Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.10.17
9271 14 Друкувати

​Податкові накладні сільгоспвиробників більше не будуть блокуватися

Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства фінансів, який зобов’яже Державну фіскальну службу автоматично реєструвати податкові накладні сільськогосподарських підприємств. Таким чином, аграрні підприємства зможуть відновити повноцінну роботу та торгівлю виробленою продукцією.

Як повідомила партнер аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine, голова Податкового комітету Громадської ради при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі Ольга Богданова, мова йде про наказ Мінфіну від 18 вересня 2017 року № 776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

«Цей наказ вирішує проблему з блокуванням податкових накладних. Він дає можливість всім сільськогосподарським підприємствам подати так звану технологічну карту заздалегідь, не чекаючи, коли податкова накладна або коригування будуть заблоковані», - сказала Ольга Богданова.

Вона зауважила, що технологічні карти будуть враховуватися автоматично за умови, що підприємство було платником ПДВ за спецрежимом до 2017 року або зараз знаходиться в реєстрі одержувачів бюджетних дотацій, обробляє мінімум 200 га землі і за останній рік не мало зміни власника чи директора. В інших випадках передбачений п’ятиденний строк для розгляду інформації комісією ДФС.

Експерт також повідомила, що для автоматичної реєстрації накладної необхідно разом з техкартою подати також інформацію, яка підтверджуватиме, що платник відноситься до реального сектору економіки.

«Це може бути, наприклад, аналітична довідка, яка буквально за 10 хвилин дасть зрозуміти, що ваше підприємство реальне. В ній має бути подана в таблиці коротка інформація про підприємство: сфера діяльності, коли зареєстроване, які доходи, хто основні покупці і постачальники, яке податкове навантаження, штат, основні фонди, оренда, землі в обробітку тощо», - сказала Ольга Богданова.

Аудитор зауважила, що програмне забезпечення ДФС буде готове готове приймати технологічні картки автоматично вже найближчим часом.

«Наказ заюстований, але необхідний ще декілька днів, щоб зробити програмне забезпечення, яке прийматиме інформацію», - сказала вона.

Нагадаємо, Всеукраїнська Аграрна Рада приймала активну участь в розробці цього наказу і разом з іншими найбільшими асоціаціями сільгоспвиробників в кінці вересня офіційно звернулася до прем’єр-міністра та міністра юстиції з проханням зареєструвати його. ВАР позитивно сприймає позицію відкритості до пропозицій агросектору, яку продемонструвала влада, зареєструвавши цей наказ.  

Текст наказу № 776 поки що не оприлюднено, про його розробку ми повідомляли у матеріалі: Мінфін розробив рішення, яке спростить реєстрацію податкових накладних платниками аграрного сектору  

За матеріалами Всеукраїнська аграрна рада
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Таки да
06.10.17 16:52

А чем завинили не сельхоз.?

Відповісти
  • Ксенія
09.10.17 08:08

Таки да, наприклад перевізники , чим завинили? Ту ж сільхозпродукцію яким х.. будете перевозити ?

Відповісти
  • бухгалтер сх
06.10.17 22:01

Урожай начали убирать в основном с июля и на сегодняшний день осталась на полях только кукуруза. Мелкие и средние уже все продали. Теперь пошли по судам доказывать что они реальные, а эти "благодетели " только сейчас раздуплились и то не до конца. Видите ли разрешили подать таблицу. Та ее уже давно все подали, потому что еще в июле начали налоговые блокировать!

Відповісти
  • Мария
07.10.17 13:12

А какой смысл тогда было дополнять список "подозрительных кведов" всякими фруктами? (https://buhgalter911.com/uk/news/news-1032282.html) И вроде же они должны были типа схемы с НДС именно с экспортерами блокировать?) Хотя понятно, что все это организовывалось ими только для замыливания глаз (МВФ) и под шумок и награбить побольше, и переделать сферы влияния в своем ямовом бизнесе

Відповісти
  • Oleg7
09.10.17 09:40

Особливо цікаво виглядає формулювання щодо необхідності подання аналітичної довідки. А фінансову звітність вони не вміють читати? Чи це фактично ще одна "разова" звітність "Про все, що маю, і з ким контачу"? Держава в черговий раз фактично вимагає подати звістність, яка ПКУ не передбачена.

Відповісти
  • 777
09.10.17 12:03

Я не знаю, что там мин.юст зарегистрировал, но нам сегодня, только что заблокировали регистрацию очередной налоговой, хотя предприятие сельхозпроизводитель с 2004г ., директор не менялся и т.д. по списку.

Відповісти
  • Алла
09.10.17 12:11

Перевозим с/х продукцию,и не только ее...постоянно блокируют нн, задолбалась сканировать и отсылать им,каждый месяц одно и то же,когда этот маразм закончится???

Відповісти
  • RSV
09.10.17 16:15

Алла,НІКАГДА

Відповісти
  • Аграрий
09.10.17 13:59

Тварюки, все под себя затачивают.....Урожай собран. Из-за постоянной блокировки регистрации крупные трейдеры и экспортеры у нас брать по безналу с НДС отказались. Предложили закупить у нас без НДС, то есть с дисконтом -20%. Для нас это самоубийство..... Там же нашли дельцов, которые за наличку у нас купили с дисконтом -10%.....Также купили не только у нас. Вот теперь думаем какие мы лохи..... Сейчас эти дельцы имеющие "нарисованные" сельхозпредприятия спокойно продадут наш товар тем же зернотрейдерам по обычной его цене. На ровном месте +10% с оборота в карман.....не ту страну назвали Гондурасом.....не в бровь а глаз про нас : Опять пустые разговоры, С концами не свести концы, Нас учат честной жизни воры, И – благородству – подлецы.

Відповісти
  • Мила
09.10.17 21:57

подать только технологическую карту ? А кто ее примет ??? Таблицу с кодами подавала 15 раз в разных видах , ответ один невраховано !!!!! К заблокированой НН Подавала сканы 240 документов : приложила все начиная от посева до уборки : наряды , путевые листы , акты списания ГСМ , семян , удобрений , акты оказания услуг . договора хранения , покупка -продажа и т.д и т.п. сегодня пришел отказ : недостатньо документів .ОБАЛДЕТЬ!!! А что еще надо было ???Уже нет сил и желания работать !!!

Відповісти
  • Мария
09.10.17 22:44

Мила, капец(( они даже не потрудились в своих автоматических отказах сделать сортировку для формулировок

Відповісти
  • Мила
10.10.17 08:52

Мария , а зачем себя утруждать , формулировка которая вообщем ни о чем , очень даже устраивает ДФС , ведь можно отказать ВСЕМ !!!

Відповісти
  • Нона
10.10.17 15:22

Добрый день! Помогите пожалуйста , я запуталась, моему поставщику заблокировали 14.09 НН выписанную 18.08 . Решением комиссии 9.10 она зарегистрирована - теперь я ее могу включить только в октябрьскую декларацию или все же в сентябре ???Спасибо

Відповісти
  • 4444
10.10.17 15:57

Нона, только в октябрьскую деку, так как регистрация НН в ЭРПН состоялась не в уставленное время.

Відповісти