї товарної позиції за умови, що вона має основні властивості вати і не є виробом товарної позиції 5811.

 

Вата широко використовується як прокладний матеріал (наприклад, у виробництві підплічок, внутрішніх прокладок для одягу, подушечок для ювелірних коробок і т.д., під час оббивання меблів та у віджимних пральних машинах), як пакувальний матеріал або для санітарно-гігієнічних потреб.

 

До цієї товарної позиції також включається вата у куску або розрізана за довжиною і вироби з вати, крім тих, які включаються до інших більш конкретних товарних позицій УКТЗЕД (див. винятки нижче).

 

До виробів з вати, що включаються до цієї товарної позиції, відносяться:

 

1. Віконні, дверні чи аналогічні ущільнення від протягів, які складаються з ватяних валиків або ватяних джгутів, обплетених пряжею, крім тих, котрі повністю покриті текстильним матеріалом (товарна позиція 6307).

 

2. Вироби з вати, використовувані для декорування, крім виробів, зазначених у групі 95.

 

З числа ватяних виробів до цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) вата чи вироби з вати, просочені або покриті фармацевтичними речовинами або розфасовані у форми чи упакування для роздрібної торгівлі, призначені для використання в медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії (товарна позиція 3005);

 

(b) вата, просочена чи покрита речовинами чи засобами, (наприклад, парфумерними чи косметичними засобами (група 33), милом або детергентом (товарна позиція 3401), поліролями, кремами чи аналогічними засобами (товарна позиція 3405), пом’якшувачами тканини (товарна позиція 3809), в яких текстильний матеріал присутній як основа;

 

(c) целюлозна вата та вироби з неї (переважно група 48);

 

(d) чесана бавовняна стрічка, використовувана перукарями (наприклад, “перукарська вата” – товарна позиція 5203);

 

(e) стьобані текстильні матеріали в куску, які складаються з одного чи кількох шарів текстильних полотен, з’єднаних з ватою простьобуванням чи іншим способом, крім вишивок товарної позиції 5810 (товарна позиція 5811);

 

(f) прокладки для одягу (товарна позиція 6117 або 6217);

 

(g) штучні квіти, листя чи фрукти та їхні частини (товарна позиція 6702);

 

(h) театральні перуки, штучні бороди та інші вироби товарної позиції 6704;

 

(ij) вироби, призначені для проведення свят, карнавалів та інших ярмаркових розваг, прикраси для різдвяних ялинок та інші вироби (наприклад, лялькові перуки) групи 95;

 

(k) жіночі гігієнічні прокладки (підкладки) і тампони, дитячі пелюшки (серветки) та підгузки та аналогічні вироби товарної позиції 9619.

 

B. Текстильні волокна завдовжки не більше 5 мм (пух) і текстильний пил

 

“Текстильний пух” складається з текстильних волокон завдовжки не більше 5 мм (шовкові, вовняні, бавовняні, синтетичні або штучні волокна і т.д.). Його одержують як відходи в процесі різних оздоблювальних операцій і особливо від стриження оксамиту. Він також утвориться в процесі різання текстильного джгута чи волокон. Текстильний пил виникає як відходи за рахунок здрібнювання текстильних волокон до порошкоподібного стану. Текстильні пух і пил включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони вибілені чи пофарбовані або якщо волокна штучно звиті.

 

Ці продукти широко використовуються для різноманітних цілей (наприклад, для змішування з іншими волокнами та перероблення в пряжу, для виготовлення імітації замші, для покриття чи декорування шпалер, в процесі виготовлення пушків для пудри чи для макіяжу).

 

Текстильні пух і пил, оброблені парфюмерними засобами до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 3307).

 

Пух цієї товарної позиції не слід плутати з пухом, який одержують з ганчір’я і використовують для набивання постільних речей, подушок і т.д. Такий пух розглядається у відповідній товарній позиції в групах 50–55 як відходи.

 

С. Фабричні вузлики (непси)

 

Фабричні вузлики (непси) являють собою маленькі, однакового розміру грудочки (іноді дещо витягнуті) шовкових, вовняних, бавовняних, синтетичних або штучних волокон і т.д., які переважно утворюються в процесі скочування волокон між двома дисками. Вони можуть бути вибіленими чи пофарбованими і використовуються у виробництві фасонної пряжі, яка імітує пряжу домашнього виготовлення.

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

5601 21 10 - 5601 29 00

 

Ці товарні категорії включають “бавовняні джгутики”, палички з дерева, пластмаси або закрученого паперу, що мають з одного чи обох кінців “джгутик” вати, використовуваний для чищення вух, ніздрів, нігтів тощо, для нанесення антисептичних засобів або лосьйонів для догляду за шкірою і косметичних засобів.

 

5601 21 10

 

Застосовується визначення терміна “гігроскопічна” Додаткових пояснень до товарної категорії 5201 00 10, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

 

5601 30 00

 

Дивись Пояснення  до товарної позиції 5601, (В) і (С).

