Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.09.17
22137 11 Друкувати

Податківці розкрили карти: розповіли, як виявлятимуть «безтоварні» операції

ДФСУ оприлюднила Рекомендації стосовно наведення інформації з окремих питань в актах документальних перевірок вигодонабувачів схемного податкового кредиту.

Щоби виявити та зафіксувати в акті нереальну операцію, перевіряючі аналізуватимуть інформацію про договір, первинні документи, бухоблікові записи.

Також контролери оцінюватимуть неправомірність відображення даних первинних документів у регістрах бухобліку. Для цього нереальні операції умовно поділили на три види:

  • «товарні» — пов’язані з набуттям вигодонабувачем активу (послуги), справжнє джерело походження якого невідоме;
  • «безтоварні» — придбання вигодонабувачем неіснуючих запасів (актив насправді не формується) чи реально не наданих послуг із безпідставним віднесенням їхньої вартості на витрати;
  • «попередня оплата» — перерахування коштів як нібито авансу за товари/послуги з формуванням дебіторської заборгованості за операцією, яка має очевидний нереальний характер (відсутні будь-які об'єктивні обставини можливості реального постачання товарів/послуг у майбутньому).

Зауважимо, що такі рекомендації актуальні для перевірок платників ПДВ за звітні періоди до 01.07.2017 р. Адже із цієї дати безумовною підставою для формування податкового кредиту є реєстрація податкової накладної в ЄРПН (п. 201.10 Податкового кодексу України).

Лист ДФСУ «Про рекомендації щодо наведення інформації з окремих питань в актах документальних перевірок вигодонабувачів схемного податкового кредиту» від 02.11.2016 р. № 35277/7/99-99-14-02-02-17.

За матеріалами ВоБУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • болик
06.09.17 08:54

Все брехня, если откат дали , то все операции будут в ажуре.А накрывают тех кто денег не дал или под заказ "бизнес".

Відповісти
  • natella
06.09.17 09:39

Уважамые коллеги! Хочу определить, кому блокируют НН. У нас производство . ВСЕ наши поставщики "спотыкаются" на регистрации НН именно нам. Перекупщики у них проходят без проблемм. Выкашивают уукраинских производственников?

Відповісти
  • Юлия, запорожье
06.09.17 12:50

natella, ПОДДЕРЖИВАЮ ! мы как раз поставщики производителя. все накладные, выписанные ему - блокируют. остальным - проходят! причем у нас совершенно прозрачный импорт. подавали документы на разблокировку - отказ. Пишем скаргу.

Відповісти
  • Лумі
06.09.17 09:57

natella, що значить "вам", хіба блокування відбувається не вихідних податкових у виробників(умовно)?

Відповісти
  • natella
06.09.17 10:04

Лумі, перекрывают НАМ кредит . Поставщикам -фиолетово

Відповісти
  • Ok
06.09.17 10:36

Сьогодні 06.09.2017 р. в 13-00 закликаємо всіх платників ПДВ, кому заблокували податкові накладні або хто постраждав від втрати податкового кредиту, всіх небайдужих до даної проблеми - в Київ, поблизу Верховної Ради України на вул. Липській, 3 (Марінінський парк) на АКЦІЮ ПРОТЕСТУ ПРОТИ БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ!!!

Відповісти
  • Татьяна, г.Харьков
06.09.17 11:52

https://petition.president.gov.uaПРОГОЛОСУЙТЕ!!! НУЖНО 25000 голосівСКАСУВАННЯ БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНІХТРИВАЄ ЗБІР ПІДПИСІВНомер електронної петиції від 06.07.2017№22/038230-еп | #Податкова політика та робота Державної податкової служби.

Відповісти
  • яна
06.09.17 21:50

Татьяна, г.Харьков, как мало подписей за 2 месяца... Подписала, хоть и фоп на ЕН, тоже из Харькова. Удачи

Відповісти
  • Оха
11.09.17 13:36

Так теперь предоплата наказуема или выходит за рамки НК??? Мы производитель, Нам заблокировали ВСЕ НН за июнь, июль и август. Добились разблокировки ДВУХ НН, на остальные подали скарги. Что это за бред: "відсутні будь-які об'єктивні обставини можливості реального постачання товарів/послуг у майбутньому" ???? ПОЖАЛУЙСТА ПОДПИСЫВАЙТЕСЬ НА ПЕТИЦИЮ (ссылка выше). Зарегаться там трудно, но возможно!

Відповісти
  • Марина
12.09.17 06:54

А как за 10 дней проверки аудитор может и проверить бух.учет,и заполнить таблицы к акту проверки? А если 3 года проверки? Что они там курят? Одни ерпн не могут в порядок привести,бухгалтера мучаются,а тут и рубан-своим же палки в колеса ставит! Как описал инспектор -пусть в суде доказывают каждый свою правоту. Весь левый и схемный кредит,работа с фиктивными и прокладками-все заведомо известно директорам и бухгалтерам,а налоговая и по давно все по базам проанализировать может. Другой вопрос-как получают свидетельства ндс прокладки и ямы,и почему после 01.07.17- левого и схемного кредита море:) как налоговые руководители на местах не реагируют своевременно-поощряют,в доле? Как достало все,все воруют и воруют,а ты доказывай,что не идиот-со всех сторон-и с бухгалтерской и с налоговой. Противно. Отмените ндс и все! Отмените! Перестанете издеваться над людьми!

Відповісти
  • Олена
12.09.17 17:08

И почему же разъяснения за период ДО 01.07.2017г. пишутся в 09месяце 2017года? Умеют же "быть умными" задним числом!!!!

Відповісти