Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


28.08.17
8168 29 Друкувати

Чи необхідно застосовувати РРО підприємцю на другій групі єдиного податку при розрахунках через еквайрінг?

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО (п.6 ст.9 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої групи (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Еквайринг - послуга технологічного, інформаційного обслуговування розрахунків за операціями, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі (Закон України від 05.04.2001 року  № 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні").

Враховуючи вищенаведене, фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої групи, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, не застосовують РРО, якщо не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному  ремонту та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

За матеріалами ГУ ДФС в Одеській області
Теги:
Коментарі
  • хаха
28.08.17 08:46

Они сами себе противоречат. Раньше всегда говорили что НУЖНО ОБЯЗАТЕЛЬНО использовать РРО если есть еквайринг. Вот пример: http://kyivobl.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-192878.html

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • хаха
28.08.17 08:47

А как быть 3-й группе?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 1
  • Радуга
28.08.17 08:58

хаха, в 3 группе только отчетность квартальная и общий лимит дохода больше. требования по применению РРО те же. и да, всегда эквайринг приравнивали к наличным расчетам и требовали пробивать через РРО. а тут как то странная консультация но приятная

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • Гарри К.
28.08.17 15:21

Радуга, "приятная" консультация видать только для одесситов (это ведь "их" ДФс выдала такое!).. для всех остальных - видать "ниточка логики" не применима..так что продолжаем следовать ранее высказанному маразму - дублируем в РРО то, что уже прошло по системе терминалов!...

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
28.08.17 10:05

всё в статье написано верно. Это на общей системе эквайринг и обязательно РРО.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • Елена
28.08.17 10:06

Поделитесь кто знает... для плательщиков ед.налога ...У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим... Как правильно считать этот календарный год с 01.01.2017 по 31.12.2017???

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ///
28.08.17 10:29

Елена, да - с 01.01.2017 по 31.12.2017 включительно

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Елена
28.08.17 11:52

///, Спасибо!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Любовь
28.08.17 12:06

Коллеги! я на 3 группе Єдинщик , есть терминал, пробиваю продажу прод.товаров,надо РРО.До миллиона далеко.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Буржуй
28.08.17 13:19

Любовь, РРО до 1млн. Не надо. Это точно.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • хаха
28.08.17 12:10

Любовь, как всегда на бумажках одно, а в реальности совсем другое.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • хаха
28.08.17 15:13

Всем кто утверждает, что можно без РРО. Деньги оплаченные через банковские карты, налоговая всегда обзывала как ЭЛЕКТРОННЫЕ. А как всем известно, единщики могут осуществлять расчеты только в нале и безнале! Безнал означает прямая передача денег банковский счет-банковский счет, без участия банковских карт. Они всегда говорили: банковская карта = электронным деньгам!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 3
  • INSPECTOR
28.08.17 20:24

хаха, вы бредите...

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Ника
28.08.17 15:58

хаха, ГНА всегда приравнивала єквайринг к налу, а не к эл. деньгам. Не сбивайте людей с толку.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • хаха
28.08.17 18:57

Ника, в прошлом году консультировался в налоговой - сказали что карты это электронные деньги!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • хаха
28.08.17 15:22

Мой вывод - никому не рекомендую вестись на это. То что они написали у себя на сайте не имеет юридической силы и в случае проверки они не будут обращать внимание на это. Возможно информация была специально заброшена, чтобы потом снимать кассу. Это не письмо налоговой, не закон и не консультация размещенная на их сервисе, а статья размещенная в разделе Новини!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ника
28.08.17 16:11

хаха, читайте статью внимательно : , фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої групи, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, не застосовують РРО, якщо не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.Ничего нового: превысил 1 000 000 - ставь РРО

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • хаха
28.08.17 19:15

Ника, оно не имеет никакой юридической силы! Сами читайте внимательно

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 3
  • cаша
28.08.17 16:18

хаха,все тут правильно написано, единщики 2 гр. всегда могли пользоваться терминалом без рро( если не торгуют сложнобытовой техникой и не превысили миллион)

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • хаха
28.08.17 19:15

cаша, где такое написано? кто сказал?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Спец по РРО
28.08.17 17:07

Хаха, ти що народ лякаєш. Хто всі єдинщики, хто не торгує ТСП, не застосовують РРО до 1 млн. виручки. І форма розрахунків тут немає значення. От пиатннячко, якщо перевалить за й млн. Очевидно податківців хотіли запитати чи тоді потрібно РРО. Але ж легше відповісти на це, що і так ясно.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • хаха
28.08.17 19:15

Спец по РРО, я не пугаю, я опираюсь на ранее опубликованную информацию самой налоговой!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 2
  • хаха
28.08.17 19:13

Лист ДФС від 23.05.2016 №5295/К/99-99-22-07-03-14 полностью противоречит этому опусу http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/68408.html Так, статтею 3 Закону № 265 встановлено обов'язок суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу:проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ннд
28.08.17 19:15

Якщо надходження на поточний рахунок , то при чому тут РРО для отримувача коштів? Питання в тому чи еквайринг є дозволеною системою розрахунків для платників єдиного податку.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Галина Игоревна
30.08.17 12:47

ПКУ ст. 296.10. Регистраторы расчетных операций не применяются плательщиками единого налога:первой группы;второй и третьей групп (физические лица — предприниматели) независимо от избранного вида деятельности, объем дохода которых в течение календарного года не превышает 1000000 гривень. В случае превышения в календарном году объема дохода более 1000000 гривень применение регистратора расчетных операций для такого плательщика единого налога является обязательным. Применение регистратора расчетных операций начинается с первого числа первого месяца квартала, следующего за возникновением такого превышения, и продолжается во всех последующих налоговых периодах в течение действия свидетельства плательщика единого налога.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Галина Игоревна
30.08.17 12:50

п. 6. ст. 9 Закона Украины « О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг»:Регистраторы расчетных операций и расчетные книжки не применяются:6) при продаже товаров (кроме технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонта) (предоставлении услуг) физическими лицами - предпринимателями, относящимися согласно Налоговому кодексу Украины к группам плательщиков единого налога, не применяющим регистраторы расчетных операций;

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Олена
30.08.17 14:50

Підскажіть , будь ласка, якщо ФОП платник єдиного подакту, користуючись виключно терміналом, перещив обсяг доходу в 1 млн грн в поточному році, РРО потрібно застосовувати?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мирослава
30.08.17 15:17

Олена, так потрібно застосовувати РРО

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Олена
30.08.17 15:33

дякую..

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28015 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд