Отключить рекламу

Подпишитесь!


749 Печатать

Група 92 Музичні інструменти; їх частини та приладдя

Примітки:

 

1. До цієї групи не включаються:

 

(а) частини загального призначення, зазначені у примітці 2 до розділу ХV, з недорогоцінних металів (розділ ХV) та аналогічні вироби з пластмасових матеріалів (група 39);

 

(b) мікрофони, підсилювачі, гучномовці, головні телефони, перемикачі, стробоскопи та інше допоміжне устаткування, апара­тура чи обладнання групи 85 або 90, призначені для використання разом з предметами цієї групи, але такі, що не належать до їх складу і не містяться в одному корпусі з ними;

 

(c) інструменти та апаратура іграшкові (товарна позиція 9503);

 

(d) щітки для чищення музичних інструментів (товарна позиція 9603); або

 

(e) предмети для колекціонування або антикваріат (товарна позиція 9705 або 9706).

 

2. Смички, палички (включаючи диригентські палички) та подібні предмети, необхідні для гри на музичних інструментах товарних позицій 9202 або 9206, поданих у відповідній кількості з інструментами, для яких вони призна­чені, включаються до тих самих товарних позицій, що і відповідні інструменти.

 

Картки, диски та валики товарної позиції 9209, подані разом з музичними інструментами, вважа­ються самостійними виробами, які не є складовими частинами зазначених інструментів.

 

Загальні положення

 

До цієї групи включаються:

 

(А) Музичні інструменти (товарні позиції 9201–9208);

 

(B) Частини і приладдя до цих інструментів (товарна позиція 9209).

 

Деякі музичні інструменти (фортепіано, гітари і т.д.) можуть мати електричний звукознімач і підсилювальний пристрій; проте вони включаються до відповідних товарних позицій цієї групи за умови, що без цього електричного устаткування ними все одно можна користуватися як аналогічними традиційними інструментами. Електричне устаткування саме собою, якщо лише воно не утворює невід’ємну частину інструмента або не знаходиться в тому же футлярі, що й інструмент, у всіх випадках не включається до цієї товарної позиції (товарна позиція 8518).

 

Електричні або електронні інструменти (крім автоматичних фортепіано товарної позиції 9201), непридатні для гри на них без електричного або електронного устаткування, входять до товарної позиції 9207 (див. відповідні пояснення). До останньої товарної позиції включаються тому, наприклад, електростатичні, електричні або аналогічні гітари, органи, фортепіано, акордеони, карійони (карільони, підбір дзвонів).

 

Інструменти та апаратура цієї групи можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу, включаючи дорогоцінний метал або метал, плакований дорогоцінним металом, і можуть містити дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння (природне, штучне чи реконструйоване).

 

Відповідно до примітки 2 цієї групи, смички і медіатори, використовувані для гри на струнних музичних інструментах товарної позиції 9202, а також палички (включаючи палички з м’якими головками) та дерев’яні молотки для ударних музичних інструментів товарної позиції 9206, якщо вони подані з цими інструментами в звичайних для них кількостях і явно призначені для використання з ними, повинні класифікуватися разом з відповідними інструментами, а не в товарній позиції 9209. Проте картки, диски та валики товарної позиції 9209, подані з будь-яким інструментом, повинні класифікуватися як окремі вироби, а не як складові частини такого інструмента.

 

На додаток до винятків, спеціально зазначених у поясненнях нижче, до цієї групи також не включаються:

 

(а) електричні музичні модулі (товарна позиція 8543);

 

(b) музичні інструменти, які можуть бути чітко розпізнані як іграшки за властивостями використаного матеріалу, їх більш грубою обробкою, відсутністю музичних якостей або за будь-якими іншими властивостями (група 95). Прикладами є деякі губні гармоніки, скрипки, акордеони, труби, барабани, музичні шкатулки;

 

(c) предмети для колекціонування (товарна позиція 9705) (наприклад, інструменти, що представляють історичний або етнографічний інтерес) або антикваріат віком понад 100 років (товарна позиція 9706).

 

Пояснення до товарної позиції 9201:

 

9201

Фортепiано, включаючи автоматичнi; клавесини та iншi клавiшнi струнні iнструменти:

9201 10

- пiанiно:

9201 10 10 00

- - новi

9201 10 90 00

- - що використовувалися

9201 20 00 00

- роялi

9201 90 00 00

- iншi

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(1) Фортепіано з клавіатурою і струнами, по яких ударяють молоточки, обладнані або не обладнані електричним звукознімачем і підсилювальним пристроєм, тобто:

 

(а) піаніно з декою, на якій вертикально встановлені струни, при цьому басові струни розташовані поперек інших;

 

(b) роялі (концертні і кабінетні) зі струнами, встановленими горизонтально в подовженому корпусі.

