Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.09.17
5574 3 Друкувати

Додаткова соціальна відпустка на дітей не ділиться на частини і використовується повністю

КОНСУЛЬТУЄ ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦI
Департамент з питань працi
Вiддiл з питань трудових вiдносин

Право на додаткову вiдпустку

ПИТАННЯ: Як одинока мати з двома дiтьми я маю право на додаткову вiдпустку тривалiстю 17 днiв. Чи можу використати цю вiдпустку частинами?

ВIДПОВIДЬ: Згiдно зi статтею 79 КЗпП допускається на прохання працiвника подiл щорiчної вiдпустки на частини будь-якої тривалостi за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днiв.

Додаткова вiдпустка працiвникам, якi мають дiтей або повнолiтню дитину - iнвалiда з дитинства пiдгрупи А I групи, передбачена ст. 19 Закону України "Про вiдпустки" i не належить до категорiї щорiчних вiдпусток.

Отже, до такої вiдпустки не можуть застосовуватися норми законодавства, що дозволяють подiл на частини, тому Ви маєте використовувати таку вiдпустку повнiстю.

Начальник вiддiлу, Олена КОНОВАЛОВА

"Праця i зарплата" N 31 (1043), 16 серпня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"
Теги:
Коментарі
  • Мели
20.09.17 08:06

Просто забыли указать в законе ".. и дополнительные отпуска" и теперь надо-не надо тебе все дни - бери. По-моему это просто интерпретация закона и можно брать и частями по согласованию с администрацией. Как считаете, чем грозит разрыв доп. отпуска?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 2
  • Хлеб подорожает
20.09.17 08:38

Мели, санкцией в 3200грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Пампукская Хрюря
21.09.17 15:46

Очень странный вывод от Олена КОНОВАЛОВА. Во-первых лично я не вижу ни одной нормы в действующем законодательстве которая прямо запрещала бы разделение дополнительного отпуска работникам , которые имеют детей или совершеннолетнего ребенка-инвалида, а что не запрещено- то разрешено. Во-вторых согл. ст. 20 ЗУ "Про отпуска" данный вид отпуска предоставляется сверх ежегодных отпусков и переносятся на другой период или продлеваются в порядке, определенном статьей 11 настоящего Закона. А ст. 11 как раз говорит о том как может быть перенесен отпуск,и при этом ссылается на небходимость соблюдения ст. 12 (про деление отпуска). Т.е. я в отличие от уважаемого эксперта, анализируя законы прихожу к мнению, что данный вид социального отпуска в части его переноса и деления приравнивается к ежегодному отпуску, тем более что этот вид отпуска так же носит ежегодный характер.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
8913 13
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд