Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.01.17
6946 14 Друкувати

Особливості надання податкової соціальної пільги багатодітним батькам

Розділ IV Податкового кодексу України не містить жодних виключень із загальних норм, які б дозволяли платникам податку на доходи фізичних осіб, що є багатодітними матір’ю (батьком) або утримують дитину-інваліда, продовжувати користуватися правом на ПСП на дітей після досягнення ними 18 років, наприклад, у разі їх навчання у вищих навчальних закладах (незалежно від форми навчання).

Підпунктом 169.3.3 п. 169.3 ст. 169 Податкового кодексу чітко визначено, що ПСП, встановлені для цих категорій платників податків, надаються до кінця року, в якому дитина досягає 18 років.

Платник податку, який утримує трьох дітей, при цьому одна дитина є інвалідом, має право на пільги, встановлені підпунктом 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу в розмірі 100 % суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 цього пункту в розрахунку на кожну дитину, крім дитини-інваліда, на яку пільга надається відповідно до пп. «б» пп. 169.1.3 в розмірі 150 % відповідно.

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків у випадку та в розмірі, передбачених пп. 169.1.2 та пп. «б» пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу, обчислюється як добуток суми, визначеної в абзаці першому пп.. 169.4.1 п. 169.4 зазначеної статті, та відповідної кількості дітей.

Отже, до кінця поточного року батько матиме право на пільгу в розмірі 100 % на доньок:

2 х 800,00 грн = 1600 грн і 150 % на сина = 1200 грн.

При цьому розмір його нарахованої заробітної плати не повинен перевищувати 6720 грн (2240,00 грн х 3 дітей) за умови, що матір дітей не користується правом на підвищення граничного розміру доходу для застосування ПСП відповідно до кількості дітей.

У наступному році за платником податку збережеться лише право на ПСП у розмірі 150 % (права на пільгу в розмірі 100 % і на підвищення граничного розміру доходу він утратить) за умови, що розмір доходу не перевищуватиме встановлений Податковим кодексом.

За матеріалами ГУ ДФС у Закарпатській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Алексей
31.01.17 14:15

здравствуйте! Я чп Подскажите имею ли я льготы при уплате налога.если у меня 5 несовершеннолетних детей

Відповісти
  • Машуня
31.01.17 16:40

Алексей, как ФОП, Вы льгот не имеете. Если Вы еще где-то работаете наемным работником, то имеете право на пятикратную ПСП, даже, если Вы ФОП. Но при условии, что Ваша жена не пользуется этой повышенной ПСП на своем месте работы.

Відповісти
  • Виталий
31.01.17 14:55

Добрий день. У мене 2 дітей до 18 років. Я працюю на основному місці роботи із окладом 3500. Дружина у відпустці по догляду за дитиною. Чи маю я право на ПСП та який її буде розмір?Будь ласка допоможіть із відповіддю бо наша бухгалтер не хоче нарахувати((

Відповісти
  • Машуня
31.01.17 16:36

Виталий, так, Ви маєте право на ПСП. Максимальный розмір Вашого окладу не повинен в цьому році перевищувати 4480 грн. У Вашому випадку ПСП дорівнюватиме: 1600:2*2=1600; ПДФО=(3500-1600)*18%=342 грн.(замість теперішніх 630 грн.) Таким чином отримати на руки Ви повинні 3500-342-52,5 (військовий збір) = 3105,50 (замість 2817,50). Напишіть заяву та віднесіть в бухгалтерію, для вірності нехай дружина візьме справку зі свого місця роботи про не застосування ПСП.

Відповісти
  • Виталий
01.02.17 12:18

Машуня, дуже і дуже дякую за детальну відповідь

Відповісти
  • для Виталия
31.01.17 16:53

Якщо застосувати пільгу, то ПДФО 18% = (3500-1600)*18%=342 грн, ВЗ 1,5% = 3500*1,5% = 52,50 грн. На руки =3500-342-52,5 = 3105,5 грн. Якщо без пільги, то ПДФО 18%=3500*18%=630, ВЗ 1,5% = 3500*1,5% = 52,50 грн. На руки = 3500-630-52,5 = 2817,5. Різниця очевидна 288,00 грн

Відповісти
  • Виталий
01.02.17 12:19

Дякую Вам за допомогу

Відповісти
  • Мая
31.01.17 18:28

Подскажите пожалуйста, в январе работник был в ежегодном отпуске целый месяц, отпускные составили 2912грн., т.к. бралась з/плата за 2016год, нужно делать ему доплату до 3200грн. фактически или только начислить 22% в отчете по ЕСВ,Очень жду ответа, завтра получать зарплату за январь. Спасибо!

Відповісти
  • для Мая
01.02.17 13:42

Только доплата 22%

Відповісти
  • Лариса
01.02.17 18:23

Коли ж накінець податківці будуть читати податковий кодекс. У ст. 169.3.1 ПКУ чітко прописано, що на дитину інваліда надається 2 соціальних пільги по ПДФО !!!!по ст. 169.1.2 та 169.1.3 і тому пільга складе 1200,00 + 800,00 =2000,00

Відповісти
  • Для Мая
01.02.17 19:23

Если вы не начислите доплату работнику до МЗП ,а ЕСВ заплатите от минималки,то работнику не засчитают полный рабочий месяц до стажа

Відповісти
  • Мая
01.02.17 21:14

Всем спасибо за подсказки! Сегодня рано утром все пересчитала и доплату сделала до минималки, теперь буду уверена, что нарушений нет,

Відповісти
  • Інна
02.02.17 11:40

Добрий день. Cкажіть будь ласка як правильно вказати ПСП в заяві , якщо працівник має двох дітей до 18 років і одна дитина є інвалідом.

Відповісти
  • Юлия
01.03.19 12:33

Добрый день! Я ФОП, у меня в штате есть сотрудник, отец троих детей, з/п 4300. Подскажите, как правильно расчитать ему з/п? 

Відповісти