 

До цієї групи товарів відносяться автоматичні фортепіано, що містять або не містять клавіатуру, на яких грають, наприклад, за допомогою перфорованих валиків паперу або картону; вони можуть мати механічний, пневматичний або електричний привід.

 

Проте «електронні фортепіано» та електронні музичні інструменти, що можуть бути встановлені на фортепіано для одержання звучання інших інструментів під час гри на фортепіано, входять до товарної позиції 9207 (див. загальні положення до цієї групи).

 

(2) Клавесини та інші клавішні струнні інструменти, такі як спінети та клавікорди.

 

 

Пояснення до товарних підпозицій:

 

9201 10 та 9201 20

 

До цих підпозицій також включаються автоматичні фортепіано.

 

Пояснення до товарної позиції 9202:

 

9202

Іншi інструменти музичнi струннi (наприклад гiтари, скрипки, арфи):

9202 10

- смичковi:

9202 10 10 00

- - скрипки

9202 10 90 00

- - iншi

9202 90

- iншi:

9202 90 30 00

- - гiтари

9202 90 80 00

- - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(А) Струнні смичкові інструменти.

 

Головними прикладами таких інструментів є скрипки, віоли, альти (останні дещо більші від звичайних скрипок), віолончелі і бас-віоли та контрабаси.

 

(B) Інші струнні музичні інструменти.

 

До цієї групи товарів включаються:

 

(1) Щипкові струнні інструменти, в яких звукові коливання виходять за рахунок миттєвого зсуву струни з положення рівноваги або за допомогою пальців, або за допомогою невеликої загостреної пластинки (медіатора) з дерева, слонової кістки, панцира черепахи, пластмаси і т.д. Прикладами є:

 

(а) мандоліни (неаполітанські мандоліни з сильно вигнутою нижньою декою, плоскі мандоліни, мандоли і т.д.);

 

(b) гітари;

 

(c) німецькі лютні (вид мандоліни);

 

(d) банджо (інструмент з довгим грифом, що має круглий корпус з плоскою нижньою декою і плоскою верхньою декою, утвореною барабанною шкірою);

 

(e) гавайські гітари (маленькі гітари з товстим грифом);

 

(f) цитри. Вони мають плоский резонатор приблизно трапецієподібної форми і велику кількість струн, звичайно з металу;

 

(g) балалайки;

 

(h) арфи. Це струнні інструменти, з яких звук створюють щипком; вони мають трикутну раму і струни каліброваної довжини.

 

(2) Інші інструменти, такі як:

 

(а) еолові арфи. Використовуються в садах і т.д. Вони складаються з великої кількості струн на резонаторі; будучи поміщеними в потік вітру, видають природні звуки;

 

(b) цимбали. Вони мають раму, на якій установлені сталеві струни. На них грають, вдаряючи молоточками з м’якими головками, і використовуються вони в циганських ансамблях.

 

У деяких інструментах, особливо гітарах, звук може підсилюватися електронними засобами, що не спричинює виключення їх з цієї товарної позиції; проте такі електронні інструменти як гітари без резонаторів входять до товарної позиції 9207 (див. загальні положення до цієї групи).

 

[9203]

[9204]

 

 

Пояснення до товарної позиції 9205:

 

9205

Інструменти музичні духові (наприклад, клавішні органи з трубами, акордеони, кларнети, труби, волинки), крім ярмаркових органів і механічних шарманок:

9205 10 00 00

- iнструменти духовi "мiднi"

9205 90

- інші:

9205 90 10 00

- - акордеони та подібні інструменти

9205 90 30 00

- - губнi гармонії

9205 90 50 00

- - клавішні духові органи, фісгармонії та інші клавішні інструменти з металічним звучанням

9205 90 90 00

- - інші

 

До цієї товарної позиції включаються духові музичні інструменти, що не входять до товарної позиції 9208 (ярмаркові органи, механічні шарманки, звукові сигнальні інструменти і т.д.), хоча вони могли б у певних відношеннях також розглядатися як духові інструменти.

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(А) Інструменти духовiiднi".

 

Термін «духові мідні» означає характер звуку інструментів, використовуваних у цій групі оркестру, а не складову частину матеріалу, з якого виготовлені ці інструменти. До цієї товарної позиції включаються інструменти, звичайно зроблені з металу (латуні, нейзильберу, срібла і т.д.) у формі конусоподібної труби, що закінчується розтрубом; вони можуть бути в різному ступені згорнуті в спіраль. Вони забезпечуються пустотілим мундштуком, з якого губами створюється звук, і звичайно керуються за допомогою клапанів. До них відносяться корнети, труби (прості труби, оркестрові труби і т.д.), сигнальні ріжки, бюгельгорни, саксгорни, баритони і басові сигнальні ріжки, басові туби (туба-бас), бас-сузафони, тромбони (вентильного типу або цугтромбони), оркестрові ріжки (наприклад, французькі ріжки) і безклапанні ріжки, використовувані в оркестрах (наприклад, мисливські ріжки).