 

Пояснення до товарної позиції 5602:

 

5602

Фетр і повсть, просоченi або непросоченi, з покриттям або без покриття, дубльованi або недубльованi:

5602 10

- фетр і повсть, одержанi голкопробивним способом, та в’язально-прошивні полотна:

 

- - непросоченi, без покриття або недубльованi:

 

- - - фетр і повсть, одержанi голкопробивним способом:

5602 10 11 00

- - - - з джутових та iнших луб’яних волокон товарної позицiї 5303

5602 10 19 00

- - - - з iнших текстильних матерiалiв

 

- - - в’язально-прошивні полотна:

5602 10 31 00

- - - - з вовни або тонкого волосу тварин

5602 10 38

- - - - з iнших текстильних матерiалiв:

5602 10 38 10

- - - - - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

5602 10 38 90

- - - - - інші

5602 10 90 00

- - просоченi, з покриттям або дубльованi

 

- iншi фетр, повсть, непросоченi, без покриття або недубльованi:

5602 21 00 00

- - з вовни або тонкого волосу тварин

5602 29 00

- - з iнших текстильних матерiалiв:

5602 29 00 10

- - - з грубого волосу тварин

5602 29 00 90

- - - з iнших текстильних матерiалiв

5602 90 00

- інші:

5602 90 00 10

- - для промислового складання моторних транспортних засобів

5602 90 00 90

- - інші

 

 

Повсть і фетр переважно одержують шляхом накладення один на одного декількох шарів текстильних волокон (звичайно волокнистих настилів, виготовлених під час чесання або пневматичним укладанням), потім вони зволожуються (звичайно парою або гарячою мильною водою) і піддаються посиленому пресуванню і суканню або впливу ударів. Це забезпечує взаємне зв’язування волокон і утворення полотна рівної товщини, набагато компактнішого і важче роздільного, ніж вата, і який легко відрізняється від валяних тканин (переважно групи 50–55).

 

Повсть і фетр переважно виготовляють з вовни чи волосу інших тварин, або із суміші цих волокон з іншими натуральними волокнами (наприклад, рослинними волокнами, кінським волосом) чи з синтетичними або штучними волокнами.

 

Повсть і фетр використовується у процесі виробництва одягу, капелюхів, взуття, взуттєвих підошов, молоточків для піаніно, меблевих виробів, декоративних виробів і т.д., для різних технічних цілей, як тепло- чи звукоізоляційний матеріал і т.д.

 

До цієї товарної позиції включається голкопробивна повсть, яку виготовляють:

 

1) пробиванням полотна або волокнистого настилу (з натуральних чи синтетичних або штучних волокон) без тканої основи голками з насічками; або

 

2) прошиванням такими текстильними волокнами крізь основу з тканини чи іншого матеріалу, яка в остаточному більш-менш покривається волокнами.

 

Голкопробивна техніка дає можливість одержати повсть і фетр з незволочувальних рослинних волокон (наприклад, джуту) чи синтетичних або штучних волокон.

 

Оброблений голкопробиванням волокнистий настил, якщо голкопробивання доповнює інші типи зв’язування, і підданий голкопробиванню шар ниток відноситься до нетканих матеріалів (товарна позиція 5603).

 

До цієї товарної позиції включаються в’язально-прошивні полотна, істотною особливістю яких є те, що вони складаються з настилу текстильних волокон, зчеплення яких збільшується за рахунок протягування волокон крізь сам настил, але без допомоги текстильних ниток. Волокна протягують голками крізь настил і формують на поверхні ряди ланцюгових стібків. Деякі з таких виробів можуть мати ворсову поверхню (стрижену чи нестрижену) і можуть бути армовані основою з текстильних або інших матеріалів. В’язально-прошивний спосіб описується в Загальних положеннях до групи 60.

 

Крім тих випадків, коли товар включається до більш конкретних товарних позицій УКТЗЕД, до цієї товарної позиції включається повсть і фетр у кусках або нарізані за довжиною чи просто нарізані у вигляді прямокутної (включаючи квадратну) форми із кусків більшого розміру без подальшого оброблення (наприклад, рушники (серветки) для видалення пилу і прокладки для вловлювання пилу у фільтрах або ковдри) незалежно від того, подані вони складеними чи розфасовані в упакування чи ні (наприклад, для роздрібної торгівлі).

 

Повсть і фетр може бути пофарбованою, вибивною, просоченою, з покриттям, дубльованою чи армованою (наприклад, текстильними нитками чи дротом). Вона може бути покрита з одного чи обох боків папером, картоном, текстильним матеріалом і т.д. (наприклад, прошита чи проклеєна) за умови, що основні властивості продукту визначаються властивостями повсті.

 

Проте до цієї товарної позиції не включаються такі вироби, які включаються до групи 39 або 40:

 

(а) повсть і фетр просочені, з покриттям або дубльовані пластмасами чи гумою, що містять 50 мас. % або менше текстильного матеріалу, чи повсть і фетр, повністю закладені в пластмаси чи гуму;

 

(b) плити, листи чи смуги з пористих пластмас або пористої гуми, з’єднаних з повстю, в яких текстильний матеріал присутній переважно для цілей армування (див. Загальні положення до групи 39, частина під назвою “Пластмаси у сполученні з текстильним матеріалом”, а також пункт (А) пояснень до товарної позиції 4008).

 

До цієї товарної позиції включається покрівельна повсть, виготовлена у процесі звалювання та у подальшому просочена варом чи аналогічними речовинами.

