Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


25.07.17
11675 5 Друкувати

Витрати на охорону праці повинні становити не менше 0,5 % від фонду оплати праці за попередній рік

Відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону праці» фінансування охорони праці здійснюється роботодавцем.

Фінансування профілактичних заходів з охорони праці, виконання загальнодержавної, галузевих та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, інших державних програм, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, передбачається, поряд з іншими джерелами фінансування, визначеними законодавством, у державному і місцевих бюджетах.

Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік.

На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи, організації.

Суми витрат з охорони праці, що належать до валових витрат юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, визначаються згідно з  переліком заходів та засобів з охорони праці, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області
Теги:
Коментарі
  • Евгения
25.07.17 10:08

ключевой вопрос: какие штрафные санкции. никаких? ответ очевиден

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Edward
25.07.17 12:30

Стаття 43. Штрафні санкції до юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, посадових осіб та працівників….За порушення вимог, передбачених частинами третьою і четвертою статті 19 цього Закону, юридична чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, сплачує штраф із розрахунку 25 відсотків від різниці між розрахунковою мінімальною сумою витрат на охорону праці у звітному періоді та фактичною сумою цих витрат за такий період.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • *
25.07.17 14:29

Какой БРЕД! Достался, видать, еще из совка с его плановой экономикой. Контора из трех страховщиков за офисным столом, с зарплатами по 30000 грн. на ровном месте. И производство химии из 30 чел. с зарплатами по 3500. Где доджны быть затраты на охрану труда? И кого охранять у работников пера и бумаги? Сравнили хрен с пальцем.

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 1
  • Ева
25.07.17 14:38

Что за "валовые расходы"?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Бух
25.07.17 22:34

Что то я ничего не поняла.. это что надо обязательно что-то закупать ???? Мне вот интресно предприятию что то должны или все оно должно всем и вся? А работать когда?

Відповісти