 

(B) Інші духові музичні інструменти.

 

До цієї групи товарів включаються:

 

(1) Органи клавішні з трубами (типу церковних органів). Це духові інструменти, в яких рух клавіш передається на труби електричним, електропневматичним або механічним способом.

 

 

До цієї товарної позиції також включаються пульт і корпус органа (тобто дерев’яна конструкція, в якій поміщено орган і яка звичайно використовується в декоративних цілях), якщо вони подані з органом. Якщо вони подані окремо, то до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 9209).

 

До цієї товарної позиції не включаються оркестріони, шарманки та аналогічні інструменти з трубами, не оснащені клавіатурою і працюючі або автоматично, або від ручки (товарна позиція 9208). Електронні органи включаються до товарної позиції 9207.

 

(2) Фісгармонії та аналогічні клавішні інструменти з вільними металевими язичками, без труб.

 

(3) Акордеони та аналогічні інструменти, концертини, бандоніони та акордеони з ножним приводом.

 

До цієї товарної позиції не включаються електронні акордеони (див. пояснення до товарної позиції 9207 і загальні положення до цієї групи).

 

(4) Губні гармонії.

 

(5) Так звані «дерев’яні духові» інструменти. Ці інструменти складаються, власне кажучи, з труби (з дерева або тростини, металу, пластмаси, ебоніту, скла) з отворами, як правило, обладнаною клавішами і кільцями. Звичайно звучання в них створюється за допомогою язичків. До цієї групи товарів включаються флейти, блокфлейти, дудки, флажолети, гобої, кларнети, англійські ріжки, фаготи, саксофони і сарюсофони.

 

До цієї групи товарів включаються також окарини (невеликі яйцеподібні інструменти, зроблені з металу або з глини, що дають флейтоподібний звук) і дудки (свищики) з кулісою (з металу чи ебоніту).

 

(6) Інші духові інструменти (наприклад, волинки, англійські волинки або мюзети, що складаються з віндкастену чи з мішка, зробленого зі шкіри або міхура, і з трьох-п’яти труб: одна труба – це дудка, а інші – бурдонні).

 

Пояснення до товарної позиції 9206:

 

9206 00 00 00

Iнструменти музичнi ударнi (наприклад барабани, ксилофони, тарiлки, кастаньєти, маракаси)

 

По ударних музичних інструментах ударяють предметом такого ж роду або паличкою чи аналогічним пристроєм, або голою рукою. Ці інструменти відомі також разом як «барабани».

 

Головними інструментами в цій товарній позиції є:

 

(А) Інструменти з натягнутою шкірою, наприклад:

 

(1) Провансальські барабани і тамбурини.

 

(2) Барабани (малі, басові або великі барабани і т.д.). Вони складаються з дерев’яного чи металевого циліндра, на кожному торці якого натягнутий пергамент або тонкий пергамент (двосторонні барабани). З них створюють звук, вдаряючи однією або двома простими чи обтягнутими шкірою паличками.

 

(3) Литаври. Вони складаються з пергаменту, натягнутого над порожніми мідними півкулями (значно варіюються за розміром і звичайно встановлюються на підлозі або землі). Вони настроюються на певну ноту, і звук з них створюється паличками.

 

(4) Тамбурини (бубни) з бубонцями. Вони складаються з обруча з натягнутою на нього шкірою і оснащені бубонцями чи мідними язичками, звук з яких створюється струшуванням інструмента в різних напрямках або ударами по ньому долонею, кінчиками пальців і т.д.

 

(5) Тамтами.

 

(B) Інші ударні інструменти, такі як:

 

(1) Тарілки. Це круглі пластинки, які звучать звичайно під час удару одна до одної або якщо потерти їх одна до одної; у деяких випадках з однієї тарілки можна створити звук, вдаряючи по ній паличкою з м’якою головкою.

 

(2) Гонги (наприклад, китайські гонги (тобто набори хроматично настроєних гонгів), які являють собою металеві пластинки, по яких звичайно ударяють важкою паличкою, кінець якої підбитий шкірою чи повстю.

 

(3) Трикутники, що являють собою сталеві стержні, зігнуті у вигляді рівносторонніх трикутників; з них створюють звук за допомогою залізного стержня.

 

(4) Бунчуки (у формі китайських пагод, турецьких напівмісяців), оснащені бубонцями і невеликими дзвіночками, що звучать під час струшування підставки, на якій встановлений інструмент.

 

(5) Кастаньєти, які являють собою невеликі, зроблені з дерева, кістки чи слонової кістки, вгнуті або схожі на раковину інструменти; вони або кріпляться на пальцях, або встановлюються на ручці, і звук створюється, коли їх ударяють один об одного.

 

(6) Ксилофони, що складаються з ряду невеликих дерев’яних дощечок каліброваної довжини, установлених на двох опорах; грають на них, ударяючи по дощечках паличками.

 

(7) Металофони (вібрафони), що аналогічні до ксилофонів, але мають вузькі металеві пластинки (сталеві чи дюралюмінієві) замість дерев’яних дощечок (як ксилофони, так і металофони (вібрафони) часто забезпечуються металевими резонансними язичками або трубками під столом). До цієї товарної позиції включаються також аналогічні інструменти зі скляними пластинками.

 

(8) Челести та аналогічні інструменти, використовувані в групі ударних інструментів як заміна традиційним підборам дзвонів. Вони виглядають зовні, як невелике фортепіано з педаллю і демпферами. Звук створюється шляхом удару по спеціальних товстих сталевих пластинках механічними молоточками, які спрацьовують від клавіатури.

 

(9) Дзвони, набори дзвонів, підбори дзвонів і трубчасті дзвони (ряд труб, підвішених у рамі, по яких вдаряють або голою рукою, або молотком).

 

(10) Маракас і аналогічні інструменти, що складаються з порожнистих дзвонів або труб, які звучать під час струшування.

 

(11) «Клавес», складається з пари твердих дерев’яних паличок.

 

(12) Флексатони з металевої пластини, встановленої на ручці, і двох дерев’яних куль, поміщених по обидва боки пластини. Під час струшування інструменту ці кулі вдаряють по пластині, змушуючи її вібрувати, тоді як тон регулюється згинанням пластинки за допомогою великого пальця.

 

Деякі з вищевказаних інструментів іноді комбінуються так, що один виконавець може грати на декількох одночасно. У танцювальних оркестрах, наприклад, паличка з м’якою головкою, використовувана для створювання звуку з великого барабана, працює від педалі, а крім того барабан обладнаний тарілками, гонгами, темпле-блоками (різновид дерев’яних резонансних ящиків або обладнаних дзвонами, або які утворюють ксилофон) і т.д.

 

Карійони (карільони, підбори дзвонів) для громадських будинків, придатні для виконання музики, також включаються до цієї товарної позиції.

 

Проте електронні ударні музичні інструменти включаються до товарної позиції 9207.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) дверні або настільні дзвіночки і гонги, дверні підбори дзвонів і т.д., що не є музичними інструментами (товарна позиція 8306 або 8531);

 

(b) куранти (підбори дзвонів) та інші механізми бою для годинників (товарна позиція 9114).

 

Пояснення до товарної позиції 9207:

 

9207

Iнструменти музичнi, в яких звук створюється або має посилюватися електричним способом (наприклад органи, гiтари, акордеони):

9207 10

- iнструменти клавiшнi, крiм акордеонiв:

9207 10 10 00

- - органи

9207 10 30 00

- - фортепiано цифровi

9207 10 50 00

- - синтезатори

9207 10 80 00

- - iншi

9207 90

- iншi:

9207 90 10 00

- - гiтари

9207 90 90 00

- - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються музичні інструменти, в яких звук створюється або підсилюється електричними засобами (включаючи електронні) (тобто інструменти, з яких неможливо створити нормальний для слуху звук без використання їхніх електричних або електронних компонентів, навіть незважаючи на те, що коливальні пристрої, якими вони обладнані, можуть видавати слабкі звуки). У цьому відношенні вони відрізняються від деяких інших інструментів (наприклад, фортепіано, акордеонів, гітар), які, хоча і можуть бути обладнані електричними звукознімальними або підсилювальними пристроями, є, проте, незалежними інструментами, придатними для гри без таких пристроїв таким самим способом, як і на аналогічних інструментах традиційного типу. Автоматичні фортепіано з електричним приводом до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 9201).

 

Інструменти цієї товарної позиції звичайно основані на використанні таких апаратів:

 

(А) Електромагнітних генераторів.

 

В одній системі, на основі цього принципу, генератор має привідний вал, з’єднаний гнучкою муфтою з синхронним двигуном, що обертає його з постійною швидкістю. Уздовж вала парами розташовані шестірні різного розміру, при цьому кожна з них надає руху зубчастим колесам, відомими як «тонові» колеса. Коли інструмент підключається до мережі, синхронний двигун обертає тонові колеса зі швидкістю, що змінюється залежно від часу діаметра шестірень. Біля кожного тонового колеса паралельно до нього встановлений постійний магніт, на одному кінці якого є котушка. Коли шестірні обертаються, зубці розташовуються з правильними інтервалами навколо їх країв під полюсами відповідних магнітів; у результаті виникають зміни полів, що у свою чергу створюють слабкі зміни струму в котушках. Ці струми, що мають заздалегідь задану частоту, електрично підсилюються і передаються на гучномовці.

 

Цей принцип використовується особливо часто для інструментів «органного» типу.

 

В іншій системі типу фісгармонії «вільний язичок» рухається крізь полюс постійного магніту, і його вібрації створюють зміну магнітного поля, що виникає в котушці, намотаній навколо магніту. Результуючий струм електрично підсилюється і передається на гучномовець.

