Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.10.17
6403 4 Друкувати

Звiльнення вагiтної жiнки як такої, що не пройшла випробування, заборонено законодавством

Пiд час прийняття на роботу жiнцi було встановлено випробувальний термiн. Через деякий час вона повiдомила про вагiтнiсть. Чи можна її звiльнити як таку, що не пройшла випробування?

За статтею 184 КЗпПУ звiльнення вагiтних жiнок i жiнок, якi мають дiтей вiком до трьох рокiв (до шести рокiв - ч. 6 ст. 179), одиноких матерiв за наявностi дитини вiком до 14 рокiв або дитини-iнвалiда з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крiм випадкiв повної лiквiдацiї пiдприємства, установи, органiзацiї, коли допускається звiльнення з обов'язковим працевлаштуванням.

Звiльнення вагiтної жiнки як такої, що не пройшла випробування, заборонено законодавством. У такому разi роботодавець зобов'язаний ужити заходiв щодо переведення вагiтної жiнки за її згоди на iншу роботу або щодо її працевлаштування в iншого роботодавця.

За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Кузя
11.10.17 08:40

Вот интересно, если я, как работодатель обращусь в Держпрацю или соц.фонд какой-то, по поводу трудоустройства такой беременной к ним на непыльный труд за три копейки? Отказать ведь беременной не могут, по закону? Ну вот и посмотрим, где двойные стандарты работают.

Відповісти
  • дуня
11.10.17 08:48

Ни чего не имею против беременных и мам с малолетними детками в целом, но на кой ляд работодателю балласт в образе некомпетентного сотрудника, который доказал свою некомпетентность во время испытательного срока??? Когда сотрудница уходит в декрет, проработав на предприятии определенное время, так за нее только порадуются, а когда приходит нечто, решившее устроится на работу только для того, что бы уйти в декрет (а таких очень много) скрыв, естественно, свою беременность от работодателя, так ей еще чем то и обязаны. У нас государство поощряет рождаемость, вот и занимались бы трудоустройством беременных.

Відповісти
  • 1
11.10.17 13:26

дуня, государство наше поощрает смертность, а не рождаемость :(

Відповісти
  • Окса Запорожье
11.10.17 11:26

дуня, абсолютно согласна с Вами. Вызывает недоумение и раздражение, когда государство (в морде-лица чиновников), перекладывает свои обязанности на работодателя, который и так платит налоги на все их "хотелки".

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам