Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


22.08.17
5970 4 Друкувати

Чи може підприємство мати у штаті адвоката

Фізична особа, яка провадить незалежну адвокатську діяльність, може бути найманим працівником у юридичної особи та/або фізичної особи — підприємця на посаді, що не передбачає провадження адвокатської діяльності й надання адвокатських послуг.

При цьому така особа НЕ МОЖЕ представляти свого роботодавця як адвокат.

Водночас контролери нагадали: адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально чи в організаційно-правових формах адвокатського бюро або адвокатського об’єднання (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 р. № 5076-VI).

ІПК ДФСУ від 15.08.2017 р. № 1603/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Екатерина
22.08.17 16:44

Абсолютно верно. Адвокат- це самозайнята особа, а юрист може буті на фірмі, якщо фірмі необхідні адвокатські послуги, то необхідно з авокатом укладати договір на обслуговування. Адвокат сам за себе перерахує податки.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Александр
23.08.17 09:19

Верно?? Абсолютно???...Я юрист на фирме, которому со следующего года без адвокатской корочки в суде делать будет нечего. Т.е., чтобы быть нужным своему предприятию я подаю на адвоката, вываливаю немалую сумму за это, а потом еще дополнительно уплачиваю ЕСВ, как и мой работодатель. Это у налоговиков все самозанятые...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Rina
23.08.17 13:57

Александр, подскажите налоговики тоже со следующего года только с адвокатами в суде или им можно со своими юристами?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Андрей
01.09.17 16:28

Rina, Александр, к сожалению, абсолютно прав. Именно так будут обстоять дела, но не совсем со следующего года, а скорее с 2019. Налоговики буду с адвокатами в суде с 2020.

Відповісти