 

(B) Електростатичних генераторів таких типів:

 

(1) Генератори з натягнутим дротом. У цих генераторах коливання, що виникають, коли по дроті з електричним струмом ударяють молотком, створюють зміну ємності між дротом і металевими деталями (контактами), розташованими поруч з нею. Зміни ємності точно відповідають коливанням струни так, що вони забезпечують правильне відтворення під час підсилення.

 

(2) Генератори з коливним язичком, в яких струм замість струн йде по язичках.

 

(3) Генератори з конденсаторами змінної ємності, в яких конденсатори обертаються з постійною швидкістю двигуном.

 

(C) Лампових генераторів, включаючи генератори на газорозрядних лампах (трубках).

 

(D) Фотоелектричних генераторів, в яких світловий промінь, що проходить крізь перфорований диск, спрямовується на фотоелемент. За допомогою точного визначення кількості щілин дискового екрану одержують відповідну кількість змін струму, а вони після підсилення створюють необхідний звук.

 

Деякі з цих інструментів називають електромагнітними, електростатичними, електронними, радіоелектричними, фотоелектричними фортепіано, органами, акордеонами, карійонами (карільонами) і т.д., але майже завжди вони відомі під своїми зареєстрованими торговельними назвами. Вони забезпечують достовірне відтворення звуку більшості музичних інструментів шляхом простої зміни регістрів. Такі інструменти можна описати як «монофонічні», якщо вони видають лише послідовність окремих нот, або «поліфонічні», якщо вони видають кілька нот відразу (наприклад, «органи»).

 

На деяких можна грати окремо; інші можуть бути пристосовані до звичайного фортепіано, при цьому на інструменті грають правою рукою, а фортепіанний акомпанемент – лівою. Такі інструменти включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, подані вони з фортепіано чи ні.

 

Електричні та електронні апарати (зокрема підсилювач і гучномовець), хоча вони звичайно є суттєвими для нормальної роботи інструментів цієї товарної позиції, не включаються до цієї товарної позиції і входять до відповідних товарних позицій (група 85), якщо вони не являють собою єдиного блоку з інструментом. Якщо вони умонтовані або встановлені в тому самому корпусі, що й інструмент, то класифікуються з цим інструментом, навіть якщо упаковані окремо для зручності перевезення.

 

До цієї товарної позиції не включаються годинники традиційного типу (з циферблатами), що використовуються з деякими електронними підборами дзвонів для автоматичного бою годин, півгодин і т.д. (група 91).

 

 Додаткові пояснення до товарних категорій

 

9207 10 30

 

На відміну від синтезаторів та клавіатур, діапазон та ширина клавіш цифрових фортепіано точно відповідає тим, що їх мають акустичні фортепіано (товарна позиція 9201). Вони використовують звукові еталони для якомога точнішого відтворення звуку акустичних фортепіано. Функціонування, включаючи дію педалей, відповідає акустичним фортепіано. Як правило, вони мають вбудовані підсилювачі та гучномовці.

 

9207 10 50

 

Синтезатори відрізняються від інших музикальних інструментів підпозиції 9207 10 тим, що, поряд із забезпеченням відтворення попередньо запрограмованих звуків (або “попередніх наборів”), які також можуть модулюватися, вони дозволяють користувачам програмувати бажані ними звуки. Синтезатори можуть також мати вбудовані електронні компоненти, наприклад, семплери, підсилювачі, гучномовці, пристрої задавання послідовності, відлуння, випадання, спотворення та інших ефектів, і електронні ударні звуки.

 

9207 10 80

 

Ця категорія включає клавіатури, які є інструментами, що дозволяють користувачу використовувати лише попередньо запрограмовані звуки (або “попередні набори”). Користувач не може генерувати і програмувати бажані ним звуки. Клавіатури можуть також мати вбудовані підсилювачі та гучномовці.

 

Пояснення до товарної позиції 9208:

 

9208

Скриньки музичнi, органи ярмарковi, шарманки механічні, птахи спiвучi механiчнi, пилки музичнi та iншi iнструменти музичнi, в іншому місці не зазначені; вабики всіх видів; свистки, ріжки та інші духові сигнальнi iнструменти:

9208 10 00 00

- скриньки музичнi

9208 90 00 00

- iншi

 

(А) Музичні інструменти, в іншому місці не зазначені

 

До них відносяться:

 

(1) Музичні скриньки. Це невеликі механічні пристрої, що видають звуки автоматично, поміщені в коробки та різні інші контейнери. Головним компонентом є набір циліндрів зі штифтами (відповідно до нот мелодії, яка програється); під час обертання штифти контактують з металевими язичками, розташованими як зубці гребінця, змушуючи їх коливатися і видавати потрібні ноти. Ці компоненти встановлюються на пластинці, а циліндр обертається двигуном (годинниковим механізмом), який приводиться пружиною і заводиться ключем або безпосередньо ручкою. В інструментах деяких типів циліндр замінюється диском з листового металу, зробленим з виступами і западинами.