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(а) повсть і фетр, просочені або покриті речовинами чи засобами, наприклад, парфумерними чи косметичними засобами (група 33), милом або детергентом (товарна позиція 3401), поліролями, кремами чи аналогічними засобами (товарна позиція 3405), пом’якшувачами тканини (товарна позиція 3809), в яких текстильний матеріал присутній як основа;

 

(b) попони та м’які сідла (товарна позиція 4201);

 

(c) килими та інші покриття для підлоги з повсті (група 57);

 

(d) тафтингова повсть і фетр товарної позиції 5802;

 

(e) вишита повсть і фетр у куску, у вигляді стрічок або окремих орнаментів (товарна позиція 5810);

 

(f) стьобані текстильні матеріали в куску, що складаються з одного чи кількох шарів текстильних матеріалів, з’єднаних прошиванням або іншим способом з підкладковим матеріалом, крім вишитих виробів товарної позиції 5810 (товарна позиція 5811);

 

(g)) покриття для підлоги, що складаються з покриття на основі з повсті, викроєні чи не викроєні за формою (товарна позиція 5904);

 

(h) повсть і фетр з покриттям або дубльовані гумою, шкірою чи іншим матеріалом, які переважно використовуються для оснащення кардів (кардочесальних машин), та інші аналогічні тканини для інших технічних цілей (товарна позиція 5911);

 

(ij) повсть і фетр, покриті абразивним порошком чи зерном (товарна позиція 6805), або агломерованою чи регенерованою слюдою (товарна позиція 6814);

 

(k) будівельні плити, виготовлені з декількох шарів текстильних волокон, повністю покриті асфальтом або аналогічним матеріалом (товарна позиція 6807);

 

(l)металева фольга на основі з повсті або фетру (як правило розділи XIV або XV).

 

Додаткові пояснення до товарних категорій:

 

5602 10 11 і 5602 10 19

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 5602, четвертий абзац.

 

5602 10 31 та 5602 10 38

 

Дивись Пояснення до товарної позиції 5602, сьомий абзац.

 

Пояснення до товарної позиції 5603:

 

5603

Матерiали нетканi, просоченi або непросоченi, з покриттям або без покриття, дубльованi або недубльованi:

 

- із синтетичного або штучного волокна:

5603 11

- - з поверхневою щiльнiстю не бiльш як 25 г/м2:

5603 11 10 00

- - - з покриттям

5603 11 90 00

- - - iншi

5603 12

- - з поверхневою щiльнiстю понад 25 г/м2, але не бiльш як 70 г/м2:

5603 12 10 00

- - - з покриттям

5603 12 90 00

- - - iншi

5603 13

- - з поверхневою щiльнiстю понад 70 г/м2, але не бiльш як 150 г/м2:

5603 13 10 00

- - - з покриттям

5603 13 90 00

- - - iншi

5603 14

- - з поверхневою щiльнiстю понад 150 г/м2:

5603 14 10 00

- - - з покриттям

5603 14 90 00

- - - iншi

 

- iншi:

5603 91

- - з поверхневою щiльнiстю не бiльш як 25 г/м2:

5603 91 10 00

- - - з покриттям

5603 91 90 00

- - - iншi

5603 92

- - з поверхневою щiльнiстю понад 25 г/м2, але не бiльш як 70 г/м2:

5603 92 10 00

- - - з покриттям

5603 92 90 00

- - - iншi

5603 93

- - з поверхневою щiльнiстю понад 70 г/м2, але не бiльш як 150 г/м2:

5603 93 10 00

- - - з покриттям

5603 93 90 00

- - - iншi

5603 94

- - з поверхневою щiльнiстю понад 150 г/м2:

5603 94 10 00

- - - з покриттям

5603 94 90 00

- - - iншi

 

Нетканий матеріал являє собою настил (полотно) переважно з текстильних волокон, орієнтованих чи розташованих хаотично та скріплених. Ці волокна можуть бути натурального чи хімічного походження. Це можуть бути волокна (натуральні чи синтетичні або штучні) або хімічні комплексні нитки чи нитки, одержані в процесі виготовлення нетканого матеріалу.

 

Неткані матеріали можуть бути виготовлені різними шляхами і їх виробництво може бути розділене на три стадії: формування настилу, скріплення настилу та оброблення.

 

I.Формування настилу.

 

Існують чотири основних способи:

 

(а) Прочісування або пневматичне укладання волокон, щоб сформувати шар. Ці волокна можуть бути паралельно орієнтованими, перехрещеними чи розташованими хаотично (сухий спосіб);

 

(b) Екструдування ниток, які орієнтуються певним чином, охолоджуються та вкладаються безпосередньо в настил або які коагулюються, промиваються та вкладаються безпосередньо в настил у вологому вигляді в процесі виготовлення (філь’єрний спосіб одержання);

 

(c) Осадження з водних суспензій або дисперсій волокна на дротяну сітку і формування настилу шляхом видалення води (папероробний спосіб);

 

(d) Різні спеціальні технологічні процеси, в яких виробництво волокна, формування настилу і його скріплення відбуваються безперервно (безперервний процес формування).

 

II. Скріплення настилу.

 

Після формування настилу волокна скріплюються по всій товщині та ширині його (безперервний спосіб) або неоднорідно (перервний спосіб).

 

Скріплення настилу може бути трьох типів:

 

(a) Хімічне скріплення, коли волокна з’єднуються за допомогою зв’язувальних речовин. Це можна здійснити просоченням адгезивними зв’язувальними речовинами, такими як гума, смола, крохмаль, клей або пластмаси, у розчині чи в емульсії, шляхом теплової обробки пластмасами у вигляді порошку, розчинниками і т.д. Для хімічного скріплення можуть також використовуватися зв’язувальні волокна;

 

(b) Термічне скріплення, коли волокна з’єднуються за допомогою теплової (чи ультразвукової) обробки, шляхом проходження настилу крізь піч або між нагрітими циліндрами (суцільне скріплення) або через нагріті каландри для тиснення (точкове скріплення). Переплетені волокна можуть бути використані для термічного скріплення;

 

(c) Механічне зв’язування, коли настил зміцнюється фізичним сплутуванням складових його волокон. Це може бути досягнуто за допомогою струменя повітря під високим тиском або водного струменя, чи голкопробиванням, але не в’язально-прошивним способом. Однак голкопробивна продукція, яку можна віднести до нетканих матеріалів, обмежується:

 

– настилами з ниток;

 

– настилами, в яких голкопробивання доповнює інші типи скріплення.

