Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.08.17
6942 27 Друкувати

«Ризиковане» блокування: в об'єктиві - розрахунок коригування

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журнала "Бухгалтер 911"

          Доброго дня! Читачі журналу «Бухгалтер 911» завжди були і будуть почуті експертами редакції. Сьогодні вівторок і ми традиційно готові обговорювати прочитане в 31 номері журналу.

            Механізм блокування податкових накладних більш-менш зрозумілий.

            Наступний на черзі - розрахунок коригування. Але з ним, потрібно зауважити, прозорості поки що взагалі немає. Нормативка аж занадто лаконічна. Відповідно, питань тут більше, аніж відповідей.

            Олії у вогонь підлили днями і податківці, «які звернули увагу» на те, що в разі блокування «зменшуючого» розрахунку коригування, «Повідомлення» на розблокування подається продавцем.

            Деталі знайдете в нашій статті «Ризикове» блокування: в об'єктиві - розрахунок коригування».

            Відпускна тема - якщо не на вершині хіт-парадів, то, як мінімум, купається в променях слави. На цей раз мова піде про допвідпустки на «квіти життя». Тобто на дітей (стаття «Додаткова відпустка на дітей: є запитання і є відповіді»).

            Вже освоїли «новий» податок на прибуток, різниці і Ко? Значить, вже скоро чергова зміна «правил гри». З високою ймовірністю податок на виведений капітал для більшості платників вже з наступного року замінить податок на прибуток. Сьогодні «... хоча б одним оком» поглянемо на відповідний проект (стаття «Податок на виведений капітал: трохи відкриваємо завісу реформи-2018»).

            А ось що готують для «малюків» (підприємців), розповімо в наступному номері. У цьому же 31-му випуску поговоримо про облікові питання підприємців-єдиноподатників, що «пов'язали своє життя» з POS-терміналом (стаття «Підприємець-єдиноподатник з POS-терміналом: облікове питання»).

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна-Днепр
01.08.17 10:14

"ПОДДЕРЖИТЕ ВСЕУКРАИНСКУЮ АКЦИЮ ПРОТЕСТА ПРОТИВ ПРОИЗВОЛА ВЛАСТЕЙ - "НЕТ БЛОКИРОВКЕ НАЛОГОВЫХ НАКЛАДНЫХ И РУЧНОМУ РЕГУЛИРОВАНИЮ БИЗНЕСА". АКЦИЯ ПРОТЕСТА СОСТОИТСЯ 17 АВГУСТА 2017 ГОДА В 10-00 ВОЗЛЕ ЗДАНИЯ КАБИНЕТА МИНИСТРОВ НА УЛИЦЕ ГРУШЕВСКОГО, 12/2. НЕ ОСТАВАЙТЕСЬ В СТОРОНЕ - ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ. ТОЛЬКО ВМЕСТЕ МЫ СМОЖЕМ ОСТАНОВИТЬ ЭТОТ БЕСПРЕДЕЛ.Следите за анонсами в нашей группе в ФБ: https://www.facebook.com/groups/1395272653890726/

Відповісти
  • бух
01.08.17 11:27

Татьяна-Днепр, а 02 августа уже не будет? то, что ранее анаосиорвали? не хочется распіляться по частям.. лучше 1 раз - массово

Відповісти
  • Татьяна-Днепр
01.08.17 23:12

бух, 02 августа не будет. Не успеваем подготовиться. 17 августа - уже окончательная дата, которая будет указана в заявлении на проведение митинга в КМДА. Присоединяйтесь. А то нас всех почему-то УЖЕ считают мошенниками????????????????

Відповісти
  • Ирина
01.08.17 11:50

Добрый день! Не в тему, но нужна очень помощь. Помогите пожалуйста заполнить довідку-розрахунок по ЕСВ. Выплачивала отпускные за август инвалиду. Банк не проводит платёжку, пишет не хватает ЕСВ. Сумма начисленная 1533,42 грн, на руки 1234,40 грн (эту платёжку не проводят) и ЕСВ 8,41% 128,96 грн. Не могу понять как эту справку заполнить ((((. Заранее спасибо.

Відповісти
  • Анатольєвна
01.08.17 13:15

Ирина, А Ви в платіжці написали, що це 8.41%? Я завжди загальну суму платіжки розписую на 22% і 8.41%. Можливо тоді банк проведе.

Відповісти
  • Ирина
01.08.17 13:30

Анатольєвна, Да написала. Но всё равно не пропустили (((

Відповісти
  • Олечка
01.08.17 17:31

Ирина, і до речі. мені цю довідку допомогли заповнити в ДФС!!

Відповісти
  • Анатольєвна
01.08.17 13:37

Ирина, В довідці із загальної суми виплати виділена з/пл інвалідам, тобто у Вас загальна=з/пл інвалідів. Відповідно і сума ЄСВ в довідці буде 128.96 Тільки я не знаю як швидко підписують цю довідку в ДПІ.

Відповісти
  • Олечка
01.08.17 17:29

Анатольєвна, Швидко, правда місто провінційне - але дійсно швидко. не футболять

Відповісти
  • Ан
01.08.17 13:12

Ирина,

Відповісти
  • Любовь
01.08.17 12:58

Ирина, заполните Довідку-розрахунок (Додаток 1до Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати) , заверте справку в ГФС и предоставьте в банк.

Відповісти
  • Епіграф
01.08.17 12:50

Добрий день! у графі 3-4 "звітний період, у якому виникло від"ємне значення" таблиці 2 додатку 3 пдв-декларації який період треба вказувати? дата виписки ПН (вчасна виписка та реєстрація) чи період включення ПДВ у податковий кредит (якщо у наступних періодах включено ПДВ до податкового кредиту)?

Відповісти
  • Редакция
01.08.17 14:28

Епіграф, здесь точно такой же подход, как и для заполнения Д2. Ориентируемся на данные декларации (когда «минус» появился по декларации), а не на период составления налоговой накладной.

Відповісти
  • Епіграф
01.08.17 13:09

Чи може фізособа здавати в оренду нерухоме та рухоме майно в оренду як ФОП, незважаючи на те, що у власності таке майно перебуває як у громадянина? Відновідні КВЕДи є. Такі договори на оренду завіряються нотаріально? Якщо здає в оренду майно ФОП-загальносистемник, наприклад упродовж року,то чи має право включити у податкові витрати амортизацію такого рухомого майна як вантажні автомобілі, нерухомого майна як складські приміщення, адже у такому випадку "подвійне призначення" у використанні основних засобів відсутнє?

Відповісти
  • Редакция
01.08.17 13:53

Епіграф, 1) Да может. 2) Нотариальное заверение: Стаття 793 ЦКУ. …2. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню………….то есть статус строн по договору значения не имеет. ………..Стаття 799 ЦКУ. …2. Договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню…………. Здесь нотариальное заверение нужно только если одна из сторон договора действует как обычное физическое лицо – не предприниматель.

Відповісти
  • Редакция
01.08.17 14:02

3) «двойное назначение» в ст. 177 НКУ употребляется по-другому. Как используете не важно. Грузовой автомобиль – в любом случае считается двойного назначения. Не двойного – только если ваше транспортное средство не классифицируется как грузовой автомобиль (например, автомобиль-бетономешалка). Мы об этой классификации в начале года несколько статей писали (журнал «Бухгалтер 911», № 9 например). Нежилая недвижимость не отнесена к двойного назначения – соответственно ее можно амортизировать если используете исключительно в хоздеятельности.

Відповісти
  • Епіграф
01.08.17 15:17

Редакция, а й да справді, а що мається на увазі під терміном "подвійне призначення"? Можна було б детальніше... Ну а "Как используете не важно. " - маєте на увазі якщо неподвійного призначення, то можна амортизацію включати у витрати при умові використання виключно у господарській діяльності, якщо подвійного призначення основний засіб - то незважачи навіть на те що використовується основний засіб у госп.діяльності амортизацію у податкові витрати не можна (ну це якщо буквально дивиться згідно кодексу). А якщо орендується вантажний автомобіль - то оренду можна включати у витрати, а ПДВ у ПК. Тут уже принцим "подвійного призначення" ролі не грає, так же?

Відповісти
  • Редакция
01.08.17 15:33

Епіграф, мы подробно обо всем этом писали. Посмотрите пожалуйста номера 8,9,11 за этот год.

Відповісти
  • Епіграф
01.08.17 14:14

Це фізособа може здавати в оренуд майно будь-яке, незалежно від того які у нього правовстановчі документи, точніше на кого оформлені, наприклад у договорі купівлі-продажу (накладна, Інвойс та ВМД...) вказано покупця ФОП, хоча у МРЕО/БТІ власніть зареєстрована на громадянина?З вантажними автомобілями більш-менш непроста ситуація зрозуміла, були дискусії і статті, а складські приміщення можна амортизувати? хоча власніть так само зареєстрована за громадянином. Про житлове приміщення прямо сказано у Кодексі - що ні, подвійне призначення.В свою чергу, якщо ФОП-ЗС користується орендованим вантажним транспортом (автомобілями), то витрати приймаються і ПДВ-кредит також, а якщо придабати/купити на ФОПа (відповідно оформлені правовстановчі документи), то амортизацію у податкові витрати і ПДВ у ПК "не вітають" податківці. Асбсурд виходить!!! Оренда - проходить, придбання/амортизація - ні!!! де логіка?

Відповісти
  • Редакция
01.08.17 14:51

Епіграф, 1) Собственник всегда один – физлицо. Нельзя как в случае с юрлицом отделить имущество учредителя от имущества юрлица. Любое свое имущество физлицо может использовать в предпринимательской деятельности. По обязательсвтвам отвечает тоже всем своим имуществом (ст. 52 ЦКУ). Покупка «в качестве предпринимателя» - это желание подчеркнуть хозяйственную направленность приобретения, не более. ….2 ) складское помещение не отнесено к объектам жилой недвижимости, значит можно – при условии использования в хоздеятельности. … 3) по объектам двойного назначения (в т.ч. грузовое авто) запрещены в том числе и расходы на содержание. И при желании под «содержание» попадает в т.ч. и аренда (писали об этом уже несколько раз). Так что с начала этого года аренда тоже под вопросом … 4) по НДС – свои правила.

Відповісти
  • Епіграф
01.08.17 15:57

Редакция, принаймні у минулих роках, в т.ч. 2015-2016, по оренід япроходили і витрати, і ПДВ-кредит. А цього року залежить від чийогось бажання.....Тим не менше навіть на рівні заперечення акта перевірки приймають витрати, не передбачені Податковим кодексом. Через кожних два роки по-новому все перетрактовуй, і по-новому переформатовуй облік. Коли вже буде нормальне законодавство, яке не буде паралізовувати роботу бізнеса, не збивати з пантелику, можна буде працювати спокійно без дестабілізації...?!

Відповісти
  • Редакция
01.08.17 16:33

Да, в данном случае дарованная амортизация для многих обернулась только дополнительными запретам.

Відповісти
  • Епіграф
01.08.17 17:00

Редакция, в будь-якому випадку Вам дякую за роз"яснення тут та статті в газеті.

Відповісти
  • 7
01.08.17 16:59

интервью д гордона и быстрякова от 30.07.17 около 50 десяти минут не пожалейте все станет по своим местам

Відповісти
  • Оксана
01.08.17 21:32

7, в лучшем случае вы сепар, но к бухгалтерии вы не имеете никакого отношения. Интервью я посмотрела.

Відповісти
  • Магдалена
01.08.17 17:05

Уважаемая Редакция! Подскажите в каком месяце Вы планируете издать статью «рекламные конструкции, и всё о них»?, я специально подпишусь на этот месяц, чтобы прочитать(в эл.виде) данный выпуск, заранее спасибо!

Відповісти
  • марта
03.08.17 09:04

Дорога редакція,підкажіть ,будь ласка,чи потрібно в ПН ставити позначку в графі "імпортований товар" при продажі автомобіля МАЗ(виробник Білорусь) ,який був придбаний у 2010р.

Відповісти