Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


11.08.17
8459 20 Друкувати

ДФС про докази нереальності госпоперацій і «добросовісність» контрагентів

За наявності в контролюючого органу сукупності належних і достатніх доказів нереальності задекларованої господарської операції з постачання-придбання (отримання) товарів/послуг (зокрема, неможливості здійснення постачання ідентифікованого товару у зв’язку з відсутністю факту його придбання та/або виробництва постачальником) або перерахування коштів як нібито авансу за товари/послуги (за відсутності будь-яких об’єктивних обставин їх реального постачання в майбутньому), є підстави для фіксації в матеріалах контрольних заходів фактів порушення норм:

  • ч.ч. 1 і 2 ст. 9 (з урахуванням абзаців 5 і 11 ст. 1) Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХIV (далі — Закон № 996) — під час складання первинного документа (видаткової накладної, акта чи іншого документа, що містить недостовірні відомості про дії з передання-приймання товару/послуги, платіжного доручення, що містить недостовірні дані щодо призначення платежу);
  • ч. 5 ст. 9 Закону № 996 та відповідних П(С)БО — під час перенесення інформації з неправомірно складеного первинного документа до облікових регістрів;
  • пп.пп. «а»/«б» п. 185.1; пп.пп. «а»/«б» п. 187.1; перших абзаців  п.п. 201.1, 201.7 і 201.10 ПКУ — під час складання та реєстрації «постачальником» податкової накладної в ЄРПН;
  • пп. «а» п. 198.1, абзаців 1–3 п. 198.2, абзаців 1–2 п. 198.3 і абз. 3 п. 198.6; абз. 2 (у разі реєстрації податкових накладних у ЄРПН після 1 липня 2017 року — також абз. 3) п. 201.10 ПКУ — під час нарахування «покупцем» сум ПДВ із їх віднесенням до податкового кредиту на підставі неправомірно складеної та зареєстрованої «постачальником» податкової накладної в ЄРПН.

Такий висновок зробила ДФСУ в ІПК від 31.07.2017 р. № 1435/6/99-99-14-02-02-15-ІПК. У ній же контролери зазначили, що податковим законодавством не передбачено право платника податків на звернення до контролюючих органів із метою підтвердження «добросовісності» інших платників податків. Водночас пп. 17.1.9 ПКУ визначено право платника податків на нерозголошення контролюючим органом відомостей про такого платника без його письмової згоди.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Гоша
11.08.17 07:59

Индивидуальная консультация звучит очень поэтично - "Щодо п’яти взаємопов’язаних питань практичної реалізації принципу "належної обережності" та/або "розумної обачності", а також застосування відповідних положень податкового законодавства...". ДФС опять пытается навязать то. что не входит в ее компетенцию, а саме - дать трактовку обережности и розумности

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • Марі
11.08.17 10:48

ЗлойБух, Ви в якій області? Можу дати контакт Полтавської регіональної, вони вже на межі зриву, але чим можуть - допомагають.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Окса Запорожье
11.08.17 08:28

"перерахування коштів як нібито авансу за товари/послуги (за відсутності будь-яких об’єктивних обставин їх реального постачання в майбутньому)" Вот это особенно понравилось. Налоговая как всегда пытается свои влажные мечты невнятно изложить на бумаге и подсунуть налогоплательщикам, как неоспоримый факт.

Відповісти
    Оцінити
  • 26
  • 0
  • Марина.
11.08.17 08:56

Окса Запорожье, тут еще явная демонстрация талантов непогрешимого провидца в лице ясновидящего налогового органа)). Капец... А на кофейной гуще у них гадать не предполагается?

