Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.02.17
21811 44 Друкувати

Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини

Прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України  щодо оподаткування спадщини та уточнення деяких положень».

Законом спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які мають право на спадкування за законом.

Законом, зокрема, встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, що успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, як це передбачено чинними вимогами Податкового кодексу України, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

Законодавчим актом також встановлено, що не проводиться оцінка об’єктів спадщини для цілей оподаткування, які успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого і другого ступенів споріднення, та уточнено порядок оподаткування подарунків.

Проект Закону зареєстровано за №0940.

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • SCV
24.02.17 09:14

мне будет полезен такой закон, так как большая семья, но думаю, что он поможет недобросовестным чиновникам уходить от налогов

Відповісти
  • економіст
24.02.17 09:47

В другій черзі є невідповідність : дід і баба є членами другої черги .а внуки чомусь ні .Це не відповідає здороврму глузду

Відповісти
  • Олена
04.04.17 19:27

економіст, внуки також відносяться до 2-ої черги

Відповісти
  • економіст
24.02.17 09:50

По цій зміні Якщо внук перепише майно на діда чи бабу -0 % податку. Якщо дід чи баба перепише майно на внуків -5% податку.

Відповісти
  • Олена
04.04.17 08:28

економіст, це-неправда

Відповісти
  • 0123456
28.02.17 14:00

економіст, там написано "Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу ІV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки”. Так что с внуками все в порядке.

Відповісти
  • 45
24.02.17 14:48

економіст, якщо бабуся до 23 років була піклувальником онуки, то як з оподаткуванням?

Відповісти
  • 0123456
28.02.17 13:56

45, опекуны приравниваются к родителям

Відповісти
  • Наталья
24.02.17 11:48

Кто как думает:если принято наследство в 2016г.,декларация еще за 2016г.не сдана(до 1мая),оплата налога до 1августа,подлежу ли я 0% в этом году(2-я ст.)?

Відповісти
  • Олена
04.04.17 08:30

Наталья, вся суть в том,когда наследство окончательно оформлено,а не когда принято

Відповісти
  • Наталия
24.02.17 12:12

Наталья, Закон 2017года, как он может распространятся на предыдущие периоды, а ни как.

Відповісти
  • Наталия
24.02.17 12:37

Закон принят, но не подписан и еще не вступил в силу , может в этом году и не вступит.. радоваться рано..

Відповісти
  • Наталия
24.02.17 12:55

знать бы когда вступит в силу?????

Відповісти
  • светлана
24.02.17 23:10

Наследство внуку от бабушки, какая это линия родства?

Відповісти
  • Відвідувач
27.02.17 12:34

з якого числа вступає в дію?

Відповісти
  • Відвідувач
27.02.17 14:03

підкажіть якщо заява на вступ в спадщину від рідної сестри була написана в 2016, а отримаю спадщину в травні 2017, то чи потрібно буде сплачувати за ставкою 5%, чи вже не потрібно ..

Відповісти
  • Олена
04.04.17 19:30

Відвідувач, не потрібно

Відповісти
  • назар
06.03.17 10:47

Коли вступить в дію новий закон 0940

Відповісти
  • а
09.03.17 14:58

06.03.2017 Закон направлено на підпис Президенту

Відповісти
  • Ліля
17.03.17 18:29

Підкажіть будь ласка, якщо справа по спадщині була відкрита ще у 2010 році, але до кінця не оформлено - з бабці на внучку. То якщо ці зміни до закону вступить в дію, то прийдеться платити тих 5% податку чи ні?

Відповісти
  • Олена
24.03.17 19:59

Ліля,якщо будете оформляти в 2017 році,податок не будете сплачувати

Відповісти
  • Олена
24.03.17 20:00

22.03.2017 Президент вже підписав закон 0940

Відповісти
  • Олена
24.03.17 20:02

наследство внуку от бабушки-2-я линия родства

Відповісти
  • Олена
24.03.17 21:31

25.03.2017 закон вступает в силу,24.03 уже опубликовали в Урядовом курьере

Відповісти
  • Вікторія
30.03.17 17:45

Олена, скинь будь ласка силку урядового курєру де є опубліковано цей законопроект

Відповісти
  • Олена
04.04.17 07:29

http://www.golos.com.ua/article/286411

Відповісти
  • Тетяна
07.04.17 13:43

Справа по спадщині була відкрита у 2013 році, я спадкоємець другої черги. Чи буду я сплачувати 6.5 % податку, якщо свідоцтво буде отримано у 2017 році. Нотаріус мені пояснює, що Закон не має зворотньої сили і до моєї справи зміни до Податкового кодексу не застосовуються

Відповісти
  • Ольга
11.04.17 19:02

Тетяна, а чого Ви на цьому сайті питаєте,якщо нотаріус Вам дав відповідь на Ваше питання

Відповісти
  • Тетяна
12.04.17 11:14

Доброго дня. Олена, але Ви надали Лілі, у якої подібна ситуація, іншу відповідь ніж мені нотаріус. Доречі це припущення нотаріуса, остаточної відповіді мені ніхто не може надати, тому я питаю на цьому сайті. То Ви можете мені відповісти буду я сплачувати податок чи ні? Дякую.

Відповісти
  • Тетяна
12.04.17 13:32

Олена, я вибачаюсь, не догледіла, що на моє запитання відповіла Ольга

Відповісти
  • Олена
12.04.17 21:01

Тетяна, оформляти спадщину в 2017 році будете вже за новим законом,депутати спростили оформлення спадщини,а коли вона відкрита, немає ніякого значення

Відповісти
  • Тетяна
14.04.17 11:16

Доброго дня. Олена, я онука і, як виявилося не є спадкоємцем другої черги, але є особа другого ступеня споріднення. У такому випадку податок на прибуток сплачується чи ні? Дякую.

Відповісти
  • Олена
14.04.17 14:42

Тетяна, у 2017 році отримали право на нульову ставку податку спадкоємці другого ступеня споріднення -брати,сестри,дідусі,бабусі,онуки.Також скасовано оцінку нерухомості,отриманої за заповітом у спадок.

Відповісти
  • Роман
30.05.17 16:03

До якої ступеня споріднення відноситься чоловік померлої дочки

Відповісти
  • Роман
31.05.17 11:45

Роман,

Відповісти
  • Роман
31.05.17 11:49

, До якого ступеня споріднення відноситься чоловік померлої дочки

Відповісти
  • Олена
31.05.17 23:32

Первая очередь наследования.В нее входят самые близкие усопшей люди-ее супруг,их дети и родители.Это,как нетрудно догадаться,прямые родственники первой линии родства.За исключением супруга,который и не родственник вовсе,но включен как самый близкий человек,законодателем в первую очередь

Відповісти
  • Роман
01.06.17 03:09

Я. батько отримав в спадщину 1/2 квартири померлої дочки. в другій 1/2 живе зять. Чи законодавчо маю право подарувати йому свою частину спадщини з 0 ставкою податку.

Відповісти
  • Роман
01.06.17 03:09

Я. батько отримав в спадщину 1/2 квартири померлої дочки. в другій 1/2 живе зять. Чи законодавчо маю право подарувати йому свою частину спадщини з 0 ставкою податку.

Відповісти
  • Роман
02.06.17 17:41

Олена

Відповісти
  • Олена
05.06.17 12:40

Роман,прежде,чем оформить дарственную,можно позвонить секретарю в нот.контору и спросить список документов,который нужно подготовить и узнать стоимость оформления (хотя бы приблизительно)

Відповісти
  • Людмила
20.12.17 23:09

Здравствуйте,Елена. Мой сын по завещанию моего отца должен вступить в наследство квартирой,дело о наследовании открыто в июне этого года. Госнатариус утверждает,что если бы меня не было в живых,то внук был бы наследником второй очереди,а так только пятой и должен платить налог 5%. нигде не могу найти подтверждения. Помогите разобраться в этой ситуации,пожалуйста.

Відповісти