Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.03.17
5488 16 Друкувати

Неволодіння директором правилами податкового обліку не свідчить про фіктивність операцій

Під час розгляду судової справи податкова інспекція (відповідач) у касаційній скарзі вказала, що контрагент підприємства-позивача не надав до перевірки довіреностей та товарно-транспортних накладних на підтвердження господарських операцій постачання товару; відсутня інформація про зареєстровані земельні ділянки, транспортні засоби, трудові ресурси, нерухоме майно, а директор вказаного суб’єкта господарювання не орієнтується в податковому обліку й до електронного підпису директора мають доступ сторонні особи.

Однак суд вважає, що такі обставини, як відсутність у контрагента позивача зареєстрованих у відповідних органах трудових ресурсів, виробничого обладнання, транспортного обладнання, не можуть спростовувати фактичне виконання операції з постачання товару, оскільки специфіка підприємницької діяльності полягає в тому, що підприємство не завжди повинно мати значну кількість працівників, наявність основних засобів, складські приміщення та транспорт для виконання взятих на себе зобов’язань, звичаями ділового обороту визначені й інші можливості залучення ресурсів для постачання товарів, як-от на підставі цивільно-правових договорів.

Та обставина, що директор контрагента позивача не орієнтувався в податковому обліку, а до електронного підпису директора мають доступ сторонні особи, не є свідченням безпідставності формування позивачем податкового кредиту за наслідками операцій із указаним суб’єктом господарювання, адже в матеріалах справи відсутні будь-які фактичні дані, які б свідчили чи могли підтвердити обставину підробки документів і підписання первинних документів іншими особами. Саме по собі неволодіння директором правилами ведення бухгалтерського чи податкового обліку не є свідченням неможливості такою особою поставити товар, адже чинне законодавство не містить вимог щодо обов’язку директора самостійно оформлювати податкову та бухгалтерську звітність.

Відповідні тези містить ухвала ВАСУ від 08.02.2017 р. за справою № 2а/2370/4787/12.

 

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ОТ
15.03.17 09:39

Интересно, они что, директору экзамен проводят на предмет владеет-не владеет?

Відповісти
  • ***
15.03.17 17:50

На 99,9% сами проверяющие Фунтики. Ни .... не знают. Работают по старым шаблонам актов.

Відповісти
  • Бэндер Задунайский
15.03.17 09:51

По видимому вышеозначенный директор - зиц- председатель Фунт. Я бы ему палец в рот не положил...

Відповісти
  • 2+2=?
15.03.17 17:11

Это относится к фирмам при ГНИ или для всех нас грешных? А то у меня по поставщику лепят доначисление НДС и прибыли,при наличии приличных вытягив с реестров и ЕДР.ЗА СТАТЬЮ СПАСИБО!

Відповісти
  • Olb
15.03.17 10:41

"...не ориентируется в налоговом учете и к подписи директора имеют доступ посторонние лица" Что значит имеют доступ посторонние лица? Он что совсем тупой, и не ведает что у него на предприятии делается?

Відповісти
  • ааа
15.03.17 14:34

Olb, имеется ввиду ЭЦП. Часто бухгалтера формируют отчетность за подписью директора и пароли к этим ключам они тоже имеют

Відповісти
  • Льолік
15.03.17 13:28

Olb, є ж розумні директора, які кажуть бухгалтеру: я не знаю шо ти там робила(в)

Відповісти
  • Алина
15.03.17 11:38

Это что же, выходит - придраться было не к чему, так придумали причины признания фиктивности операций! Экзамен директору устроили- а может так его запрессовали, что он и забыл правила налогового учета, нанесли ему моральный ущерб. Стыдно за страну, за государство! Гнать таких проверяющих и сажать за фальсификацию!

Відповісти
  • ***
15.03.17 17:53

Проверяльщики доводят до увольнения или суицида, так как если потерял работу- сдыхай.

Відповісти
  • Льолік
15.03.17 13:26

Алина, тут питання не у тому... тут директор намагається спригнути і включає дурку, ніби я нічого не знаю: ні податкового законодавства, та й підписами користуються чи то бухгалтера - чи то хто інший... вони не знаю шо підписують і шо куди відправляють і здають. Керувати рвуться, гроші качнуть хочуть, а як тільки запахло смаленим....то зразу хто як може, той так і спригує...Якщо там справді липа (або не липа, а переоформлення, транзитна прогонка щоб обналічити націнку/накрутку) і просто перекачка і відмивання грошей, то відповідно зараз з нього це зіб"ють, якшо крепко розумний і собі хотів наварити з іншими не погодивши...

Відповісти
  • 12
15.03.17 13:43

Читайте внимательно: "Безосновательный налоговый кредит" налоговая хотела притянуть

Відповісти
  • Антон
16.03.17 15:21

Скоро налоговая договорится до того, что раз у директора нет диплома о высшем экономическом образовании, то все его сделки - фиктивные.

Відповісти
  • Абзац
16.03.17 19:06

а я би так і зрозбив... хочеш бути підприємцем - пройди курси і здай екзамен, хочеш бути директором - пройди бізнес-курси і здай екзамен. А самі курси хоч очно, хоч дистанційно ( в онлайні читай лекції), ну певно за явну оплату, а не хочеш платити за готовий матеріал - сам шукай, гортай книжки, читай і здай екзамен!!!!

Відповісти