Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


09.08.17
5422 8 Друкувати

Податкові наслідки реінвестиції дивідендів

Поповнити статутний капітал можна за рахунок реінвестиції дивідендів. Щоправда, цей метод підходить лише прибутковим підприємствам. До яких податкових наслідків при цьому потрібно бути готовими?

Основні правила

У разі реінвестиції дивіденди засновникам не виплачують. Водночас вони отримують корпоративні права в обмін на внесені до статутного капіталу дивіденди. Відповідно суми їхніх внесків до статутного капіталу збільшуються на суму дивідендів, що підлягають отриманню. Тобто за рахунок прибутку відбувається збільшення статутного капіталу. Відповідні зміни потрібно внести до статуту й зареєструвати.

Рішення щодо реінвестиції дивідендів ухвалюють засновники (учасники) підприємства на загальних зборах, що засвідчується протоколом. На підставі цього документа керівник підприємства видає відповідний наказ і передає до бухгалтерії.

Податкові наслідки

Попри те, що в разі реінвестиції засновники не отримують нараховані дивіденди, правила оподаткування такі самі, як і при виплаті дивідендів.

Нагадаємо, що в такому випадку підприємство зобов’язане до або одночасно з виплатою дивідендів:

  • юрособі-резиденту − нарахувати та сплатити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток згідно з п. 57.11 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Причому сплачувати авансовий внесок повинні не лише емітенти корпоративних прав, зареєстровані платниками податку на прибуток, а й ті юридичні особи, що зареєстровані платниками єдиного податку;
  • юрособі-нерезиденту − крім сплати авансового внеску з податку на прибуток, потрібно також утримати із суми нарахованих дивідендів податок на дохід нерезидента (пп. 141.4.2 ПКУ);
  • фізособі (як резиденту, так і нерезиденту) − утримати із суми нарахованих дивідендів податок на доходи фізосіб (далі − ПДФО) і військовий збір (ст. 163, пп. 167.5.1, пп. 167.5.2, пп. 1.4 п. 161 підр. 10 р. ХХ ПКУ).

Також слід пам’ятати, що дивіденди на користь юросіб не зменшуються на суму авансового внеску. Тобто авансовий внесок нараховується «зверху» і не впливає на суму виплати. У разі виплати фізособам сума дивідендів, навпаки, зменшується на суми ПДФО і військового збору.

Операція з нарахування дивідендів та їх подальшої реінвестиції не оподатковується податком на додану вартість, оскільки не підпадає під визначення понять «постачання товарів», «постачання послуг», наведених у пп.пп. 14.1.185 і 14.1.191 ПКУ.

За матеріалами Devisu.ua
Теги:
Коментарі
  • Галина
09.08.17 10:09

А в чем тогда смысл реинвестиции? Как раз в том что при этом не удерживается ПДФО и воен. Сбор. А при выплате доли в уст фоонде на эти реинв дивиденды удерживаются!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • анатолий
09.08.17 11:15

Галина лучше бы Вы не комментировали, так дивиденды и есть зарегистрированные в Уставном капитале как доли участников и очищенные от налогов которые в будущем будут выплачены в будушем при разных обстоятельствах

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Галина
09.08.17 17:53

анатолий, А вот вы написали какой-то бред, сори

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Галина
09.08.17 17:43

анатолий, странно вы общаетесь, почему я лучше бы не коментировала? я что-то неправильное сказала? Судя по остальным коментам я права (коллега привела норму из ПКУ!)

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Инна
09.08.17 12:01

Редакция, прокомментируйте пожалуйста: РОЗДІЛ IV. ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ. Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу: 165.1.18. дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою - резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів; ПДФО з реінвестицій на користь фізичної особи справляється?

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Ирина
09.08.17 13:06

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1024038.htmlВ этой статье совершенно иные выводы о реинвестированных дивидендах

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • 123
09.08.17 13:37

Реінвестиції в статутний капітал не обкладаються ПДФО. Через це у статті немає автора?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Іван
09.08.17 18:10

Консультація, на мою думку, є частково помилковою, оскільки у випадку реінвестиції дивідендів, якщо засновниками є фізичні особи - резиденти, ПДФО не утримується, а тільки військовий збір. Дана норма чітко прописана у ПКУ - п.п.165.1.18!!! Більше того, в інеті є маса індивідуальних податкових консультацій від територіальних та центрального органу ДФС з цього приводу.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26824 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд