Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


18.08.17
6862 3 Друкувати

Помилково зараховані кошти: що з ПДВ?

Про це розповіли в Головному управлінні ДФС у Луганській області. Згідно з підпунктами «а» та «б» п. 185.1 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Визначення термінів «постачання товарів/послуг» наведене в підпунктах 14.1.185 та 14.1.191 ПКУ, а саме:

постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності;

постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Тобто, якщо договірні відносини щодо постачання товарів/послуг наявні, то на дату надходження коштів на банківський рахунок у платника податку відповідно до ст. 187 ПКУ виникають податкові зобов’язання з ПДВ.

При цьому, згідно з Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Національного банку України від 22 січня 2004 року № 22, помилкове списання/зарахування коштів - списання/зарахування коштів, унаслідок якого з вини банку або клієнта відбувається їх списання з рахунку неналежного платника та/або зарахування на рахунок неналежного отримувача.

Відповідно до ст. 6 Указу Президента України від 16 березня 1995 року № 227/95 «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» підприємства незалежно від форм власності мають повертати платникам у п’ятиденний термін помилково зараховані на їхні рахунки кошти. Якщо власник рахунку не повернув у зазначений термін помилково одержані кошти, то їх повернення має здійснюватись у загальному претензійно-позовному порядку.

Таким чином, якщо договірні відносини щодо постачання товарів/послуг між суб’єктами господарювання відсутні, то отримані неналежним отримувачем кошти, які повернуто у встановлені терміни, не підлягають оподаткуванню ПДВ.

За матеріалами ГУ ДФС у Луганській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Cаша
18.08.17 17:01

а смысл слова "Ошибочно" не теряется. Если есть договорные отношения и второй раз ошибочно еще оплатили- уже низзя-аяяй.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Мирра
18.08.17 17:32

Какое-то все масло-масляное...... Черным по белому : "якщо договірні відносини ..... наявні, то на дату надходження коштів ..... виникають податкові зобов’язання з ПДВ.". Т.Е. нет договорных отношений - НЕТ обязов! ВСЕ!!! Причем здесь вернули вовремя или нет???!!! Не вернули - подают на злостного "невозвращателя" в суд

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ирина
19.08.17 18:36

Так много разъяснений на эту тему. Но ни разу не видела: а что если вернуть деньги, но не вовремя. Что, тогда начислять НО , регить налоговую а потом сторнировать даже если все закрывается месяцем/кварталом?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26480 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд