Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


09.10.17
6076 4 Друкувати

За якою ознакою доходу відображається у податковому розрахунку ф. № 1ДФ сума поворотної фінансової допомоги, яка надається фізичній особі-підприємцю?

Відповідно до п.п. 14.1.257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI  (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Згідно з п.п. 165.1.31 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «153».

Тобто, сума поворотної фінансової допомоги, яка надається суб’єктом господарювання на адресу фізичної особи – підприємця або фізичної особи, відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «153».

Відповідне роз’яснення розміщене у категорії 103.25 Бази знань "ЗІР"

За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Теги:
Коментарі
  • Тая
09.10.17 10:35

Скільки читаю роз'яснень на цю тему, стільки не розумію, виходить що ПКУ не визнає поворотню фіндопомогу як дохід, але ми повинні її відображать у 1ДФ, бо вони занесли її у довідник до доходів що не оподатковуються... При чому якщо підприємтсво надало фізособі, то показує в 1ДФ коли провернтає їй під кодом 153, а коли ФОПу то коли надає під тим самим кодом ... ((

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • tyt
09.10.17 12:14

А если срок возврата еще не наступил, нужно отражать в 1-ДФ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Таня
09.10.17 12:44

А якщо Поворотна фінансова допомога надається працівнику? так вказувати її в звіті 1ДФ за кодом 153?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • тина-картина.
09.10.17 16:25

юр.лицо, либо СПД при выплате фин.помощи физ. лицу, либо СПД, отражает в 1ДФ под кодом 153 ( не показываем только фин.помощь оказанную юр.лицам). Показываем в том периоде, в каком произошла выдача, либо возврат фин.помощи, полученной от физ.лица, либо СПД.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
10847 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд