Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


09.04.21
3230 6

ФОП-единщик и земельный налог при сдаче в аренду помещения (ИПК ДПС Украины)

В августе 2020 года написал запрос в ДПС Украины и сегодня (спустя 7 месяцев) получил ответ. Честно говоря – уже и забыл про этот запрос, и ответы уже появились…

 Но – лучше позже, чем никогда. Когда начал готовить этот блог зашёл в реестр ИПК и обнаружил, что там тоже есть “странности”:

1(3).PNG

Первая в списке ИПК: 1414/ІПК/99-00-04-03-03-09  07.04.2021 затрагивает вопросы “Податок на доходи фізичних осіб” (так “говорится” в реестре ИПК). А на самом деле (я её скачал и прочитал) в ней речь идёт о земельном налоге и ни слова нет про ПДФО.

Итак, 25.08.2020г. (на тот момент информации было меньше, чем вопросов) я просил ДПС дать ответы на 3 вопроса:

1. ФОП, як фізична особа є власником приміщення і земельної ділянки під приміщенням; приміщення повністю або частково надається нім в оренду як фізичною особою-підприємцем на спрощеної системі оподаткування. 

Чи необхідно ФОПу подавати податкову декларацію саме з земельного податку, або нарахування буде здійснюватися відповідно до п. 286.5 ст. 286 ПКУ – контролюючими органами? 

 

2. ФОП, як фізична особа є власником приміщення в багатоповерховому будинку, але не є власником земельної ділянки під приміщенням; приміщення повністю або частково надається нім в оренду як фізичною особою-підприємцем на спрощеної системі оподаткування.  Земельний податок сплачується ним ЖЕКу, або ОСМД в складі плати за комунальні послуги та повернення експлуатаційних розходів.

Чи необхідно ФОПу подавати податкову декларацію саме з земельного податку та повторно нараховувати земельний податок (і сплачувати його), або нарахування буде повторно здійснюватися відповідно до п. 286.5 ст. 286 ПКУ – контролюючими органами? 

 

3. ФОП, як фізична особа є власником приміщення в багатоповерховому будинку, але не є власником земельної ділянки під приміщенням; приміщення повністю або частково надається нім в оренду як фізичною особою-підприємцем на спрощеної системі оподаткування.  Земельний податок не сплачується ним ЖЕКу, або ОСМД в складі плати за комунальні послуги та повернення експлуатаційних розходів. Документи на розрахунок долі землі на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, з урахуванням прибудинкової території – є. 

Чи необхідно ФОПу подавати податкову декларацію саме з земельного податку, або нарахування буде здійснюватися відповідно до п. 286.5 ст. 286 ПКУ – контролюючими органами?

 

В принципе, ДПС ничего нового или “особенного” не написала в ответе, но возможно, кому-то ответы пригодятся:

1413_%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_1(1).jpg1413_%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_2(1).jpg1413_%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_3(1).jpg1413_%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_4(1).jpg

 

Коментарі
  • Наталия
09.04.21 11:45

Спасибо)

Відповісти
  • Оксана
09.04.21 15:39

Дякую.
Я так розумію, що ФОП, наприклад 3 група, який має у власності як ФО нежитлове приміщення із зем. ділянкою під ним має право здавати приміщення як ФОП в оренду з КВЕДом 68.20 і у межах площі, дозволеної ПКУ і платити з цієї орендної плати 5 % єдиного податку. А земельний податок ФОП платить на підставі надісланих повідомлень від ДПС як фізична особа. А як ФОП він повинен подавати декларацію по землі? Чи як?
І чи повинен ФОП перед укладанням договору оренди подати до ДПС 20-опп про це приміщення, що воно у власності і що воно здається в оренду? Чи в які строки подавати?

Відповісти
  • Ольга
09.04.21 16:48

Оксана, 20-0ПП обязательно и вовремя. если недвижимость в другом районе то ещё и 17-0ПП для постановки на учет (не основной). А вот декларации ни по недвижимости ни по земле подавать не нужно (если только нежвижимость не на ФОП).

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
09.04.21 18:01

Ольга, спасибо, да, только... По недвижимости ФОПы вообще никогда не сдают (даже, если недвижимость оформлена на ФОПа-собственника, а не на физлицо-собственника): 266.1.1., 266.7.1, 266.7.2 ПКУ. А вот по земле – да: тут имеет значение на кого оформлена земля и недвижимость на ней...

Відповісти
  • Оксана
13.04.21 10:50

ФОП  уклав договір оренди землі з юр.особою . Земля використовувалась в комерційних цілях,та через пандемію діяльність тимчасово зупинена.  Чи доцільно подавати звіт в податкову і чи продовжувати оплачувати орендну плату з ціллю збереження прав на землю?

Відповісти
  • Лариса
21.04.21 13:09

Как всегда - ОГРОМНОЕ СПАСИБО

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Об’єднаний звіт: правильна нумерація...
83163 195
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам