Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


12.09.17
3817 7 Друкувати

З початку 2017 року 454 тис. фізичних осіб – підприємців подали заяви про припинення підприємницької діяльності

З початку поточного року з 454 тис. фізичних осіб – підприємців, які подали заяву про зупинення своєї діяльності, 368,4 тис. – протягом останніх років не здійснювали підприємницької діяльності.

Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС, коментуючи питання щодо нібито закриття значної кількості підприємців через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

 «Це підприємці, які фактично перебували на загальній системі оподаткування та протягом останніх років не здійснювали підприємницької діяльності, не отримували доходів та не сплачували жодних податків. Вони припинили діяльність через прийняті зміни до закону №2464 «Про збір та облік соціального внеску за обов’язкове державне соціальне страхування», які передбачають сплату фізособою-підприємцем 22% ЄСВ від мінімальної заробітної плати, навіть якщо не має ніякого фінансового результату», - зазначив Павло Дроняк.

За його словами, з початку 2017 року закрилося лише 85,8 тис. підприємців, які дійсно проводили діяльність та сплачували податки. В той же час відкрилося 196 тис. нових підприємців.

«По всіх податках, які сплачують фізичні особи підприємці – єдиний податок, ПДВ, ПДФО, ЄСВ – спостерігається значний приріст надходжень. Припинили діяльність ті підприємці, які були «сплячими», тобто подавали порожню декларацію раз на рік. Ці платники просто вирішили для себе, що працювати надалі не планують, а тому не хочуть сплачувати щомісяця по 704 грн.», – підкреслив Павло Дроняк.

Загалом, за словами посадовця, на спрощеній та загальній системі оподаткування на сьогодні перебуває 1 млн. 650 тис. фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність.

 

 

 

За матеріалами Прес-служба Державної фіскальної служби України
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • фигею
12.09.17 09:54

це пересога!!! чі зрада...фиг поймешь )))

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • Ксюша
12.09.17 11:17

Знакомый которые закрылись далеко не спящие были. Упали продажи не смогли оплачивать аренду , налоги, пришлось закрыть. жаль только нашим чиновникам безразлично, у них статистика.

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 0
  • ОК
12.09.17 12:39

Опять они нам фигвамы рисуют, а каждый закрытый ФОП - это потерянные рабочие места, семьи без кормильцев, потери налогов в бюджет и увеличение выплат по безработице из того же бюджета. Есть чем гордиться...

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • Амина
12.09.17 13:09

Мой муж пенсионер,пенсия минимальная-1247 грн.и из-за того,что он ФОП на первой группе,ему не пересчитали повышение минимальной пенсии до 1312 грн.с мая месяца.Вот такие пироги.А еще в пенсионном ему сказали,что в октябре ему и не видеть перерасчета в связи с пенсионной реформой.Вот сидим и думаем:что делать,как выживать?Прийдется закрыть ФОП,хоть и там доход еле-еле,но потеряет,может быть больше.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • ВВВ
12.09.17 13:35

С увеличением минималки реальные минимальные зарплаты выросли только на госпредприятиях и то не у всех. Но увеличение минималки дало рост ценам, сответственно покупательская способность населения упала, а значит выручка у мелких ФОПов. Как правило мелкий ФОП это арендатор - вот и считаем - аренда, зарплата одному-двум наемным работникам, налоги.

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • бублик
12.09.17 13:47

454 тыс ФОПов? Это им статистика сказала или как? И причина то какая - спали и проснулись чтобы закрыться!

Відповісти