Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.10.17
15202 3 Друкувати

Щодо зарахування до страхового стажу період отримання матеріальної допомоги по безробіттю

Чи ураховується до страхового стажу період отримання матеріальної допомоги по безробіттю, що призначалась відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення», яку особа отримувала  з лютого 2001 р. по березень 2004 р.?

Статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

При цьому, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004 р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що до стажу роботи зараховується також період  одержання допомоги по безробіттю. Зарахування до стажу періоду отримання матеріальної допомоги не передбачено.

Тож, підстави для зарахування до страхового стажу періоду отримання матеріальної допомоги до 01.01.2004 р. відсутні.

Статтею  24 Закону 1058 передбачено, що період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Частиною 1 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення», що діяла на час призначення особі  матеріальної допомоги, було передбачено виплату матеріальної  допомоги  по  безробіттю за умови, що  середньомісячний  сукупний  доход на члена сім'ї  не перевищує встановленого законодавством неоподатковуваного  мінімуму  доходів громадян. Таку матеріальну допомогу виплачували після  закінчення  строку  виплати допомоги по безробіттю.

Врахування до страхового стажу періоду, коли особа отримувала матеріальну допомогу, яка призначалася відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення», Законом 1058, не передбачено.

З урахуванням вищезазначеного, підстави для зарахування до страхового стажу періоду отримання особою вказаної матеріальної допомоги як до 01.01.2004 р. так і після зазначеної дати відсутні.

За матеріалами ПФУ
Коментарі
  • Тренди
23.10.17 09:29

Дули-дули і як завжди, надули.

Відповісти
  • тина-картина
23.10.17 13:43

А чего надули. Лично знаю людей, который не оформлялись, хотя могли, а стояли на учете на бирже. Вот пусть теперь кусают локти...

Відповісти
  • Елена
23.10.17 17:09

тина-картина, так из помощи по безработице отчисления по ЕСВ были-то...

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
61316 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти