Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.08.17
7303 18 Друкувати

Чоловіків і жінок пропонують зрівняти в трудових правах

Конфедерація роботодавців України підготувала законопроект, яким пропонує зрівняти трудові права чоловіків і жінок, інформує ЮРЛІГА.

Зокрема, запропоновано дозволити йти в декретну відпустку до досягнення дитиною трирічного віку не тільки матерям, а й батькам.

Також батьки двох і більше малолітніх дітей зможуть брати щорічну відпустку в зручний для них час, додаткову відпустку до 10 календарних днів, а також відпустку до 14 календарних днів за свій рахунок. Зараз таким правом можуть скористатися тільки жінки.

Батьки дітей до 14 років зможуть взяти відпустку за свій рахунок і на час карантину в школах і садках.

Крім того, батьки малолітніх дітей або дітей з обмеженими можливостями не будуть притягуватися до понаднормової роботи або відряджень без їх згоди.

Чоловіки, які мають дітей до 14 років, зможуть звертатися до роботодавця за встановленням неповного робочого дня або тижня для догляду за дитиною.

За словами авторів законопроекту, таким чином національне законодавство буде адаптоване до європейського, яке передбачає соціальні гарантії всім співробітникам без статевої дискримінації.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання додаткових гарантій, пов'язаних з суміщенням сімейних і трудових обов'язків)» доступний для обговорення. Бажаючі можуть направити свої пропозиції та побажання за адресою: rkolyshko@employers.org.ua.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Славка
30.08.17 10:23

Так вроде ж и сейчас отец может идти в декрет.

Відповісти
  • гг
30.08.17 17:25

Славка, може написати їм на емейл побажання перечитати старий кзот)))

Відповісти
  • Татьяна
30.08.17 11:00

Интересно на какой планете они живут? Это они для себя любимых депутатов придумали? Работаю бухгалтером с 2000года, ни разу не была на больничном и в отпуске 24 календарных дня - неделя максимум. Была в отпуске по бкременности и родам, и в отпуске до достижения 3-х летнего возроста(при этом сидела дома у компьютера и работала удаленно),имею 7 летнего ребенка и при том мать одиночка. И таких как я 90% работающего класса.

Відповісти
  • фигею
30.08.17 11:58

Татьяна, это правда, сама такая

Відповісти
  • Татьяна
30.08.17 11:03

Извините, за данный комментарий! Крик души!

Відповісти
  • olechka
30.08.17 11:29

Татьяна, Танюш, крик душі сприймаю. розумію. Я деякий час працювала в держустанові. там дійсно, у відпустку - так у відпустку по повній. додаткова відпустка - додаткова по повній, і не заморочуються (бо це державники, їм "положено") Вже довгий час працюю на приватне п-во. не жалкую аж ніяк, але стосовно відпустки - тиждень максимум. бо якщо більше- на роботі тоді буде ж.... , бо сама, і бухгалтер, і юрист, і кадровик, і прибиральниця і т.і. Тримаймося!!

Відповісти
  • Тіса
30.08.17 11:53

olechka, і ви думаєте, що новий Трудовий Кодекс це змінить??

Відповісти
  • фигею
30.08.17 12:00

Тіса, конечно не изменит ничего, ни кто и не надеется на улучшения и изменения

Відповісти
  • Алиса
30.08.17 11:46

Я тоже ходила в отпуск на праздники и реально отдыхала 3 раб дня,хотела взять еще 3-мне дир говорит,что вы свой отпуск уже отгуляли

Відповісти
  • Бух2
30.08.17 11:52

ст. 182-1 КЗпП України жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років - дается дополнительный отпуск, а отцу двух детей, только, если без матери....

Відповісти
  • Отпуск не дают
30.08.17 11:54

Возстани, что спиши...

Відповісти
  • ТАНЯ
30.08.17 14:06

Меня умиляет когда вместо того что бы работать над законами они занимаются ерундой А тем временем в Трудовом законодательстве вводятся увеличение рабочего времени узаканивание сверхурочных и т д А то что бухгалтера и в гробу будут декларации делать - это клиника Но мы же говорим о нормальных людях а не о нас немного странных Это новшество -так воздушный шарик - отвлекалочка

Відповісти
  • бублик
30.08.17 14:30

Суфражистки в шоке! По тексту это мужчин уравнивают, а по заголовку если судить то как раз наоборот.

Відповісти
  • бух
30.08.17 15:02

Странно все это, я хожу в отпуск все 24 дня и все ок, проблемы у большинства в голове... сори...

Відповісти
  • Елена
31.08.17 16:37

бух, вы наверно работаете в большой организации, где вас можно заменить на время отпуска, а когда ты один за всех и все на одного, отпуск и больничный предел мечтаний.

Відповісти
  • бублик
30.08.17 16:14

бух, а кто в это время регит НН, сдает отчеты? Или все в голове?

Відповісти
  • вумна утка в тапках
30.08.17 23:47

н-да..чем ребенка будут кормить если будут в отпусках..

Відповісти
  • Виолетта
31.08.17 18:13

Не поняла, это женщин повысили в правах или мужчин понизили до уровня женщин?

Відповісти