Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.04.17
5180 3 Друкувати

Звільнення з роботи за ініціативою працівника в період декретної відпустки

Питання: працівниця знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, вона хоче звільнитись за власним бажанням без поважних причин не виходячи на роботу. Яка процедура її звільнення і чи можна її звільнити: останнім днем відпустки чи до закінчення відпустки?

Звільнення з роботи за ініціативою працівника в період декретної відпустки відбувається також як і звичайне звільнення.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП України «Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника» працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Отже, жінці яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку необхідно повідомити свого керівника за два тижні до дати фактичного звільнення.

За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області
Коментарі
  • ***
18.04.17 10:05

А чи обовязково має бути заява за два тижні?

Відповісти
  • Елена Зп
18.04.17 10:17

тут наверно, лучше этот момент обсудить с работодателем. Если он спит и видит, чтобы вы уволились, думаю, он не станет ждать две недели.

Відповісти
  • ВВВ
18.04.17 10:30

Вопрос может состоял в том ,как быть с выплатами которые получил работник.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
113407 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно