Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


  • Про витрати і ПДВ у підприємця-загальносистемника при будівництві складу Підприємець на загальній системі (платник ПДВ) вирішив побудувати склад, який надалі буде використовувати в госпдіяльності в операціях, оподатковуваних ПДВ. Чи має право такий підприємець включити до витрат вартість матеріалів, придбаних для будівництва? І чи можна включати до податкового кредиту сплачений при їх придбанні ПДВ? Розбираємося.
  • Податковий кредит за «старою» розблокованою ПН Ситуація. Отримали податкові накладні, датовані вереснем 2017 року, — раніше заблоковані і зареєстровані за рішенням Комісії тільки 15.08.2018 р. У декларацію за липень 2018 року їх не включали, оскільки цього місяця вони ще були заблоковані. Чи можна їх показати в декларації за серпень 2018 року, враховуючи те, що ці податкові накладні датовані 05.09.2017 р. (коли ще діяли 365 к. дн. для відображення податкового кредиту)?
  • Податковий кредит з ПДВ: за «забутою» ПН, від ліквідованого постачальника Чи можна включити до податкового кредиту серпня 2018 року податкову накладну, яка була вчасно зареєстрована у березні 2018 року, але не включена до податкового кредиту березня? Що як підприємство-постачальник, від якого отримана податкова накладна, перебуває на стадії ліквідації? Розбираємося.
  • Податковий кредит за послугами Водоканалу Платник ПДВ щомісячно на підс­таві п. 201.11 ПКУ відображає податковий кредит (ПК) згідно з рахунками, що виставляються Водоканалом. При цьому податкові накладні Водоканал виписує в наступних звітних періодах — при надходженні оплати (за касовим методом). Місцеві фіскали звинуватили платника у відображенні ПК на місяць раніше (мовляв, бо тут застосовується касовий метод) і вимагали подати УР, сплативши «недоплати» із самоштрафом. Чи праві податківці? Давайте розбиратися.
  • Черговий камінь у город податківців, або Як суд виступив «за» ПК з ПДВ при купівлі автомобіля підприємцем Чи може підприємець — платник ПДВ відобразити податковий кредит при купівлі автомобіля? Це одне з «найбородатіших» запитань. Протягом багатьох років фантазія податківців не вичерпується: кожного разу вони придумують усе нові й нові відмовки, що забороняють це. Добре, що суди їх вчасно зупиняють. Одне з таких судових рішень ми сьогодні й прокоментуємо.
  • ПН без коду УКТ ЗЕД: Cуд визнає право на податковий кредит Платники ПДВ знають про упереджене ставлення податківців до податкових накладних (ПН). І це незважаючи на введені раніше «ліберальні» норми про незначні недоліки в ПН і навіть «залізне право», що діє зараз, на податковий кредит за зареєст­рованими ПН. Але суди в цьому питанні «гуманніші». Тож сьогодні пропонуємо звернути увагу на рішення Верховного Суду, в якому вирішувалася доля податкового кредиту за ПН без коду УКТ ЗЕД.
  • Товари/послуги придбані через підзвітну особу: коли формувати податковий кредит? Досить часто придбання товарів/послуг підприємство здійснює через підзвітну особу. Якщо у вартості придбаних товарів/послуг «сидить» ПДВ, то підприємство має право включити його до податкового кредиту на підставі податкових накладних або документів, які їх замінюють (касові чеки тощо). Але на яку дату підприємство може показати податковий кредит за придбаннями, відображеними в авансовому Звіті?
  • Нестикування номенклатури у видатковій і податковій накладних Постачальник, заповнюючи документи на відвантаження товару, у видатковій накладній (ВН) зазначив товар в одному рядку (показавши як одну товарну позицію), а в податковій накладній (ПН) — двома рядками. Чи може покупець включити суму ПДВ, зазначену в такому документі, до податкового кредиту?
  • Висновок ТПП про віднесення товару до певного коду УКТ ЗЕД — обов’язковий для платника і ДФС На практиці повсюдно в бухгалтерів виникає проблема з визначенням кодів УКТ ЗЕД за тими чи іншими товарами. І проблема ця зовсім не надумана. Адже, на жаль, помилки в коді достатньо, щоб покупець втратив податковий кредит за податковою накладною (як показує практика, ДФС поки що не серйозно сприймає норму п. 201.10 ПКУ, згідно з якою зареєстрована податкова накладна є достатньою підставою для відображення податкового кредиту). При цьому іронія в тому, що якщо запитати код товару в податківців, вони не нададуть відповіді, а замість цього відішлють до ТПП.
  • Період виникнення ПК за розблокованими ПН В якому періоді можна показати податковий кредит, якщо податкова накладна була заблокована, а розблокована тільки в наступному(их) періоді(ах)? Податківці не стали фіскалити із цього приводу і надали цілком ліберальні роз’яснення.
1 2 3 4 ... 7
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія ПДФО + ВЗ + ЄСВ = єдина звітність...
27862 33
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд