Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.01.17
23660 22 Друкувати

Зміни до ПКУ-2017: закріплено порядок подання фінзвітності платниками податку на прибуток

Відповідні зміни внесені до ст. 46 ПКУ (див. ст. 18 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII).

Основна та найважливіша зміна — це те, що фінзвітність, яка складається та подається платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами й організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною. А це означає, що за відсутності фінансової звітності податкову декларацію може бути не прийнято.

А тому платник податку на прибуток зобов’язаний подавати разом із відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність.

Своєю чергою, платники податку на прибуток — виробники сільськогосподарської продукції, які обрали річний податковий (звітний) період відповідно до пп. 137.4.1 ПКУ, складають і подають із відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік і за перше півріччя поточного звітного року.

Неприбуткові підприємства, установи й організації, визначені п. 133.4 ПКУ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • С-Т
03.01.17 08:04

Год прошел,а они так и не привели сроки подачи финотчетности и деки к единому сроку!финотчетность до 25числа месяца,а деку до 9числа след.месяца. А если я ошибку нашла,что финотчет исправлять? Я подаю деку вместе с ф/о и каждый раз мне приходит указание,что и ф/о подана с нарушением сроков и требование оплатить штраф,хотя в статистику ф/о сдана вовремя и есть отметка.Господи,вразуми их!

Відповісти
  • Лара
03.01.17 11:31

Так баланс в статистику до 28 февраля, у меня написано в разделе "ваши отчеты" или я что-то путаю?

Відповісти
  • Rina
03.01.17 11:37

Лара, это годовой баланс до 28.02.16, а квартальный до 25 числа месяца следующим за отчетный квартал

Відповісти
  • Дуня
03.01.17 12:12

По ссылке закон значится как "не набрав чинності" и текст не открывается. Подскажите, малые предприятия за 2016 тоже финотчетность в ДФС подают??

Відповісти
  • Лида
03.01.17 14:57

Дуня, и уже не первый год :(

Відповісти
  • Дуня
03.01.17 15:02

Лида, Обов’язок подання фінзвітності до органу Міндоходів визначено п. 46.2 ПKУ. Платники податку нa прибуток повинні подати разом із податковою декларацією квартальну абo річну фінансову звітність (крiм малих підприємств) y порядку, передбаченoму для подання податкової декларaції.

Відповісти
  • Дуня
03.01.17 15:04

Так до нынешнего времени было, только в статистику финотчетность сдавали.

Відповісти
  • Татьяна
03.01.17 12:17

Дуня, конечно

Відповісти
  • бухгалтер
03.01.17 13:02

А юрлица единщики должны теперь подавать финотчетность в налоговую ? или как и прежде - нет ?

Відповісти
  • Rina
03.01.17 13:22

бухгалтер, Вы же не подаете декларацию о прибыли "Основна та найважливіша зміна — це те, що фінзвітність, яка складається та подається платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами й організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною."

Відповісти
  • елена
03.01.17 16:49

А какая финотчетность у не прибыльных???

Відповісти
  • Яна
03.01.17 16:51

А если годовой доход до 20 млн. и деку подаем годовую, финотчетность квартальную не подаем?

Відповісти
  • Виктория
03.01.17 17:21

Яна, подавать.

Відповісти
  • Татьяна
04.01.17 00:23

Виктория, почему малышам нужно подавать финотчетность квартальную в ДПИ? Они подают только годовую финотчетность в ДПИ вместе (теперь уже в составе! ) с Декой по прибыли за год.

Відповісти
  • Юлия
03.01.17 18:50

не увидела я в ст.46 такого, что неприбыльные подают фин.отчетность вместе с отчетом

Відповісти
  • Сара
03.01.17 22:57

Юлия, а где Вы смотрели? Если прямо в НКУ на сайте ВР, то там еще не внесли изменения. Смотрите по ссылке в этой статье, п.46.2 последний абзац.

Відповісти
  • ***
04.01.17 11:58

Мы благотворительный фонд и никогда не сдавали финотчетность.... Вы сдаете??

Відповісти
  • Ната
04.01.17 14:22

Насколько я понимаю, финансовая отчетность сдается в Единое окно и она автоматом попадает в ДПИ. Поэтому отдельно в ДПИ сдавать не нужно.

Відповісти
  • Татьяна
04.01.17 15:11

Ната, нужно и в НИ - от них отдельная квитанция приходит.

Відповісти
  • Море
04.01.17 18:08

Татьяна, а в медке подскажите код финотчета для ГНИ, если не сложно.

Відповісти
  • UA-Kyiv-Acc
10.01.17 09:51

Море, тоже интересуюсь!!! Подскажите!

Відповісти