Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.05.17
8158 19 Друкувати

Витрати на ремонт майна, що використовується в господарській діяльності ФОП на загальній системі оподаткування

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат вартість ремонту майна, що використовується в господарській діяльності, зокрема вантажного автомобіля, який належить до основних засобів подвійного призначення?

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ).

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Відповідно до пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування, зокрема витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

Не підлягають амортизації такі основні засоби подвійного призначення, як зокрема легкові та вантажні автомобілі (пп. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

Таким чином, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має права включити до складу витрат вартість ремонту майна, що використовується в господарській діяльності, зокрема вантажного автомобіля, який належить до основних засобів подвійного призначення.

За матеріалами Категорія 104.05 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 555
30.05.17 10:04

виродки!!!!

Відповісти
  • Вуаля
30.05.17 10:18

а ремонт пасажирського транспорту? (маршрутки)

Відповісти
  • Маша
30.05.17 11:42

як же ш вони люблять свій народ

Відповісти
  • Ольга
30.05.17 12:03

Началось в колхозе утро...Вот у меня седельный тягач и полуприцеп к нему. Какого его двойное назначение? По Крещатику рассекать - детей в школу возить?!Списывала, списываю и буду списывать затраты на ремонт. Без затрат на ремонт невозможна хоз.деятельность в принципе. Без ремонта машина не поедет и денег не заработает.

Відповісти
  • 555
30.05.17 15:37

можна на тягачі з прицепом поїхати у супермаркет скупитися, а може підприємець не має власного житла і щомісяця пересиляється - міняє своє місцезнаходження (без прописки) - і возить свої особисті речі - виходить якийсь "БОМЖ" а не "ФОП"

Відповісти
  • 555
30.05.17 23:16

це був чорний гумор, чи точніше позиція податківці, яка суперечить інтереса суспільства, моралі та логіці...

Відповісти
  • Не понятно
30.05.17 22:40

Не понятно, грузовой транспорт используется в хоз деятельности, соответственно по безналу покупаются дт, запчасти и это не расходы? А что расходы? Невозможно осуществить перевозку груза на транспорте, который не ремонтируется, вот только не совсем ясно, ремонт как услуга или и запчасти тоже нельзя?

Відповісти
  • 555
30.05.17 23:19

Не понятно, це дибілізм, виходить і ремонт не можна як послуга, і запчастни встановлені власними силами, і утримання (обслуговування), і все-все-все не можна, одні доходи і податки можна...

Відповісти
  • 555
31.05.17 00:28

Тогда будет тень, много тени. Потомучто фоп не благотворительный фонд, ему тоже расходы нужны, на одном есв в валовом далеко не уехать

Відповісти
  • Оксана
31.05.17 14:07

для Ольга.У нас два сідельних тягачі, в цьому році зняли весь поточний ремонт, шиномонтаж з витрат ФОП, ще й зняли податковий кредит. Нарахували всі податки,ЄСВ і санкціїї....

Відповісти
  • 777
07.06.17 17:50

Оксана, запечечення на акт подавали? а скаргу на податкові повідомлення-рішення?

Відповісти
  • 777
01.06.17 11:34

сідловий тягач і напівприічп - це не вантажні автомобілі. Сідловий тягач - це транспорт призначений тягнути напіпричіп, ним не везуть вантаж. Напіпричіп - це не автомобіль. Сідлвий тягач і напівпричіп - ці два окремих транспортних засоби, два техпаспорта, у техпаспортні не написано що це вантажний автомобіль.

Відповісти
  • Вика
03.06.17 16:20

777, не так давно в журналах "Налоги и бух учет", "Бухгалтер 911" тоже приводили аргументы в пользу того, что седельный тягач - не грузовой автомобиль. Но полной ясности все равно нет.

Відповісти
  • 777
05.06.17 14:47

Вика, да - знаю

Відповісти
  • Юрий
01.06.17 13:18

Одно пии...177.4.4 ... включаються витрати ... ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів)....177.4.5. Не включаються до складу витрат підприємця:- витрати на придбання та УТРИМАННЯ основних засобів подвійного призначення, визначених цією статтею;Не підлягають амортизації такі ОСНОВНІ ЗАСОБИ ПОДВІЙНОГО призначення:земельні ділянки;об’єкти житлової нерухомості;легкові та ВАНТАЖНІ автомобілі.Наконец-то полностью узаконили все свои предыдущие писульки

Відповісти
  • 777
01.06.17 16:19

Юрий, і шо по вашому входить в утримання? що слід розуміти під утриманням? Що значить вантажний автомобіль - як одиниця, вцілому, а автопоїзд (наприклад): тягач та напіпричіп? а як бути із пасажирським транспрортом? що ж узаконили....?! на фірмах навіть можна авмортизувати легковий транспорт, яки використовується в адміністративних цілях, +паливо, утримання, обслуговування....ну і ПДВ проходить у податковий кредит

Відповісти
  • 777
01.06.17 16:19

маячню якусь пише... узаконили. Черговий привід для маніпуляцій та корупції!!!

Відповісти
  • Юрій
19.06.17 12:41

777, во-первых это мне тоже не нравится. Во-вторых если раньше ДПИ писали в своих разъясниловках, что ФОП не может ремонтировать свой транспорт поскольку он зарегистрирован не на ФОП, а на физ лицо, то сейчас они это узаконили в ПКУ. Раньше можно было доказывать и бороться, предлагая эти разъясниловки использовать в других местах. Теперь у прихожане будут абсолютно законно выкидывать расходы на содержание а/м. В-третьих, что такое содержание автомобиля описано в положенні №102. http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/ru/z0268-98В-четвертых, к какому типу относится автомобиль пишется в тех. паспорте автомобиля и этим, на мой взгляд, можно пользоваться. т.е. если в техпаспорте написано "тягач" или "прицеп", то это не "вантажний а-ль", и, следовательно, активно их содержать.

Відповісти