Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.04.14
1398 30 Друкувати

Изменен порядок налогообложения пассивных доходов

   Верховною Радою України прийнято Закон України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, яким змінено порядок оподаткування пасивних доходів – дивідендів, процентів, роялті та інвестиційних доходів.
   
   Відповідно до Закону, до загального річного доходу платника включатиметься дохід, отриманий у вигляді дивідендів, виграшів, призів та процентів, окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.
   
   „Оподаткування пасивних доходів, отриманих фізичними особами протягом звітного місяця, здійснюватиме податковий агент за ставкою 15 відсотків. У свою чергу отримувач таких доходів повинен буде здійснити річний перерахунок”, – пояснив начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Сергій Наумов.
   
   Оподатковуватимуться пасивні доходи за ставками 15%, 20% та 25% в залежності від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку, результати якого зазначаються громадянами в податковій декларації.
   
   Так, якщо отриманий дохід не перевищив 204 прожиткових мінімуми (а у 2014 році – це 248 472 грн.), ставка податку складатиме 15%.
   
   Якщо сума доходу сягає від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248 472 грн. до 482 328 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься вже 20%.
   
   У разі отримання пасивного доходу понад 396 прожиткових мінімумів ставка, за якою оподатковуватиметься сума перевищення, становить 25%.
   
   Під час річного перерахунку нарахований до сплати податок зменшується на суму, яка вже була утримана податковими агентами. Отриману позитивну різницю податку платник повинен включити до річної податкової декларації.
   
   Прийнятим Законом також запроваджується оподаткування пенсій або щомісячного грошового утримання, які виплачуються з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо вони перевищують 10 тис. гривень. До суми перевищення застосовуватимуться ставки 15% або 17%.
   
   Зазначені норми Закони набирають чинності з 1 липня 2014 року. При цьому порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, доходів від підприємницької діяльності, в т.ч. платників єдиного податку, цим Законом не змінюється.
За матеріалами Прес-служба Міндоходів
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Д
03.04.14 07:36

Запуталась, помогите!!! А на дивиденды, которые получены с 1 января по 1 июля и облагаются 5%, тоже надо перерасчет НДФЛ делать в конце года, и по какой ставке???

Відповісти
  • Женя
03.04.14 08:16

Дивиденды, которые получены или начислены? Если начислить до 1 июля можно облажить по ставке 5%?

Відповісти
  • ррр
03.04.14 08:20

"Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу. "А какие дивид.не облагаются вообще? если выплачивать физ.лицу?

Відповісти
  • Влад
03.04.14 08:24

Читал, что эти 5% и не попадают как раз. Но информацию проверять нужно. И вообще не ясно, если дивиденды выплачивались по итогам 2013 года, но в феврале-марте согласно декларации по прибыль, то какой перерасчет задним числом?

Відповісти
  • Мирена
03.04.14 08:33

Я поняла так, до 01.07.14 -дивиденды 5%, после 01.07.14.-15%, а учредитель по итогам года заполняет декларацию о доходах 2014, и там сам себя сдает с потрохами за весь год и доплачивает % в зависимости от годового совокупного дохода - 20-25%. Только было бы логичней 1е полугодие оставить как есть, а 2второе уже пересчитывать по новым правилам в декларации.

Відповісти
  • Лена
03.04.14 08:54

Прибыль после уплаты налога 18 % направлять в уставной фонд, то ндфл уплачивается?

Відповісти
  • ***
03.04.14 09:11

Лене, можно сформировать резервный фонд. И не надо проводить перерегистрацию устава.

Відповісти
  • *
03.04.14 09:21

"164.2.8. дохід у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів (крім процентів у сумі, що не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених законом на 1 січня звітного податкового року, процентів, визначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41, дивідендів, визначених у підпункті 165.1.18 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу, а також виграшів та призів у державну грошову лотерею в розмірах, передбачених у підпункті 165.1.46 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу)";

Відповісти
  • Д
03.04.14 09:22

У нас, согласно Статута, директор, он же учредитель, получает дивиденды как физ. лицо за каждый месяц (по итогам каждого месяца), например за январь 2014 начисляем и выплачиваем в феврале 2014г., было 5 % НДФЛ теперь с 1 июля НДФЛ 15%... А как облагать дивиденды за июнь 2014 которые будут начислены и выплачены в июле 2014 г.??? И еще вопрос - Зачем подавать директору декларацию о доходах если он получал доход исключительно от одного налогового агента ( мы- частное предприятие, юр.лицо, подаем 1ДФ, директор получает зарплату и дивиденды- все облагается), 17.03.14. на этом сайте уже обсуждалось.

Відповісти
  • б
03.04.14 09:27

я знаю, что если превышение то деку о доходах должен подать все равно что предпр. облаг-он ндфл не показ. и не платит, но деку о дох.подает....

Відповісти
  • Злойбух
03.04.14 09:31

То есть, если у собстенника дивиденды за месяц 50000 - я плачу все равно 15% (с любой суммы???) а в конце года перерасчет?

Відповісти
  • ****
03.04.14 10:06

Оподатковуватимуться пасивні доходи за ставками 15%, 20% та 25% в залежності від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку, результати якого зазначаються громадянами в податковій декларації.

Відповісти
  • ната
03.04.14 10:15

И пенсии больше 10 тыс тоже облагают- пенсия эта сумма которую люди давно заработали, это страховка, разве её можно облагать ПН, У них крыша едет.

Відповісти
  • Shadow
03.04.14 10:35

у них не крsша едет, у них дыра в бюджете и собственные карманы пусты.....наполнять то надо

Відповісти
  • Ирина
03.04.14 10:45

Shadow-100% , но тока думаю они не угадали....

Відповісти
  • 111
03.04.14 10:58

для Д Пожалуйста, скажите какой признак дохода Вы ставите на дивиденды, а то я в феврале первый раз выплатила дивиденды, и теперь теряюсь с заполнением 1-ДФ. Спасибо за помощь неопытному буху

Відповісти
  • клюква
03.04.14 11:17

109 - дивиденды

Відповісти
  • 111
03.04.14 11:20

для Клюквы Спасибочки

Відповісти
  • Натка
03.04.14 11:26

для 111 код по дивідендах 109

Відповісти
  • 111
03.04.14 11:27

Еще один вопросик, если я в феврале 2014 г начислила и выплатила дивиденды за 2013 год, то это однозначно 5% или тоже под вопросом? Спасибо

Відповісти
  • Саша
03.04.14 11:43

для 111 На самом деле этот вопрос очень многих волнует. Если читать по закону, то в конце года нужно сделать перерасчет и доплатить по повышенный ставке.. но закон обратной силы не должен иметь. Ждем разьяснений.

Відповісти
  • Ратьяна
03.04.14 12:03

15% действует с июля 2014 года - так что 5 % однозначно

Відповісти
  • Ратьяна
03.04.14 12:04

а вот что мне очень интересно - если ФОП - единоналожник ложит деньги на депозит - банки будут облагать этот депозит как депозит физ лица или "не облагать как доходы единщика" ?

Відповісти
  • 111
03.04.14 12:39

Спасибо всем! Хорошо что есть 911! Боже как плохо быть новичком, да еще в такое время! У меня юр. лицо, обычный расч. счет в Альфа-банке, они мне каждый месяц насчитывают "% за незнижувальним залишком за поточним рахунком" так я вот задумалась не нужно ли платить налог с этой суммы ?

Відповісти
  • 111
03.04.14 12:42

Я имею ввиду кроме налога на прибыль конечно

Відповісти
  • destino
03.04.14 12:49

Для Ратьяна Процент по депозиту, открытому на СПД не является "Доходом единщика" в данном контексте доход единщика имеется в виду от предпринимательской д-ти. Хотя вопрос интересный. % по депозиту в деку нужно включить. и как доказать, что это доход ФЛП, а не физлица? Интересно.

Відповісти
  • destino
03.04.14 12:52

для 111 Оподаткування пасивних доходів, отриманих фізичними особами . А налог на прибыль нужно платить.

Відповісти
  • Лена
03.04.14 13:50

Только чинуш объснил все: весь год платим ндфл по ставкам на дату выплаты и с указанием суммы в 1дф Иванова, а потом сам Иванов подает декларация (обязательно) и тогда по общей сумме от всех источником наши мытари начисляют по ставкам 15,17,20 и 25 сколько ему нужно доплатить за 40 дней.

Відповісти