Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.03.17
17502 23 Друкувати

Щодо порядку ведення суб'єктами господарювання типової форми N П-2 "Особова картка працівника"

Департамент заробітної плати та умов праці разом з Державною службою України з питань праці розглянуло звернення <...> щодо порядку ведення суб'єктами господарювання типової форми N П-2 "Особова картка працівника" (далі - типова форма) і в межах компетенції повідомляє.

Типова форма затверджена наказом Держстату та Міноборони від 25.12.2009 р. N 495/656.

Відповідно до п. 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (далі - Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 (із змінами), з кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці (типова форма N П-2), в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша).

Стосовно відмови працівника ознайомлюватись під розписку в особистій картці про призначення на роботу, переведення або звільнення повідомляємо, що чинним законодавством не передбачено нормативно-правового акта, що підтверджує дії працівника чи відмову у їх вчиненні, не зафіксованих у письмовій формі.

Разом з тим, на нашу думку, з метою фіксації та підтвердження дій працівника посадовими особами підприємств, установ та організацій можливе складання акта в довільній формі.

Лист Мінсоцполітики від 12.12.2016 р. № 1648/0/101-16/28

За матеріалами: Buhgalter.com.ua 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 11
10.03.17 05:14

Это очередной повод при проверках цепляться за ведение этих карточек притом что на многих предприятиях ОК в ведении бухгалтеров.

Відповісти
  • ***
10.03.17 11:02

Возрождаем Сталинский режим учета кадров и призывников? Карточка картонная, все записи с трудовой, подпись владельца. ..А отпечатки пальцев не забыли? Ведь всех проводим через ГНИ и ПФ и 1ДФ.

Відповісти
  • Оlb
10.03.17 13:24

***, Фотку,фотку прилепить забыли- в прохфил и анхфас....

Відповісти
  • міла
15.03.17 11:13

Оlb, до речі за фото...Я працювала у двох ФОПів, спочатку у першого ФОПа була перевірка з охорони праці, на кожного працівника була особова картка, у деяких працівників не всі дані було заповнено , і не було фото (працівники самі відмовились вказувати ці дані), зауваження були лише за ті незаповнені дані. За фото сказали, що не обов"язково. У другого ФОПа була перевірка, де вже все було заповнено в картках, І були страшенні зауваження з приводу того, що не було вклеєних фото. Наголосили на тому, що це страшне порушення, і без фото картка не дійсна. Як це все розуміти?

Відповісти
  • Солей
10.03.17 12:47

***, та и другие там записи есть, не хоттите не летите самолётами Аэрофлота.

Відповісти
  • сх
10.03.17 09:32

абсолютно ненужная устаревшая фигня!

Відповісти
  • ***
10.03.17 11:03

Им только памятники Сталина мешали, а диктатура и порядки КГБ - нормально.

Відповісти
  • Olb
10.03.17 09:50

Уходили от бюрократизма и бумажкотворчества, нет вернулись снова.

Відповісти
  • Лана
10.03.17 09:56

Скільки можна придумувати непотрібних бумажок.Чим ми займаємося? До чого йдемо? І головне за все штаф,штраф,штраф,,,,

Відповісти
  • Сара
10.03.17 12:27

Лана, нам не нужна ваша работа. Нам надо, чтоб вы мучились.

Відповісти
  • Olb
10.03.17 10:13

Лана, ну им же нужно как то свои карманы набивать. Вот и жируют за счёт штрафов. Один же уже наштрафовался,теперь под следствием. Наверно кое с кем не поделился.

Відповісти
  • ***
10.03.17 11:04

Стадами ходят кабаны обнаглевшие...

Відповісти
  • бух
10.03.17 10:05

Мир переходит на электронный документы, а в Украине все ерундой страдают. Обещали трудовые отменить, так и не отменили.

Відповісти
  • Ух
10.03.17 12:42

бух, а давайте без договора работать, поставит вам работодатель печать на лоб и все дела. В крайнем случае чип в одно место вошьет.

Відповісти
  • ***
10.03.17 10:31

бух, та как раз трудовые бы и оставили.... Уже преценденты, исчезновения данных из реестра собственников недвижимости и поэтому вернулись к выдаче свидетельств на бланках строгой отчетности на равне с обычной выпиской из гос. реестра на вормате А4. Внутреннее бумагомарательство надо сокращать, а вот документы "на сторону" должны быть вескими.

Відповісти
  • грустьпечальтоска
10.03.17 11:55

да это рехнуться можно, ну нет ОК на небольших предприятиях, и что теперь бухгалтеру рехнуться над их бумажками? Да задолбали своей совковостью. Трудовая есть, повидомлення, отчеты, какого рожна им еще не хватает? Что бы они уже обожрались и сдохли, сорри конечно, нос утра жизнь бьет ключом(((((

Відповісти
  • Вика
10.03.17 12:45

А вот не предоставят и не оплатят вам социальный отпуск, другой по 25 статье, неправильно учтут отпуска предоставленные, не призовут в АТО, кто защищать буде нас, женщин.

Відповісти
  • Оlb
10.03.17 13:28

Ну да,ну да. Давайте ещё как совковые времена сделаем чтобы каждый новый сотрудник писал автобиографию, приносил деки о доходах своих членов семьи и т.д.....И тогда вообще бухгалтерам будет ПОЛНОЕ СЧАСТЬЕ!

Відповісти
  • >@0
10.03.17 13:35

так не понятно и СПД никам эти формы нужно вести? и про трудовые, а если запись не совпадёт с персонификацией с 2000- при том когда человек будет идти на пенсию, чему будут верить- трудовой или сданному отчёту?

Відповісти
  • Людмила
10.03.17 14:49

>@0, если запись в трудовой не совпадает с отчетами, надо Новому пенсионеру предоставлять справки, подтверждающие отчеты. Если не подтвердят, могут эту запись не засчитать в стаж. У меня было при записи в трудовой у шариковой ручки потекла паста. Со временем запись немного вигорела и получилось, как будто кто-то хотел что-то исправить. Мне сказали принеси справку или эти годы в стаж не засчитаем, может вы сами хотели что-то исправить в свою пользу, хотя записи пронумерованы и даты идут по порядку. Хорошо, что мое бывшее предприятие еще держалось на плаву, а так семь лет стажа корова языком слизала бы. Как у моего мужа. Предприятие "умерло", бухгалтер в свое время уволился и уехала, документы оставила директору, а директор умер. И все, у него четыре года не засчитали в стаж.

Відповісти