 

Ці різні процеси скріплення можуть також часто поєднуватися.

 

III. Оброблення.

 

Неткані матеріали можуть бути пофарбованими, вибивними, просоченими, з покриттям або дубльованими. Неткані матеріали, покриті з одного чи обох боків (склеюванням, зшиванням або інакше) тканинами чи полотнищами будь-якого іншого матеріалу, включаються до цієї товарної позиції, якщо вони мають основні властивості нетканих матеріалів.

 

До цієї товарної позиції включається, серед іншого (inter alia), клейка стрічка з нетканого матеріалу, покритого адгезивною гумою, пластмасами чи сумішшю таких матеріалів.

 

До цієї товарної позиції також включається “покрівельна повсть”, в якій текстильні волокна агломеровані варом або аналогічними речовинами, і деякі матеріали, відомі як “бітумінізована повсть”, одержувана тим самим шляхом, але з невеликою кількістю шматочків пробки.

 

Проте до цієї товарної позиції не включаються такі вироби, що включаються до групи 39 або 40:

 

(a) неткані матеріали, або повністю втоплені в пластмаси чи гуму, або повністю покриті по обидва боки такими матеріалами, за умови, що таке покриття можна бачити “неозброєним” оком, не беручи до уваги зміну кольору;

 

(b) плити, листи чи смуги з пористих пластмас або пористої гуми, з’єднані з нетканим матеріалом, де текстильний матеріал присутній переважно для цілей армування (див. Загальні положення до групи 39, частина за назвою “Пластмаси у сполученні з текстильним матеріалом”, а також пункт (А) Пояснень до товарної позиції 4008).

 

*

*       *

 

Неткані матеріали розрізняються за товщиною і за характернми ознаками (гнучкістю, еластичністю, опором стиранню, гігроскопічністю, стабільністю і т.д.) відповідно до процесів виробництва чи з’єднання, густиною волокон або ниток і числом складених шарів. Деякі неткані матеріали мають подібність з папером, картоном, целюлозною ватою, замшею чи ватою товарної позиції 5601. Вони можуть відрізнятися від паперу, картону чи целюлозної вати тим, що текстильні волокна не руйнуються в процесі виробництва.

 

Нарешті, той факт, що текстильні волокна чи нитки скріплені по всій товщині і, як правило, по всій ширині настилу, допомагає відрізнити ці вироби від певних типів вати товарної позиції 5601 (див. Пояснення до товарної позиції 5601).

 

Певні неткані матеріали можуть піддаватися промиванню чи віджиманню подібно до інших текстильних матеріалів.

 

Крім тих випадків, коли неткані матеріали включаються до більш конкретних товарних позицій УКТЗЕД, до цієї товарної позиції включаються неткані матеріали в кусках або розрізані за довжиною чи просто нарізані у вигляді прямокутної (включаючи квадратну) форми з кусків більшого розміру без подальшого оброблення незалежно від того, подані вони складеними чи розфасовані в упакування (наприклад, для роздрібної торгівлі) чи ні. До них включаються: лицьовий шар (накладений зверху) для об’єднання з дубльованими пластмасами, верхній шар для виробництва одноразових дитячих пелюшок та підгузків або жіночих гігієнічних прокладок; полотна для виробництва захисного одягу чи прокладок для одягу; прокладки для фільтрації рідин або повітря, для використання як набивний матеріал, матеріал для звукоізоляції, для фільтрації чи сепарування в дорожньому будівництві чи для інших цивільних будівельних робіт; нижній шар для виробництва бітумінізованих покрівельних виробів; первинна чи вторинна підкладка для тафтингових килимів і т.д.; носовики, постільна білизна, столова білизна та ін.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) Перев’язувальні матеріали, просочені чи покриті фармацевтичними речовинами або розфасовані для роздрібної торгівлі, до цієї товарної позиції не включається (товарна позиція 3005);

 

(b) неткані матеріали, просочені чи покриті речовинами чи засобами, наприклад, парфумерними чи косметичними засобами (група 33), милом або детергентом (товарна позиція 3401), поліролями, кремами чи аналогічними засобами (товарна позиція 3405), пом¢якшувачами тканини (товарна позиція 3809), в яких текстильний матеріал присутній як основа;

 

(c) голкопробивна повсть і фетр (товарна позиція 5602);

 

(d) килими та інші покриття для підлоги з нетканих матеріалів групи 57;

 

(e) тафтингові неткані матеріали товарної позиції 5802;

 

(f) болдюкс (товарна позиція 5806);

 

(g) вишиті неткані матеріали в куску, у стрічках чи у вигляді окремих вишивок (товарна позиція 5810);

 

(h) стьобані текстильні матеріали в куску, що складаються з одного або кількох шарів текстильних матеріалів, з’єднаних простьобуванням чи іншим способом із ґрунтовим (основним) нетканим матеріалом, крім вишитих виробів товарної позиції 5810 (товарна позиція 5811);

 

(ij) неткані матеріали для технічних цілей товарної позиції 5911;

 

(k) неткані матеріали, покриті абразивним порошком або зерном (товарна позиція 6805), чи агломерованою або регенерованою слюдою (товарна позиція 6814);

 

(l) металева фольга на основі з нетканих матеріалів (розділи XIV або XV).

