Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.08.17
51550 27 Друкувати

ДФС про порядок заповнення платіжних документів на оплату податків і зборів

Звертаємо Вашу увагу на те, що нараховані і сплачені суми податків, зборів та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску обліковуються в інтегрованих картках платників (ІКП), які відкриваються органами ДФС за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Облік нарахованих і сплачених сум ведеться автоматично.

Для того, щоб сплачена Вами сума відобразилася саме у Вашій ІКП, необхідно чітко дотримуватись вимог наказу Міністерства фінансів України від 12.08.2015 р. № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (далі — Порядок 666). В цьому Порядку в доступній формі, з прикладами описано як правильно заповнювати поле платіжного документа «Призначення платежу».

Важливо!

Саме поле «Призначення платежу» в першу чергу використовується ІС «Податковий блок» для ідентифікації платника податку та занесення сплаченої суми до його ІКП. В разі некоректного заповнення Вами цього поля сплачена сума буде обліковуватись як нез’ясована, а у Вашій ІКП може виникнути податковий борг, на який у свою чергу нарахуються пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату. Навіть у разі встановлення належності Вам сплаченої суми, її можна буде занести до Вашої ІКП тільки поточною датою. За період існування податкового боргу в ІКП буде нараховано пеню та штрафні санкції у відповідності до чинного законодавства.

Коректно заповнене поле «Призначення платежу» повинно виглядати так:

*;101;1111111111;текст призначення в довільній формі;;;

* - обов’язковий символ

; - обов’язковий символ

101 – код виду сплати відповідно до Порядку 666 (у прикладі – для добровільної сплати)

; - обов’язковий символ

1111111111 – код платника (ЄДРПОУ для юридичної особи, І.П.Н. для фізичної). Саме в ІКП платника з цим кодом буде зарахована сплачена сума.

; - обов’язковий символ

Врахуйте це при заповненні платіжних документів (в тому числі й через банківські термінали) та вимагайте від операторів банків, поштових відділень коректного заповнення вказаного поля.

За матеріалами ГУ ДФС у Чернігівській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Шурик
30.08.17 01:50

Вот он где Конец Света Наступил по порядку от слуг Сатаны "наказу Міністерства фінансів України від 12.08.2015 р. № 666", как обещано в Библии. Ещё 3 точки с запятыми после текста, уже отменили письмом или устным телефонным приказом Азарова, нахрена они там вообще нужны совсем непонятно, разве что лишний раз поиздеваться над нами.

Відповісти
  • .....
30.08.17 13:01

Шурик, значит можно не платить налоги по религиозным убеждениям?

Відповісти
  • прохожий
30.08.17 12:50

Шурик, так три точки с запятой пока не отменяли, они обозначают , что в случае там каких то платежей между ними должен быть текст (когда-то было разъяснение) - а всего по призначенню должно быть 6 или точек с запятыми )))

Відповісти
  • Поле битвы
30.08.17 08:33

Шурик, фискалы - слуги помощника антихриста.

Відповісти
  • Виктория
30.08.17 09:22

Единые реквизиты для оплаты налогов еще не действуют?

Відповісти
  • Оля
30.08.17 15:46

Виктория,писали,что хотят ввести с 01.01.2018

Відповісти
  • ^)
30.08.17 13:52

Виктория, уже есть законопроект. Недавно на 911 была информация.

Відповісти
  • XX
30.08.17 10:03

"5. Податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок." ст.45 БКУ. ДФС у Чернігівський області не превышайте свои полномочия, а как сервисная служба просто выполняйте свои обязанности и разносите уплаченные сумы в ИКП своевременно. Пеня и штраф согласно какого законодательства?! ст.126.1 НКУ - в случае если не платит?. Так платит же ! Много платит , еще и эти знаки ;;;; проставляет. Есть смысл у этого ;;;; и цель какая?

