Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


12.09.17
10074 8 Друкувати

Здача майна в оренду: тонкощі бухобліку

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

 «Сьогодні бізнесом займається лише той, кому нема чого здавати в оренду ...»

Життєві історії орендодавців дійсно різні.

Для одних це основний вид діяльності, для інших додатковий. Хтось здає своє майно в оренду, в очікуванні «змін на краще». Варіантів безліч.

Сьогодні поговоримо про те, як орендодавцю відобразити в бухобліку операції з передачі нерухомого майна в операційну оренду. Тонкощі є. Наприклад, виникає питання: чи потрібно переводити об'єкт до складу інвестиційної нерухомості? А якщо потрібно, то як потім відображати доходи від орендних платежів і витрати на утримання об'єкта. З цими моментами ми і розібралися (стаття «Здача майна в оренду: бухоблікові тонкощі»).

Коли інші способи боротьби з блокуванням податкових накладних не дають бажаного результату, не залишається нічого іншого, як звертатися до суду. Скільки коштує таке «задоволення» і взагалі, що потрібно тримати в голові в такому випадку? (Стаття «Судимося за заблоковану податкову накладну: що врахувати?»)

«Навчання - світло ...» Як показує практика, все більше роботодавців згодні «висвітлювати» розуми працівників за потрібної їм спеціальності. І тут виникає питання: а чи не отримує фізособа разом з оплатою за навчання оподатковуваний дохід? (Стаття «Навчені і обкладені»: ПДФО, ВЗ, ЄСВ з «навчальницьких» витрат»)

Підприємець придбав ліцензію на торгівлю алкоголем. Чи можна її вартість відразу поставити до витрат або потрібно амортизувати? Просте, здавалося б, питання. Але в даній ситуації є нюанси, непомітні на перший погляд. Хочете бути в курсі? (Стаття «Як «овитратнити» ліцензію підприємцю-загальносистемнику?»)

Є питання? Залишайте їх у коментарях!

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Светлана
12.09.17 11:33

Здравствуйте редакция! Подскажите, если у нас в офисе есть все документы за 20лет, то нам обязательно сдавать документы в архив за 17лет? (Проверки налоговой не было)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
12.09.17 14:42

Светлана, просто так (если речь не идет о ликвидации) сдавать в архив документы не нужно (можно только на добровольных началах). Если ликвидация, непроверенные документы с истекшим сроком хранения формально нужно сдать в архив - если по ним в Перечне № 578/5 срок хранения установлен с оговоркой, например, «При условии завершения проверки государственными налоговыми органами по вопросам соблюдения налогового законодательства <…>»).Но опять же, это если делать все правильно.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Светлана
12.09.17 15:17

Редакция, спасибо большое!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Жужа
12.09.17 11:38

Здравствуйте! Подскажите, при увольнении в трудовой книжке в графе "дата" какую дату писать - дату увольнения, то есть последний день работы?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ВВВ
12.09.17 13:26

Жужа, да, дату увольнения.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Жужа
12.09.17 13:40

ВВВ, спасибо!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
12.09.17 13:47

п. 2.27 Инструкции по трудовым книжкам2.27. Запис про звільнення у трудовій книжці працівника провадиться з додержанням таких правил: у графі 1 ставиться порядковий номер запису; у графі 2 - дата звільнення; у графі 3 - причина звільнення; у графі 4 зазначається, на підставі чого внесено запис, - наказ (розпорядження), його дата і номер. Днем звільнення вважається останній день роботи. Наприклад, трудовий договір з працівником припиняється у зв'язку із скороченням штату працівників. 10 жовтня 1993 р. є останнім днем його роботи. У трудовій книжці працівника має бути зроблений запис: у графі 1 розділу "Відомості про роботу" ставиться порядковий номер запису, у графі 2 - дата звільнення (10.10.93), у графі 3 записується: "Звільнений за скороченням штатів, п. 1 ст. 40 КЗпП України", у графі 4 зазначається дата і номер наказу (розпорядження) про звільнення.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Жужа
12.09.17 15:28

Редакция, спасибо!

Відповісти