 

Пояснення до товарної позиції 5604:

 

5604

Гумові нитки та корд, з текстильним покриттям; текстильна пряжа, стрiчкові нитки та нитки подібної форми товарної позицiї 5404 або 5405, просоченi, з покриттям або в оболонцi, з гуми чи пластмаси:

5604 10 00 00

- гумовi нитки та корд, з текстильним покриттям

5604 90

- інші:

5604 90 10 00

- - нитки високоміцні з поліефірів, нейлону або інших поліамідів або віскозного штучного шовку, просочені або з покриттям

5604 90 90 00

- - інші

 

(А) Гумові нитки та корд з текстильним покриттям

 

До цієї групи включається нитка (однониткова стренга) з гуми будь-яким поперечним перерізом і шнур (декілька стренг) з гуми, виготовлений з цих ниток, за умови, що вони мають текстильне покриття (наприклад, позументною ниткою чи обплетенням).

 

(В) Текстильна пряжа, стрічкові нитки та нитки подібної форми товарної позиції 5404 або 5405, просочені, з покриттям або в оболонці з гуми або пластмаси

 

До цієї товарної позиції включаються текстильна пряжа, та стрічкові нитки, і нитки подібної форми товарної позиції 5404 або 5405, просочені, з покриттям або в оболонці з гуми чи пластмаси, за умови, що для ниток, просочених, з покриттям і т.д., просочення, покриття чи оболонка можуть бути виявлені неозброєним оком, не беручи до уваги будь-яку зміну кольору.

 

Термін “просочені текстильні нитки” включає нитки, оброблені зануренням, що складаються з текстильних ниток з обробленою поверхнею для поліпшення їхньої адгезії з гумою, в яку вона згодом зашпаровується в процесі виготовлення виробів, таких як шинний корд, привідні паси або бельтинг і труби.

 

Серед товарів, що включаються до цієї товарної позиції, є імітація струн з текстильної нитки з товстим (важким) покриттям з пластмас, що використовуються залежно від їх властивостей у виробництві спортивних ракеток, снастей для рибного лову, пасків, тасьми, оббивних тканин, хірургічних ниток і т.д. і мотузок для розвішування білизни, які складаються з текстильної нитки, вкладеної в оболонку з пластмас.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) тканини з паралельних текстильних ниток, прогумованих (товарна позиція 5906);

 

(b) імітація волосіні з гачками, прикріпленими чи вмонтованими іншими способами, для риболовлі (товарна позиція 9507).

 

Пояснення до товарної позиції 5605:

 

5605 00 00 00

Нитки металiзовані, позументнi або непозументнi, що є текстильними, стрiчковими нитками та нитками подібної форми товарної позицiї 5404 або 5405, комбiнованi з металом у виглядi ниток, стрiчок, порошку або покритi металом

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

1. Нитки з будь-якого текстильного матеріалу (включаючи мононитки, стрічкові нитки та нитки подібної форми і паперову пряжу), комбіновані з металевою ниткою або стрічкою, одержувані за допомогою скручування, звивання чи декорування, з будь-яким вмістом металу. Позументні нитки одержують шляхом спірального обвивання металевою ниткою або стрічкою текстильного осердя, яке не скручується з металевою ниткою. Часто використовуються нитки з дорогоцінних металів або металів з гальванічним покриттям.

 

2. Нитки з будь-якого текстильного матеріалу (включаючи мононитки, стрічкові нитки та нитки подібної форми і паперову пряжу), покриті металом будь-яким іншим способом. Ця категорія включає нитки, покриті металом електролітичним осадженням або шляхом нанесення адгезивного покриття (наприклад, желатином) і потім запилення металевим порошком (наприклад, алюмінієм чи бронзою).

 

До цієї товарної позиції також включаються вироби з осердям з металевої фольги (переважно з алюмінію) чи осердям з пластмасової плівки, покритого металевим пилом, закріпленого за допомогою адгезиву між двома шарами пластмасової плівки.

 

До цієї товарної позиції включаються багатокручені (кручені) чи однокручені нитки, що мають у складі нитки, зазначені вище (наприклад, фасонний шнур для використання кондитерами, який одержують спільним скручуванням двох або більше металізованих ниток, як зазначено вище). Крім того, до неї включаються інші типи ниток, що виготовляються тим самим способом і використовуються для аналогічних цілей, які складаються з двох чи більше паралельних металізованих ниток, утримуваних спільно обплетенням металевою ниткою чи стрічкою, та нитка чи жмут ниток, обплетених ниткою цієї товарної позиції.

 

Металізовані нитки можуть бути декоративними. Вони використовуються у виробництві оздоблювальних матеріалів, мережив і деяких виробів, як фасонні шнури тощо.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) пряжа із суміші текстильних матеріалів і металевих волокон, які надають антистатичного ефекту (групи 50 – 55 залежно від конкретного випадку);

 

(b) пряжа, армована металевою ниткою (товарна позиція 5607);

 

(c) шнури, галуни чи інші вироби, які мають властивість декоративних оздоблювальних матеріалів (товарна позиція 5808);

 

(d) дріт або смужка з золота, срібла, міді, алюмінію чи інших металів (розділи XIV і XV).

