Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.01.17
7495 17 Друкувати

Запропоновано відображати господарську операцію за внутрішнім документом, якщо від контрагента не отримано первинний документ

Міністерство фінансів України оприлюднило проекту наказу «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку».

Проектом наказу передбачено: якщо правилами документообігу підприємства передбачена можливість відображення господарської операції, щодо якої  на момент закінчення складання  облікових регістрів бухгалтерського обліку за звітний період від контрагента у терміни, встановлені законодавством, не отримано первинного документа, то підставою для перенесення інформації про таку господарську операцію до облікових регістрів бухгалтерського обліку є належним чином оформлений внутрішній первинний документ (акт), складений посадовою особою, відповідальною за приймання-відпуск товарно-матеріальних цінностей, робіт і послуг.

Господарські операції, наведені у внутрішньому первинному документі (акті), оцінюються в порядку, визначеному національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності.

У місяці надходження від контрагента первинного документа щодо господарської операції, інформація про яку в минулих звітних періодах була перенесена до облікових регістрів бухгалтерського обліку згідно з внутрішнім первинним документом (актом), до облікових регістрів бухгалтерського обліку за звітний період переноситься інформація про таку господарську операцію, при цьому її обсяг зазначається шляхом коригування на суму різниці між оцінкою такої господарської операції за внутрішнім первинним документом (актом) та первинним документом, отриманим від контрагента.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються до 15 лютого 2017 року у письмовій та/або електронній формі за такими адресами:

головного розробника – Міністерства фінансів України: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 або 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11, e-mail: kovtun@minfin.gov.ua;

спеціально уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тетяна
19.01.17 08:00

Яких саме документів(що не надійшли) це буде стосуватися?

Відповісти
  • Starbux
19.01.17 09:20

Наконец-то хоть что-то здраво приемлемое! Ясный перец, что ответственность за ведение бухгалтерии все равно несет либо директор, либо вместе с бухгалтером!

Відповісти
  • За бух ал
19.01.17 09:33

Значит-с, могу провести на расходы 100 000грн., а потом скорректирую на 10 000грн.

Відповісти
  • Гарри К.
19.01.17 15:21

За бух ал, :..угу.. и "оприходовать" любой "черный" товар "от дяди Пети", а потом "подставить нужные доки "от кого-надо!!".. супер!.. апплодирую стоя!!..

Відповісти
  • леля
19.01.17 09:38

дак вроде и раньше можно было составить просто " бухгалтерскую справку".... ну а так- узаконят так вообще красота!

Відповісти
  • Абзац
19.01.17 10:32

а може давайте вести бухоблік та податковий так: бухоблік по методу нарахування, так як і є, первинка, а у разі відсутності первинки - внутрішні бухдовідки, а податковий облік згідно виписки банку та касових апаратів по касовому методу: надходження - це виручка, списання коштів - це податкові витрати, вивели різницю і оподаткували. Так як за кордоном...

Відповісти
  • Валентина
19.01.17 12:10

Абзац, Для чого всі з радістю поставлять РРО

Відповісти
  • Pyka 3AKOHA
19.01.17 10:43

Нужно быть готовым, что ДФСУ будет игнорировать подобные бух. справки. Как вариант, для квартальных плательщиков нужно будет делать в обязательном порядке акты сверок с поставщиками и покупателями, что бы можно было подтвердить движение без оригиналов первичных документов.

Відповісти
  • Абзац
19.01.17 10:49

зрозуміло що первинка треба (первинка і + до первинки, тобто однієї накладної мало, ще + ТТН, одного акту мало, ще + докази...), однією бухдовідкою не обійдешся. Бухдовідка - це суто для бухобліку, зрозуміло що на основі бухдовідки податкові витрати не сформуєш.

Відповісти
  • Любовь
19.01.17 11:07

Считаю это очередной глупостью. На основании бухгалтерской справки не возможно доказать контрагенту, что он должен конкретную сумму или товар. А вот когда есть подпись на документе "сдал" "принял", с таким первичным документом можно и с контрагентом разговаривать и с ГФС и в суде.

Відповісти
  • Гарри К.
19.01.17 15:24

Любовь, .."они" вероятно изначально предполагали это "вольнодумие" исключительно по тем поставкам, что были изначально проавансированы предоплатой.. хотя и в этом случае где ответ, если произошла пересортица?!.. кто кому что докажет по "внутренней писульке"?!...

Відповісти
  • 999
19.01.17 11:10

хуже всего квартальным плательщикам прибыли - я на основании бухсправки расходы не хочу включать в декларацию, в разницы их тоже не вынесешь, а потом в конце года приносит поставщик акт, датированный 1-м кварталом и что с ним делать? мнение ДФС по этому поводу однозначное - в 4 квартале нельзя провести акт за 1 квартал :(((

Відповісти
  • ннн
23.01.17 15:44

999, а с чего они так берут? отчетность же нарастающим идет..

Відповісти
  • Валентина
19.01.17 12:12

Це повністю відповідає славнозвісному листу Мінфіну десь за квітень 2016 р. (за підписом Макеєвої). Бадудь, ще з тих пір і підготовлений цей проект

Відповісти
  • Мели
19.01.17 17:04

Ничего страшного, вся Европа давно применяет этот метод (аккруал) и в МСФО он описан. Вопрос, как отнесутся к этому налоговики? Хотя, если прописать в учетной политике - почему бы и нет. В некоторых случаях это лучше, чем потом по всем отчетам уточненку подавать.

Відповісти
  • ***
20.01.17 10:34

Мели, в Европе нет такого налогообложения как в Украине и такого ежегодного треша с изменениями и дополнениями в законодательстве.

Відповісти