Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.10.17
11403 5 Друкувати

Як сплачуватимуть ЄСВ самозайняті особи завдяки пенсійній реформі

Фізособи-підприємці, у т.ч. спрощенці; особи, котрі провадять незалежну професійну діяльність; члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ. Раніше для самозайнятих осіб, окрім спрощенців, застосовувався річний період сплати ЄСВ.

Окрім того, платники єдиного податку групи 1 втрачають право на сплату ЄСВ у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску. Тож будуть вимушені  сплачувати його в мінімальному розмірі, як і всі решта спрощенців.

Таку новацію передбачають зміни до Закону про ЄСВ, які привносить Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII.

Наведені зміни запрацюють із 01.01.2018.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Коментарі
  • Van7
13.10.17 09:12

Це, що захист наших фермерів, та їх сімей? Революція в нарахуванні ЄСВ.

Відповісти
  • Гоша
13.10.17 12:35

Есть такое изменение для пенсионеров и инвалидов"...перше речення частини четвертої викласти в такій редакції:"4. Особи, зазначені у пунктах 4 та 5-1 частини першої цієї статті, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу";

Відповісти
  • максим
13.10.17 12:59

Т.е. 20 января 2018 года "особи, котрі провадять незалежну професійну діяльність; члени фермерського господарства" обязаны оплатить ЕСВ за 4 квартал 2017 года?

Відповісти
  • LaraK
15.10.17 12:00

В каком пункте ЗУ 2148 это написано?!!! Просмотрела всё 2 раза

Відповісти
  • Пенсионер
18.10.17 22:19

А пенсионеры единый налог так и не платят ЕСВ?

Відповісти