 

Пояснення до товарної позиції 5606:

 

5606 00

Нитки позументнi, стрiчковi нитки та нитки подібної форми товарної позицiї 5404 або 5405, позументнi (крiм товарної позицiї 5605 та крiм позументних ниток з кiнського волосу); пряжа синель (включаючи пряжу синель з пуху); пряжа фасонна петляста:

5606 00 10 00

- пряжа фасонна петляста

 

- iншi:

5606 00 91 00

- - нитки позументнi

5606 00 99 00

- - iншi

 

(A) Нитки позументні, стрічкові нитки та нитки подібної форми товарної позиції 5404 або 5405, позументні (крім товарної позиції 5605 та крім позументних ниток з кінського волосу)

 

Ці вироби скомпоновані з осердя, переважно з однієї чи декількох текстильних ниток, навколо яких інша нитка чи нитки обвиваються спірально. Найчастіше покриваючі нитки повністю закривають осердя, але в деяких випадках витки спіралі знаходяться на відстані; в останньому випадку виріб може мати зовнішній вигляд деякої багатокрученої (крученої), однокрученої чи фасонної нитки груп 50–55, але може відрізнятися від них властивостями позументної нитки, де осердя не піддається скручуванню з покриваючими нитками.

 

Осердя позументної нитки цієї товарної позиції буває переважно з бавовняних, інших рослинних волокон чи синтетичних або штучних волокон, а покривні нитки переважно тонші та блискучіші (наприклад, шовкові, з мерсеризованої бавовни чи синтетичних або штучних волокон).

 

Позументні нитки з осердям з інших матеріалів відносяться до цієї товарної позиції, якщо продукт має основні властивості текстильного виробу.

 

Позументні нитки використовуються як оздоблення, а також дуже широко для виготовлення таких оздоблень. Деякі, однак, також використовуються для інших цілей, наприклад, як шнур для оброблення петель, у вишивці чи для перев’язування пакетів.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) позументна нитка з кінського волосу (товарна позиція 5110);

 

(b) гумова нитка, обплетена текстильним матеріалом (товарна позиція 5604);

 

(c) позументна металізована нитка (товарна позиція 5605);

 

(d) фасонні та аналогічні шнури та інші позументні текстильні вироби товарної позиції 5808;

 

(e) позументний металевий дріт, наприклад:

 

i) залізний чи сталевий дріт для виготовлення каркасів для капелюхів (дріт для модисток) і стержні з залізного чи сталевого дроту для штучних квітів чи для бігудів (товарна позиція 7217);

 

ii) ізольований електричний провід (товарна позиція 8544).

 

(B) Пряжа синель (включаючи пряжу синель з пуху)

 

Пряжа синель складається переважно з двох і більше стренг текстильних ниток, скручених спільно, які затискають короткі відрізки текстильних ниток, що розташовані майже перпендикулярно; стренги виготовлені на в’язальних машинах, іноді можуть бути утворені у вигляді петель. У всіх випадках вона виглядає подібною до пухнатої пряжі з ворсовими нитками по всій її довжині. Пряжа синель переважно виготовляється на спеціальному обладнанні (наприклад, кільцекрутильній машині та в’язальних машинах “Рашель”) або розрізуванням спеціальної тканини перевивального переплетення; під час цього процесу після того, як тканина розрізана уздовж будь-якої сторони кожної групи основних ниток, саме ці основні нитки (ґрунтові і перевивальні) служать стрижнем (осердям) пряжі синель, а утокові нитки формують ворс.

 

До цієї товарної позиції також включається пряжа синель, одержувана фіксацією текстильного пуху на осерді з текстильної нитки. У цьому процесі стрижнева нитка проходить крізь клеїльну ванну, і послідовно через камеру, де текстильний пух фіксується радіально до осердя під впливом сильного електростатичного поля.

 

Пряжа синель використовується,  (inter alia), у виробництві тканини із синелі (товарна позиція 5801) або різних оздоблювальних виробів, таких як оббивні матеріали, постільні речі, килими, оздоблювальні матеріали, предмети одягу.

 

(С) Фасонна петляста пряжа

 

Фасонна петляста пряжа є трубчастою ниткою, виготовленою на круглій в’язальній машині і має ширину 1,5–2 мм після плоского пресування. Ця пряжа використовується для виготовлення бахроми чи інших текстильних речей і для виготовлення тканин на звичайних ткацьких верстатах з основою та утоком.

 

Додаткові пояснення до товарної категорії:

 

5606 00 91

 

Осердя позументних ниток може також бути з еластомірної нитки (дивись Примітку 13 до цього розділу).

 

Пояснення до товарної позиції 5607:

 

5607

Шпагат, мотузки, канати і троси, сплетенi чи несплетені, в обплетенні або не в обплетенні, просоченi або непросоченi, з покриттям або без покриття, в оболонцi або без оболонки, з гуми чи пластмаси:

 

- із сизалю або iнших текстильних волокон рослин роду Agave:

5607 21 00 00

- - шпагат та мотузки для пакування

5607 29 00

- - інші:

5607 29 00 10

- - - з лiнiйною щiльнiстю понад 100 000 децитексів (10 г/м)

5607 29 00 90

- - - з лiнiйною щiльнiстю 100 000 децитексів (10 г/м) або менше

 

- з полiетилену або поліпропiлену:

5607 41 00 00

- - шпагат та мотузки для пакування

5607 49

- - iншi:

 

- - - з лiнiйною щiльнiстю понад 50 000 децитексів (5 г/м):

5607 49 11 00

- - - - плетенi або в обплетенні

5607 49 19 00

- - - - iншi

5607 49 90 00

- - - з лiнiйною щiльнiстю 50 000 децитексів (5 г/м) або менше

5607 50

- з iнших синтетичних волокон:

 

- - з нейлону або iнших полiамiдiв чи полiефiрiв:

 

- - - з лiнiйною щiльнiстю понад 50 000 децитексів (5 г/м):

5607 50 11 00

- - - - плетенi або в обплетенні

5607 50 19 00

- - - - iншi

5607 50 30 00

- - - з лiнiйною щiльнiстю 50 000 децитексів (5 г/м) або менше

5607 50 90 00

- - з iнших синтетичних волокон

5607 90

- iншi:

5607 90 20

- - з абаки (манiльської коноплі або Musa textilis Nee) або з iнших жорстких (листових) волокон, з джуту або iнших луб’яних текстильних волокон товарної позицiї 5303:

5607 90 20 10

- - - з джуту або iнших луб’яних текстильних волокон товарної позицiї 5303

5607 90 20 90

- - - інші

5607 90 90 00

- - інші

 

До цієї товарної позиції включаються шпагат, мотузки, канати та троси, зроблені скручуванням або плетенням.

 

1. Шпагат, мотузки, канати та троси, сплетені чи несплетені.

 

У пунктах I (В)(1,2) (зокрема, у таблиці I) Загальних положень до розділу XI розглядаються умови, за яких однониткова, багатокручена (кручена) чи однокручена пряжа розглядається як шпагати, шнури, мотузки та канати цієї товарної позиції.

 

Текстильна пряжа, армована металевою ниткою, завжди включається до цієї товарної позиції і відрізняється від металізованої нитки товарної позиції 5605 тим, що в ній металева стренга переважно товстіша і використовується лише як армувальний елемент, а не в декоративних цілях.

 

До цієї товарної позиції також включаються шпагати, мотузки, шнури та канати, одержані з фібрильованих смуг, які більш-менш повністю розщеплені на нитки скручуванням.

 

2. Плетені чи з обплетенням шпагати, мотузки, канати та троси.

 

Шпагати, мотузки, канати та троси у всіх випадках включаються до цієї товарної позиції незалежно від їхньої ваги на метр (розважування). Вони переважно трубчастого плетіння, яке здебільшого робиться з більш грубого матеріалу, ніж у плетеної тасьми товарної позиції 5808. Однак, плетені вироби цієї товарної позиції відрізняються від виробів товарної позиції 5808 меншою мірою якістю пряжі, ніж тим фактом, що вони туго обплетені, мають щільну структуру, що робить їх придатними для використання як шпагати, мотузки та канати та троси; вони переважно незабарвлені.

 

Найважливішими волокнами, застосовуваними у виробництві шпагатів, мотузок, канатів та тросів, є конопляні, джутові, сизалеві, бавовняні, кокосові та синтетичні волокна.

 

Шпагати, мотузки, канати та троси з паперової пряжі включаються до цієї товарної позиції лише, якщо вони сплетені з металевою ниткою чи армовані нею.

 

Шпагати, мотузки, канати та троси використовуються як пакувальний шпагат, для обв’язування пакетів, буксирування, навантажувальних робіт і т.д. Їхній поперечний переріз звичайно круглий, але іноді (наприклад, деякі троси для приводів) мають квадратний, трапецієподібний чи трикутний переріз. Вони, як правило, не відбілюються, але можуть бути забарвлені, просочені, щоб зробити їх стійкими до гниття, сформовані із забарвленим пасом або просочені, з покриттям чи в оболонці з гуми чи пластмас.

 

До цієї товарної позиції включаються також вироби, розрізані чи не розрізані за довжиною.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) фасонні шнурі, використовувані кондитерами, квіткарями і т.д. (товарна позиція 5605);

 

(b) позументна нитка, пряжа синель і фасонна петельна пряжа (товарна позиція 5606);

 

(c) вироби товарної позиції 5609;

 

(d) фасонний чи аналогічний шнур та інші позументні текстильні вироби товарної позиції 5808;

(e) шнури плетені та аналогічні вироби незалежно від того, чи будуть вони з покриттям, просочені чи армовані металевою ниткою, які використовують в промисловості як пакувальні чи ґноти для змащення (товарна позиція 5911);

 

(f) рештки (обривки, куски) шпагатів, мотузок канатів та тросів товарної позиції 6310;

 

(g) шпагати, шнури і т.д., покриті абразивами (товарна позиція 6805);

 

(h) вироби для гімнастики (товарна позиція 9506).

 

 

Пояснення до товарних підпозицій:

 

5607 21

 

До цієї товарної підпозиції включається однониткова мотузка з сизалю або з інших текстильних волокон рослин роду Agave з правим крученням “Z” і мінімальним розривним навантаженням мотузки, що обчислюється за формулою:

 

R = 17,400 / n – 18,

 

де R – розривне навантаження мотузки в деканьютонах (даН), а n – номер, визначений як довжина в метрах (м) 1 кг шпагату (м/кг).

 

Наприклад, мінімальне розривне навантаження шпагату номеру 150 (150 м/кг) буде 98 дaН, а для шпагату номеру 200 (200 м/кг) буде 69 дaН та для шпагату номеру 300 (300 м/кг) – 40 дaН.

 

5607 41

 

До цієї товарної підпозиції включається однонитковий шпагат з поліетилену чи поліпропілену, стійкого до впливу сонячних променів, з правим крученням “Z” і для якого:

 

(а) мінімальне розривне навантаження обчислюється за формулою:

 

R = 32,400 / n,

 

де R – розривне навантаження мотузки в деканьютонах (даН), а n – номер, визначений як довжина в метрах (м) 1 кг мотузки;

 

(b) середнє мінімальне розривне навантаження у вузлі обчислюється за формулою:

 

R = 0,58 R,

 

де R – середнє розривне навантаження у вузлі в деканьютонах (даН).

 

Наприклад, мінімальне розривне навантаження мотузки 98 даН і середнє розривне навантаження у вузлі 57 даН відноситься до мотузки під номером 330 (330 м/кг).

 

Пояснення до товарних позиції 5608:

 

5608

Сiтки плетені із шпагату, мотузок або канатів; готові сiтки рибальськi та iншi готові сiтки з текстильних матерiалiв:

 

- із синтетичних або штучних текстильних матерiалiв:

5608 11

- - готові сiтки рибальські:

5608 11 20

- - - із шпагату, канатів, мотузок або тросiв:

5608 11 20 10

- - - - з нейлону або iнших полiамiдiв

5608 11 20 90

- - - - інші

5608 11 80

- - - інші:

5608 11 80 10

- - - - з нейлону або iнших полiамiдiв

5608 11 80 90

- - - - інші

5608 19

- - iншi:

 

- - - готові сiтки:

 

- - - - з нейлону або iнших полiамiдiв:

5608 19 11 00

- - - - - з шпагату, канатiв, мотузок або тросiв

5608 19 19 00

- - - - - iншi

5608 19 30 00

- - - - iншi

5608 19 90 00

- - - iншi

5608 90 00 00

- iншi

 

1.  Сітки плетені із шпагату, мотузок або канатів.

 

Ці вироби є відрізками сіток, тобто являють собою плетений матеріал з вічками, виготовленими вручну чи на машині. Вони відрізняються від сіткових виробів товарної позиції 5804 тим, що виготовлені з шпагатів, мотузок або канатів товарної позиції 5607.

 

2. Готові сітки рибальські та інші готові сітки з текстильних матеріалів.

 

На відміну від виробів, віднесених до пункту 1 вище, готові вироби цієї групи можуть бути виготовлені з ниток і вічка можуть бути одержані плетінням або інакше.

 

Готові сітки вважаються сітками незалежно від того, чи готові вони для використання, виготовлені безпосередньо за формою, складені з частин сіток чи ні. Наявність рукояток, кілець і вантажів, поплавців, шнурів та інших пристосувань не впливає на класифікацію виробів цієї групи.

Готові сітки цієї товарної позиції обмежуються такими сітками, які не включаються до інших більш конкретних товарних позицій УКТЗЕД. До цієї товарної позиції включаються рибальські сітки, камуфляжні сітки, театральні декораційні сітки, сітки безпеки, сітчасті господарські сумки та аналогічні сітки для перенесень (наприклад, для тенісних чи футбольних м’ячів), гамаки, сітки повітряних куль (аеростатів) або дирижаблів, захисні сітки від комах і т.д.

 

Вироби цієї товарної групи включаються до неї, навіть якщо вони просочені (наприклад, для запобігання від атмосферних явищ, води).

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) сітки в кусках, виготовлені машинним або ручним способом (товарні позиції 6002 - 6006);

 

(b) сітки для волосся (товарна позиція 6505);

 

(c) спортивні сітки (наприклад, сітки для воріт і тенісні сітки), сітки для рибальських сачків тощо (група 95).

 

Пояснення до товарної позиції 5609:

 

5609 00 00 00

Вироби з пряжі, стрiчкових та подібної форми ниток товарних позицiй 5404 або 5405 шпагату, мотузок, канатів або тросів, не включенi до iнших угруповань

 

До цієї товарної позиції включаються вироби з пряжі груп 50 – 55, вироби зі стрічкових чи подібної форми ниток товарної позиції 5404 або 5405, а також вироби з шпагату, мотузок, канатів або тросів товарної позиції 5607, крім тих, які включені до більш конкретних товарних позицій УКТЗЕД.

 

До неї включаються нитки, шнури, мотузки і т.д., розрізані на відрізки і зв’язані петлями з одного чи обох кінців або оснащені наконечниками, кільцями, гачками і т.д. (наприклад, взуттєві шнурки, шнури для одягу, буксирні канати), корабельні кранці, розвантажувальні подушки, мотузкові сходи, вантажні канати, кухонні прихвати, виготовлені з жмутів пряжі, складених вдвічі і зав’язаних разом біля складеного кінця, і т.д.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) вуздечки, віжки, поводи, збруя і т.д. (товарна позиція 4201);

 

(b) шнури, нарізані на відрізки, з вузлами, петлями чи металевими або скляними вічками для використання на жакардових машинах чи інших ткацьких верстатах (товарна позиція 5911);

 

(c) текстильні полотна та вироби, виготовлені з таких полотен, які розглядаються у відповідних товарних позиціях (наприклад, шнурки для взуття, виготовлені плетінням, включені до товарної позиції 6307);

 

(d)  шнури для (обв’язування) підошов сандалій (товарна позиція 6406);

 

(e) вироби для гімнастики та інші вироби групи 95.

Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют