Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.05.17
6998 21 Друкувати

ФОП – пенсіонер за віком або інвалід у додатку 5 до звіту з ЄСВ помилково визначив зобов’язання. Чи можна скасувати подану звітність?

Чи застосовується відповідальність до ФОП – пенсіонера за віком або інваліда, яка помилково у додатку 5 до звіту щодо сум нарахованого ЄВ визначила зобов’язання та бажає скасувати подану звітність?

Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Згідно з абзацом другим п. 4 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіна від 20.04.2015 р. № 449,  такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови самостійного визначення для себе бази нарахування єдиного внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Пунктом 3 розд. III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіна від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435), передбачено, що у разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу, формують та подають до контролюючих органів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

Відповідно до п. 16 розд. II Порядку № 435 відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

Отже, суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування і є пенсіонерами за віком або інвалідами, підлягає сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.

У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного зобов’язання такі особи несуть відповідальність відповідно до ст. 25 Закону № 2464.

За матеріалами Категорія 301.09 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
15.05.17 06:38

Остались вопросы. 1. НА КОКОМ ОСНОВАНИИ НЕЛЬЗЯ ИЗМЕНИТЬ УЖЕ ПОДАННЫЙ ОТЧЕТ С ОШИБКАМИ. 2. С КАКОГО ВРЕМЕНИ БУМАГА ОТМЕНЯЕТ ФАКТ?

Відповісти
  • Радуга
15.05.17 08:54

Согласна, при предоставлении удостоверения пенсионера или инвалида начисления ЕСВ должны снять. А вообще хихикаю...Как у него отчет приняли? Кто отчет ему формировал? А может пенсионер решил пополнить бюджет по собственному желанию, себе на пенсию?

Відповісти
  • елена
15.05.17 09:06

я думала что у нас любой отчет можна отменить или точнее уточнить, как это вообще может быть "подлежаит уплате на общих основаниях и не подлежат отмене."???

Відповісти
  • Тося7
15.05.17 09:44

У нас, как раз нельзя отменить.Определил обязательства -ПЛАТИ.Это- твое желание.И ни каких исправлений.Как говорит налоговая -надо было исправлять до 10 февраля.

Відповісти
  • бух
15.05.17 09:54

по ФОП нельзя отменить, я с этим столкнулась. Полный бред, пришлось платить и еще и штраф.

Відповісти
  • дмитрий
11.02.18 04:40

бможно если вы инвалид или по возрасту на пенсии и не писали добровольное участие а соцстраховании

Відповісти
  • Бухик
15.05.17 10:07

бух, сказали мне инспектора ЄСВ, что исправить это можно, но только путем написания заявления на проверку ФОП.

Відповісти
  • Тата
15.05.17 11:54

Бухик, я написала его еще год назад - результат 0! Как было обязательство, так и осталось

Відповісти
  • дмитрий
11.02.18 04:44

Тата, писать 3 раза по почте и если придет бумага суд вас оправдает если на ету суму вам не увеличили пенсию

Відповісти
  • Тося7
15.05.17 10:03

я с этим тоже столкнулась.

Відповісти
  • Лана
15.05.17 11:26

краще не помилятися. Виправити практично не можливо.Але були випадки коли пенсійний відкривав портал на певний час і тоді можна . Правда про відкриття порталу знає тільки податкова вже по факту .

Відповісти
  • дмитрий
11.02.18 04:48

Лана,открывают шлюз и всех кто знает закон или дал взятку пролводят корегукання картки и снимают неправомирно нараховани кошти

Відповісти
  • Тата
15.05.17 11:57

Как можно не учитывать человеческий фактор! Бухгалтер сапёр, что ли? Эта проблема известна давно,но ни удного чинуши не возникло и мысли это исправить!

Відповісти
  • Tatita
15.05.17 13:49

У меня была такая же ситуация. Я написала заявление, что заполнила ошибочно, затем мне провели через месяца 2 камеральную проверку и сняли с меня обязательства по ЕСВ. Правда штраф пришлось заплатить за неправильно заполненный отчет.

Відповісти
  • дмитрий
11.02.18 04:49

Tatita,все по закону

Відповісти
  • Марта
15.05.17 14:50

Зарахують пенсіонеру ФОПу до пенсії, правда чинка виправки не вартує. Був і в мене такий випадок.

Відповісти