Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.05.17
15378 17 Друкувати

Нарахування єдиного внеску засновнику, який керує підприємством, діяльність якого тимчасово призупинена

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).

ЄВ нараховується для платників, зазначених, зокрема у п. 1 (крім абзацу сьомого) частини першої ст. 4 Закону № 2464, – на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (пункт 1 частини першої статті 7 Закону № 2464).

Статтею 65 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV визначено, що управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Якщо працівник, який одночасно є власником, виконував певну роботу на умовах трудового договору, укладеного відповідно до вимог статей 21, 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VІІІ, то йому повинна бути виплачена заробітна плата (згідно з трудовим договором (контрактом)), розмір якої не може бути меншим за мінімальний, установлений законодавством.

Таким чином, якщо установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, однак при цьому не отримує за це винагороди (доходу), то ЄВ не нараховується.

За матеріалами ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Не бухай
29.05.17 08:43

ЦЕ ВІДКРИТТЯ, ЩО ЗАСЛУГОВУЄ НА НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ.

Відповісти
  • Ирина
29.05.17 09:59

Вопрос к 911. Прошу ответить, может ли ГНИ заставить оформлять трудовой договор с председателем садового товарищества или он имеет право работать бесплатно. Садоводы, многие из которых пенсионеры не могут здавать членские взносы, в таком размере, чтобы оплатить даже полставки председателю, да и работу к него сезонная

Відповісти
  • Гоша
29.05.17 10:21

Ирина, может в уставе садового товарищества есть пункт, предполагающий выполнение обязанностей председателя на общественных началах, т.е. без заключения трудового договора? В ином, другом случае - 21 статья КЗоТ.

Відповісти
  • Україночка
29.05.17 12:27

ДФС, як завжди, дуже своєчасно надала коментар. Потрібно ще додати. Усі такі зміни, звільнення директора, покладання його обов'язків на засновника, обов'язково зареєструвати у держреєстратора!

Відповісти
  • тина-картина
29.05.17 15:22

Україночка, про гос.регистратора, это вы погорячились... У них нет понятия возложить обязанности директора на учредителя. Говорю так, потому что сама ходила с таким вопросом к гос.рег-ру. Мне ответили, что в карточке предприятия прописано просто "керівник" и заменить нельзя, т.к. ничего не изменяется ФИО одно . А вот налоговую проинформировать надо, заменить ключи(я так думаю) тоже надо, т.к старые ключи выданы директору, который по приказу директор. А после увольнения директора, он как учредитель выполняет функции по протоколу.

Відповісти
  • Светлана
29.05.17 16:43

В оформлении ключей есть только директор и руководитель, учредителя нет. Если в Уставе написано что учредитель является директором, то начислений ЕСВ не проводят.

Відповісти
  • Наташа
29.05.17 21:09

А если в Уставе не написано, что учредитель является директором, то надо идти к нотариусу с новой редакцией Устава?

Відповісти
  • Ляля
29.05.17 21:57

Для Наташи я думаю, что нужно сделать протокол собрания учредителей,где оговорить все нюансы жизни предприятия на текущий момент.В результате сокращения деятельности возложить функции управления предприятием (фактически руководителя) на учредителя, который у регистратора уже определен как руководитель(директор) и всме, никуда идти не надо и ключи менять не надо.

Відповісти
  • 123
29.05.17 23:42

Чи хтось стикався з такою проблемою,як я. Звернулася до пенсійного щоб звірити стаж -так як я ФОП на єдиному податку і платила внески раз в кватрал (наприклад за 2016 рік 1 кв-909,48 2 кв- 941,16 грн., 3кв-957 грн. 4 кв-990 грн. за рік здала вчасно звіт форму 5 а виявмлось що стаж рахується за ті місяці в яких я платила внески- тобто за 2016 рік в мене стаж 4 місяці- я в шоці тому що я так і попередні роки платила.

Відповісти
  • торри
31.05.17 14:21

123, это какой-то бред, по их логике можно платить два раза в месяц и за год будет не 12, а 24 месяца идти в стаж?!

Відповісти
  • ок
30.05.17 11:57

123, а форма 5 по ЕСВ как заполнена? по каждому месяцу суммы?

Відповісти
  • &&&
30.05.17 11:41

123, ну а как же идея покупки пенсионного стажа, когда можно купить несколько лет, перечислив единой суммой взнос?? Что-то, мне кажется, Вас дезинформировали

Відповісти
  • Наталья
30.05.17 01:46

123,интересный вопрос Вы затронули,если это действительно так - ужас !Все мои ФОПы тоже перечисляют ЕСВраз в квартал т.к. законом это не запре-щено.Но я думаю,что стаж начисляетсяпо персонификации на основании отче-та по форме 5.С этим вопросом надоидти к начальнику ПФ.

Відповісти
  • Людмила
31.05.17 09:49

Наталья, стаж начисляется на основании годового отчета по форме 5, где все суммы соответственно разносятся по месяцам. В ПФ с паспортом (по месту жительства, данные по совместительству, если такое есть, подтягиваются из других ПФ) нужно заказать справку о всех начислениях, начиная с 2000г., готовят в течение двух недель. А тогда уже с этой справкой и с отчетами, платежками идти разбираться.

Відповісти
  • Светлана
30.05.17 10:53

ФОП платит ежемесячно полную сумму ЕСВ для зачисления пенсионного стажа.

Відповісти
  • &&&
30.05.17 11:39

Светлана, то есть, если ежеквартально (что не возбраняется законом), то и стаж зачисляется только в месяцы поступления средств, как описано выше??? Для меня это тоже открытие

Відповісти
  • Валентина
30.05.17 11:29

Интересуюсь мнением. Как вы думаете. Если на предприятии числится директор (наёмное) по совместительству. Предприятие не работает вообще (счета арестованы). В учредителях только юр.лицо. Как бы вы поступили с з.п. директора?? Мне юристы порекомендовали не начислять и подать в пенсионный (т.е. автоматически в налоговую) письмо что деятельность не ведётся и з.п. не начисляется. Мне этот вариант кажется сомнительным. Что скажете?

Відповісти