Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.03.17
34511 50 Друкувати

Як складається податкова накладна за операцією з постачання послуг оренди нежитлового приміщення, якщо договором передбачено компенсацію орендарем витрат на його утримання (комунальні послуги, тощо)?

Фахівців ДФСУ запитали: як складається податкова накладна за операцією з постачання послуг оренди нежитлового приміщення, якщо договором передбачено компенсацію орендарем витрат на його утримання (комунальні послуги, тощо)?

У відповіді податківці зауважили, що статтями 284 та 286 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV визначено, що істотною умовою договору оренди є, зокрема, орендна плата, яка є фіксованим платежем, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

У вартості орендної плати за рухоме/нерухоме майно орендар має здійснювати економічне відшкодування (компенсацію) всіх елементів витрат, пов’язаних з послугами з надання майна в оренду.

Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг та енергоносіїв з їх безпосередніми постачальниками, а здійснює відшкодування (компенсацію) орендодавцю витрат на їх оплату, то в договорі оренди визначається порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та енергоносіїв та їх оплати (відшкодування, компенсації).

Якщо орендодавцем є небюджетна установа, то кошти, що отримуються від орендаря як відшкодування (компенсація) будь-яких витрат, передбачених договором оренди, включаються орендодавцем до бази оподаткування та оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку, оскільки є складовою частиною операцій з постачання послуг при наданні в оренду рухомого/нерухомого майна.

Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Податкова накладна складається постачальником (орендодавцем) на суму орендної плати, яка включає в себе відшкодування (компенсацію) витрат, пов’язаних з утриманням та обслуговуванням орендованого майна.

У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг, ціна постачання без урахування податку, ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні, загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (підпункти «е» – «і» п. 201.1 ст. 201 ПКУ).

У разі якщо на дату складання документа, що засвідчує факт постачання послуг (наприклад, останній календарний день місяця) фактична вартість орендної плати відрізняється від розрахункової, яка була сплачена раніше, до такої податкової накладної має бути складений та зареєстрований в ЄРПН у встановлений ПКУ термін відповідний розрахунок коригування.

Слід враховувати, що з метою застосування норм п. 201.4 ст. 201 ПКУ постачання послуг з оренди, незалежно від умов розрахунків (передоплата або ні) не може розглядатися як постачання, яке має безперервний або ритмічний характер, якщо періодичність оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг за договором оренди, визначається за місяць або за довший період.

За матеріалами Категорія 101.17 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • кхм
24.03.17 08:37

называется держите ответ, который и так все знают. Лучше бы про коды к этим операциям написали.

Відповісти
  • Виктория
24.03.17 08:42

масло масляное

Відповісти
  • Светлана
24.03.17 09:56

Где то читала что коды такие же как и на предоставление услуг по аренде: 68.20 (если в договоре аренды прописана компенсация за данные услуги)

Відповісти
  • Мирра
24.03.17 10:02

И где ответ на поставленный вопрос???!!!! Ну и спецы!

Відповісти
  • Оля
24.03.17 10:23

Подскажите пожалуйста, у нас договор аренды заключен с арендодателем на фиксированную сумму в месяц. О компенсации комм. услуг ни слова. По умолчанию они в эту фиксированную сумму входят. Нам выписывают НН с одним пунктом "Оренда нежитлового приміщення". Стоит сейчас их просить расписывать все по компенсации комм. услуг или так и оставлять. Кто как думает?

Відповісти
  • Бух
27.03.17 11:25

Оля, если у Вас в договоре отдельно не прописана компенсация коммунальных, на основании чего тогда Вы ее хотите, чтобы их начали выставлять? Без них, конечно!

Відповісти
  • Lumiers
24.03.17 10:42

Оля, """"Налоговая накладная составляется поставщиком (арендодателем) на сумму арендной платы, которая ВКЛЮЧАЕТ в себя возмещение (компенсацию) расходов, связанных с содержанием и обслуживанием арендованного имущества.""""" Вот ключевая фраза.

Відповісти
  • Lumiers
24.03.17 10:40

Оля, Ни в коем случае не делайте этого!Суть статьи в том, что НЕЛЬЗЯ писать компенсация ком.услуг!Но написано совершенно запутано!У Вас все нормально и правильно! Если писать компенсация ком. услуг, то эта операция не облагается НДС!

Відповісти
  • Ольга
24.03.17 10:57

Lumiers, это если у вас составлен отдельный договор на эту услугу. Да, они такое когда-то писали в разъяснениях. А если у вас все в одном договоре - то эта компенсация относится к аренде = НО по НДС. Хотя я бы не рисковала и в первом случае. Получается что? Вы необоснованно зажимаете НК? Где это такую бы шару раздавали. По идее арендодатель посредник" он нк взял - нк передал по цепочке от поставщика услуг до конечного потребителя.

Відповісти
  • Оля
24.03.17 10:50

Lumiers, спасибо! Да они так пишут, что фиг поймешь. Так закрутили. И так судорожно пытаешься ежедневно прочитать и понять огромный объем информации. и еще успеть работать! Иногда уже просто сбои в работе моей головы(((

Відповісти
  • 111
24.03.17 10:49

Lumiers, Подскажите, а где написано что компенсация коммунальных услуг не облагается НДС?

Відповісти
  • Ksena78
27.03.17 10:58

111, Лист ДФС України від 04.08.16 № 26595/7/99-99-15-03-02-17 "Про податок на додану вартість"

Відповісти
  • Lumiers
24.03.17 10:54

111, Через мин 10-15 выложу .

Відповісти
  • Анна
24.03.17 11:46

Lumiers,тоже прошу документ, где написано что компенсация коммунальных услуг не облагается НДС?

Відповісти
  • Ksena78
27.03.17 10:59

Анна, Лист ДФС України від 04.08.16 № 26595/7/99-99-15-03-02-17 "Про податок на додану вартість"

Відповісти
  • 0123456
24.03.17 10:37

Оля, вам повезло, у вас самый простой вариант. тут нет повода что-либо расписывать.

Відповісти
  • Оля
24.03.17 10:50

0123456, Спасибо)

Відповісти
  • Леся
24.03.17 11:14

Вчера спрашивала у инспектора - сошлись во мнении что возмещение идет по коду 68.20, так как это не продажа, не передача и точно относится к услугам по эксплуатации арендованного помещения

Відповісти
  • Barva
24.03.17 11:33

Мы получаем налоговою от РЭСа на электроэергию в кВт*час с кодом УКТ ЗЕД 2716000000 и отписываем арендатору компенсацию э/э в кВт*час тоже с таким же кодом, какую получили НН такую же выписали, только со словом компенсация, и выписываем НН отдельно на аренду и НН на компенсацию э/э, а надо ставить код как на аренду НН по э/э? Может кто-то делал запрос в ТПП по этому коду услуг?

Відповісти
  • Lumiers
24.03.17 13:29

Barva, Электроэнергия - это товар, поставки которого лицензируются! Скажите Вы имеете ЛИЦЕНЗИЮ?????

Відповісти
  • Ольга
24.03.17 12:51

Barva, нельзя так. Это уже перепродажа квт*ч... Компенсация это услуга уже. а так как к аренде то может быть код или 68,20 или 96... інші послуги. Тут уже что вам больше нравится

Відповісти
  • Натуся
24.03.17 12:36

Barva, получается вы перепродаете эл.энергию, но этот вид товара является лицензионным и подакцизным, у вас проблем не возникало?

Відповісти
  • Елена
27.03.17 13:50

Натуся, Я тоже так думала, а потом в журнале было разъяснение налоговой, что в НН нужно писать эл.энергия и код товара ставить 0415. Теперь нужно нужно искать это разъяснение.

Відповісти
  • masik
27.03.17 16:13

Елена, 0415 - это код единицы измерения (код одиниці виміру), а не код товара

Відповісти
  • Ніна
24.03.17 12:06

А може хто підказати яку одиницю виміру послуги в податковій накладні ставити на сервісне обслуговування при аренді нежитлового приміщення?

Відповісти
  • Оксана
24.03.17 13:00

Ніна, В журналі "Все про бух.облік" 25 випуск, є роз'яснення щодо заповнення ПН по оренді. Там Ко послуги 68.20; одиниця виміру- міс. код - 0171; кількість - 1; а далі ціна без ПДВ. Ніби все зрозуміло, тільки чи не потрібно проставляти код послуги 68.20.12 - послуги щодо оренди ....нежитлової нерухомості????? чи не буде помилкою 4 знаки?

Відповісти
  • Ольга111111
24.03.17 12:57

Я например на фиксированную арендную плату выписываю нн где указана аренда, а отдельно налоговую накладную на возмещение эл.эн с номенклатурой відшкодування витрат з эл.эн с единица измерения кВт с кодом УКТ ЗЕД 2716000000. А вообще я задолбалась, с начала года я подошла плотно к этому вопросу, почитала комменты решила вот так, а теперь смотрю что каждый делает по разному. И вообще по сути обязательство что так что этак остаются неизменными!!

Відповісти
  • Натуся
24.03.17 13:24

Ольга111111," номенклатурой відшкодування витрат з эл.эн с единица измерения кВт с кодом УКТ ЗЕД 2716000000" с кодом товара?получается вы перепродаете эл.энергию, но этот вид товара является лицензионным и подакцизным, у вас проблем не возникало?

Відповісти
  • Lumiers
24.03.17 13:35

Свое мнение по этому поводу налоговая высказала в письме №1178 от 21.07.16 и это мнение обосновано решением ВСУ. То что у нас нет прецедентного права не изменяет отношения ДФС к этому вопросу. И это письмо в очередной раз подтверждает это! Аренда должна включать в себя все сопровождающие услуги. Продавать эл.энерги и ком услуги не имея лицензии мы не можем, если пишем услуги связанные с содержанием, сопутствующие услуги, то нет ни каких проблем!

Відповісти
  • masik
27.03.17 16:28

Lumiers, а если в договоре аренды прописано: "Вартість електропостачання, теплопостачання, ............ та інші витрати, пов'язані з виконанням цього Договору, не входять до орендної плати." А дальше имеются пункты, где конкретно указано "Компенсацію витрат на електропостачання ...........(и т.п.) згідно показникам лічильників Орендар здійснює........" Эти все коммун.услуги выставляются отдельными счетами - тогда как?

Відповісти
  • Ніна
24.03.17 14:23

Всім дякую.Начеб-то писали що не буде помилкою 4 знаки

Відповісти
  • Марина
24.03.17 16:20

Добрый День!!! Подскажи я физ лицо не предприниматель сдаю в аренду помещения и расписываю ВЭР , но не как не могу разобраться как выставлять счета на оплату Свет Вода Газ. Мне говорят если мне будут заходит на счет от арендатора оплата за ком. услуги то будет зыматся налог подоходный и военный сбор. Так ли это? Заранее спасибо

Відповісти
  • Мария
27.03.17 17:13

Марина, вы получите компенсацию от арендатора, но вы ведь поставите оплату (когда сами оплатите за свет, воду) себе в расходы! И ВЗ и НДФЛ вы платите по итоговой сумме!Ваши расходы: Ваш ЕСВ = 704,0 грн. за 1 месяц, оплата всех счетов коммунальных, Банковские услуги (% банка при платежах), даже сам ВЗ 1,5% попадает в Ваши расходы.А облагаете Вы сумму ЧИСТОГО дохода: "все что зашло" - "все что оплатили" = Чистый доход

Відповісти
  • Натуся
24.03.17 16:24

Марина, по идее да, так как это будет ваш доход , вы обязаны подавать годовую декларацию о доходах и платить налоги

Відповісти
  • Марина
24.03.17 16:36

Натуся, За электричество воду газ надо удерживать подоходный и военный?

Відповісти
  • Натуся
24.03.17 16:43

Марина, неважно за что , это ваш доход(вы перепродаете услуги)оформляйте ФОП и платите 3% или 5% с дохода будет дешевле или наличкой чтобы никто не знал, а за аренду как берёте?

Відповісти
  • ЛЛЛ
28.03.17 11:26

подскажите пожалуйста, при аренде помещения: колонка 3.3 - код услуги 68.20, колонка 4 - грн., колонка 5 - 2454 некорректно сейчас????

Відповісти
  • masik
28.03.17 11:47

ЛЛЛ, вообще-то, аренда помещений: код услуги 68.20, ед.измерения - м2, соответственно, код единицы измерения - 0123

Відповісти
  • ЛЛЛ
28.03.17 12:39

Вычитала в журнале, что в ПН при аренде помещения в гр.4 нужно указывать мес., а в гр. 5 код 0171. Это принципиальный момент? У нас вся первичка выписана в грн. И соответственно в ПН проставляем грн. и код 2454?

Відповісти
  • Оксана
28.03.17 15:23

Ми також постійно виписували одиницю виміру - грн. код-2454, а тепер постає питання який варіант вірний??? вибирати "міс" і код 0171????

Відповісти
  • ЛЛЛ
28.03.17 15:57

вот и я засомневалась. как быть теперь?

Відповісти
  • masik
28.03.17 17:27

ЛЛЛ, а в каком журнале вычитали такое? Насколько я знаю, при аренде в номенклатуре указывается "аренда помещений за март 2017 года", ед.изм-ния - м2 (обязательно). У меня 2 фирмы по аренде помещений - в обеих так всегда было, и у других так же... Нужно, нарна, все-таки консультации какие-то, теперь и у меня появились сомнения...

Відповісти
  • ЛЛЛ
29.03.17 10:13

masik, ВОБУ №25

Відповісти
  • Оксана
28.03.17 17:17

30.03.2017 року вебінар по податковим накладним, може щось толком роз'яснять http://naseminar.com.ua/seminar/56-onovlena-podatkova-nakladna-ta-zvtnst-z-pdv

Відповісти
  • Оксана
28.03.17 18:10

підкажіть який код послуги для реалізації дров після зрізки дерев??? найшла в ДК- 02.20.14-00.00 - Деревина паливна, як правильно в Медку ставити код послуги - всі ці цифри???, бо якщо вибираю з списку який в Медку подається то витягує тільки 02.20 "Деревина необроблена"

Відповісти
  • Zefir
29.03.17 12:14

Відповідно до п. 16 Порядку № 1307 до граф 4 та 5 вносяться дані щодо одиниці виміру товарів/послуг.Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку № 1307, у графі 4 вказується «грн».У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;

Відповісти
  • Zefir
29.03.17 12:18

Мне кажется, ключевая фраза "яке використовується для обліку та відображається у первинних документах": если в акте-грн,в НН должно быть грн.А на что ссылается журнал в своих рекомендациях?

Відповісти
  • Валентина
30.03.17 09:40

ПН на послуги орендияк я зрозуміла, податківці хочуть , що б ми одним рядком писали - Орендна плата за Березень 2017 року з кодом 68.20.При цьому компенсація комунальних витрат , вже входила в суму орендної плати , якщо в договорі зазаначено, що ці витрати компенсуються.тобто якщо раніше я окремо надавала акт (податкову) на оренду, та окремо акт (податкову) на комунальні... то тепер одним гамузом.з однієї сторони я вважаю так буде правильно- не має заморочки з кодами. Але тоді прийдеться розписувати окремо розрахунок до акту про комунальні витрати....роботу додали.

Відповісти
  • masik
30.03.17 11:37

Валентина, ну и как они себе это представляют, если в договоре аренды прописано: "Вартість електропостачання, теплопостачання, ............ та інші витрати, пов'язані з виконанням цього Договору, не входять до орендної плати." А дальше имеются пункты, где конкретно указано "Компенсацію витрат на електропостачання ...........(и т.п.) згідно показникам лічильників Орендар здійснює........" Эти все коммун.услуги выставляются отдельными счетами, т.к. аренда по договору оплачиваться должна до ... числа текущ.месяца, а ком.услуги нам выставляют в 20-х числах тек.месяца - тогда как? Да еще мы отдельно обслуживающей орг-ции платим за обслуживание этих самых помещений...Кроме того, сами арендаторы требуют раздельные счета с полными расшифровками

Відповісти
  • Ирина
31.03.17 11:28

А если мы - обслуживающая бизнес-центр организация, покупаем все коммунальные, содержим территорию и помещения, и все эти затраты продаем арендодателям-владельцам помещений как "Відшкодування витрат на експлуатування нежитлової нерухомості". То как нам быть - ведь аренды нет совсем. Я в НН ставлю 68.20. Может надо как-то по другому услугу обозвать?

Відповісти