Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.10.17
17242 27 Друкувати

Пропонується обмежити максимальний розмір заробітної плати

До Верховної Ради внесено проект Закону № 7204 про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо обмеження максимальної заробітної плати).

Автор законопроекту так обґрунтовує необхідності прийняття цього документу:

Станом на кінець 2016 – початок 2017 року, в Україні налічується 3500 державних підприємств, установ, організацій, що входять до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Через те, що у законодавстві нашої держави відсутня межа встановлення максимальної заробітної плати, склалась ситуація при якій одна категорія людей, а це переважна більшість, отримує мінімальну заробітну плату, або середню, а інша – у 400 разів більшу.  

Так, керівники деяких державних підприємств ("Укргазвидобування", "Укрзалізниці", «Укрнафта» та інші) та їхні заступники, крім великого окладу, щомісяця отримують: премії та надбавки за роботу з державною таємницею, за науковий ступінь, за стаж наукової діяльності, щорічну матеріальну винагороду за ефективне управління майном тощо. Разом із надбавками, преміями посадовці отримують від 100 до 400 мінімальних заробітних плат. В жодній європейській державі немає такої різниці в оплаті праці.

Для прикладу, у 2017 році, кнесет Ізраїлю прийняв закон, який обмежує заробітні плати високопоставлених співробітників банків і страхових компаній. Згідно з прийнятими поправками, зарплата топ-менеджера ізраїльської фінансової установи тепер не може перевищувати 658 тисяч доларів на рік, або перевищувати зарплату самого низькооплачуваного співробітника більш ніж в 35 разів. При прийнятті цього закону, кнесет спирався не на економічний, а на моральний аспект та тим самим намагався зблизити населення шляхом зменшення матеріальної прірви між службовцями.

Наразі, в Україні відсутній контроль за справедливим розподілом доходів, проте одним із обов’язків держави є регулювання рівня заробітної плати, а також зміцнення рівня життя населення, в цілому, а не вузького кола осіб.

Законопроектом пропонується обмежити максимальний розмір заробітної плати, із урахуванням усіх надбавок, доплат, премій і винагород, для державних підприємств, установ, організацій; державних холдингових компаній;  державних акціонерних товариств та акціонерних товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, частка яких складає не менше 51 відсотка; а також державних службовців та встановити, що максимальний розмір заробітної плати не може перевищувати 60 мінімальних заробітних плат. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 111
19.10.17 08:32

Очередной пиар. Никогда такой законопроект не примут

Відповісти
  • Гамма5
23.10.17 16:31

111, СКОРЕЕ ВСЕГО попытаются не принять, хотя разбег в 60раз- это тоже очень много... Если исходить из того, что депутаты уровня в 60 раз еще не достигли- может такой закон и будет принят Однако, считаю, что при том что мы, мягко говоря, топчемся на месте, то разница должна быть не более 30 раз и то, такую разницу надо заслужить работой, А НЕ ДОЛЖНОСТЬЮ!!!!!

Відповісти
  • Н-да
19.10.17 08:47

Да как же, щас, а зарплаты у НБУ позавчера обнародованные в 300 тыс. грн ? или у одних 3 копейки а у других заоблачные суммы.

Відповісти
  • Такая же провинция с другой стороны
19.10.17 09:51

Н-да, Вы про з/пл Нафтогаза - вечно убыточный - не слышали?зарплата Коболева превышает 2 миллиона гривен в месяц.При этом условия трудового контракта главы "Нафтогаза" и Коллективный договор госкомпании позволяют существенно варьировать конечной суммой заработной платы.Так, в дополнительном соглашении к трудовому договору указывается, что кроме должностного оклада (1,041 млн гривен). СЕО получает ежемесячную премию "на условиях и в размере соответствии с коллективным договором предприятия".

Відповісти
  • Гамма5
23.10.17 16:33

Такая же провинция с другой стороны, так они же из бюджета берут... а он как известно бездонный и наполняем его мы- те кто получает копейки в сравнении с ними.... Позор тем людям, которые в тяжелое для страны время могут спокойно получать миллионы в то время когда персионер живет на 1500грн в месяц!!!!!

Відповісти
  • Провінція
19.10.17 09:05

Так приймуть, як і закон про недоторканість депутатів...

Відповісти
  • Даже смешно
19.10.17 09:49

Даже смешно- как в анекдоте у нас капуста (3200,00), у них мясо (3200,00*60=192000,00) а в среднем голубцы :((( Конечно они станут ближе к народу!!!

Відповісти
  • Гамма5
23.10.17 16:36

Даже смешно, ну если за такую зарплату будут спрашивать качество работы, то фик с ним... НО НЕТ ЖЕ КАЧЕСТВА РАБОТЫ!!!!! вот что самое обидное Они получают свою зарплату просто так... за то, что занимают должности!!!! Им все равно- работать или не работать... вот Нафтогаз- все время убыточен и не мудрено... при таких же зарплатах у них убытки наверное из одних зарплат и состоят!!!!

Відповісти
  • бух
19.10.17 09:58

ну они примут это закон, только в процессе потеряется "державних" и останется предприятий, организаций, ну и заодно порог снизится. Нехорошо когда народ боХатый ими управлять труднее.

Відповісти
  • -----
19.10.17 10:03

судьям и прокурорам тоже ограничат?

Відповісти
  • Буржуй
19.10.17 10:30

Да примут ,не примут , все равно. Эта категория никода не жила с зарплаты. У нас иногда консультируется один нальщик, скрутчик( хотя мне больше пользы от этих консультаций, чем ему) Так он говорит , что при блокировке хлопот прибавилось, но самые лояльные клиенты это госпредприятия. Заблокировали накладную, не заблокировали, особо не волнует. Денежки главное дайте.Какая там зарплата.?! Это из серии-"О а тут еще и зарплату платять?!"

Відповісти
  • Гы-гы
19.10.17 10:59

Буржуй, "консультируется"? - ой-ли. Не думал, что вы таким занимаетесь...

Відповісти
  • Буржуй
19.10.17 11:15

Гы-гы, можете думать все что угодно. Никогда не вру на сайте и говорю то что думаю. Налоговый кредит, да одалживаю, и О ужас, не бесплатно. Но скрутчиком и обнальщиком никогда не был. Минимизация налогов через единщика, да. Минимум открываю и закрываю 1-2 за месяц. Так что не надо троллить.

Відповісти
  • SHADOW
19.10.17 11:25

Буржуй, услуги есть?

Відповісти
  • Буржуй
19.10.17 11:35

SHADOW, в смыле , одолжить кредит по услугам? По услугам точно нет . Очень проблематично. Знаю арендодателей , кто одалживает или продает , но цены просто космические.

Відповісти
  • SHADOW
19.10.17 13:52

с услугами проблемки, да. особенно бух.услуги, сопровождение сайтов и т.д.

Відповісти
  • Бабця
19.10.17 10:30

А як же вони про нас тільки й думають, в Харкові людей "вумна" подушила, а тепер мажори кажуть бидлота повилазила із метро. Звичайно таких заботливих як у нас немає ніде. І тільки ми все терпемо.

Відповісти
  • РРрррррр
19.10.17 10:37

З нашими юристами-словоблудами викрутять, як завжди, навіть якщо і приймуть закон. Має бути обмеження не зарплати, а максимальна сума усіх виплат за рік. А якщо перевищить, то ПДФО такий влупити, що з*їсть усю суму перевищення.

Відповісти
  • Машуня
19.10.17 12:12

Тю... та зачем им жизнь облегчать? Я тут свои сенябрьские тыщи получила, так прям не знала куда девать елы-палы! Тыкалась-мыкалась: ну куда же, куда??? Пошла и оставила всю з/п за месяц в магазине детской одежды - проблема сразу "исчезла". А тут сотни/миллионы. Прикиньте каково! Кроме того, что боишься, что пристрелят прям в машине или дома, а тут еще головняк куда енто девать все.--- Если без шуток - прищучить надо, однозначно, и не до 60 МЗП а покруче, т.к. их з/п - это наши налоги, а взятки то такэ... И дело даже не в моральной стороне (о чем это мы))), а в дефицитном бюджете, бляха-муха!

Відповісти
  • Гамма5
23.10.17 16:48

Машуня, правильно- они живут по принципу- пира во время чумы!!!! воруй по-черному может завтра не переизберут... а пока можно давай грабь по максимуму- кубышки понаоткладываем, чтобы и пра правнукам хватило... а народ- нахрен они нам нужны...а нет нужны, чтобы мы скорее карманы понабивали и пусть они потом минимальные пенсии в 65 лет получают.

Відповісти
  • Марі
19.10.17 12:28

І в собівартість послуг, що надаються підприємствами, якими керують такі "бідняки", їх ЗП також включається.

Відповісти
  • Кузя
19.10.17 13:12

Нормальный проект. В интересах страны. Редкость в наше время! Но потому и не примут, потому что нормальный.

Відповісти
  • eMelya
19.10.17 14:03

А как же ж теперь среднюю зарплату по стране будут высчитывать? Если ограничить максимальную, то средняя упадёт, ломает все графики покращення. Не годится.

Відповісти
  • Юсик
19.10.17 21:16

eMelya, так середня впаде і розмір пенсій впаде!

Відповісти
  • Тина
24.10.17 09:34

Юсик, размер пенсии зависит не от средней по стране, а от средней по отрасли в какой работаешь )))

Відповісти
  • Гамма5
24.10.17 12:10

Тина, НУ И ЧТО- ЕСЛИ СРЕДНЯЯ ПО ОТРАСЛИ БУДЕТ ВЫШЕ ТВОЕЙ- ТЕБЕ ЧТО ПЕНСИЮ БОЛЬШЕ ДАДУТ???? СМЕХ ДА И ТОЛЬКО... У нас размер пенсии зависит от левой ноги или от того сколько зазвенит в кармане тех, кто ее начисляет

Відповісти
  • Елена
25.10.17 09:26

опять о себе любимых не забыли и зарплатой не обидели, вам на 523 гривны повысили, себе ограничили до 220 тыс. и мы все ближе и ближе к народу. Справедливость будет!, но не в этой жизни.

Відповісти