 

Вироби, які містять музичний механізм, але виконують переважно утилітарні функції або служать для прикраси (наприклад, годинник, мініатюрні дерев’яні фігурки, скляні вази зі штучними квітами, керамічні фігурки), не розглядаються як музичні скриньки в цій товарній позиції. Такі вироби включаються до тих самих товарних позицій, що і відповідні товари без музичних механізмів.

 

До цієї товарної позиції не включаються також вироби типу наручних годинників, кубків, вітальних листівок, які містять музичні електронні модулі. Ці вироби включаються до тих самих товарних позицій, що і відповідні вироби, що не містять подібних пристроїв.

 

(2) Ярмаркові органи, наприклад, оркестріони та аналогічні інструменти. Деякі ярмаркові органи є великими інструментами, обладнані двома бутафорними клавіатурами, одна з яких грає на металевих струнах за допомогою фортепіанного клавішного механізму, тоді як інша керує органними трубами; крім того, є струни з кетгуту, на яких грають механічні смички. Ці інструменти можуть містити барабани, тарілки, акордеони і т.д., створюючи квазіоркестрові ефекти. Їх використовують переважно у парках відпочинку або на ярмаркових площах і т.д. Вони можуть мати ручний або силовий привод і грають від перфорованих рулонів або карт.

 

(3) Механічні шарманки. Вони складаються з корпуса, що містить барабан (або циліндр) з мідними штифтами, які, коли його повертають ручкою, змушують спрацьовувати клапани на дерев’яних або металевих трубах.

 

(4) Механічні співучі птахи. Це невеликі автомати, звичайно поміщені в клітку. Двигун, який приводиться пружиною (годинниковим механізмом), в основі клітки надає руху наборові поршнів і міхів, видаючи при цьому модульовану ноту та змушуючи головку і тіло імітації птаха рухатися.

 

(5) Музичні пилки. Вони мають спеціальне сталеве полотно, яке змушують вібрувати смичком або молотком з повстяною головкою.

 

(6) Інші екстравагантні інструменти, такі як тріскачки і сирени, в які дують ротом.

 

Картки, диски та валики, подані або не подані з інструментами цієї товарної позиції (див. Примітку 2 до цієї групи), завжди включаються до товарної позиції 9209.

 

 

(B) Вабики і духові сигнальні інструменти

 

(1) Вабики усіх видів і т.д. – це невеликі інструменти, в які дують ротом або які приводяться в дію рукою, імітуючи заклики птахів або звірів для залучення до гри.

 

(2) Духові сигнальні інструменти, такі як:

 

      (i)  ріжки і горни, зроблені з рогу, кістки, металу і т.д.;

 

      (ii) свистки (духові) з металу, дерева і т.д., для подавання сигналів і т.д.

 

До цієї товарної позиції не включаються:

 

(а) дверні дзвінки, настільні дзвіночки, велосипедні дзвоники і т.д. (товарна позиція 8306 або 8531);

 

(b) працюючі від балонів (гумових груш) ріжки і попереджуючі ріжки (наприклад, для транспортних засобів), сирени кораблів, портативні або стаціонарні сирени на дахах з ручним приводом; вони класифікуються за матеріалом, з якого виготовлені, або в розділі XVI або XVII, залежно від конкретного випадку;

 

(c) звукове сигнальне устаткування або апаратура з електричним приводом (товарна позиція 8512 або 8531, залежно від конкретного випадку).

 

Пояснення до товарної позиції 9209:

 

9209          

Частини (наприклад механiзми музичних скриньок) та приладдя для музичних iнструментiв (наприклад картки, диски та валики для механiчних iнструментiв); метрономи, камертони, труби з фіксованою висотою звуку всіх видів:

9209 30 00 00

- струни музичних iнструментiв

 

- iншi:

9209 91 00 00

- - частини і приладдя для фортепiано

9209 92 00 00

- - частини і приладдя для музичних інструментiв товарної позицiї 9202

9209 94 00 00

- - частини і приладдя для музичних інструментiв товарної позицiї 9207

9209 99

- - iншi:

9209 99 20 00

- - - частини і приладдя для музичних інструментiв товарної позицiї 9205

 

- - - інші:

9209 99 40 00

- - - - метрономи, камертони та труби з фiксованою висотою звуку

9209 99 50 00

- - - - механiзми музичних скриньок

9209 99 70 00

- - - - iншi

 

До цієї товарної позиції включаються:

 

(А) Метрономи, камертони та труби з фіксованою висотою звуку.

 

До цієї групи товарів включаються метрономи, камертони і труби з фіксованою висотою звуку, призначені для музичних або інших цілей.

 

Метрономи – це невеликі механічні пристрої, використовувані для вказування точного темпу, в якому потрібно виконувати музичну п’єсу; вони звичайно поміщені в ящик у формі піраміди, і можуть бути обладнані дзвоником. Головна деталь – відбиваючий такт стержень (маятник), шарнірно прикріплений своїм нижнім кінцем; рух стрижня може бути прискорений або сповільнений згідно зі шкалою, розташованою за маятником.

 

До цієї групи товарів включаються також метрономи, використовувані для промислових цілей; вони забезпечуються електричними контактами.

 

Камертони – це звичайно невеликі U-подібні металеві пластинки, які, вібруючи, видають одну задану ноту; до цієї групи включаються також великі камертони для концертних залів, які складаються з металевого язичка, встановленого на резонаторі, по ньому вдаряють молотком.

 

Труби з фіксованою висотою звуку (труби для настроювання), в які дують ротом і які складаються з однієї або декількох тростинок або труб; вони видають звичайно кілька нот (4 або 6).

 

До цієї групи товарів включаються також камертони, використовувані в медицині (зокрема, для перевірки слуху, для чого вони попередньо настроюються на звучання в широкому діапазоні коливань і часто поміщаються в корпуси, які містять кілька інструментів), для стробоскопічних спостережень. Деякі обладнані електричними пристроями для підтримки коливань.

 

(B) Механізми музичних скриньок.

 

Див. пояснення до товарної позиції 9208.

 

(C) Струни для музичних інструментів.

 

До цієї групи товарів включаються струни для справжніх струнних інструментів (фортепіано, арф, скрипок, віолончелей, мандолін і т.д.). Вони зроблені звичайно з таких матеріалів:

 

(1) Кетгуту (звичайно з кишок овець). Кетгутові струни складаються з визначеної кількості жил відповідно до необхідної товщини; кожна жила складається або зі смужки кишки, розрізаної в довжину, або з цілої кишки.

 

(2) Шовку. Шовкові струни, що звичайно складаються з 140 шовкових ниток, зовні виглядають, як кетгутові струни. Вони покриті тонким шаром гуміарабіку і відполіровані білим воском.

 

(3) Мононитки з хімічних волоконних матеріалів (звичайно нейлону).

 

(4) Дроту сталевого (звичайно з корозійностійкої (нержавіючої) сталі), алюмінієвого, срібного, мідного і т.д. Металеві струни складаються або з однієї жили, або з металевого осердя, покритого металевим дротом (обмотаного навколо осердя). Струни цього типу відомі як «струни з металевим обплетенням».

 

(5) Жили, шовку або нейлону, покритих металевим дротом (з алюмінію або іншого недорогоцінного металу з гальванічним покриттям сріблом або без нього і т.д.). Металевий дріт обмотаний навколо осердя, і струни цього типу відомі як струни жильні, шовкові чи нейлонові оповиті.

 

Струни музичних інструментів розпізнаються за їх обробкою. (Сталеві струни зроблені з полірованого металу і їх діаметр ретельно калібрований. Жильні струни зовсім однорідні і діаметр постійний; деякі струни з кишок білі і просвічуються, інші, проте, такі як струни для арф, іноді пофарбовані в червоний або синій колір і т.д.) Струни можна також розпізнати за способом упаковки (невеликі паперові мішки, конверти та аналогічні упаковки, часто з надрукованими на них інструкціями з експлуатації). Крім того, деякі струни (особливо металеві струни) мають петлі або невеликі металеві кульки, що дозволяють установлювати їх на інструмент.

 

До цієї товарної позиції не включаються дріт, кишки та мононитки з синтетичних текстильних матеріалів (обрізані чи не обрізані за довжиною), які не ідентифікуються як струни музичних інструментів (включаються до відповідних товарних позицій).

 

(D) Інші частини і приладдя.

 

До цієї групи включаються частини і приладдя до музичних інструментів, крім зазначених у пунктах (B) і (C) вище, але не входять гучномовці та підсилювачі звукової частоти (товарна позиція 8518), електричні апарати (двигуни, фотоелектричні елементи і т.д.), не з’єднані з частинами або приладдям до музичних інструментів.

 

До цієї групи товарів включаються:

 

(1) Частини фортепіано, органів, фісгармоній або аналогічних інструментів, такі як:

 

повністю укомплектовані клавіатури (тобто повний набір клавіш, установлених на рамі); фортепіанні механізми (тобто клавішні механізми з відповідними молоточками, включаючи демпфери); ящики для фортепіано і фісгармоній; резонатори; дерев’яні або чавунні рами; педальні механізми і педалі; штифти, що викручуються; металеві язички (або тростини) для фісгармоній; окремі клавіші для клавіатур; молоточки, демпфери, стержні та головки для молоточків і т.д.; органні труби, віндлади, міхи та інші складові вузли (включаючи корпуси) органів.

 

Клавіші, регістри, міхи та клавіатури для акордеонів також відносяться сюди.

 

Проте до цієї товарної позиції не включаються невеликі пластинки із слонової кістки, кістки або пластмаси, просто вирізані в прямокутній формі, але які потребують полірування, округлення кутів або подальшого оброблення перед використанням як покриття для клавіш музичних інструментів; ці пластинки розглядаються у відповідних товарних позиціях (товарна позиція 9601 або група 39).

 

(2) Частини і приладдя до інструментів товарної позиції 9202 (струнних музичних інструментів), такі як:

 

корпуси мандолін, гітар або аналогічних інструментів; «механізми» гітар і мандолін (тобто кілки та черв’ячні або зубчасті колеса, розташовані з боку головки грифа, щоб струни можна було правильно натягнути); частини скрипок, віолончелей або аналогічних інструментів, наприклад, нижні деки, верхні деки, грифи (у необробленому вигляді чи обробленому), клавіатури, підставки, струнотримачі (на які встановлюються струни) і кнопки до них, обичайки (між верхньою і нижньою декою), кілки (пристрої для настроювання інструмента, які кріпляться на головці), регулятори натягу струн і т.д., шпилі для віолончелей і контрабасів (для установлення інструментів на підлозі); смички і частини смичків (тростини, колодки, натяжні гвинти і т.д.), включаючи кінський волос у пучках для смичків; медіатори, сурдини, підборідники (для скрипок).

 

(3) Частини і приладдя до інструментів товарної позиції 9207, такі як:

 

деки (до електронних фортепіано, органів і карійонів (карільонів)), педальні механізми і педалі, клавіатури, тонові колеса (для органів особливо).

 

Щодо електронних частин і приладь див. пояснення до товарної позиції 9207.

 

(4) Частини і приладдя до так званих «дерев’яних духових» інструментів товарної позиції 9205, такі як:

 

обточені дерев’яні частини вузлів до так званих «дерев’яних духових» інструментів (кларнетів, флейт та аналогічних інструментів); металеві тіла інструментів; куліси; дублювальні системи; мундштуки різних типів і ковпачки мундштуків; палиці; клапани; кнопки керування клапанами; клавіші, кільця, наперстки, дзвоники, сурдини; подушки клапанів (для флейт, кларнетів і т.д.).

 

(5) Частини і приладдя до ударних інструментів, такі як:

 

палички, з м’якою головкою або твердою; стукалки різних типів; щітки барабанів; педалі, використовувані в естрадних оркестрах; скоби тарілок; циліндри та обв’язки барабанів і т.д.; дощечки або пластинки, столи та опорні рами до ксилофонів або аналогічних інструментів; шкіра до барабанів або аналогічні матеріали, обрізані в круглій або приблизно круглій формі і явно ідентифіковані; струни (звичайно зі справжніх конопель, джуту або сизалю), призначені для натягування шкіри деяких інструментів, таких як барабани; кетгутові або металеві струни (для захоплення), що проходять через захоплення малих барабанів, якщо вони ідентифікуються як такі.

 

 

До цієї товарної позиції також включаються:

 

(1) Пюпітри для нот для кріплення на інструментах. Стійки (триноги і т.д.) для утримання інструментів (наприклад, малих барабанів або саксофонів).

 

(2) Механічні пристрої для гри на музичних інструментах. Це допоміжні пристрої, які дозволяють грати на клавішних інструментах механічно за допомогою карток, дисків або валиків; вони можуть приводитися в дію ручками, педалями або міхами, чи мати механічний або електричний привод. Вони можуть бути встановлені зсередини або зовні інструмента (звичайно фортепіано чи фісгармонії).

 

(3) Картки, диски та валики, для автоматичних музичних інструментів; ці вироби класифікуються тут незалежно від того, подані вони разом або окремо від інструментів, для яких призначені (див. примітку 2 до цієї групи).

 

До цієї товарної позиції також не включаються:

 

(а) вироби загального призначення, зазначені в примітці 2 до розділу XV, такі як шарніри, ручки, з’єднувальні деталі (наприклад, для фортепіано) з недорогоцінного металу (розділ XV) та аналогічні товари з пластмас (група 39);

 

(b) інструменти для настроювання (товарна позиція 8205);

 

(c) двигуни з пружинним приводом (годинниковим механізмом), не з’єднані з іншими частинами, для музичних скриньок або механічних співучих птахів (товарна позиція 8412);

 

(d) годинникові механізми, не з’єднані з частинами або приладдям для музичних інструментів (товарні позиції 9108–9110);

 

(e) стільці для фортепіано (товарна позиція 9401), музичні стійки або дошки (пюпітри), сконструйовані для установленні на підлозі чи на землі (товарна позиція 9403) та підсвічники для фортепіано (товарна позиція 9405);

 

(f) каніфоль для струн смичків у виливках (товарна позиція 9602);

 

(g) щітки для чищення флейт, гобоїв і т.д. (товарна позиція 9603).

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться