Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.09.17
13323 20 Друкувати

Чи дозволено ФОП-загальносистемнику ремонт вантажівки списати на витрати

Фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування не має права включати до складу витрат, пов’язаних з отриманням доходу, зазначені витрати на утримання вантажних автомобілів, у т.ч. витрати на проведення поточного ремонту.

Такого висновку дійшли податківці в ІПК від 08.09.2017 р. № 1880/Т/99-99-13-01-02-14/ІПК. Зокрема вони наголосили: згідно з пп. 177.4.5 ПКУ, не включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання й утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

До основних засобів подвійного призначення належать земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, легкові та вантажні автомобілі (пп. 177.4.6 ПКУ).

Керуючись розділом I «Загальні положення» Правил експлуатації колісних транспортних засобів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 р. № 550, утримання транспортного засобу — це забезпечення державної реєстрації, дотримання умов безпечності технічного та санітарного стану, проведення обов’язкового технічного контролю, своєчасного виконання технічного обслуговування й ремонту, охорони, передання транспортного засобу та його швидкозношуваних складників на утилізацію або видалення відповідно до законодавства.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Oksana
15.09.17 09:01

Мне что-то не совсем понятно, можно списывать запчасти, которые купили для ремонта авто или нет????

Відповісти
  • ГБ(Главбух)
15.09.17 09:13

Oksana, К сожалению - нет. Запчасти - это и есть содержание основных двойного назначения. Бред конечно, но это так. До 2017 года можно было и запчасти и ремонт и шины.

Відповісти
  • Oksana
15.09.17 09:25

ГБ(Главбух), если мы перевозчики и сами ремонтируем свои авто, то у нас нет никаких расходов??? Купили и поменяли запчпсти, шины, заправили ДТ и ничего нельзя поставить на расход??

Відповісти
  • ГБ(Главбух)
15.09.17 13:07

Oksana, я написала как в нку, но я бы поборолась: амортизацию я бы не начисляла, а по пробегу вила бы строгий учет по заказам и ттн и путевым листам доказывала бы, что мой транспорт используется мною только в целях заработка. И при проверках вплоть до судебных исков. Зная наше членистоголовое правительство можно предположить, что они могут изменить эту норму, следить за этим и как опыт нас учит, то для себя любимых они это сделают, а мы воспользуемся.

Відповісти
  • Дутф
15.09.17 09:32

Oksana, и что мы теперь будем делать? У меня два варианта - похерить и не обращать внимания.

Відповісти
  • Шурик
15.09.17 10:03

Значит нужны грузовики на литовских номерах. Если не хочет это государство, надо брать другое. Может лучше будет и зарегистрироватся там же, ремонт там точно в 3 раза дешевле обойдётся.

Відповісти
  • жах
15.09.17 10:17

а що ж тоді можна включати в витрати перевізнику???????????????????

Відповісти
  • Упс
15.09.17 18:09

якоби нічого, майже нічого, дибілізм...

Відповісти
  • Дутф
15.09.17 10:20

Чюдесный коммент моего ФОПа: "я гадаю що треба забить великий *** на це все. Це основний мій вид доходу. я не торгую булочками і маю вантажний автомобіль для доставки. Я ПЕРЕВІЗНИК мені для отримання доходу треба купить колеса, запчастини і гсм і мені ***** на все і на всіх"

Відповісти
  • АЯ
15.09.17 10:48

Міняйте законодавство ЗАКОНОДАТЕЛІ ХРЕНОВІ

Відповісти
  • лена
15.09.17 11:18

А якщо вантажний автомобіль не основний засіб, а орендоване майно? Міняймося!

Відповісти
  • Упс
15.09.17 18:12

парадокс у тому, шо скоріше оренда пройде, ніж амортизація. Принаймні так було до 2017-го року: оренда авто проходить у витрати, ПДВ - у податковий кредит, а придбання транспорту - не проходить ні амортизація, не вітають податківці і податковий кредит.

Відповісти
  • Гарри К.
15.09.17 12:10

..ну "нравится" мне наш законодатель (..а по факту "-взятель"!!): налоги с каждой "вантаживки" берет исправно, а ремонтируй ее значит за власний кошт+опять же уплати с этих сумм ЕЩЕ раз налоги!!..хрен с ним, но!.. елси бы за этот двойной грабеж ОНИ перед НАМИ еще и прогнулись бы!!.. так нет же, фиг там!!..

Відповісти
  • Oksana
15.09.17 12:46

А кто-то писал официальный запрос в ДФС по этому поводу с конкретным вопросом?? Отзовитесь!!!

Відповісти
  • ирина
15.09.17 13:52

а вот я почитала ст 177 ПКУ и там написано так :177.4.4. інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов’язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1–177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.Выходит так что если вы заключите договор с другим лицом ( Петровым ) на доставку вашого товара на Деливери или Нова пошта ,тогда это расходы а если свою машину то нет . А если заключить догвор аренды через натариуса и тогда может это будет считаться как расходы.?

Відповісти
  • лена
15.09.17 14:02

Якщо хтось памятає (не можу знайти) на початку року було "тягач + причіп " і "вантажний автомобіль" різні речі (навіть по кодах )

Відповісти
  • Упс
15.09.17 18:06

згідно УКТ ЗЕД сідловий тягач - код 8701 20 - це трактори колісні для буксирування напівпричепа

Відповісти
  • Що робити з неповноцінними індивідуальними податковими консультаціями?
15.09.17 18:07

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1030763.html

Відповісти
  • ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД, 26.04.2017 м. Полтава Справа № 816/407/17
15.09.17 18:13

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" № 1797-VIII від 21 грудня 2016 року внесено зміни до статті 177 Податкового кодексу України, зокрема пункт 177.4 доповнено підпунктом 177.4.5 відповідно до якого не включаються до складу витрат підприємця: витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою - підприємцем; витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації; витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених цією статтею; документально не підтверджені витрати.Таким чином у спірному періоді не було прямих заборон для включення до складу витрат основних засобів, які безпосередньо пов'язані з веденням господарської діяльності та утворюють основу для виготовлення продукції або товарів, надання робіт чи послуг.

Відповісти