Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.09.17
28460 18 Друкувати

Відповідальність роботодавця за порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

Чи несе відповідальність роботодавець за порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці?

   Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Тетяна Цигульська.

  За порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, роботодавець несе як адміністративну відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, так і відповідальність згідно ст. 265 КЗпП України у вигляді штрафних санкцій.

   Так, згідно ч.1 ст.41 КУпАП за порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, роботодавець несе відповідальність у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

  Згідно абз.3 ч.2 ст.265 КЗпП України за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі передбачена штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, яка накладається на юридичну особу та фізичну особу-підприємця.

  Згідно абз.4 ч.2 ст.265 КЗпП України за недотримання мінімальних держаних гарантій в оплаті праці передбачена штрафна санкція у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, яка накладається на юридичну особу та фізичну особу-підприємця.

За матеріалами ГУ Держпраці у Кіровоградській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Осінь
28.09.17 09:14

за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць. Розповіли б краще це на прикладі!!!

Відповісти
  • Крис
28.09.17 09:30

т.е. судя по статье, если предприятие не выплачивает аванс, а выплачивает зарплату раз в месяц штрафов нет??? штраф только тогда, когда задолженность по выплате превысила 1 месяц. ПрелЯсть.

Відповісти
  • *_*
28.09.17 11:52

Крис, за порушення термінів виплати заробітної плати ... роботодавець несе відповідальність у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. т.е. 510-850грн

Відповісти
  • Ірина
28.09.17 09:48

Крис, У Держпраці зауважують, що КЗпП визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць (не рідше двох), якої роботодавець зобов’язаний дотримуватись при встановленні строків виплати зарплати.Водночас роботодавець має право виплачувати зарплату і більше двох разів (наприклад, один раз на тиждень або кожні 10 днів тощо). Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць. Установлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність та строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним. Адже згідно зі ст. 97 КЗпП власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.Навіть за наявності заяв працівників з проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

Відповісти
  • Крис
28.09.17 10:06

Ірина, я все это знаю, ну так штрафа не будет за нарушение выплаты ЗП один раз в месяц, вместо периодичности не более 16 дней.

Відповісти
  • Ірина
28.09.17 11:53

Крис, в КЗпП указан строк не менее 2 раза в месяц, иначе будет штраф. (при гос.проверке дадут)

Відповісти
  • ****
28.09.17 09:40

Крис, штраф будет за нарушение мин/труд гарантий

Відповісти
  • Крис
28.09.17 10:07

****, мин/труд гарантий я понимаю это выплата за полный отработанный месяц меньше минималки, и все?

Відповісти
  • Бух2
28.09.17 13:13

Крис, если нарушите срок выплаты, например, 17 числа, а потом 2 числа след. м-ца, то штраф, а если это произойдет внутри м-ца два раза, то нет, ну, а если еще один м-ц нарушите, то тоже штраф, я так, думаю....

Відповісти
  • Наталья
29.09.17 13:53

Бух2, а штраф за что???не поняла.с 17го +16 дней-это не позднее 3го

Відповісти
  • Bibu
28.09.17 14:04

Т.е. если я выплачиваю з/п с 5-го по 8-е и аванс 17,18-го - это СТРАШНОЕ нарушение?! Охренели........

Відповісти
  • Жозефина
02.10.17 12:48

Да получается что это вдруг стало страшным преступлением.

Відповісти
  • Диана
28.09.17 14:13

Згідно абз.4 ч.2 ст.265 КЗпП України за недотримання мінімальних держаних гарантій в оплаті праці передбачена штрафна санкція у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, яка накладається на юридичну особу та фізичну особу-підприємця.За каждого сотрудника????

Відповісти
  • загадка
28.09.17 15:48

Если не начислили индексацию, или начислили на 0,5грн меньше, тоже штраф.

Відповісти
  • Я
28.09.17 15:50

Статья на самом деле никакая,просто процитированы статьи КЗОТа

Відповісти
  • qqq
28.09.17 15:54

Индексация - не относится к МИНИМАЛЬНОЙ держ. гарантии. про это ничего не сказано. Значит штрафа не должно быть

Відповісти
  • 1
02.10.17 10:26

Ну где они учатся так консультировать? После их перлов запутываешься еще больше!

Відповісти