Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


  • Виплатили допомогу «за свої». Чи законно? У своєму листі від 05.09.2019 р. № 1778-04-1 ФСС підкреслює, що роботодавець повинен дочекатися фінансування на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності з ФСС, а не виплачувати її за рахунок власних коштів.
  • Як купити автомобіль відразу після держреєстрації підприємцем Фізособа планує зареєструватися як підприємець — платник ПДВ у грудні, щоб займатися вантажо­перевезеннями. Оскільки їй потрібні гроші на купівлю автомобіля, виникає запитання: як правильно внести власні кошти на підприємницький рахунок, щоб не довелося платити з них податки і щоб цей внесок не визнали виручкою?
  • Працівник придбав товари для підприємства «за свої»… Наступна серія «У черговий раз» тему кредитового підзвіту ми обговорювали зовсім нещодавно*. Зараз новий інформаційний привід — Мінфін наказом від 26.04.2019 р. № 181 затвердив узагальнюючу податкову консультацію із цього питання. Тож доведеться повернутися до цієї теми ще раз.
  • Якщо працівник придбав товари для підприємства «за свої»… Тема «кредитового» підзвіту (коли працівник придбав товари для потреб роботодавця за рахунок власних коштів без попередньої видачі авансу), як і раніше, на слуху. Фіскали стали відступати від своєї абсурдної ідеї вважати доходом працівника виплачувану йому компенсацію вартості придбаних товарів. Проте залишається питання, як документально оформити купівлю працівником товарів для підприємства «за свої» кошти, щоб не мати зайвих проблем.
  • Внесення на рахунок власних коштів: готівковий чи безготівковий дохід? Уже дуже давно податківці переконують єдиноподатників у тому, що внесення ними власних коштів на поточний рахунок є підприємницьким доходом . Але як записати цей дохід до Книги обліку доходів: як готівку чи безготівку? І як вийти сухим з води в подібній ситуації в майбутньому? Розбираємося!
  • Працівник купив за свої: далі буде Не так давно в матеріалі «Якщо працівник придбав за свої: чи буде дохід?»* ми розбирали ситуацію: працівник придбав товари для потреб роботодавця за рахунок власних коштів (гроші під звіт йому не видавалися), а потім підприємство відшкодовує ці кошти працівникові. ДФСУ в листі від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК (далі — лист № 765) стверджувало, що сума відшкодування вартості таких товарів повинна ввійти до доходу працівника у складі інших оподатковуваних доходів (п.п. 164.2.20 ПКУ). Ми сперечалися. І ось продовження.
  • Якщо працівник придбав за свої: чи буде дохід? Розглянемо ситуацію. Працівник придбав товари для потреб роботодавця за рахунок власних коштів (гроші під звіт йому не видавалися), а потім підприємство відшкодовує ці кошти працівникові. ДФСУ в листі від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК стверджує, що сума відшкодування вартості таких товарів повинна ввійти до оподатковуваного доходу працівника у складі інших оподатковуваних доходів (п.п. 164.2.20 ПКУ). Але чи так це? Давайте розбиратися.
  • Чи може підприємець виплатити зарплату «зі своєї кишені»? Ситуація. Підприємець-єдиноподатник (група 3 без ПДВ) хоче виплатити зарплату працівникові з особистих коштів. Чи можна так робити? І чи не змусять податківці відобразити цю суму як готівкову виручку в Книзі обліку доходів?
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія ПДФО + ВЗ + ЄСВ = єдина звітність...
29777 33
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд