Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


11.08.17
3367 0 Друкувати

Додаткові транспортні витрати комісіонера: податкових зобов’язань за ставкою 20% не уникнути?

У ДФСУ пояснили порядок оподаткування сум відшкодування транспортних витрат комісіонера, які останній зазнав під час виконання договору комісії.

На думку фіскалів, транспортні витрати комісіонера, здійснені ним для виконання договору комісії, є витратами із забезпечення виконання такого договору, а отже, є складовою частиною вартості послуги, яку він надає комітенту. Тобто вони наполягають, щоби комісіонер нараховував ПДВ за ставкою 20% на вартість послуг перевезення, оскільки вважають компенсацію комітентом таких витрат складовою частиною винагороди комісіонера.

На жаль, такий підхід абсолютно не враховує особливих правил оподаткування, установлених ПКУ для послуг перевезення. Якщо такі послуги надає нерезидент, вони не підлягають оподаткуванню, оскільки місце їх постачання визначають за місцем реєстрації перевізника (п. 186.4 ПКУ). А для послуг міжнародного перевезення передбачено нульову ставку ПДВ (пп. «а» пп. 195.1.3 ПКУ).

Отже, існує альтернативний підхід до оподаткування витрат на транспортування, які комітент компенсує комісіонеру. Його основу становить посередницький п. 189.4 ПКУ, який вимагає від комісіонера оподатковувати вартість товарів/послуг, які він передає в межах договору комісії. Водночас він не забороняє застосовувати спеціальні правила, передбачені ПКУ для окремих видів товарів або послуг.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 28.07.17 р. № 1412/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

За матеріалами ВоБУ
Рубрика:
Коментарі
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
64010 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно