Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


17.10.17
28935 22 Друкувати

Декларація підприємця-єдинника групи 3 за оновленою формою: приклад заповнення

5 травня 2017 року набув чинності Наказ Міністерства Фінансів № 369, що вніс зміни до форм декларацій платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування. А оскільки за вікном жовтень, третій квартал позаду — уже сьогодні в єдинників групи 3 постають питання щодо подання звітності. На прикладі ФОПа-єдинника групи 3 нагадаємо, як заповнити Декларацію за три квартали 2017 року…

За якою формою звітувати за три квартали 2017 року?

Єдинникам, котрі звітують щокварталу, оновлену форму Декларації вперше слід застосовувати, складаючи звітність за третій квартал. Підставою для цього є п. 46.6 Податкового Кодексу України, яким передбачено, що «до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення». Погоджуються із цим і контролюючі органи, про що свідчить відповідне роз’яснення фахівців ДФСУ.

Що змінилось у формі Декларації?

Слід констатувати, що суттєвих змін, які б вплинули на процедуру заповнення, до Декларації внесено не було. Форму Декларації нарешті привели у відповідність до діючих податкових реалій, а саме: у рядках 05, 06 р. IV та рядках 10, 11 р. V Декларації, у яких фігурували ставки єдиного податку 2% та 4% (що діяли до 01.01.2016), наразі значаться правильні показники — 3% та 5%. Аналогічних уточнень зазнали й графи 3 і 4 р. ІІ та графи 3 і 4 р. ІІІ Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи).

Окремі зміни відбулися для рядка 15 р. V Декларації фізособи-єдинника, який заповнюють у разі виявлення помилки у звітах за минулі періоди. У ньому вказують суму єдиного податку, фактично задекларовану в періоді, який виправляється. Тепер у ньому передбачена  виноска № 6, котра пояснює: у разі виправлення помилки у звітності за період, у якому діяла форма Декларації єдинника, затверджена наказом Мінфіну від 21.12.2011 р. № 1688 (діяла до 01.01.2016 р.), до рядка 15 чинної форми Декларації переносяться дані з рядка 29 Декларації в редакції Наказу № 1688.

Приклад заповнення нової форми Декларації фізособи-єдинника групи 3 за три квартали 2017 року

Розглянемо невеличкий приклад зі зразками заповнення Декларації:

ФОП-єдинник групи 3, платник ПДВ, протягом звітного третього кварталу 2017 року відповідно до даних Книги обліку доходів і витрат отримав дохід від надання послуг у сумі 65 000 грн. Інших доходів у звітному кварталі не отримував. Заборонених видів діяльності не провадив. За І півріччя 2017 року сума доходу становила 107 000 грн, відповідно, сума сплаченого єдиного податку за І півріччя — 3210,00 грн.

Оскільки Декларація єдинника заповнюється наростаючим підсумком, загальна сума доходу за три квартали 2017 року становить:

65 000 грн + 107 000 грн = 172 000 грн.

З урахуванням умов прикладу далі наведемо зразок заповнення р. IV Декларації «Показники господарської діяльності для платників єдиного податку третьої групи».

Зразок заповнення р.р. IV та V Декларації фізособи-єдинника групи 3 відповідно до умов прикладу

ІV. ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ

Назва показника

Код рядка

Обсяг (грн., коп.)3

Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 3 %

05

172000,00

Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %

06

-

Обсяг доходу, що оподаткований за ставкою 15 відсотків (згідно з пунктом 293.4 статті 293 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), у звітному (податковому) періоді4

07

-

V. ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ5

Назва показника

Код рядка

Обсяг (грн., коп.)3

Загальна сума доходу за звітний (податковий) період (сума значень рядків 01 + 02 + 03 + 04 + 05 + 06 + 07)

08

172000,00

Сума податку за ставкою 15 % ((рядок 02 + рядок 04 + рядок 07) × 15 %)

09

-

Сума податку за ставкою 3 % (рядок 05 х 3 %)

10

5160,00

Сума податку за ставкою 5 % (рядок 06 х 5 %)

11

-

Нараховано всього за звітний (податковий) період (рядок 9 + рядок 10 + рядок 11)

12

5160,00

Нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 12 декларації  попереднього звітного (податкового) періоду)

13

3210,00

Сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 12 - рядок 13)

14

1950,00

Наостанок нагадаємо: гранична дата для подання Декларації єдинниками групи 3 за три квартали 2017 року — 9 листопада 2017 року, гранична дата сплати задекларованої суми єдиного податку — 17 листопада 2017 року (п. 295.3 ПКУ).

REPORT - зручний та надійний сервіс для ефективної роботи бухгалтера

REPORT від ЛІГА:ЗАКОН - інноваційний та безпечний сервіс для подання електронної звітності та реєстрації ПН. Робота з REPORT здійснюється через хмарний сервер, де розміщені завжди актуальні форми і бланки з підказками і алгоритмами для заповнення. Працювати з сервісом можна з будь-якого комп'ютера. При цьому додаткових програм або оновлень, щоб працювати встановлювати не потрібно.

Ще одна перевага – консультаційна професійна підтримка бухгалтерів в режимі 24/7 як онлайн, так і за телефоном. При заповненні звітів є можливість перейти за посиланнями в систему ЛІГА:ЗАКОН та ознайомитися з діючими НПА. Користувачам системи доступні підказки та довідники користувача: «Контрагенти», «Працівники», «Номенклатура».

З REPORT - ви отримаєте впевненість та комплексну підтримку на всіх етапах підготовки звітів.

Євген ПАНЧИШИН, бухгалтер-експерт газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Сомневающийся
17.10.17 21:58

Всё это, конечно, прекрасно. А, если ФОП 2 группы (или 1-й) с 1 октября перешёл на 3-ю (или 2-ю), ему за 9 месяцев, что — по старой форме подавать декларацию? :) Или, если ФОПу нужна будет справка о доходах и он подаст декларацию за октябрь 2017-го года — тоже по старой форме? Я один такой, который пытается, чтобы на всех бухгалтерских сайтах, на сайте ДФС была правильная формулировка? В названии статьи или в тексте надо сделать уточнения

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • Наталья
27.10.17 08:21

по новой в налоговой сказали

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
27.10.17 08:22

за 9 мес при переходе со 2й на 3 надо деку

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сомневающийся
25.10.17 10:34

Появились комментарии ДФС: Заповнення податкової декларації ФОП - платника єдиного податку у разі зміни протягом року групи платника єдиного податку  https://buhgalter911.com/news/news-1032726.html  , которые подтверждают моё мнение

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • ядр
18.10.17 11:15

Сомневающийся, при переходе на 3гр. с октября вы сдаете отчет по 3гр. за 12 мес. и в ней указываете доход по 2 или 1 гр. За 9 мес отчеты не сдаете

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 3
  • Сомневающийся,
19.10.17 09:27

ядр, откуда такая информация? :) А как быть со ст. 296.5.1. НКУ — игнорировать?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ядр
19.10.17 16:33

Сомневающийся,, я написала для случая когда вы не превысили доход или не изменили ставку ЕН

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Сомневающийся
19.10.17 18:37

ядр, а я повторюсь: ст. 296.5.1. НКУ — игнорировать? так я её процитирую, а чтобы не было разговора про превышение: 296.5.1. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для КВАРТАЛЬНОГО податкового (звітного) періоду, у разі ... самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Сомневающийся
19.10.17 18:44

ядр, где тут написано, что нужно подавать за 12 месяцев? Если перешли с 1 октября с 1 на 2, или со 2 на 3 (или на любой группе отказались, и с 1 октября на ОСН), то должны подать за 9 месяцев за свою группу, а за год — да, Вы правы: отдельно указываем доход за 9 месяцев из декларации за 9 месяцев, и за 4 квартал по новой ставке. При этом: если отказались с 1 октября от упрощёнки, то должны подать годовую декларацию плательщика ЕН (на всякий случай), если были на 1 или 2 группе; на 3 - не надо

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 1
  • ta
24.10.17 16:26

Сомневающийся, спасибо за ваш вопрос, та же ситуация, переходим с 2 на 3 группу. Почитала ПКУ, позвонила на горячую линию ДФС - отчет подаем. А форма новая, старая аннулирована.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бух
18.10.17 08:55

Вы не один -поддерживаю

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • нанашка
18.10.17 09:47

Подскажите ФЛП если перейти на 3 группу с ПДВ платит 3% только с дохода или высчитывает и расход?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Радуга
18.10.17 10:43

нанашка, только с дохода.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вопрос Знающим
18.10.17 14:22

Друзья, подскажите, пожалуйст - ФЛП 3-я группа как платит налог, если это турагент - стомость тура 1000грн например, но комиссия агента от 5 до 13% согласно договора с туроператором, к тому же туристам еще турагент делать скидку свою из своей комиссии - таким образом если бы тур продали без скидки клиенту комиссия (прибиль) ФЛП была бы допустим 50 грн, но турагент сделал скидку клиенту и его прибыль по туру 25 грн, так вот с какой суммы платить налог?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
19.10.17 00:05

Вопрос Знающим, 975(приход от туриста)-1000 (оплата тур.оператору)+50 (комисия агента от тур.оператора)=25*5%

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
18.10.17 23:58

Вопрос Знающим, у меня тоже фоп турагент. Я записываю в книгу полностью весь приход (от туриста, комиссия от туроператора) и полностью расход ( перечисления тур.оператору по агентским договорам), а с разницы оплачиваю налог. Если туристов мало, то можно высчитывать так как Вы делаете, а когда много и оплаты в разные периоды, то проще как я написала.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Анечка
18.10.17 16:50

Добрый день! Только запустили фирму. 3 гр. пл. ПДВ. Подскажите, пожалуйста, а в стороку 05 (обсяг доходу) я пишу сумму без НДС?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Jene
18.10.17 17:14

Для Анечка. Так, в дохід Ви включаєте суму без ПДВ!!

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Анечка
18.10.17 17:21

Jene, дякую! Велике!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • сОлька
19.10.17 14:07

Сегодня сдала по старой форме. Приняли.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Helena
20.10.17 16:29

сОлька, а мне по старой отказали(

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Сомневающийся
19.10.17 18:47

сОлька, а зачем? Заглядывайте в Кабинет до предпоследнего дня подачи декларации, чтоб не пропустить какое-нибудь сообщение от ДФС, что сдали не по действующей форме. Если увидите такое сообщение (квитанцию 2) — успеете пересдать :)

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
13958 17
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд