Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.02.17
12537 24 Друкувати

Оприлюднено проект змін до Порядку електронного адміністрування ПДВ

Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість” розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених законами України від 24 грудня 2015 року № 909-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” (далі – Закон № 909), від 20 грудня 2016 року № 1791-VIІI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” (далі – Закон № 1791) та від 21 грудня 2016 року № 1797-VIІI „Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату України)” (далі –  Закон № 1797).

Так, відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX Кодексу (зміни, внесені Законом № 909) визнається такою, що втратила чинність з 1 січня 2017 року, стаття 209 розділу V Кодексу, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Крім того, пунктом 48 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (зміни, внесені Законом № 1791) установлено, зокрема, що рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, що додатково відкриті відповідно до пункту 200 1.2 статті 200 1 Кодексу платникам - сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу, закриваються з дня, наступного за граничним строком сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період, – за четвертий квартал 2016 року.

Разом з тим, Законом № 1797 удосконалено податкове законодавство, зокрема внесено ряд змін до Кодексу в частині оподаткування податком на додану вартість, а саме:

– врегульовано питання перенесення значення реєстраційної суми (∑Накл) у випадку реорганізації такого платника податку;

– надано платнику право реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування на суму показника ∑Перевищ, зменшеного на суму податкових зобов’язань та збільшену на показник ∑ПопРах;

– врегульовано питання повернення з бюджету зайво зарахованих коштів на електронний рахунок;

– надано можливість сплати до бюджету податкових зобов’язань по уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з податку на додану вартість через електронні рахунки.

З огляду на це виникає необхідність внесення змін у діючий Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 (зі змінами).

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;

електронну – i.rochniak@sfs.gov.ua

За матеріалами ДФСУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ГБ(Главбух)
16.02.17 08:08

Шо, опять?

Відповісти
  • Злой бух
16.02.17 08:11

Мягко стелят, жестко спать! Задолбали!

Відповісти
  • Ирина
16.02.17 08:20

Шоб вас підняло та гепнуло, злидні!,

Відповісти
  • ааа
16.02.17 09:16

южанина говорит, что бизнес получил глоток свежего воздуха , так что дышите полной грудью

Відповісти
  • Лелик
16.02.17 09:18

ОПАНЬКИ, "серое вещество"начинает плавиться от избытка чтения и анализирования..

Відповісти
  • дина
16.02.17 09:22

(щодо покращення інвестиційного клімату України)” .----так красивенько . назвали єтот закон.які покращення ?в чому покращення??

Відповісти
  • Алена
16.02.17 09:26

уже не знают как выжать деньги из предприятий,такие извращения западным странам даже в страшном сне не приснятся.

Відповісти
  • Оля-ля-ля
16.02.17 09:35

Задрали!! Сколько можно менять,что изменится от этих вечных изменений?

Відповісти
  • Тетяна
16.02.17 10:00

Можна було б внести зміни в СЕА, щоб обнулити всі показники з витягу щодо суми податку, на 01,01,2017, щоб не тягнути цей баласт з 2015 року

Відповісти
  • Елена
16.02.17 12:10

Жесть, вы заметили, что мы три года уже живем в потоке постоянных и иногда не поддающихся здравому смыслу бесконечных изменений, это можно с ума сойти, в голове действительно каша, уже сомневаешься во всем, как правильно и когда это поменялось...Никакой стабильности и не намечается.

Відповісти
  • Вита
16.02.17 12:48

Елена, 100000000% я уже не верю своей памяти, каша в голове, приходиться постоянно уточнять в интернете какое мнение по этому вопросу именно на сегодня. Нет сил по пол дня перечитывать все новости и проекты в налогообложении. Даже на 0800 нет ответа, старые консультации утратили силу, а новые на рассмотрении.Дайте людям стабильность хоть в чём-то!!!

Відповісти
  • Лорик
16.02.17 13:14

с 01.01. ввели, с 16.02 отменили. Так и создают видимость работы, то примут, то отменят...Стабильность.? А нахрен она им нужна? Чем сильнее запутать, тем труднее потом найти концы, а нет концов-нет и дела.

Відповісти
  • вика
16.02.17 13:49

пусть нам номера набьют и таблички повесят

Відповісти
  • Ника
16.02.17 15:18

Вот меня всегда умиляют такие сообщения:"Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:" Кто их когда нибудь учитывал эти "зауваження та пропозиции от налогоплательщиков"?

Відповісти
  • Джаконда
16.02.17 16:38

Коллеги пожалуйста напишите , кто знает не изменились ли счета налога на прибыль??? Спасибо.

Відповісти
  • Елена
17.02.17 10:44

Джаконда, я счета для уплаты налогов беру в электронном кабинете, а после оплаты там же проверяю, зачислены ли.

Відповісти
  • Катерина
16.02.17 19:57

Скажите у кого нибудь увеличили лимит для рег. нн по закону "покращення". У мне ничего не пришло и , никто ничего сказать не может.Разовое увеличение лимита на возвращенные в 2016-м суммы «бюджетных» переплат. Внимание всем, кто в 2016-м возвращал НДС-переплату из бюджета на НДС-спецсчет (согласно п. 43.4 НКУ). 20 января 2017 года такую сумму вам прибавят к реглимиту (ведь прежде в 2016-м реглимит на нее не увеличивали). Теперь восстановят справедливость и разово увеличат реглимит на сумму средств, возвращенных в 2016-м из бюджета на НДС-спецсчет (п. 53 подразд. 2 разд. ХХ НКУ).

Відповісти
  • щасливчик
17.02.17 11:50

Катерині. Так мені аж по двом підприємствам збільшили ліміт реєстрації.

Відповісти
  • Катерина
17.02.17 13:36

щасливчик, А когда.?

Відповісти
  • Мнение
17.02.17 14:23

Не удивительно что Украина на 166 месте в мире по свободе ведения бизнеса)))

Відповісти
  • gafi
17.02.17 14:24

я уже ничего не понимаю, меня касается из этого всего буквально две строки, но они уже на голову не натягиваются...

Відповісти
  • ок
20.02.17 10:30

Подскажите, пожалуйста, как попасть в этот электронный кабинет?

Відповісти