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 0
  • ок
11.08.17 08:41

Окса Запорожье, это наверно из той же оперы: Комиссия ГФС пытается работать не просто лишь для формальности. Мы действительно проверяем весь пакет документов. К примеру, присылают платежное поручение, которое явно подделано. Пытаемся детально изучать предоставленные документы https://buhgalter911.com/news/news-1030494.html

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • ЗлойБух
11.08.17 10:13

подскажите как поступить! Заблокировали налоговую за июль, почти месяц назад оправили подтверждающие документы и тишина. Ни отказа ни регистрации. Что делать не знаю. Единственное что было - звонок в котором расспрашивали о материально-технической базе. И после этого тишина. Что делать ума не приложу.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марі
11.08.17 10:33

Може все ж таки за червень? Мої потихеньку розблоковуються. Навіть терміни витримуються (вчора пийшли всі прострочені). Спробуйте все ж таки "домовитися" з кабінетом і переглянути у ньому вхідні/вихідні документи+СЕА ПДВ.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Лёля
11.08.17 10:49

У нашего поставщика тоже в июле за июнь заблокировали. Тоже тишина. У нас сумма регистрации не увеличивается, значит, налоговые все еще не зарегистрированы, и не отклонены. Хотя ДФС должна в течение пяти рабочих дней принимать решение - либо да, либо нет.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марі
11.08.17 10:56

Лёля, Рішення приймається протягом 5 робочих днів після подання пакету документів на підтвердження. А у постачальника є 365 днів на подання такого пакету. Я досі формую такі пакети за червень, так як маю їх 53 шт і фізично не встигаю все це запхнути до Медка, а кабінет - взагалі "пісня". Мене там вистачило на 5 шт.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Лёля
11.08.17 11:02

Марі, ваши слова внушают надежду, что для меня, как покупателя, еще не потерян кредит.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марі
11.08.17 11:18

Лёля, Може ви також в рядах моїх покупців :)? Чесно, намагаюся робити якнайскоріше, не все вдається. Липнь вже весь пореєстрований а от з червнем...

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • ***
11.08.17 11:10

С 1997 г Кто приудал ДВА события по НДС и Прибыли? Лазоренко с подругой.Эта схема зачастую помогает уйти от налогообложения. Добавленная стоимость формируется при реальной реализации товара, а не по движению денег туда-сюда. НО ЗАКОН НЕ МЕНЯЮТ! ЗНАЧИТ ИМ МОЖНО ПОЛЬЗОВАТЬСЯ! ЗНАЧИТ ВЛАСТИ ЭТО ТОЖЕ ВЫГОДНО!

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • ***
11.08.17 11:11

"Кто придумал"

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Машуня
11.08.17 11:16

Не розумію, чому б цим засранцям на кожний свій косяк чи порушення не доводити нам, платникам податків, на утриманні яких вони знаходятся, до речі, свою власну "реальніть" та "доброчинність"?

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • +++
11.08.17 11:18

Уж молчу про нереальные выводы в актах ДФС и ответах на жалобу.Фирме, которая НИКОГДА ни на 1 коп НЕ ТОРГОВАЛА ПРОДУКТАМИ ПИТАНИЯ, написали про ЭКСПОРТ ПРОДУКТОВ ПИТАНИЯ, приобретенных у неустановленных лиц БЕЗОПЛАТНО! На комиссии сказали : " Техническая ошибка. КОЗА СТАРАЯ! " НО АКТ НЕ ИЗМЕНИЛИ! ШТРАФ ОФИГЕННЫЙ ВИСИТ. Дело в суде. Теперь 2-ая серия : А судьи КТО?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Наталья
11.08.17 11:39

У кого-то зарегистрировались вчерашние НН?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Маня
11.08.17 13:50

Наталья, У меня сегодняшние пришли через два часа.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Леся
11.08.17 13:35

Наталья, одна нн и 4 корректировки прошли

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ольга
11.08.17 13:53

Для злой Бух:::: Я тоже ждала ответа долго, и по итогу скопировала все эти налоговые накладные и они у меня зарегистрировались. А вот потом есле бы зарегелись те которые заблокирывали делала бы корректировки, и опять же они не зарегестрируються если лимита не будет!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
11.08.17 14:38

Т.е. в очередной раз "до фени" все разглагольствования ДФС о безусловном праве на налоговый кредит, если уж налоговая накладная есть в ЕРНН и прошла все проверки по критериям. Ан нет, они, оказываются могут достоверно установить, что по оплаченному авансу в будущем поставка будет невозможна. Провидцы хреновы.

Відповісти