Відповісти
  • Маша
30.08.17 10:39

Черниговская ГНИ решила переписать Кодекс? Пытались со мной так поступить в Днепре. Причем назначения платежа было заполнено нормально. Но это было во время перехода из одного района в другой. Как потом выяснилось, дело старая налоговая передала после того, как зашел наш платеж. Платеж попал на невыясненные суммы. Ну и когда я приехала, нашла свой платеж, пеню за несвоевременную уплату мне попытались втюхать. Аргументировали тем, что технической возможности отменить пеню не предусмотрено. Даже письмо прислали - мол, заплатите по доброй воле. Жалоба в вышестоящую инстанцию волшебным образом изменила технические возможности.

Відповісти
  • Буржуй
30.08.17 11:25

Маша, В Днепре такое постоянно. Лапшу на уши вешают по полной . Причина- если что то не туда зачислили или пропутили то пусть плательщик сам и исправляет. А свои ошибки признавать не хотят , ведь лишают премий и выплат. Мне в Бабушкинке при их ошибке посадки декларации предложили сдать уточненку. Типа машина не пропускает.

Відповісти
  • ТАНЯ
30.08.17 12:40

Буржуй, В Днепропетровске точно такие Свою ошибку нивжисть не признают

Відповісти
  • Оля
30.08.17 15:50

ТАНЯ, можно подумать что в других городах они что-то по своим ошибкам признают

Відповісти
  • ТАНЯ
30.08.17 17:27

Оля, Был случай инспектор не туда уточнеку по земле посадила -недоглядела Получилось по одному налоговому признаку (эти звездочки циферки)недоимка а по другому переплата .

Відповісти
  • Улыбнуло
30.08.17 12:47

ТАНЯ, Так Буржуй и пишет про Днепр ))) Вы про один город пишите? )))

Відповісти
  • Бух
30.08.17 11:22

я правильно вижу?????? они в 1с работают????

Відповісти
  • Учетное Дело
30.08.17 13:57

Бух, не 1С, а IC - інформаційна система.

Відповісти
  • STr
30.08.17 13:08

Бух, откуда такое предположение?

Відповісти
  • ОК
30.08.17 12:11

Бух, походу про 1с они понятия не имеют, да и на остальные проблемы налогоплательщиков (имхо - их работодателей) им глубоко плевать.Как-то так...

Відповісти
  • ИМХО
30.08.17 12:14

вот и все реформы))), один маразм

Відповісти
  • ВВВ
30.08.17 15:10

...что-то слов приличных не находить как все это описать - т.е. инн плательщика, его данные - уже нах никому не нужны, подавайте им, блть, звездочки и точки с запятыми. Дожили - при уплате налога рулят знаки препинания и прочая ерунда.

Відповісти
  • ВВВ
30.08.17 15:13

тут еще Приват24 деку за прошлый год требует - тоже на голову не натянешь... когда уже это государство развалиться и канет в небытие. Уж лучше полная анархия, чем такие издевательства.

Відповісти
  • Україночка
31.08.17 12:56

ВВВ, интересно, почему деку? У меня баланс и 1-п (предприятие) для расшифровки некоторых строк баланса, можно и письмо в произвольной форме.

Відповісти
  • Таки да
30.08.17 15:13

В Европе тоже точки с запятыми ставят?

Відповісти
  • ВВВ
30.08.17 15:15

пойду в сентябре все через кассу платить, а после буду стоять и каждую платежку на правописание проверять - создам им там очередь часа на три-четыре, пусть тоже хлебнут

Відповісти
  • Україночка
31.08.17 13:14

ВВВ, им, простите, по-ф...гу.......А вот людям в очереди "счастья" добавите....

Відповісти
  • Христя
01.09.17 10:22

Так цікаво,всі коми і т.д.,бо в податковій програма працює.А як же наказ мінфіну( пункт 7 порядку заповнення док. для сплати податків),де сказано : якщо заповнено з порушенням вимог то вважається що сплачено податок.Чому мене як платника має цікавити як програма зарахує а не наказ міністерства?

Відповісти