Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.10.17
17145 31 Друкувати

Мінфін підготував чергові зміни до Критеріїв блокування ПН/РК в ЄРПН

Міністерство фінансів України повідомляє про оприлюднення проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» .

Зауваження та пропозиції стосовно змісту проекту Наказу надавати у письмовій та електронній формі до 17 листопада 2017 року за адресою:

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 Міністерство фінансів України,   e-mail: www.NSharpak@minfin.gov.ua

Проектом наказу пропонується внести такі зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН:

► Інформація із Таблиці платника враховується автоматично системою Моніторингу, якщо така інформація подається не тільки платниками - сільськогосподарськими товаровиробниками, а і платниками, у яких значення показників D та P, розрахованих у порядку, наведеному у підпункті 4 пункту 5 цих Критеріїв, мають такі розміри: D>0,02, P < Pм * 1,3, та обсяг постачання товарів/послуг у податкових накладних / розрахунках коригування, складених з 01 січня 2017 року в Реєстрі, зазначених в інформації згідно з додатком до цих Критеріїв, становить більше 25 відсотків від загального обсягу постачання за відповідний період.».

Значення показників D та P обраховуються ДФС автоматично кожного 10 числа календарного місяця, наступного за звітним, та стають доступними платнику в Електронному кабінеті.

нагадуємо: 
D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T;
S - загальна сума сплачених за останні 12 місяців сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами;
T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, за останні 12 місяців, яка зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі;
P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування;
Рм  - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 місяців.

Але, якщо до контролюючого органу надійшла інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації, або інша податкова інформація, що свідчить про ризиковість операції, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації. Якщо така інформація була врахована системою Моніторингу автоматично, то після прийняття Комісією ДФС рішення про неврахування інформаці Таблиця платника не підлягає автоматичному врахуванню.

► У новій редакції викладено підпункт 1 пункту 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:

"обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% – від 0,02 до 0,03; більше 50% – від 0,015 до 0,02; більше 40% – від 0,01 до 0,015, більше 30% – від 0,005 до 0,01, більше 20% – до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється)".

► Додано два нових критерію, за якими здійснюється Моніторинг ПН/РК:

- наявність обвинувального вироку суду у відношенні службової особи (службових осіб) суб’єкта господарювання за статтею 205, 212 Кримінального кодексу України;

- розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж у два рази та/або зміни номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, – зміна перших чотирьох цифр коду, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг – перших двох цифр кодів).

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 2017
24.10.17 07:40

"Значення показників D та P обраховуються ДФС автоматично кожного 10 числа календарного місяця, наступного за звітним, та стають доступними платнику в Електронному кабінеті."Интересно, и в каком разделе это можно будет посмотреть?

Відповісти
  • voko
24.10.17 08:19

Чи не простіше було б зовсім відмінити систему моніторингу і повернути все "взад". Хоча ми всі й так там. І ще ми не шукаємо легких шляхів, адже так, люба державо?

Відповісти
  • Гамма5
30.10.17 11:44

voko, не просто проще, а и лучше!!!! Каждая разблокировка - это минипроверка, а если разблокировать не получается, то надо идти в суд!!!! И уже говорят есть прецеденты выигранных судов.... Раньше, когда они приходили с проверкой 1 раз в год и проверяли все скопом, то ты потом со свем этим скопом и шел в суд.... А теперь надо обращаться в суд практически по каждой заблокированной налоговой!!!! мало того, нам блокируют наши накладные от Заказчиков на предоплату, которая получена по договорам, подписанным на основание выигранных тендеров через систему Прозоро!!!!! Это как понимать- мы тендер уже выиграли, выдержав все его условия, подписали договор, получили по нему предоплату.... а теперь налоговая говорит, что ей что-то непонятно?????? Бред да и только- они же блокируют налоговые для кредита госпредприятиям!!!!! Это просто дурдом ОТМЕНИТЬ ВСЕ ЭТИ ИЗДЕВАТЕЛЬСТВА И ТОЧКА!!!!!!

Відповісти
  • hela
24.10.17 08:34

voko, і визнати свою помилку? Після переможних реляцій про поборені схеми? Оце вже ніколи

Відповісти
  • Гамма5
30.10.17 11:46

hela, так этим они могут показать свою мудрость или тупость... УМНЫЙ всегда признает свои ошибки, а глупый будет бараном всегда!!!

Відповісти
  • Марина
24.10.17 09:34

hela, простите за наивный вопрос - а о каких "поборених" схемах идет речь? Эти схемы в курсе того, что их уже "побороли"?

Відповісти
  • hela
24.10.17 11:04

Марина, но люди, которые в НДС ни в зуб ногой, к сожалению точно знают, что это схемы и их побороли. Минфин же заявлял "пошел рост поступлений по НДС - это потому что мы побороли схемы". Вполне приличные люди, далекие от нашей работы, действительно верят, что это успешная борьба новой команды с коррупцией

Відповісти
  • natella
24.10.17 10:14

Але, якщо до контролюючого органу надійшла інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації, або інша податкова інформація, що свідчить про ризиковість операції, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації. Якщо така інформація була врахована системою Моніторингу автоматично, то після прийняття Комісією ДФС рішення про неврахування інформаці Таблиця платника не підлягає автоматичному врахуванню.__________________________ПОСЛЕ ЭТОГОИ К ЧЕМУ ЭТОТ , ПРЕДЫДУЩИЕ И ПОСЛЕДУЮЩИЕ ВЫС..РЫ?

Відповісти
  • стар/бух
24.10.17 10:47

Марина. 5+++

Відповісти
  • Марі
24.10.17 10:50

А як вам нові критерії!!!? Ви зібралися купити пшеницю і переробити на локшину, заплатили за неї аванс і отримали ПН з кодом пшениці. Потім у постачальника шось "не склалося", він цю пшеницю переробив на борошно і Ви з ним домовилися отримати вже готове борошно. І Вас і постачальника все влаштовує, а от РК Вам не зареєструють, так як змінилися перші 4 цифри (чи не змінюються?) А якщо домовилися отримати інший товар?...

Відповісти
  • Гамма5
30.10.17 12:03

Марі, а бред с услугами... мы оказываем услуги, но чтобы их оказать нам надо закупить комплектующие, а иногда и часть аналогичных услуг, а они блокируют ибо коды на входе и выходе не соответствуют!!!! Так у услуг так всегда было есть и будет- это лишний раз говорит о том, что там на руле сидят те, кто нихрена в специфике не понимает, зато берется судить, что и как!!!! Это вообще недопустимо... всех, кто оказывает услуги приравняли к купи-продай- это высшая степень тупости.... ХОТЯ вот пишем мы тут с вами свои мнения, а кто их читает- ну кроме нам подобных несчастных пострадальцев бухгалтеров... как нам выйти на другой уровень... может просить редакцию, чтобы они наши мнения доносили выше- как мнение работников бухгалтерии??? Может количество отрицательных мнений о блокировке налоговых перерастет в качество- отмены этого бреда!!!!

Відповісти
  • Валентина
24.10.17 17:18

Марі, производить лапшу из зерна (!) не одно и то же, что из муки. Не надо так уж прямо подгадывать наличные деньги

Відповісти
  • Марі
25.10.17 08:27

Валентина, У нас не виробництво а торгівля, тож приклад був теоретичний. Добре, практичний. Ситуація та ж, аванс на придбання "Шина 225/50R17 94V PRIMACY 3 ST" перші 4 цифри УКД 4011 ми не змогли закупити таку шину, а інші не підходять покупцю (товар специфічний, виробник - один, єдиний), покупець вирішив не забирати аванс а взяти натомість автомобільні диски, перші 4 цифри УКД 8708. "СКРУТКА", "ОБНАЛ"?! ДФС не зареєструє РК? З якої речі і по якому праву?

Відповісти
  • Гамма5
30.10.17 12:06

Марі, ну не нравятся ДФС такие операции- проще всего гонять деньги- пусть на этом еще и банки подзаработают!!!! Зато если бы вернули деньги и сделали возвратку по налоговой а потом опять оплатили и новую налоговую, тогда ВОЗМОЖНО и не придрались бы, если бы ДФС вообще понравилась такая операция????

Відповісти
  • Татьяна
31.10.17 01:30

Гамма5, Если бы так просто было бы получить назад деньги и зарегить РК по-ставщику- ведь деньги потрачены поставщиком-да и у покупателя лимит не резиновый-каким образом проделать эту хрень? да и для чего-самый главный вопрос?! ДФС по ходу конкурс устроило-кто из их недоносков как можно гаже и извращеннее придумает критерий, из-за которого кол-во блокируемых НН/РК резко возрастет! Уе..ки!

Відповісти
  • Марина
24.10.17 14:52

Марі, теж хвилює це питання. У нас похожее случается (только промышленное производство).

Відповісти
  • Елена
24.10.17 10:58

Немалые деньжатки отхватили за внедрения этой программки,теперь как же признаться в своём дебилизме,ужас что натворили!!!! Что бы на их компьютеры напало 100000000 вирусов и ПЕТЯ И МАША и др...

Відповісти
  • Валя
24.10.17 11:20

А если я не торгую товаром, который входит в дфс-ный список рисковых, получается меня по п. 6 (невидповиднисть обсягив) не должны блокировать, даже если объемы не соответствуют? Ведь два условия этого пункта должны выполняться одновременно?

Відповісти
  • ОЛЬГА БУХ стаж 25 лет
24.10.17 11:38

Люди добрі!!! Чому ми такі інфантильні??? На майдані стоять,щоб зняти недоторканість. А чому ми не стоїмо там,не перекриваємо дороги,двері.Нам перекрили кисень!! У нас забирають кошти на реєстрацію ПДВ із рахунка.Нам не дають нормально працювати!!! за 25 років, я все пережила,але такого......

Відповісти
  • Гамма5
30.10.17 12:10

ОЛЬГА БУХ стаж 25 лет, а потому и не стоим, что надо тупые действия производить по разблокировке иначе подведем заказчика У нас же совесть есть и нам перед ними неудобно.... И нашим поставщикам тоже перед нами неудобно, когда у них блокируют А вот НАШЕМУ ДФС- все удобно, даже узреть фиктивность сделки по ксерокопиям документов!!!!! Во какие они....уроды

Відповісти
  • 1111
24.10.17 14:13

От "поборення" схем у них прикид в ВР за 100000,00 грн та більше

Відповісти
  • Киев
24.10.17 16:19

Здравствуй, веселый январь.....

Відповісти
  • NATA
24.10.17 22:33

Вопрос не по теме. Куда из Кабинета налогоплательщика пропал бланк документа Додаток до критериев J1312301. Раньше всегда отправляла только через кабинет. Что до сих пор готовят новый бланк, который принимается с 23.10.2017?

Відповісти
  • Лариса 700
25.10.17 14:23

NATA, а ше я вчора подавала Повідомлення і Таблиці (до кількох заблокованих ПН). Прийшла відповідь: "Документ не прийнято. Дочекайтесь результату розгляду Таблиці даних платника податку від 24.10.2017 № 6". Тобто прийняли до розгляду лише одну першу Таблицю. Розглядатимуть її 5 днів. Тобто за місяць я зможу теоретично подати не більше 4 шт. А заблокованих ПН у мене десятки. Як бути? Подавати Повідомлення без Таблиць?

Відповісти
  • Лариса 700
25.10.17 14:21

NATA, тоже не могу найти в кабинете бланк. Нет ни J1312301, ни J1312302.В Медке есть J1312301

Відповісти
  • Марі
25.10.17 08:28

NATA, Схоже, що так.

Відповісти
  • Паламея
25.10.17 09:47

Любые благие начинания в Украине, в конечном результате, приобретают самые уродливые и извращенные формы... Авторами этих ситуаций являются законченные подонки... Бедная и несчастная моя страна...

Відповісти
  • Гамма5
30.10.17 12:12

Паламея, так это библейская истина- благими намерениями куда устлана дорога???? в ад!!!! вот туда ее нам всеми покращеннями и выкладывают.... только пока мы в этом аду работаем- они себе зарплаты до неимоверных величин рисуют и наши проблемы их не е....

Відповісти
  • Марина
25.10.17 12:06

Похоже, что критерии разрабатываются с учетом вполне конкретных фирм, ну тех, которые "чьи надо", а иначе как понять эти критерии изложенные бесконечными наборами букв и слов (проще разобраться в квантовой физике), к тому же критерии все время добавляются, чтобы ещё сузить круг "счастливчиков".

Відповісти