Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.01.17
14032 25 Друкувати

Чи може бути включена до складу податкового кредиту податкова накладна, складена з помилками?

Податківців запитали: чи може бути включена до складу податкового кредиту податкова накладна, складена з помилками?

Відповідь була наступною. Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

     придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;
     придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);
     ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
     

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
     
Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
     
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
     
Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
     
Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ст. 201 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Законом України від 21 грудня 2017 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» запроваджено зміни щодо складання податкових накладних, відповідно до яких з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

За матеріалами Категорія 101.14 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 7777
27.01.17 08:28

нашли все же оправдание своему головотяпству....

Відповісти
  • ***
27.01.17 10:16

Столько "воды", а ответ на вопрос в последнем предложении. Почему нельзя ответы (позицию) налоговой начинать со слов да/нет и далее "потому что..." Как по мне, то так гораздо легче доходит информация.

Відповісти
  • Ева
27.01.17 12:27

***, именно поэтому я все статьи начинаю читать с последнего абзаца.

Відповісти
  • С-Т
27.01.17 10:19

все равно на услуги и работы придется делать нулевые корректировки, нервы дороже

Відповісти
  • Болезнь бухгалтера
27.01.17 11:06

Закон України від 21 грудня 2017 року, а ще тільки січень 2017 року. Цікаво живем.

Відповісти
  • Галина
27.01.17 12:20

А на вопрос не ответили. Если код УКТЗЕД не правильный, то не имеем право на дебет НДС. Выловили кучу ошибок в кодах у поставщиков, Мы их должны умолять исправить или дод.8 ?

Відповісти
  • Лелик
27.01.17 15:20

Галина, Отсеиваем весь мусор из письма и как заказчик, чтобы включить в НК, при получении проверяем налоговую накладную:Услуги и работы-пока бех кода ДКПП;Ошибку можно пропустить только в ед. изм. и коде ед.изм., кол-во, цена.Все остальные ошибки поставщика для нас- потеря кредита или он в срок корректирует или жалуемся через Дод 8. Всем не расслабляться!!!

Відповісти
  • резидент
27.01.17 15:23

Лелик, а откуда вы знаете правильный код УКТВЭД или нет? У вас на каждый товар есть справка из ТПП?

Відповісти
  • Галина
27.01.17 12:21

А сталкивался кто с подарочными наборами, когда в состав входят имп. товары с разными кодами, а поставщик на свое усмотрение ставит в НН один код УКТЗЕД? Надо ли в НН расшивать составляющие набора по их кодах?

Відповісти
  • резидент
27.01.17 15:11

Галина, я не Киев и не 911, но свое мнение выскажу - подарочный набор - это не совсем товар. Вряд ли вы найдете этот подарочный набор в УКТВЭД. Товар - это то, что в него входит. Поэтому я бы сказал, что надо расписывать по номенклатуре, входящей в этот набор

Відповісти
  • резидент
27.01.17 15:31

резидент, Вот подтвержлдение из БЗЧи потрібно в податковій накладній зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД при здійсненні операцій з постачання імпортованих та вітчизняних товарів в наборі (комплекті)?ВідповідьДіяла до 01.01.2017Коротка: У випадку складання податкової накладної при постачанні імпортованих та/або вітчизняних товарів в наборі (комплекті) в графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» розділу Б такої податкової накладної необхідно зазначити номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту), та у графі 3 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» вказати код УКТ ЗЕД по тих товарних позиціях, які ввезені на митну територію України.

Відповісти
  • Галина
27.01.17 12:22

Прошу участника Киев дать свое видение. А также 911. Заранее благодарю

Відповісти
  • мила
27.01.17 15:00

на семинаре- про наборы говорили-ставить в нн на каждую продукцию код

Відповісти
  • Другая Галина
27.01.17 15:25

Я тоже сколько от налоговиков читала, просят расписывать каждый товар, который входит в комплект, набор, с отдельным кодом

Відповісти
  • Галина
27.01.17 15:59

Спасибо, коллеги! Я тоже так считаю, но наши поставщики категорически отказіваются єто делать - код по каждой позиции. Если комплект собирается в Украине из имп.товаров, єто точно надо в НН по каждой позиции код, двое еле-еле склоняются, что я права, но большей частью мне говорят, что они получили с одним кодом и так и нам отписівают. Даже импортері утверждают, что им растамаживают наборі произведенніе НЕ в Украине с одним кодом одной входящей в комплект позиции. импортери, отзовитесь, на самом деле так?

Відповісти
  • Галина
27.01.17 16:03

Прошу прощения, не переключается клавиатура...

Відповісти
  • Галина
27.01.17 16:01

А самое главное, что до 01.07.17 мой дебет НДС под угрозой в случае неправильного кода УКТЗЕД! Или я не права?

Відповісти
  • Киля
27.01.17 17:22

Ну хорошо, а присутствие кода в нн на услугу - считается ошибкой? ведь подтянулся код на левый товар

Відповісти
  • Мира
27.01.17 22:00

А если в классификаторе нет кода продукции, можно без кода включать в НК?

Відповісти
  • ок
28.01.17 14:34

Мира, нет, не можно. Что значит нет кода? справочник такой, что несколько вариантов может подходить, сидим выбираем, какой больше подходит. что-то да должно соответствовать.

Відповісти
  • Харьков
28.01.17 12:29

Есть две налоговые по подписке бухгалтерской периодики на квартал: в одной в номенклатуре "наименование", код УКТ ВЭД (газеты, периодика), ед.изм. месяц, в другой в номенклатуре "передплата наим.", без кода, ед.изм. грн.Дилемма: какая правильная? Одно утешает, что подписка без НДС и "неправильный" кредит не снимут!

Відповісти
  • ок
28.01.17 14:32

Харьков, так чего Вам вообще переживать?

Відповісти
  • Харьков
28.01.17 15:03

Пока писала, опомнилась, что без НДСные налоговые. Но осталось сомнение на будущее, как правильно разделять товар и услуги в подобных случаях. P.S. Спасибо за отклик!

Відповісти
  • Ірина
30.01.17 10:00

А які коди ставити якщо орендарю виставляється "Компенсація за електроенергію"?

Відповісти