Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


28.09.17
18060 3 Друкувати

Оплата роботи в святкові та неробочі дні, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу

14 жовтня – День захисника України – є святковим та неробочим днем.

Як правильно оплачувати працівникам при змінному графіку роботи святкові та неробочі дні, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу з обліковим періодом один місяць?

При підсумованому обліку робочого часу години, відпрацьовані понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочними і оплачується у подвійному розмірі (ст. 106 КЗпП).

Також підлягають подвійній оплаті робота у святкові дні.

Святкові та неробочими, відповідно до ч. 1 ст. 73 КЗпП України, є:

1 січня – Новий рік,

7 січня – Різдво Христове,

8 березня – Міжнародний жіночий день,

1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих,

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),

28 червня – День Конституції України,

24 серпня – День незалежності України,

14 жовтня – День захисника України.

один день (неділя) – Пасха (Великдень)

один день (неділя) – Трійця.

Порядок оплати праці у ці дні передбачено статтею 107 КЗпП України. Відповідно до ч. 1 ст. 107 КЗпП України робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Разом з тим, відповідно до вимог п. 11 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінпраці та соцполітики від 19.04.2006 р. № 138, у разі підсумованого обліку робочого часу, робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищуюсь цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі.

Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

У випадку, коли в обліковому періоді при підсумованому обліку робочого часу надурочні години відсутні, оплата праці у святковий день проводиться в порядку в подвійному розмірі (ст.107 КЗпП України).

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області
Теги:
Коментарі
  • ****
28.09.17 09:45

Закрутили.... Так итоге, в рамках месячной нормы в одинарном или двойном размере?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Николетта
28.09.17 10:34

И я не поняла. Как по мне, оплачивать в двойном размере не надо, даже если нет переработки по итогам года. Или я что-то не понимаю?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
13.10.18 06:15

Доброго времени суток. 
Как надо оплататить работу,  если человек при сменном графике работает в праздник  14 октября (воскресенье)  и по производственной необходимости 15 октября (понедельник) - официальный праздничный день??? 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28565 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд