Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


26.09.17
17397 10 Друкувати

Визначаємо суму індексації: на що звернути увагу бухгалтеру

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

 Доброго дня!

Прийшов час обговорити з нашими передплатниками свіжий номер журналу «Бухгалтер 911».

Ви - ще не серед них? Тоді приєднуйтесь швидше, щоб мати повне право надсилати свої питання в рамках щотижневих обговорень!

Продовжуємо «розкладати по поличках» зарплатну індексацію. З «базовим» місяцем визначилися в минулому номері журналу. Далі перейдемо до розрахунку суми індексації. З коефіцієнтами індексації, як правило, складнощів немає - ви їх готовими завжди можете взяти (для різних «базових» місяців) в журналі. А ось з розрахунком суми індексації в різних ситуаціях бувають певні труднощі. Але їх ми також допоможемо вам подолати! Зокрема, за допомогою ситуацій-прикладів з ТОП-статті останнього вересневого номеру журналу (стаття «Визначаємо суму індексації: на що звернути увагу бухгалтеру»).

«У чергу, ..., в чергу!» Як бути, якщо працівник пішов «іншим шляхом» - зайшов в квиткову касу віртуально? А потім ще й приніс бухгалтеру роздруківку «невідомо чого». Щодо електронних квитків через призму «модернових» змін в «відрядній» Інструкції сьогодні і поговоримо (стаття «Квиткові» питання з оглядкою на зміни у «відрядній» Інструкції»).

"Маркетингові послуги? Та годі!» Податківці завжди з підозрою ставилися до замовників такого роду послуг. Проблема актуальна і зараз. Як себе уберегти від можливих претензій з їх боку? Що нам скажуть з цього приводу свіжі судові рішення? (стаття «Маркетингові послуги:«було, було, але ... »)

З «легкої руки» реформаторів з їх епічним механізмом блокування «ризикових» і не тільки податкових накладних, намітилася тенденція до частого їх (накладних) «задвоєння» ... «Зайві» податкові накладні не повинні нести для ПДВ-обліку ніяких наслідків. Але все не так просто (стаття «Неправильні, «зайві» податкові накладні в світлі нових «віянь» фіскалів»).

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Наталья
26.09.17 08:10

Почему, в статье про индексацию в 10 примере текущая индексация в сентябре, если она в июне 3,7% по апрелю.Интересно дальше, после поднятия зарплаты в июне на 63грн,что в сентябре?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
26.09.17 09:25

Наталья, в примере 10 последнее повышение оклада было в январе 2017 года. Для "базового" января 2017 сентябрьскую зарплату нужно индексировать на 6,9 % (как написано в статье).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
26.09.17 10:09

там же было для сентября уже два превышения порога (первый 1,037 * второй 1,031*100-100 выходим на индекс 6,9)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • наталья
26.09.17 15:35

но вы же умалчиваете про первое превышение в примере 10?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
26.09.17 16:12

поскольку говорим не о том, когда у него первый раз возникло право на текущую индексацию от базового января (оно действительно первый раз у него возникло в июне), а говорим о том, сколько ему нужно выплатить в сентябре.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
26.09.17 16:17

сентябрь выбран в примерах по той причине, что сейчас сентябрь.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
27.09.17 08:46

Спасибо! Пожалуйста, разложите по полочкам интересные примеры, когда поднимают зарплату на 5 грн через месяц.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Редакция
27.09.17 09:19

Наталья, такая статья у нас была в прошлом году - посмотрите «Обход» зарплатной индексации: как сэкономить время и деньги (журнал "Бухгалтер 911", 2016, № 24).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
27.09.17 14:10

Редакция, за ответы, спасибо!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • валентина
02.10.17 10:27

Якщо в штатному на 1 січня 2017 р.була посада лікар- інтерн зі стоматології, а з 1 серпня 2017 внесли зміни в штатний - вилучили інтерн зі стоматології і ввели інтерн з акушерства і гунекології та прийняли на цю посаду , то базовий місяць для даного працівника буде серпень 2017 як новостоворена посада чи всетаки січень 2017 р.

Відповісти