Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.03.17
20224 28 Друкувати

Податкова накладна складена помилково. Чи відображати її в податковій декларації з ПДВ?

Фахівців ДФСУ запитали: чи повинен платник податку відображати в податковій декларації з ПДВ податковий кредит на підставі двох податкових накладних та розрахунку коригування до помилкової (другої) податкової накладної, якщо було помилково оформлено зайву податкову накладну (двічі на одне постачання)?

У відповіді податківці нагадали, що згідно з п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;

ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ для покупця товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання таких товарів/послуг.

 Згідно з п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

Відповідно до п. 6 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Враховуючи наведене, якщо платником податку помилково складена податкова накладна, то така податкова накладна не підлягає відображенню у податковій звітності з ПДВ. Розрахунок коригування, який може бути виписаний до такої податкової накладної, підлягає реєстрації в ЄРПН, але до податкової звітності також не включається.

За матеріалами Категорія 101.20 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 111
28.03.17 08:29

Та блин задолбали. Тут не включаем, тут включаем, тут запоминаем, тут откладываем, тут хрестик ставим, а вот тут галочку, тут 10-значный код а тут и 4-значный прокатит, и вообще на те вам еще и 5 значный. Память тренируют? Не могут сделать один механизм отражения налоговых накладных и расчётов корректировок?

Відповісти
  • Окса Запорожье
28.03.17 11:01

111, ишь чего захотели, "один механизм отражения налоговых накладных и расчётов корректировок", а где налоговики харчеваться будут.

Відповісти
  • Svetik
28.03.17 09:19

Я в феврале ошибочные не вкючала, после подачи декларации позвонила инспектор и сказала включить( они же зарегестрированы), пришлось сдавать уточненку и самоштраф платить.

Відповісти
  • Кузя
28.03.17 15:09

Svetik, а я бы не подавала. Давно уже такой взгляд на эту проблему у ГФСников. Пусть инспектор бы письма писала с указанием, а что именно вы нарушили при заполнении декларации. А вот завысив свой налогооблагаемый доход вы как раз и нарушаете порядок заполнения декларации.

Відповісти
  • Дарья
28.03.17 09:50

Svetik, так вы не включали как продавец? а в тексте речь для покупателя и для НК... я так поняла

Відповісти
  • Економіст
28.03.17 09:37

Також був подібний випадок ,Домовився з покупцем не включати таку ПК і РК в дод 5 і в Декларацію і все вийшло нормально.

Відповісти
  • Дарья
28.03.17 09:51

Економіст, до проверки )) налоговой.. а там - как обычно -какое настроение будет

Відповісти
  • Кузя
28.03.17 15:12

Дарья, да никакого настроения. Сумма НН должна быть равна сумме налогооблагаемого дохода по НО. Точка. Исключением тут могут быть только условные обязательства по ст. 198,5. И то, под ними должна быть живая операция, а не ошибка.

Відповісти
  • Катерина
28.03.17 09:46

Если в налоговой три позиции,только по одной из позиций не верно указан код УКТ ЗЕД.Нужно коррегировать всю налоговую накладную или только по одной позиции?Заранее спасибо!!!!

Відповісти
  • Харьков
28.03.17 10:07

Катерина, по одной позиции корректируете

Відповісти
  • Катерина
28.03.17 14:26

Харьков, Спасибо!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Таня
28.03.17 09:57

В январской НН был не указан код услуги, я эту НН в свой кредит включила, продавец уже в марте сделал РК. Мои дейстивия? Корректирую январь и включаю эту НН в март (когда РК зарег)? Налоговая моя говорит ничего не корректировать, но что-то мало я ей верю :-(

Відповісти
  • Машуня
28.03.17 13:03

Таня, я бы включила в март и РК и новую НН. Я всегда так поступаю, несмотря на то, что на общие показатели деклараций это не влияет. Зато "общие обороты" в СЭА и обороты по Вашему счету 641 будут всегда совпадать. Мне, лично, так удобней: сколько документов зарегистрировано в СЕА, столько прошло и по декам и по бух.учету. ИМХО.

Відповісти
  • Таня
30.03.17 11:09

Машуня, спасибо.

Відповісти
  • Алла
28.03.17 10:18

Для Катерина : корректируете только неправильную строку

Відповісти
  • Катерина
28.03.17 14:27

Алла, Спасибоооооо

Відповісти
  • ольга
28.03.17 10:45

а как же их "данные реестра = дека ндс", за не регистрацию нн штраф?

Відповісти
  • Світлана
28.03.17 10:45

Я в ПН не вказала ознаку імпорт.товару -Х в ст,3,2 Тепер треба виписати РК? По всім рядкам чи тільки по помилковим

Відповісти
  • алена
28.03.17 13:06

Світлана, я бы выписала РК только по неправильным позициям с "-" и тут же с "+" уже с указанием озн имп тов. Выйдете в 0. А если будете делать РК на всю НН, он будет с минусом, придется договариваться с покупателем о регистрации

Відповісти
  • Алла
28.03.17 12:41

Светлана, аннулировать нужно всю НН с причиной корректировки "Виправлення помилки" и зарегистрировать правильную той же датой.

Відповісти
  • Наталия
10.04.18 18:08

Алла,причина "испрпвление 

Відповісти
  • UA-Kyiv-Acc
29.03.17 09:39

Алла, да, Алла. Вы правы.

Відповісти
  • Роза
28.03.17 14:22

Алла, я бы сделала как советует алена, если отменять всю нн, то рк должен регистрировать покупатель, а это потерянное время.

Відповісти
  • ок
29.03.17 10:19

Да, и лимит регистрации хоть на время, да вымоем. Обычно делаю + - =0, тем более, что на результат это не влияет. А вот насчет показывать или не показывать ошибочно зарегистрированные НН и РК к ним у меня сейчас тоже вопрос возник - поставщик зарегистрировал НН по второму событию, теперь бросают правильную по первому и РК к неправильной. Думаю неправильную НН и РК к ней не показывать вовсе, предварительно договорившись с поставщиком, чтобы не было разночтений в Декларациях, хотя с ЕРНН совпадать не будем...Распечатаю это письмо и приложу к Декларации, надеюсь - поможет.

Відповісти
  • iriri
29.03.17 10:21

Коллеги, что делать если корректирую налоговую где не указала код товара,корректировку не регят потому что в стр,кот. корректирую нет кода,заколдованый круг. налоговая не знает ответа

Відповісти
  • Марі
29.03.17 10:34

iriri, А якого числа ПН? Можливо треба робити два абсолютно однакові рядки (з заповненим кодом УКДВЕД) з + і з -.

Відповісти
  • Елена
29.03.17 10:32

Что делать, если налоговая ошибочно выписана не на того покупателя, а он теперь отказывается регистрировать корректировку, отвечая, что ключей у него уже нет. Хотя плательщиком НДС еще числится. Получается, что у меня две налоговых на одну и ту же сумму.

Відповісти